jhlahulek

Čekal jsem hodně, ale dostal jsem ještě víc. I když westerny nesleduju, tak na tohle se podívám určitě znovu. Pro mě téměř nejlepší kousek z tohoto žánru a spolu s Temný rytíř povstal zatím největší adept na letošního Oscara. Přičemž se Tom Hardy díky svému opět famoznímu hereckému výkonu (kdy už začínám věřit, že svou "drsnou" image nehraje) dostal do mých top herců. Síla snímku, která proudí hlavně z charizma každého z bratrů, se vás chytí během první vteřiny a nepustí do konce. Odvaha, bratrství, ironie a hlavně neústupnost před problémy, jakoby smrt byla jen nezbytný krok který v horším případě může nastat...to vše dostává tento snímek na vrchol... ()

Hanys_

Laciná kinonáhražka výtečného Boardwalk Empire. Postavy mě nedokázaly vtáhnout do děje a časem mi bylo úplně jedno, jak to s nima dopadne. Nejvíc zamrzí nevyužitý Oldman a šíleně přehrávající Pearce. 5.5/10 ()

Kanca

Zatraceně napínavý od začátku až do konce...Ani to přehnaný násilí mi tu nevadilo! Navíc skvělé herecké obsazení v čele s nepřekonatelným Tomem Hardym, jehož pohledy mi jednoduše braly dech! 90% ()

Corpsegrinder

Geniální gangsterka která možná nesedne každýmu, každopádně Hillcoat se timhle řadí do mejch top 10 režisérů. Pár chyb se zde najde, třeba postava Transformeráka mi přišla naprosto debilní a zbytečná a Gary Oldman bohužel nedostal tolik prostoru kolik bych si představoval. Vynahrazuje to ale extra humusák zástupce Rakes. Určitě si někdy dám repete. ()

Holina

Hillcoat trochu jinak, ale pořád výborně. Pochvalu navíc zaslouží vynikající herecké výkony snad od poslední uklízečky na place. ()

Rssa

Technicky krásné, ale ty postavy, ty se nevyvedly. Chovají se často dost nelogicky, hlavně postava Jacka je hodně nepovedená. Hardy zahrál svůj standard, jinak ale nic moc. 60 % ()

bradl3y

Tvůrčí duo Hillcoat-Cave se opět osvědčilo a pánové nás zahrnují svými tradičními prvky (drsná krajina, silné rodinné pouto). Jen je škoda finální přestřelky, která oproti celému filmu nikam negraduje a herci jí jen jednoduše proplují. Málo Oldmana, moc LaBeoufa, akorát skvěle slizkého Pearce. ()

Dixiee

Opět musím hlasitě zanadávat na čím dál tím horší český dabing, který jsem při sledování musela přetrpět. Možná to i zhoršilo výsledný dojem a hodnotu filmu. I tak se jedná o výjimečný film, který ukazuje atmosféru doby. Záporák je neskutečně záporný, každý z bratrů úžasně jiný a všechno to doplňuje snová krajina zapadlých lesů. ()

Scevola

Gangsterka z obdobia prohobicie, ktora ozaj vysla. Dej bol maximalne napinavy, ak samozrejme vynecham vacsinu scen so Shia LaBeoufom (ktory mi isiel hrozne na nervy). Na druhej strane strane dalsie postavy skvele sadli - ostatny dvaja bratia Bondurantovy (najma Tom Hardy sa mi pacil dokonca este viac ako vo Warriorovy), slizky zaporak a opat potesil Gary Oldman i ked v mensej role. Takze zatial medzi 4 a 5, ale rozhodne jeden z najlepsich filmov z obdobia prohobicie co som videl. 8/10 ()

