Bohnice05

Potenciál tohoto snímku není sice využit do poslední kapky, ale přesto se podařilo šťávy vymačkat až až. Příběh o dvou drsňáckých bratrech a třetím nejmladším, který v průběhu dospěje a dokáže se nakonec taky pochlapit, rozhodně stojí za to. Sice je až přes příliš okaté, že nejmladší z bratrů je vyloženě napsán tak, aby byl divákovi nejblíže, ale stejně když pak konečně dospěje, člověku se dostaví takový ten hrdinský pocit, na všechno zapomene a říká si, že takhle vypadá skutečnej chlap. ()

hEROic

paradni vypraveni pribehu o hrdosti a sile... mlatici sceny jsou celkem brutalni... postavy zahrany bez vyhrad, hlavni slizoun byl krutej! jedine co me zamrzelo, ze Tom Hardy nemel tolik prostoru... ale jo, jinak fakt dobry... 80% ()

Olík

Tahle země nemá zákony a tenhle film nemá autentičnost. Nevěřím, že se právě ocitáme v období prohibice, nevěřím Tomu Hardymu jeho drsnost, nevěřím Jessice Chastain její živelnost, nevěřím Guy Pearceovy je zkorumpovanost a Shia LaBeouf……….tomu nevěřím vůbec nic a to už několik let. Na podobnou notečku byla natočenu již nemalá řádka snímků a mnohé z nich měli více dynamičnosti, napětí a tak dále. Země bez zákona rozhodně není úplně špatný biják, ale já mu prostě nevěřím. ()

owwidius

Z nejakeho dovodu som zabudol napisat koment k tomuto filmiku.. Hmm, len o com to bolo :D Ale aj to o niecom hovori, ze si po par mesiacoch neviem spomenut. Viem ze pozeralo sa na to dobre, zaujimave obdobie a doba, to rozhodne. Takisto herci ok, a aaano, pri citani komentov si spominam na poslednu scenu. Ale stale, vyrazne sa mi to nevrylo do pamate. V konecnom zuctovani ostava len priemer. [#90/2013] ()

Hubis_

Vynikající gangsterka inspirována skutečnými událostmi s poradním obsazením,výbornou kamerou a luxusním soundtrackem.Až na pár nesmyslných scén,byl film bezchybný a velmi se mi libil.Tom Hardy a boxer=smrtelná kombinace:) ()

hazaba

Obrovská nuda, strašně mě vytáčel Shia Labeouf, naopak nezklamal Tom Hardy. Podle mně zbytečný film, který jsem dokoukala do konce jen proto, že jsem u něj žehlila. ()

MickeyStuma

Příběhy z dob prohibice snad už ani nemají co nabídnout. Všude se na černo pálí dobrá whisky, která se následně prodá na černém trhu, a mnohé gangy jako správní konkurenti se snaží jeden druhého zlikvidovat. A do toho mají v patách policii. Nejinak je to u tohoto snímku kde hlavními postavami jsou tři bratři. A tak se tu odehrávají situace, které jsou už mnohokrát omleté. Příběh se odvíjí v přívětivém tempu, při kterém o dramatické chvilky není nouze. Vyskytnou se však i hluchá místa, které se sice dají přetrpět, ale výsledku moc nepřidávají. A tak není nic co by překvapilo, nic co by nadchlo. Scénář na tak dlouhou stopáž téměř nemá nabídnout, takže kdyby se vzali do ruky nůžky a vystřihli se zbytečně natahované sekvence, možná by to dopadlo daleko lépe. ()

Kirman

Drsná doba, drsný film. Milé překvapení. Jen malá výtka k přestřelkám (ta finální), pravděpodobně všichni, včetně policajtů, jsou z té jejich samohonky poloslepí, protože jinak nevím. ()

Puol

Tentokrát to nie je až taká depka ako v predošlých Hillcoatových filmoch , ale aj tak ma to príliš nebralo. A to aj napriek hviezdnému obsadeniu a sympatickým postavám bratoch Boundurantových. ()

Killingjoke

Země bez zákona je pro mne filmem, na který jsem marně čekal spoustu let. Filmy na toto téma jsou přitom mé nejoblíbenější, jenže ne vždy je výsledek takto odzbrojující. John Hillcoat již ve svých předchozích snímcích předvedl, že umí točit syrové a přesto kvalitní filmy. Ne jinak je to zde, kde sledujeme vzestupy a pády trojice bratrů obchodujími s alkoholem za času americké prohibice. Ač jsou tito vlastně psanci, vyvolají v divákovi sympatie spíše než zkorumpovaní strážci zákona, kteří jim chtějí šlapat po krku. V tomto filmu se všechny hranice mezi dobrem a zlem stírají a naproso prolínají. První minuty filmu mají trošku pomalejší rozjezd, přesto se nemůžete zbavit dojmu, že bude následovat něco co vás pevně přiková do sedadla. A skutečně, příběh pokračuje ve vražedném tempu, kde není nouze o násilí v jeho nejtemnější podobě, spoustu krve a nepředstavitelné bolesti. Dalším a velmi významným plusem je herecké obsazení. Tom Hardy zde pokračuje v sérii ikonických tvrďáků a jeho Forrest Bondurant, drsňák s obrovským srdcem a nezlomnou hrdostí je pro mne již teď, pár hodin po návratu z kina zcela nezapomenutelný. To samé se dá říci o postavě zkorumpovaného zástupce šerifa Charlie Rakese v podání Guy Pearce, který je tak odporný a slizský, že jej musíte okamžitě nenávidět. Trošku mě zamrzel pouze malý prostor pro Garyho Oldmana, který by si více místa určitě zasloužil. Nicméně i přesto jsem ve výsledku z touhle gangsterkou velmi spokojen a musím říct, že nezklamala, ale spíše naopak předčila má očekávaní. Věřím, že kvalitních filmů z tohoto žánru bude přibývat a nebudu muset čekat zase spoustu dalších let... ()

