V Česku a na Slovensku poměrně neznámé dílo si v zámoří získalo velkou pozornost publika a kultovní status. Je totiž obecně považováno za jeden z nejhorších filmů, které kdy byly natočeny. Hlavního hrdinu Johnnyho si vystřihl sám Wiseau. Johnny nadevše miluje svou nastávající ženu Lisu (Juliette Danielle). Ta je však s jejich vztahem stále méně spokojená a tak svede Johnnyho nejlepšího přítele Marka (Greg Sestero). Johnnymu se postupně hroutí svět, který se mu za posledních sedm let podařilo vybudovat.
Film přitahuje pozornost milovníků nepovedených snímků pro svůj až komický charakter, špatnou práci s herci a absurdní repliky postav. Wiseau je někdy označován za současného Eda Wooda. Promítání filmu se uskutečňuje za bouřlivých reakcí publika, které nahlas komentuje dění na plátně. (L_O_U_S)

Qer

Prvních 10-15 minut jsem myslel, že koukám na nějakej soft porno film, co vysílala TV Nova v pozdních hodinách, když jsem byl malej a tajně na to koukal. Takže jednoznačně mě film vrátil do dětství. Prvních 20 minut celkově působí jako bizarnost. Hlavní diva, kolem které se točí celý děj, vlastně není hezká ženská a přesto jsou do ní všichni zamilovaní a považujou ji za ztělesnění přitažlivosti. Herecké výkony jsou bizarní, nejhorší je shodou okolností hlavní hrdina Johny v podání samotného Tommyho Wiseaua. První půlku filmu je každých 10 minut nějaká sex scéna, která trvá vždy úmorně dlouho a jediný, co je při tom všem vidět, jsou docela pěkňoučký kozy jinak hnusný hlavní štětky a obnažená prdel samotného Tommyho. Ale jinak se jedná, a to si prdel nedělám, o docela napínavý film! Když se po prvních minutách přenesete přes to, že všichni hrajou na hovno, někdo víc, někdo míň, a že některý dějový linky nejsou nikdy dotaženy do konce a jsou tam úplně k hovnu, tak ten film není vlastně až tak špatnej. Děj je sice strašný klišé, ale stejně do úplnýho závěru netušíš, jak to dopadne, což mě u tý plitký sračky udrželo celou hodinu a půl. Dokonce i povahy a jednání některých postav jsou uvěřitelné a někdy i dávají smysl. Vlastně jsem si všimnul, že tohle dílo musí být jakási duševní zpověď samotného Wiseaua, protože i když má akcent jako retard a herecky nestačí ani na německý porno, tak v nitru vidim paralelu s jeho osobním životem, který není asi příliš šťastný. Troufám si tvrdit, že The Room je daleko víc osobní výpovědí, než hollywoodským (!) filmem. Je to dílo jednoho nešťastného týpka, kterej tiše trpí a nikoho si nepouští k tělu, i přes to, že své trápení touží někomu sdělit. Tím někým je divák. Tommy Wiseau, ať už je to kdokoliv, si splnil velký sen. A i když je forma sračkovitá a děj plitkej, je to právě on, kdo dokázal, že nic není nemožné. ()

Tarix

Geniální. A snad o to lepší, že ne záměrně. The Room je objektivně opravdu mimořádně špatný. Ovšem též mimořádně zábavný. A neskutečně kongruentní, jednolitý a prapodivně funkční, ačkoliv každá druhá replika nedává smysl. Ambivalentní dirty pleasure. (Může být jako geniální masterpiece označeno něco, co se stalo geniálním masterpiecem zcela unintentionally?) ()

nikhaj

Cely smutny, pribeh priebeh aj konecny beh. Reiser hra aj hlavnu ulohu a je to velmo zaujimavy fenotyp ksycht a dokonca aj velmi cudne vyslovuje. ()

beny258 odpad!