Ilhan

Filmu není objektivně co vytknout, bohužel já mu nemám téměř ani co přidat k dobru. Film mě celkem minul, nijak nenadchnul ani neurazil. Proto jen tři hvězdy. Řekněme takových 65 %. ()

bloodline

Útulná gangsterka čias prohibičných, osôb jednoduchých, spôsobov mrzáckych, hodnotené číslom najvyšším. Ťažkopádny začiatok musíte prekonať a prežiť ako betónovanie svedkov do základov budov a potom... Filmová zmrzlinka v horúcom a sparnom prohibičnom slniečku, čo šľahá whiskey kvások a priťahuje uniformovaných ako ovocníčkovia osy. Zabudnite na klasické gangsterky. Toto je gangsterka, ktorá je klasikou. Nič pompézne, elementárne jednoduché, skvelé herectvo a dusivá atmosféra. Na konci ma oblial pocit malého chlapca, ktorý v garáži nájde nablýskaného veterána. Pearce a jeho záporák... fascinujúce! Aj keď sa pohrávam s myšlienkou, ako by to vyzeralo, keby si Oldman (nenahovoril, nenahral veľa, ale to stačilo na potvrdenie statusu hereckej ikony) a Pearce úlohy vymenili... ()

Ripley

Tak tohle trpce zklamalo.Obsazení filmu mými oblíbenci jako je Tom Hardy,Shia nebo Gary Oldman a zdejší hodnocení (POMO za pět) mě dávalo nemalou jistotu,že půjde o kvalitní film a silný zážitek.Bohužel se tak nestalo a nezbývá mě nic jiného než hodnotit průměrně.Film mě nedokázal vtáhnout do děje a něčím zaujmout,dojmout.Nevím jak moc se stříhalo,ale měl jsem při sledování pocit jako bych přeskakoval kapitoly(viděno na DVD).Práce s časem je zde prostě mimo.Už samotný příběh je slabší,ale na vině bude scénář Nicka Cavea,který byl napsán podle knižní předlohy.Nevím jaká byla kniha,ale bez debat kvalitnější scénář a pevná režie mohli tomuto příběhu zaručeně pomoci.Vztahy vůbec nefungují.Co se týče ženských postav,tak vztah mezi Maggie (Chastain) a Forrestem(Hardy) je zamrzlý.Vztahy mezi bratry nejsou dostatečně vykresleny.Většina hlavních postav má velmi málo prostoru a nemá co hrát.Jen dvě výrazné postavy zmíním.Jack(Shia) dostal nejvíce prostoru,je zároveň i vyprávěč příběhu,ale je to poprvé co mě v roli nesedl.Ne že by ji špatně zahrál,naopak byl z hlavních postav nejvýraznější,ale zkrátka mi jeho postava nebyla sympatická.A ano,výrazný byl samozřejmě i Guy Pearce,ale až moc.Jeho vizáž,chování a hraní bylo na hraně parodie.Jako by vylezl ze Sin City.Co se dá pochválit?Herectví Shii,skvělá dobová výprava a solidní kamera. ()

kolemjdouc

tak u mě 100% lahůdka.tenhle film doporučuji!Ten kdo hodně čte zná situaci kdy čte zajímavou knihu a neutrhne se od ní dokud nezná konec.Zkrátka příběh vás pohltí.Určitě budete fandit bráchům.Konec mě taky překvapil.Dobrý hudební doprovod,vynikající dabing to se zase jednou musí nechat.Dobré až vynikající výkony herců.Pro mě je důležité že herec svoji postavu hraje i výrazem.Já jsem nadšená i z toho že se filmaři obešli bez těch obludných potemělých záběrů a nereálných barevných filtrů to se můžu proskočit když je toho pomalu celý film.Nedává to smysl a kazí to atmosféru.Fakt doporučuju ()

Harapes

Vynikající film se skvělými herci,které své postavy dokázali bravůrně zahrát.To,co zahrál Guy Pearce,to je dokonalý hnusák,kterého jsem při sledování filmu absolutně nesnášel a přál jsem mu smrt.Ano,dokonale svou roli zahrál a takové pocity u mě vyvolal.Žádné nelogické přestřelky,ani speciální efekty.Tenhle film stojí na hercích a Ti to dokázali.Jasných 100%. ()

TheDude

Smíšené pocity. Specifické prohibiční prostředí tentokrát mění typičtější upravené, ulízlé taliány za venkovské burany. V tom bych problém neviděl, ba naopak, kdyby však postavy měli co hrát. Hardy je klasicky chodící charisma, Oldman výborný a bez prostoru, můj osobní problém s LaBeoufem se ještě prohloubil. Kdo mě ale vyloženě nevoněl, byl vyžehlený přísňák Pierce, hrající silně na hraně, kterému jsem zejména první scény nevěřil ani minutu. Na druhou stranu film nepostrádá celkem příjemnou a osobitou atmosféru, černou rovinu humoru, nekompromisní brutalitu, několik príma scén a příhodné finále. Projekce v kině, v příznačné prohibiční době. 75% ()

