Když Anně Mráčkové odešel muž, věnovala všechnu svou energii dcerám. Ale nedokázala je vychovat v takové píli a takové ctižádosti a cílevědomosti i spolehlivosti, takže má doma starší provdanou za studenta, který nestuduje, fotografuje na „výnosný“ kšeft, z něhož nikdo nic nevidí, a o jejichž dítě se stará babička, a mladší, která lenoší, nechodí do školy, hrozí ji, že ji nepřipustí k maturitě, jakkoli to lživě zamlouvá tím, že „maminku odvezli do nemocnice“. A máma dře za holky, dře na holky, bere si dokonce i druhou práci jako uklizečka, shání pro starší dceru opisování na stroji (a to pak zvládá po nocích), prostě se málem uštve. Když se pak obrátí na psychiatra, najde v něm svého někdejšího ctitele. Ten jí poradí, aby svou péči o děti oslabila a dokonce si s ní domluví schůzku. Matka má pojednou módní oblečení, módní účes a rozpoutá s psychiatrem pořádný flám. Teď mají starost děti – a jsou přesvědčeny, že se babička zbláznila... (oficiálny text distribútora)

sandinista

Maminku/babičku (V. Galatíková) vykořisťují dvě svině převlečené za dcery (V. Jeníková, D. Erychlebová) + hnida zeťák (J. Čenský) - obdarován geniálním knírkem a jeho hra opilosti mě fakt pobavila: "neuzavřel jsem ročník, neuzavřel" :-D. Gradace neůnosné atmosféry je na můj vkus příliš dlouhá v porovnání s krátkým vyvrcholením filmu. ()

franya69

Mě na tři hvězdy pobavilo to jak byli všichni hrozní obzvlášť Čenský, jo a mihnuvší se Vetchý mě taky rozsekal :-D jinak stály za to luxusní kozy neherečky Erychlebové, kterých jsme se naostro bohužel nedočkali... ()

MickeyStuma

Nestárnoucí příběh a po generace stále platící. Námět popisuje realitu mnoha rodin jakékoliv doby. Tohle mělo být natočeno jako celovečerní film a ne jako televizní inscenace. Výborná Věra Galatíková nemohla tímto své herecké dramatické umění dotáhnout do dokonalosti. Jiří Krejčík sice také dělal co mohl, ale v televizi prostě nejsou takové možnosti jako u filmu. ()

HappyDeath

Tak komedie.. Aha 🤣 Vlastne film o nicem s dost spatnymi hereckymi vykony...Aneb jak si to vychovas, takove to mas 😀 Uz se tesim co budu mit doma jednou ja. ()

IvonaK

Spíš bych to nazvala drama než komedie. Galatíková byla týrána nevychovanýma spratkama skoro celý film, až na konci z toho vznikl komediální závěr, kdy ji psychiatr který se do ní zamiloval otevřel oči a ona jim to spravedlivě vrátila i z úroky. Takže ji vlastně dětičky pomohly tím že jí tam poslaly. Ale já bych je všechny povyhazovala z domu. Když jsou plnoletí, studovat nechcou tak ať táhnou za svým. ()

Rattlehead

Povedený televizní snímek od pana Krejčíka. Zaujala mě vdaná dcera v podání Dagmar Erychlebové, pěkné ženy, která ale skoro v ničem jiném nehrála. Ty dcery byly docela na pěst, ale nakonec se smála paní Galatíková. Možná je to příliš jednoduché, ale já se dobře bavil. Muzika je zde parádní. ()

Něrpa

No ty píčo. Čuměl jsem jak puk. Čenský vystřižený jak z východoněmeckého pornofilmu, Vetchý v neuvěřitelném kostýmu a to domácí focení mě naprosto odrovnalo. To nemohl nikdo myslet vážně. ()

ostravak30

Tady musím dát dvě hvězdy už z principu. Já si totiž myslel, že se jedná o drama. Ale komedie? To asi tvůrci nemohli myslet vážně. Pravda, Jan Čenský a jeho knírek a následné opilecké chování, to by stálo za úsměv. Hlavně to druhé, stejně jako Anna na tanečním parketu, vyznívají dost směšně, řekl bych až bizarně. K dceři byla máma dost benevolentní a když se to tak vezme, tak dost snesla i od tchána s jeho manželkou, svou druhou dcerou. Obě vyléčila docela pitomost...a to, že se jednou matka taky někde zapomněla. Divil jsem se, že si toho vůbec dívčiny všimly, ale proč by ne, když o ně a jejich potřeby nebylo postaráno, a že měli o matku jakoukoli starost. ()

allegria

Škoda Galatíkové na takovou ubohost a neházím do odpadu jen kvůli ní, která jako jediná hrála jako dobrá herečka (snad s výjimkou nočního tance, kde to taky moc nezvládla). Jinak ubohé, strašlivě přehrávané a nevěrohodné scény mě znechutily, jako by divák byl blbeček, kterej potřebuje hodně polopatě všechno předvést, aby pochopil. Škoda. Téma výborné, ale velmi špatně (až amatérsky) zpracované. ()

Lykos

Slabší kousek. Přitom toto téma umožňovalo mnohem lepší využití. Galatíková dobrá, Čenský naprosto nechutnej, takhle jsem ho ještě neviděla. Záporné role samozřejmě již hrál, ale takhle fyzicky odporný ještě nikdá nebyl. Císler byl taky solidní ekl. No ale to je vedlejší. Myslím, že to mohlo dopadnout výrazně lépe, než takhle, proto ze mě víc než dvě hvězdy nevyrazíte. ()

Kloboucek75

Samozřejmě  komedie to není spíš rodinné drama . Miluji normalizační firmy a přesně spadá do mojí filmový filozofie kde sleduji jen filmy z určité doby . 1930-45 a 1972-89 čest výjimkám pohádky z 50 let. ()

milos.bradik

Tak tady opravdu asi nikdo netouží po rodince jakou měla tato babička, ale jak si holky vychovala, nebo spíš nevychovala, tak se jí to vracelo a to jak řádila v tom baru je typický příklad toho, když se abstinent opije. Tančit v tom baru ještě jeden takový pár, tak se tam pozabíjí. ()