Film, který je buď strašný, nebo geniální. Herecké výkony hlavní hrdiny (a zároveň scénaristy a režiséra) jsou natolik špatné, až je to vlastně vtipné. Jelikož je ale (díky dokumentu Disaster Artist) zřejmé, že absurdita tohoto díla nebyla cílená, přišlo by mi jako urážka skutečných filmařů, dát tomuto filmu 4 nebo 5 hvězdiček. ()

DeJiF odpad!

Bych blil...................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................... ........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................Oh hi Mark. () (menej) (viac)

Vo3inho

Skrytě geniální film. Zábava od začátku do konce, i když to tak asi původně nebylo zamýšleno. Jestli milujete absurdní humor, tohle je přesně film pro Vás. Film je prostě tak špatný až je skvostný. Wiseau se tu chová fakt podivně a v některých scénách z něj jde i strach, i přestože má jít o romantický film. Wiseau je prostě úplně mimo kinematografii, ale přesto dokázal, že film může natočit každý. Příběh je nejobyčejnější slaďárna, ale myslím že už jste pochopili, že o příběh tu vůbec nejde. Doteď nechápu proč za svůj výkon nedostal Wiseau Oskara. Bohužel kvůli špatně odvedené práci přeci jen dvě hvězdičky strhnu, ale pokud jste Tommyho cílovka bude to pro vás film vynášený do nebes. Pokud se chcete podívat na parodovaný dokument o vzniku tohoto filmu mrkněte na Disaster artist od Jamese Franca, to je ještě geniálnější než samotný The Room 3/5 ()

Feacher

Zhlédnutí Disaster artist mě přesvědčilo, že by bylo dobré pro objektivnost vidět i tento originál. Inu, asi tentokrát zůstanu na straně těch, kteří genialitu tohoto filmu prostě nepochopili. Vždyť tam nebylo vůbec nic správně nebo povedeně - děravý a hodně primitivní scénář s občas dost stupidními dialogy, děsivě příšerné střihy, nepovedené herecké výkony... má cenu pokračovat? Působilo to (také díky hudbě) jako pornofilm se zdůrazněným příběhem. Dokoukal jsem pouze ze zvědavosti, co přijde dál - a možná to je to, co ten film dělá trochu přitažlivým. Pokud bych se měl vynasnažit najít cokoli, co by bylo pozitivní, možná že byl scénář sice dost jednoduchý, ale tu základní myšlenku to tam mělo. Jednu hvězdičku dávám spíš proto, že bych řekl, že je tento film už dnes součástí historie kinematografie a ať se nám ti líbí nebo ne, tak oslovil kus divácké veřejnosti. Jednou stačilo, ale i přesto díky! ()

Bragi66 odpad!

Všechny recenze o tom, jak je to nebetyčně hloupé mají pravdu. Milostné scény absolutně nepřitažlivé a celkově nekoukatelně nudné. ()

Gina. odpad!

Celou dobu jsem si akorát říkala WHAT THE FUCK?! Horší film, ať se týče jakýhokoliv směru jsem neviděla... hodinu a půl se díváte na "děj" kterej se uděje v jednom díle podprůměrnýho seriálu, ale tady je to natáhnutý na hodinu a půl + teda ten srdceryvnej konec. Dialogy mi přišly jako kdyby je skládal někdo, kdo se učí první rok anglicky, navrch pak ještě herci, co aspirujou na Oscara, hlavní hrdinka, která má být asi neuvěřitelně sexy, protože přitahuje všechny chlapi okolo je neuvěřitelně hnusná a inteligencí taky zrovna nepřekypuje (ne že by tam byla jediná) a hlavní postava, kterou si zahrál sám pan maestro režisér působí jak chovanec psychiatrické léčebny, který je navíc neustále na heroinu. No ale každopádně jsem se nenudila - až na rádoby erotický pasáže, který doplňuje parádní hudba, protože dialogy a herecký výkony jsou fakt absurdní, navíc proložený neustalým a totálně debilním smíchem hlavní postavy. Do toho si občas kluci zahrajou fotbal - tak že stojí rozmístěni metr od sebe a hážou si míčem a při tom se vždycky někdo těžce zraní. Takže i přes negativní hodnocení film doporučuju, protože natočit něco tak hroznýho je asi jistým způsobem taky umění. ()

Morrigan_612 odpad!