Sufferer

Tom Hardy meets srdcový žáner je vražedná kombinácia, ktorej v ponuke kín proste nejde odolať. Nie je to však čistokrvná gangsterka, de facto si máča jednu nohu vo vodách westernu, na odľahlom zapadákove, kde sa vlastníctvo legendárneho Thompsona stáva luxusom, čo ale filmu nijako neškodí. John Hillcoat opäť dokazuje, že zasadiť príbeh do konkrétneho prostredia mu vrásky na čele nerobí, čo ide čiastočne na vrub scenára. Ten je preň rovnakou živnou pôdou, akou bolo obdobie prohibície pre nelegálnu "kořalku". Zem bez zákona v kontexte gangsterských filmových dejín dieru nespraví, no je tou správnou voľbou pre tých, ktorí chcú uhasiť smäd po kvalitnej žánrovke. (Kino) ()

iampatrik

85% Má své mouchy, ne že ne (třeba příběh přímočarejší, což zvlášť zamrzí, když jde o gangsterku), ale když už mi v kině, ale i celkově chyběla taková podívaná - westernově laděná gangsterka. Hardyho žeru a být ženského pohlaví, rozplývám se v kině ještě více nad jeho bručením (které v kině dokonce vyvolalo smích), samozřejmě jako vždy i zde hraje skvěle. LaBeouf také a záporák Pearce snad víc slizký být nemohl. Skromnější prostředí a kulisy dotvářely pravost venkova, s občasnou dávkou nekompromisního jednání gangsterů s občasnou dávkou jemné romantiky. I když nejsem fanoušek a odborník automobilů, musím pochválit i dobové auta. Jak jsem na začátku poznamenal, našly by se nedostatky, ale já od toho neočekával převratné dílo, proto jsem se bavil celou stopáž a užíval každý záběr. ()

Zero_Signal

No, ja vám neviem. Atmosféra je fajn, herci hrajú dobre (Guy Pearce bezkonkurenčne vedie, takého slizouna vo filme som už dávno nevidel), ale celé mi to prišlo akosi nezáživné. Negatívne atribúty zahŕňajú aj Shiu, ktorý ma doslova iritoval, Tom Hardy ma tiež akosi neoslovil, tradične skvelý Gary Oldman sa vo filme mihol cca 4 minúty (ale hlavne, že má slušné miesto v credits a dokonca bola jeho postava propagovaná na plagátoch), a tá nedopečená romanca Toma Hardyho a Jessicy Chastain. K tým dobrým veciam, ako som už spomínal, tak jednoznačne Guy Pearce, tá atmosféra prohibičnej doby, aj ten konečný súboj bol fakt dobrý. Koniec koncov, snímok nebol zlý, ale z toľkej chvály som čakal viac. Priradil by som ho k jednohubkám, videl som raz a myslím, že stačí. ()

ondrula

Bratři Bondurantovi jsou opravdu hustí klucí, což ovšem neplatí pro Shia LaBeoufa, kterej se tam v tom surovým středozápadě motal jak šváb v hovně a byl z toho docela dost nešťastnej. Tom Hardy hraje jako vždy výborně a se svým psychopatickým bratrem Howardem vytváří skvělou dvojici zločinců. Tom je přímo železný muž a svoje podříznutý hrdlo zvládá s větším přehledem nažli já záchvat melancholie. Nějak tak jsem úplně nepochopil, proč tam celej okres šikanoval tan slizkej policajt, protože o prachy mu myslím nešlo a o spravedlnost očividně taky moc ne. Největším zklamáním pro mě byla postava mafiána, kterou ztvárnil Gary Oldman a ve své roli se v podstatě jen na pár vteřin mihnul když vylezl z auta s thompsonem v prackách a nesmyslně tam rozstřílel dveře nebo co, což ovšem mělo jediný účel - aby se ta scéna pěkně vyjímala v traileru. No a když jsem viděl, jak tam všichni ze všech sil ten metanol lemtali přímo ze zavařovaček, tak jsem konečně celkem začal chápat americkou prohibici. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)