canni

Z Toma Hardyho se stává top třída. Jeho bručení bude pověstné :) Shia LaBeouf hraje přesvědčivě. Škoda málo prostoru pro Garyho Oldmana, role mu sekla. Ale Guy Pearce ??? Slizký, nechutný, odporný ale úžasně zahraný ! Po shlédnutí MS1 jsem si ho pamatoval jako vtipného drsňáka a teď mi v hlavě zůstane jako úchylný prohibičák :) Zajímá mne jaké stavy prožívají dneska ilegální palírny při dnešní prohibici, asi mají štěstí, že doba kdy je jentak někdo nezabije a "pouze" zavře. Každopádně film drží nad vodou díky Hardymu, well done a držím palce v dalších filmech ! ()

piotro

Trochu ma sklamalo, že to bola taká polovičná rozprávka o takmer nesmeteľných bratoch, ale upevnil som sa v tom, že Tom Hardy je Pán Herec. Ten človek nemusí ani nič hovoriť, vystačí si s výrazom tváre a "vrčaním". 70% ()

Drakemcl

Tom Hardy neuvěřitelnej. Tomu chlapovi prostě věříte každý slovo a ještě se u toho bojíte. Shia taky nezaostal, ba naopak. Možná jsem čekal víc akce, ale ani mi to nevadilo. Bylo to podaný s citem a gradovalo čím dál víc až do skvělého finále. Trochu mě mrzí, že nedostal víc prostoru Gary Oldman. Co on dokáže všechno zahrát, to mi hlava nebere. Už jenom s jakou grácií zvládnul svůj první výstup. 90% ()

jauzdu

Nechápu, že již dříve mi nedošlo jaký má Tom Hardy hlasový potenciál. Přistihla jsem se, jak pouze čekám na každou scénu s ním, až prohodí nějaké to svoje "moudro" (i když toho ze sebe v celku nic moc nevysoukal a co řekl nebylo podstatné). Zbytek filmu byl předem daný, takže tam už se nedalo moc očekávat. Některé scény mi - přiznám se - ne úplně došly, nebo mi spíš nedošlo, proč vůbec byly do příběhu vsunuty. Velká škoda nevyužitého Garyho Oldmana, zato oblíbený herec Hillcoata (Guy Pearce) nezklamal. Celkově to tak nějak drží pohromadě, ale.... ()

palmrus

I když je to dobrý film, tak já jsem z traileru vyrozuměl že to bude přestřelka za přestřelkou, což se mi nějak ani nevyplnilo. Nesmrtelnej Hardy tu sice pár lidem zmuchlá vizáž ale to všechno smáznou jeho hlášky typu ermm, hmmm, hrmm, kterými tu nijak nešetří. Jinak ale solidní gangsterka. ()

Jajar

Emoce, skvělý divácký zážitek, hodně tradiční dějová linka a naturalistické výrazové prostředky. Hrozně působivý, byť ničím přelomový film. Dobře odvedený kus práce a poctivé řemeslo s malým přesahem. Pokud srovnáme Lawless s Public Enemies, ukazuje se, že originální přístup nemusí vždy znamenat to nejlepší. P.S. zamrzí velmi nevyužitá postava Garyho Oldmana ()

GlamourCat

Mně se ten film moc nelíbil. O třech bratrech na pokraji demence, kteří dobře uměli akorát tajně pálit chlast a "zmasakrovat" (protože slovo "zabít" už je málo) co jim přišlo pod ruku. Kromě krásných žen, samozřejmě. Ale co je na nich hrdinského, dobrého, nebo vtipného? Nic. A film se pořád snažil trošku ukázat, že je to taková jakože legrace. Trošku zvrhlá, trošku dekadentní, ale legrace. "Záporák" byl trapný, ženy klasicky do naha... Možná je prohibice zbytečná buzerace lidí a hrdost výborná vlastnost, ale za ten masakr to - z mého skromného, pacifistického hlediska - určitě nestojí. ()

gp_one

Vidím to mezi 4-5, spíš ke čtyrce, ale přesto se musím přiklonit k vyššímu hodnocení neboť jde jednak o můj oblíbený žánr a druhak mi Lawless nadělil všechno to, co měli a absolutně nesplnili Public Enemies. Pro nechapačenka: Tím se nesnažím ty dva snímky srovnávat. Jen jsem prostě čekal, že mě PE plně uspokojí, což se nestalo ani omylem, kdežto od Lawless jsem to dostal. ()

denisavary

Kdyby Tom Hardy nepatřil mezi mé oblíbence,tak by mě ten film ani nebavil...Hrozný nervy jsem měla na Shia LaBeoufa...ufňukaný blbeček, který v tom filmu nic nedokázal a všechno jen pokazil :D...Za mě to byl film o ničem s výborným obsazením.. ( Gary Oldman, Tom Hardy, Guy Pearce...) ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)