janesX

Bol som skeptický, tak ako som vždy, keď niekde má hrať Tom Hardy. A nakoniec to žiadna sláva nie je, ale aj tak som celkom spokojný, asi to bolo lepšie, ako som myslel. V prvom rade vďaka Pearceovi, ten tie slizké postavy fakt vie. Ale dobre hrali všetci (všetci tí, ktorí mali čo hrať) a vydarené boli aj všetky tie brutálne násilnosti, bez ktorých by to bol len nezaujímavý film. 70%. ()

Zyne

(MFF KV 2012) ale jo, do festivalového náročného vzduchu šlo o příjemný závan něčeho ne tak těžkého. je to klasický hollywoodský biják, ve kterém ale docela všechno tak nějak funguje. Guy Pearce lahůdkový, Hardy k popukání, Jessica k pomilování a Gary trestuhodně upozaděný...je to ale fajn, na nic moc si to nehraje a černého humoru je tu dostatek. jděte do toho ()

Mikino00

Musím říct, že už dlouho jsem neviděl tak trapnou finální přestřelku, to co se stane Hardymu je naprosto očekávané, stejně jako je celý film předvídatelný. Vinu za to nese hlavně slaboulinký scénář korunovaný režisérem, kterému se to rozpadlo pod rukama. Samá velká herecká jména nemohou už film nijak zachránit, nemají ani co hrát. Slibovaný Oldman je tam asi 2 minuty, Pearce jako jediný zanechal výraznější stopu a LaBeouf potvrdil svou nekvalitu jako herce. ()

peto580

Šiel som do obchodného centra, kúpil lístok, lentilky, vodu, usadil sa a čakal parádnu jazdu. No lenže ono sa nestalo. Na ten film som sa hodne ale hodne tešil a to aké sklamanie prišlo mi bolo docela ľúto. Sledoval som trailery, rozhovory, reakcie divákov a šiel som tam natešený ako dieťa pred vianocami. No a ako som už spomínal- jedno veľke ,,bohužiaľ". Porovnávany film public enemies bol omnoho lepší. Tuna boli dobrí akurát tak herci a tj. všetko. Nejak to do seba ani nezapadalo, celé to bolo rozhádzané a strieľalo to bez štipky gradácie odbuka do buka ... Videl som to v kine a vďaka T. Hardymu 3* ale ináč by som šiel ešte nižšie pre ten pocit sklamania ()

gumolit

Niečo neskutočné čo spáchal scenár Nick Cave s týmto filmom !!!Takjých skvelých hercov pohromade ako tu som tu videl nezažijem až tak často!!Guy Pearce vo svojej životnej roli takého hnusného záporáka ako zahral som ešte nevidel to má cenu Oscara!!Shia Labeouf síce vyzerá ako kopia mladého Indyho Jonesa ale už dávno viem že vyspel v skvelého herca a čo sa týka herca Toma Hardyho nie Batma povstal ani The Warior dokonca ani seriál Take ale toto je film kde dokázal čo už všetcivime že je skvelý herec !!!Rola šitá na telo !!Naj film roka ťažko niečo prekoná tento zážitok !!! ()

geimz

Trochu škoda, že pekne vykreslená bola len postava Jacka, Forrest len ako zaujímavý doplnok a Howard úplne zbytočný. Vďaka tomu som nemohol plne precítiť vzťahy medzi bratmi, príbeh je však do prasknutia narvatý všetkým, čo očakávam od podobných filmov. Záver naviac zvyšuje celkový dojem o celý jeden stupeň. ()

Jeržik

Pokud ve filmovém průmyslu existuje nějaký opravdu stereotypní předsudek, pak je to ten o filmech Johna Hillcoata. A tuhle škatulku Lawless splňuje dokonale a se vším všudy. ()

