kubyno

Tvrdá a dobře působící gangsterka - mnohem líp působící, než ve skutečnosti je. Scénáristické zpracování příběhu bude leckomu připadat přitažené apod., ovšem atmosféra je zde parádní a celkově působí Lawless velice dobře. ()

Flopik

Kvalitne som sa bavil.Príbeh je super, hudba pohode a čo sa týka hercov lepších by som si tu ani nevedel predstaviť.Takéhoto záporáka potrebuje každý film, pretože od začiatku som mu neprial nič iné iba krutú smrť.Dievčenské postavy sú čisto na vedľajšej kolaji ale sú krásne a určite dotvárajú tú atmosféru.Koniec bol ale odfláknutý, prestrelka a nič z nej nebolo.Mia sánka dolu ... ()

Sunny.69

Já nějak nevím, moc dojmů z toho filmu nemám. Mám spíš pocit, že mi dost často něco unikalo.. Film má obrovský potenciál a dobré herce, ale... Ale něco tomu prostě chybí, chybí mi tam pořádná atmosféra a nějaké spojitosti mezi událostmi, jasně, člověku to dojde z těch pár náznaků, ale přece jen tam vidím spoustu nějakých událostí, ke kterým mi chyběl nějaký větší úvod či zasvěcení do situace. ()

petikacka

Opravdu netypická gangsterka která se svým pomalým tempem, ale blíží spíše prohibičnímu westernu. Guy Pírs zahrál svého slizáka opravdu dokonale, několikrát jsem měla chuť po něm vystřelit taky. Nejvíc mě bavila hudba Nicka Cavea, která atmosféru dokonale orámovala ( no když už si napsal scénář, tak proč ne). Byl to pro mě zážitek. Za mě 95% ()

piranha

Četla jsem knížku, kterou osobitým způsobem napsal Matt Bondurant, vnuk jednoho z hlavních postav. Po dočtení jsem musela prohlásit, že byla zatraceně dobrá. A tak jsem se zákonitě velmi bála, co za paskvil na mě vybafne z filmového plátna. Jenže se stal zázrak a Johnovi Hillcoatovi se podařilo stvořit dílo srovnatelné kvality. Každý ze tří bratrů Bondurantových byl prostě úplně jiný a herci tu "jinost" zvládli na jedničku. Nejlepší byl samozřejmě Forrest a to jeho chraplavé "No...". Jestli tohle někdy někdo nechá nadabovat, tak se bude navěky smažit v pekle. ()

tomo41

Poriadna oldschoolová gangsterka ako má byť. Starostlivo rozpracované postavy, výborná práca s tempom deja, správne krvavé scény, ale predovšetkým správna miera všetkého, čo do tohto filmu patrí. Vo výsledku majstrovsky namixované dielo so skvelým Tomom Hardym a jeho "ehmmmh", absolútne uveriteľným Shiom LeBeoufom i uberhajzlom Guyom Pearcom a aby som nezabudol i s Garym Oldmanom, ktorý sa vo filme síce iba mihne, no dokonale v ňom sedí. Pôvodne som chcel dať 4*, no keď tak nad tým premýšľam, nemám za čo dať jednu dole, takže plných 5. ()

RickyFitts

"drsná" poetika, v různých obměnách již tolikrát viděná někde jinde, dost pozbývá na síle... casting hvězd LaBeoufa a Oldmana asi nebyl nutný, jeden se snaží moc, druhý zas moc ne... nemám rád klišé "samoúčelné násilí", ale tady už mě to fakt sralo (nudilo)... největší pozitivum byl Tom Hardy a taky dobrej pocit z toho, že to vedle mě v Puppu musela vytrpět ministryně kultury a nedat na sobě nic zdát (a že trpěla jsem si skoro jistej)... téma fajn, čistý 2* ()

Meteorista

Škoda tý všudypřítomný nevyrovnanosti v tempu děje a trochu krkolomnýho vyprávění. Technická a vizuální stránka nemá chybu. Co ale naplat, když to s člověkem nepohne, i když by mělo. Smrti jednotlivců tak přejdete bez mrknutí oka. A nakonec z filmu zbyde jen jednoduchý osobní souboj dvou znepřátelených hochů, který na sebe jenom blbě koukli. A jeden druhýho tím nasrali. Z týhle látky šlo vytřískat víc. ()

KosiR_ksr

Lawless je pro mě jednou z nejlepších dobových gangsterek, co byly v posledních letech natočeny (někde na úrovni Amerického gangstera). Atmosféra, kterou film vytváří, je málem hmatatelná. Trochu jsem se bál toho, co předvede LaBeouf, ale mě překvapil. Ovšem ztvárnění postav drsně drsného drsňáka Howarda v podání Toma Hardyho a slizouna Guye Pearce bylo přímo nezapomenutelné. 8,5 z 10 ()

Wawer

Chybí tomu tah na bránu a to jak po příběhové stránce tak i po emoční. Pár nezapomenutelných scén utkví, ale jinak je to jen lehce nadprůměrná stylová podívaná, lepší 3* ()

warrenur

Paradny westernovo-prohibicny filmik. Zanrovka ako hrom. Hardymu perfektne sadla rola kludneho hromotlckeho nezmara, co tazko artikuluje. Spolu so svojim filmovym surodencom, vecne ozratym Clarkom (ciste zviera) som sa na nich casto kosil. Taki spravni balici. Shia mi tu nesadol, zrejme osobne antipatie, nesadol mi snad v ziadnom snimku. Jessica Chastain tenkrat opat za jemnu "damu", ktora v tom vidlakove celkom svieti. Potesila i Mia Wasikowska, ktorej jemne plache usmevy pamatam uz z Odporu, Alberta Nobbsa a dalsich kuskov. Oldman tu ma tiez fajnu Al Capone-ovsku scenu s thompsonom v rukach a Pearce s ulizanym spravanim chicagskeho posuka, si to tiez uziva. Co sa tyka technickej stranky filmu, nemam co vytknut. Vynikajuci soundtrack. Paradna kamera i strih. Este dlho mi v pamati ostanu sceny, ked potuzeny Clarke vypochoduje na verandu a spacifikuje dvoch strazcov zakona, klajuc, dalsia ked si na pozorovatelni uhne a neludskym revom vystrasi inych strazcov zakona. Tiez budem dlho pamatat epicku hlasku jedneho z vidlakov: "Brácha toho kluka ušel 20 mil s uříznutou hlavou.", ktora ma v kontexte filmu svoje grady. Odporucam. Jedna sa totiz o skutocne podareny film z cias americkej prohibicie s vynikajucim obsadenim, ktory pobavi. ()

ellegrey

Jedním slovem úžasné. Tento film předčil má veškerá očekávání. Bavila jsem se od začátku až do konce. Opravdu by se jen ztěží hledaly věci, které lze vytknout. Děj, který je sám o sobě zajímavý, má spád, herecké obsazení je výborné, jen málokdo by Guyi Pearcovi roli záporaka "nespolknul i s navijákem," a to vše je doplněné velmi hezkým a dobře zvoleným soundtrackem. Lawless je pro mě jedním z nejlepších snímků tohoto roku, které jsem viděla. ()

jorgus

pekne drsny vylet do casu prohibice..zajimavy pohled na me celkem nezname tema a k tomu zpracovnae pekne drsnym zpusobem...to beru:)a muj oblibenec Pearce jako perfektni slizoun:) ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)