Intelektuálna pseudogrcanica, trojnásobný klystír zapálenou ropou...Tento "film" vás oserie ako holub, zožere, a vypľuje ako krava na družstve, v čase keď píšem tento komentár som síce len v polovici filmu, ale mám pocit, že mi IQ už pomaly klesá do záporných čísiel. Skúsim urobiť všetko pre to, aby som sa najbližších psychicky nepoložil a nestal sa zo mňa retard. Čistokrvný masaker, alebo čistohovný masaker? Dokonalo hrozné. 0% kvalita, 100% hovno ()

eurovir

Až doposud jsem si myslel, že jsem všechny zásadní filmy světové kinemaotgrafie viděl nebo o nich aspoň slyšel, ale toto neprosto předčilo moje očekávání. Něco takového jsem v životě neviděl. :) . A dorazil mě kamarád, který brilantní filmové angličtině rozuměl i přes to, že se anglicky v životě neučil. I to svědčí o náročnosti dialogů. Zkrátka všem, kteří si chtějí nenávratně narušit mozkovou činnost, tento film mohu jen vřele doporučit. ()

baronGrga odpad!

Tomuhle filmu prostě nic nechybí. Je tu láska, nevěra, drogy, pistole, rugby,... a jako věčné intermezzo sex. Jak by řekl Tommy Wiseau: "haha". ()

Element69

Tenhle film nelze vidět jednou. The Room je potřeba polaskat minimálně dvakrát, abyste se hlouběji ponořili do jeho hlubokých záhybů, které schovávají ty nejrozmanitější dialogy, nejbarevnější postavy, nejkřivější zvraty a nejkrvavější pomsty...The Room je jako víno, které ochutnáte jednou, vylijete jej, dáte si druhou skleničku a hned je to vaše nejoblíbenější...Oh, hey Denny! ()

moody27 odpad!

Tento film možno naozaj nazvať Občanom Kanom zlého filmu. Je tam naozaj všetko zlé, čo môže tvorca filmu urobiť. Paradoxom je, že ak by sa v ňom objavilo niečo logické a dobre spracované, pokazilo by to celý film, a práve preto je v istom zmysle výnimočný. Dlho som váhal, či kvôli tomu dať päť hviezdičiek alebo odpad!, ale po vzhliadnutí videí (tommy explains it all), kde Tommy Wiseau s vážnou tvárou prirovnáva svoj film k Občanovi Kanovi v tom pozitívnom zmysle, (mimo iných vecí) a že sa považuje za nepochopeného umelca, uvedomil som si, že tých päť hviezdičiek si naozaj nezaslúži, lebo jeho umelecká a inteligenčná úroveň sa pohybuje okolo úrovne Braňa Mojseja. ()

vilimen odpad!

Tento film mi hereckymi vykony, ktere jsou vazne zoufale, pripominaji hodne spatny pornofilm. Namet je uplne stupidni, koukatelnosti neprida ani fakt, ze vlastne děj jako takový nekam utekl:-) Vazne nedoporucuji, ja hodnotim Odpadem a max 15% ()

ceemel

Tommy Wiseau je nejúžasnější milovník, režisér a scénárista, navíc je to citlivý člověk s krásným tělem. Tommy Wiseau. Tommy Wiseau je Bůh. Anyway - how's your sex-life? ()

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

23.03.2023

Organizátorem unikátního festivalu pro dospělé, tedy výhradně pro diváky od 18 let, je Kino Balt, které začalo v Praze dělat rumové kino. Hlavní koncept je jednoduchý – každý divák v ceně vstupného… (viac)