Hpatrik

Ne, tak tohle nefunguje... námět je určitě zajímavej, ale je to špatně poskládaný - chvílemi si to buduje zajímavou atmosféru, kterou ale vzápětí zničí novou scénou, ve které se všichni tváří jakoby se nic nestalo. ()

Mayaku

Famózio. Příběh super, obsazení skvostné (a to v zásadě normálně nemusím ani jednoho z představitelů ústředních postav!), finále kulervoucí, soundtrack dechberoucí (Cave Cave Cave!). A jako absolutní třešnička na dortu Guy Pearce jako ultimativní zk****syn Charlie Rakes...ten chlap je prostě geniální, pro mě možná nejlepší záporák vůbec. Šest hvězdiček z pěti! ()

tranquill

"Jsme bojovníci, ovládáme strach, bez tohodle všeho bysme to už dávno mohli zabalit!" Byli hodně drsní, ale co mě překvapilo víc, že byli vlastně nesmrtelní... ()

billyador

KVIFF - neskutečný nářez a drsnogangsterka, jak se patří. Až se Tomu Hardymu udělaj vrásky, bude to nejdrsnější chlap pro "Brusovi". Filmu nemám moc co vytknout, nejvíc mne vytočila jedna nevyjasněná záhada přežití, na kterou přišla odpověď až na závěr, a tak jsem odcházel z kina potěšen skvělým filmovým zážitkem a nadopovanej chlapskou ješitností. Příběh poctivě vykresluje všechny postavy do odpovídající míry, kamera klasicky emericky pěkná, efekty taky, dialogy takový, že kino tleskalo několikrát po sobě... mohu jen doporučit. ()

dodona

Tak sa na to pozrime. Čo ma presvedčilo najviac? Odporný, hnusný, slizký Charlie Rakes v podaní Guya Pearcea. Vždy som vedela, že ako herec je proste nedocenený. To čo predviedol je až fascinujúce. Boundurantovic bratia v podaní tria Hardy, Clarke, LaBeouf snáď ani nemohli byť presvedčivejší. Každý svoj charakter zvládol na 1, tak, že som skoro uverila, že to snáď ani nie je len film :) Vizuál trošku poslabší, ale zato príbeh, postavy a vzťahy vynikajúce. Oldman k tomu všetkému ako taká malá čerešnička na torte. ()

Hejsa

I já se vydal do kina na Lawless v době, kdy v ČR řádí prohibice a pokud neholdujete pivu či vínu, tak se můžete zbořit leda tak po jablíčkách nebo Baileys a to dá práci! :) Takže když pomineme tuhle skrytou "reklamu", dostaneme se do 30. let americkeho venkova, kde se plive žvýkací tabák o sto šest a kdo řidí Forda je IN. Opít se zde můžete domácí pálenkou z produkce Bondurantovic bratří servírovanou v kompotových sklenicích. Reálie jsou zde vykresleny dobře, postavám nemůžu nic vytknout, Tom Hardy zde jasně dominuje, s nim byste se prát nechtěli :) Guy Pearce je správně slizkej, charakter Garyho Oldmana tu mohl být víc, ale příběh postavený na skutečný události mě za koule nechytl a spadá do kategorie zkouknout a zapomenout. 3,5* ( s kocovinou ). ()

D.Sleeper

Je to spíš na 80%, než na 90%. Má to správný drive i osobitou atmosféru, přiměřenou dávku komičnosti... Ale s tím koncem si šlo více pohrát... I přesto mi to nedá. Když jdu na film o prohibici v době prohibice, téma je tím působivější a není pro mě jiné volby, než zaokrouhlení vzhůru ;-) ()

aLCaP0Ne

Po dlhšom čase film opäť s nádychom prohibície a všetkým čo k tomu patrí. Ani malú chviľku som sa nenudil a stále viac a viac som bol zaritý do deja. Presne takto si predstavujem zážitok, ktorý ako už viacero ľudí spomínalo sa im pri viacero filmoch s podobnou tematikou nedostalo viď Public Enemies.. K záveru mi nedá opäť vynachváliť Hardyho, ktorý opäť fascinuje svojim výkonom. Príbeh o Bondurantových je fascinujúci a o to viac, že sa zakladá na reálnej predlohe.. Zaslúžených 90% ()