Zombi

Pěkná gangsterka z doby prohibice, s dobrými herci, trochou krve a vyblitým obrazem. Přesto jsem to čekal lepší. Film mě tolik nevtáhl a některé postavy byly málo prokreslené, aby mě přesvědčily o svých motivacích, čekal jsem více konfliktů, přítom prvotřídní slizoun Pearce si o to přímo říkal. Celkově ale slušná podívaná. Slabší 4 hvězdy. ()

patrik221

Po naozaj velmi dlhej dobe sa objavil film ktorý nerobí hanbu klasikám. Už som sa aj bál, že v 21. storočí režiséry zabudli robiť gangstersky tak aby mali srdce a pútavý príbeh. No a tento nenápadný snímok má obidve, ba čo viac - má aj gule. Príbeh sa točí okolo troch bratov a ich počínania behom prohibície(taká blbosť!). Dosť mi to pripomenulo môj oblúbený vojnový film Odpor - hlavne vdaka vzťahu bratov. Máme tu tradičného drsnáka Hardyho, divokého Clarka a ucho s Transformers ktorý sa bráškom snaží stoj čo stoj vyrovnať Za seba hovorím, že som rád vydel Labeofu konečne v dobrej a hlavne uveritelnej úlohe. Cast je v celkovo dosť slušný, akurát brilantného Oldmana mohlo byť viac. Hudba skvele ladí zo žánrom a réžia je pomalá no zato riadne dynamická. Už lem keby to malo trocha lepší scenár a bolo by to čistých 5. Každopádne po Public Enemies tu máme znova poctivú gangsterku čo stojí za vydenie. Bravo!!! P.S Vynikajúci Guy Pearce vo vedlajšej úlohe. Dočkali sme sa :D http://www.youtube.com/watch?v=6dbn4YQ6OvE ()

janeke

schematický film založený na topornom Hardym, grotesknom Pierceovi a brutálne nesympatickom a otravnom Shiovi. plus samozrejme podrezávačka, upaľovanie horúcou smolou, takmer smrteľné tresknutie rýľom a iné fajnoty, ktorými trebalo vyplniť tú prázdnotu v ďalšom filmovom prevtelení amerického mýtu o tom, že keď sa poriadne a spravodlivo naštvete, určite vyhráte. ()

mazadlo

Po dlouhé době "mafiánská" historka, která stojí za to. Ono to moc mafiánské není ale spíš vidlácké. Nicméně to nevadí protože je to setsakra sympatické. Shia opět exceluje a jeho herečtí parťáci jakbysmet. Scenář Nick Cave...prostě jakobyste našli hodně dobrou babiččinu skrýš s bonbonierami. Tak to sežerte celý protože to za to stojí! ()

Oyer

Některé pasáže jsou opravdu luxusní. Nechybí napětí, vyhrocení, slušná přestřelka, silná gesta... Přesto něco k té dokonalosti chybí... Film celkem slušně zatáhne diváka do atmosféry tehdejších dob prohibice americké společnosti. ()

Marys

V pomerne krátkej dobe v poradí už 3. film z medzivojnového amerického obdobia. Tentokrát ale nešlo o gangsterku v mestských uličkách, naopak v protipóle stáli drsní horskí šmelinári s alkoholom. Napínavé, zaujímavé, pomerne živé. Nebol som tým, čo som videl priamo vtiahnutý do deja, no aj tak to bol jeden veľmi zaujímavý kúsok. ()

sona123

Na tenhle film jsem se těšila hrozně dlouho. Opěvovaný Hardy, krásná Shia, úžasný příběh, kovbojka, kterých je málo. A byla jsem zklamaná, a to moc. Za nejslabší považuji příběh. Hardy mě neuchvátil. Film se vlekl, ale poměrně bez důvodu. Potěšil Guy Pearce, jehož obsazení vnímám jako největší plus filmu. Škoda. Ale to tak bývá, někdy vyhlášené filmy zklamou a překvapí outsideři. ()