sehe

Vyborny moderny western,ktory ma bavil od zaciatku, az po nie celkom mnou spravne odhadnuty koniec.Australsky reziser Hillcoat so svojim kamaratom,scenaristom Caveom a mladymi vyborne obsadenymi hercami ponukaju zazit cas prohibicie v Amerike po prvej svetovej vojne.Nasilie,krv,hudba,krasne zeny,humor,vyborna kamera.Skoda,ze v multiplexe sme boli AZ styria. ()

ljukyljuk

Dve hodiny príjemne strávené pri dobrom filme. Nie síce nejako svetobornom, nie revolučnom ani kultovom, ale jednoducho dobre natočenom filme. Obsadenie je fakt hviezdne a odvádza kvalitný výkon. Najlepší bol Tom Hardy, keď nerozprával, ale si len tak hmkal a vydával zvuky a všetci v kine už len vybuchovali smiechom. Našlo by sa ešte niekoľko vtipných momentov, ktoré veľmi dobre odľahčovali inak dosť dusnú atmosféru filmu, ktorému násilie a jeho zobrazenie rozhodne nie sú cudzie, vďaka čomu verne vykresľujú situáciu v Amerike 30. rokov. Ako teda vravím, film roka z Lawless určite nebude, ale na jedno pozretie bohate postačí. 72% ()

josieaddms

Tom Hardy a Gary Oldman. Tihle dva chlapíci byli důvod proč jsme na to vyrazili s jistou partou do kina. A kvůli nim to určitě stojí za to, i kdyby za nic jiného ne. Já normálně nevyhledávám filmy jako je tenhle, na mě je tam té brutality poněkud moc. Ale zase, tím to splnilo svůj účel. A tím, že se tohle skutečně dělo, to bylo o to děsivější. Vždycky mě fascinuje co všechno si lidi nevymyslí, aby si mohli navzájem dělat dokonalé peklo. Hardy je ve své roli strašidelně dech-beroucí. Mě vadila postava kterou hrál Shia, protože mi přišla zidealizovaná. A vzhledem k tomu, že film se snažil být důsledný v tom, že to bude tak, jak to bylo doopravdy, mi tohle přišlo jako trik na diváky. Trošku té habaďůry abychom měli s kým sympatizovat. A to mi vadilo. Nahá scéna byla taky trapná, a úplně zkazila celý pěkný dojem jaký měl člověk z celého filmu. Je to zajímavé jako odstrašující případ. Je to docela zábavně děsivé, ale mohli ubrat toho idealizování vrahů-hrdinů. Hlavní záporák (pokud nepočítáte mezi záporáky úplně všechny - což by se dost dobře dalo) byl trošku moc prvoplánový, což celému snímku dalo trochu komický nádech, a to byla podle mě taky nechtěná chyba. Takže něco dobré, něco ani ne. ()

Jenislávek

Naprosto předčilo moje očekávání a to sem tentokrát čekal dobré film. Postavy charakterní s dostatkem osobního prostoru. Lawless je doopravdy drsná gangsterka, při jejímž sledování to v člověku vře a burcuje. Surovy podání prohibičních slastí a strastí v člověku vzbuzuje obrovskou dávku emocionálního mixu opovržení, sympatie, nenávisti, soucítění a pomstychtivosti. ()

Franc1s

Po ohlasech, co se ke mě dostali jsem konečně shlédnul a jedním slovem pecka. Od začátku do konce, jsem byl napnutej jak struna a nevedel, jak tohle všechno dopadne. Krev, přátelství, rodina, černý humor tohle vše tu je,ale mnohem mnohem víc. Takhle slizkej záporák v pojetí G.Pearce - tak se mi líbí ukázkovej ha*zl :) Perfektně střiženej kousek s G.Oldmanem, A tři bráchové rozdílných charakterů kde S.LaBeouf je ten ňuňánek co chce být drsňákem, J.Clarke v podání věčně ožralýho a nas*anýho lamače kostí (super brácha :D) a T.Hardy opět nekompromisně ukazuje, že co zahraje to s bravurou! Už aby zase někde hrál. Soundtrack perfektně zasazen do té doby. U mě patří do TOP tohodle roku. 9/10 ()

ISAJ

Urcite je to atmosferickejsie a drsnejsie ako taka True grit, ale predsa len sa nejedna o nic prevratneho vo westernovom zanri. Dobry pribeh, to znamena ze sa tam stale nieco deje a hlavne aj postavy maju vybudovane tiez slusne zazemie, ale na druhej strane su tu aj dost zanedbane ´hviezdy´ co netesi. Skoda nevyuziteho komisara Gordona, ktory sa v celom filme ukaze asi takych 5 minut, no a slizak Pearce s Alenkou tiez nedostali moc velky priestor, co ale neznamena ze ho vsetci vyborne nevyuzili. Pri dlhej stopazi to nenudi a cele je to drsne brutalne ako sa na poctivy western patri, ale problem tohto filmu je v tom ze je staticko hillcoatcovsky nasnimany, podobne ako The Road. Herci su fajn, tento raz kraluje uz spomenuty Pearce, ktoreho nezatieni ani uz ako vzdy vyborny Hardy, no a ani usmrkany Labeouf nevadil. Lenze su tu aj dost velke scenaristicke faily, ktore mne osobne dost vadili. Ja viem ze Banea clovek nezabije lahko, ale aby niekto prezil rozstrielanie a podrezanie krku, tak to uz je tochu sci-fi, no a zaujimave je tiez to ako sa dostal prvy krat do nemocnice, kedze tazko sa mi veri fakt ze Maggie by to po tom navrate prezila. No a zaverecna prestrelka mohla byt tiez vygradovanejsia. Lawless je dobry film ale gangsterka roku z toho asi nebude, takze aj ked som ho este nevidel, ale musim povedat ze ten Gangster squad vyzera o dost zaujimavejsie. 6.5/10 ()

Matt007

Špičková a za mě po právu pětihvězdičková gangsterka. Moji oblíbenci Gary Oldman a Tom Hardy byli skvělí, jen to pro ně chtělo trošku vice prostoru. Guye Pearce taky celkem můžu a svý role slizkýho, hnusnýho parchanta se zhostil dokonale. Naprostá spokojenost, více takových filmů!!! ()

Blz2g

Za sedmero lesy a sedmero horami žili byli tři hoši, bratři Bondurantovi. A ty v době prohibice v tom osmém lese na černo pálili whisky. Prodávali ji farmářům, dělníkům, ale i šerifovi. A všichni si v tuto dobu, v těchto končinách, v klidu a míru prolévali jatýrka. A všem bylo dobře. Dokud ovšem do městečka nedorazil oulisný a zkorumpovaný zástupce šerifa, který si na jejich byznyse chtěl taky nějakej ten doláč přivydělat...zkoušel to tedy rádoby mafiánskými způsoby, ale to se samozřejmě bratrům nelíbilo. Tak začal nelítostný boj na život a na smrt.. Jak to dopadlo nejspíš tušíte.. (a pokud ne, tak právě Vám film doporučuji a ostatním v rámci úspory času prozradím jedinné ponaučení, které si z této milé pohádky lze vzít a to, že chlast je ještě větší svině než zápal plic!) ()

Rypley

Tak super, mám to tzv. za sebou. Tento typ filmu mám velice rád. Tom Hardy, Shia LaBeouf, Guy Pearce, Gary Oldman všichni čtyři jsou známá jména Hollywoodu a v tomto filmu ukazují proč. Všichni mají za sebou veliké blockbustery ve který také nejsou špatní (Transofrmer, Temný rytíř, Prometheus), ale zde jsou prostě lepší. A taky Nick Cave, ten za to taky může. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)