Santino7

Prvé, čo ma na filme zaujalo, bola pekne vytvorené dobové prostredie so všetkým, čo k tomu treba, to sa nedá filmu uprieť. Je vidno, že tvorcovia si dali záležať a chceli skutočne u divákov nastoliť tú pravú atmosféru prohibičných rokov. No a chceli to všetko zasadiť do drsného štýlu. Tvrdá krajina a tvrdí chlapi, čo sa s ničím a nikým nemaznajú, nenechajú sa zastrašovať, neboja sa otvoreného konfliktu a tak ďalej... v takýchto filmoch je to však asi viacmenej povinnosť. Čo sa mi taktiež páčilo, bolo herecké obsadenie niektorých (nie všetkých) postav. Tom Hardy je herec, ktorého som si v poslednej dobe neskutočne obľúbil a stále viac a viac ma presvedčuje o svojich kvalitách, do takýchto drsných rolí sa jednoznačne hodí (hoci tu toho zas až tak veľa nenahovoril), Gary Oldman mňa osobne tiež potešil (síce tiež mohol dostať väčší priestor).. Naopak taký Guy Pearce ako hlavná záporná postava pre mňa osobne nič moc, čakal som viac (občas mi pripadal dokonca až nevkusne komiksovo, čo je však asi skôr chyba tvorcov a nie jeho osobne), no a Shia LaBeouf, to je kapitola sama o sebe. Je pravda, že tohto herca som nikdy príliš nemusel ale sú filmy, v ktorých mi zas až tak veľmi neprekáža. A toto je jeden z nich, je to taký priemer, aj keď záverečné scény som jeho postave ani pri najlepšej vôli neveril, proste nie... Celkovo sa mi zdalo, že postavy mohli dostať viac priestoru, neboli dostatočne rozvinuté. Možno to však bol zámer, to neviem posúdiť. Jediné, čo môžem s istotou povedať je, že na mňa to pôsobilo občas až moc kostrbato a obsahovo nevyužité. Ale atmosféru to malo celkom fajn, zvažoval som aj o hviezdičku viac, lenže to by sa museli trošku viac pohrať so záverom filmu. Možno nabudúce... No a to nabudúce prišlo práve teraz, čiže nakoniec predsalen také slabšie štyri - priznajme si, čosi to do seba skutočne má. 4/5 ()

Jaro_slav

Hrají: Tom Hardy, Shia LaBeouf, Jason Clarke, Guy Pearce, Jessica Chastain, Mia Wasikowska, Gary Oldman, '32 Ford V8 Roadster, Pierce Arrow, Cadillac 355... Potenciál enormní, takže vůbec nechápu, proč pro mě tohle dočista antický drama bylo jenom skvělym filmem a ne dokonalym. Vážně netušim. Až na závěrečnou scénu na mostě je tam příjemně vybalancovaný násilí, humor, citlivost a určitá hravost; a i když ta katarze trošku drhne (možná je jen moc natahovaná), je to jeden z těch filmů, který si můžu pouštět opakovaně. 80% ()

Ollie235

,,We're survivors. We control the fear. And without the fear, we are all as good as dead. Do you understand?" Jsem rád za každý nový pokus o povedenou gangsterku a když jsem u téhle viděl příběh a obsazení, byl jsem přirozeně zvědavý. Dojem po projekci je ale bohužel dost rozpačitý. Lawless není přitom pokusem špatným, především ze začátku mě velice bavil, jenže na rozdíl od kvalitnějších příspěvků do žánru nezvládá vtáhnout do děje. Čekání na závěrečnou přestřelku je tak po půli filmu poněkud nudnější, především díky přehnanému důrazu na romantické dějové linky. Čekal jsem víc. ,,I thought I walked." ()

Arnyfe

Ti horalové prý v sobě mají indiánskou krev..cherokeeskou.. to by vysvětlovalo proč jsou tak animalističtí.“ Zvláštní agent Charlie Rakes ()

Stanley619

Už před hodinou jsem se vrátil z kina, ale musím to ještě rozdýchat, to prostě nejde. Zítra už se mi snad dostane pár slov. Později doplněno: Dokonale obsazená gangsterka z dob prohibice. Ještě dlouho po návratu z kina jsem rozdýchával tu atmosféru. Herecký koncert skvělých herců, ale samozřejmě Tom Hardy opět všechny o hlavu převyšoval. Jestli tohle zůstane netknuté Oscary, tak už nevím, co se tady děje. (Oscary to minulo, ale koho to vlastně zajímá?). Po dlouhé době zase film za 5 hvězd. 89% ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)