V Česku a na Slovensku poměrně neznámé dílo si v zámoří získalo velkou pozornost publika a kultovní status. Je totiž obecně považováno za jeden z nejhorších filmů, které kdy byly natočeny. Hlavního hrdinu Johnnyho si vystřihl sám Wiseau. Johnny nadevše miluje svou nastávající ženu Lisu (Juliette Danielle). Ta je však s jejich vztahem stále méně spokojená a tak svede Johnnyho nejlepšího přítele Marka (Greg Sestero). Johnnymu se postupně hroutí svět, který se mu za posledních sedm let podařilo vybudovat.
Film přitahuje pozornost milovníků nepovedených snímků pro svůj až komický charakter, špatnou práci s herci a absurdní repliky postav. Wiseau je někdy označován za současného Eda Wooda. Promítání filmu se uskutečňuje za bouřlivých reakcí publika, které nahlas komentuje dění na plátně. (L_O_U_S)

Mayaku odpad!

HAHAHAHAHAHAHAHAHAAAAA :D Tak tohle je král všech braků. Nicméně v kategorii top filmů, které jsou tak špatné až jsou zábavné by se bezpochyby umístil na prvním místě. To je bez debat! Dialogy jak z jiného světa a co teprve ty postelové scény! Jako mutace televizního soft porna a klipu k devadesátkovému love songu. To se nedá vypovědět, to se musí vidět! :) ()

deepspace101 odpad!

Pravá romantika se neobejde bez tuctu rudých růží, proudu vody na skle a přiblble se pochechtávajícího chlapa. Pak porozumíte, o čem je život. Sledovat Tommyho Wiseaua, kterak připojí kazeťák k telefonu, vloží do něj kazetu a zatváří se, jako by právě zkonstruoval perpetuum mobile, to je vážně něco zvrhle fascinujícího. Zlatá malina by pro The Room byla poctou, ten aspiruje nanejvýš na Zlatou kadibudku. Zasloužený kult a můj nejoblíbenější odpad. :-) ()

Eduardo odpad!

Odpad, ktorý jednoducho treba vidieť. Tak zlé herectvo, debilný scenár, otrasný strih, príšernú hudbu, "erotické" scény každých 10 minút, medzi ktorými si postavy náhodne pohadzujú loptu a dokola sa bavia o tom kto má koho rád... to jednoducho treba vidieť. Legendárny status a 5/5 hodnotenia sú tu plne pochopiteľné. Je to film až tak zlý, že z neho budete dostávať záchvaty smiechu (pri jednej scéne som až plakal) a zaručene sa vám na poriadne dlhú dobu vryje do pamäti. Už sa neviem dočkať na The Disaster Artist a príbeh, ktorý viedol k natočeniu tohoto diela. ()

FanKalEl

Keby som to mal hodnotiť ako kritik tak je to nehorázny odpad. Pre niekoho možno i dokonalá nedokonalosť, no ja som sa často nudil, síce sa tu našlo viacero absurdných scén ktoré vzišli k popukaniu ale ak by som mal niečo skutočne oceniť z nepodareného tak je to Tommy Wiseau. No vážne, skúste to zahrať ako on! (40%) ()

Torpid odpad!

Zajímalo by mě, kolik lidí by to opětkovalo bez jakékoli znalosti a povědomí kultu, kterej se za filmem vleče. Poslední dvě desetiletí se svýma sociálníma sítěma a youtubkem akcelerují fascinaci bizárem a tohle se veze na tý vlně. I když jsem se hodně snažil najít tu čistotu tvůrčího nadšení, vidím pouze nemocnýho člověka s těžkou diagnózou , bez sebereflexe a s velkym balíkem peněz, kterýma donutil okolí se podílet na jeho bludu. ()

dainio

Já ani nemůžu hodnotit. Prostě pro mě osobně, se jedná o absolutně nehodnotitelný počin. Smál jsem se u toho, brečel, jak je to špatný, umíral i žil. Je to prostě kult, rarita, neskutečnost, že vůbec něco takového vzniklo. Šílený. ()

tompaulman

Nejdřív jsem viděl The Disaster Artrist a až pak zkouknul originál. Chápu jakékoliv hodnocení, ale za sebe dávám odpad s dvěma hvězdičkama jako bonus za nechtěnou komediálnost. ()

Torgal

Tak som konečne videl najlepší najhorší film všetkých čias. A vlastne sa jeho mimoriadnej popularite ani nečudujem. Ten film je tak strašne mimo, že človek dokáže len fascinovane pozerať čo sa deje na obrazovke. Jeho čaro spočíva v tom, že tu nikto netočil zámerne zlý film typu Sharknado, Lavalantula a pod., ale Tommy bol presvedčený o tom, že rozpráva osudový tragický príbeh a je nedoceneným géniom. Príbeh je pritom ten najjednoduchší milostný trojuholník, ktorý je v prvej polhodine na nerozoznanie od zlého porna. Každá scéna je unikát o ktorom by sa dali písať odstavce textu, ale tu sú slová zbytočné – toto treba jednoducho vidieť (alebo si aspoň pozrieť zostrihy na YouTube). *nehodnotiteľné klasickou bodovacou stupnicou* ()

Tomo odpad!

Pokud se u tohohle někdo bavil a považuje snímek za skvělou komedii, pak už asi fakt ničemu nerozumím. Je to prostě brak po všech stránkách ..a to mi k smíchu nepřijde. ()

Vabr odpad!

Zhlédl jsem jen proto, že každý říká, že je to sranda, i když to záměr nebyl. Viděl jsem nového Chuckyho, u kterého jsem se opravdu popadal smíchy za břicho, tak jsem chtěl vidět další film, u kterého se zasměju. Bohužel, po 25 minutách jsem to vypnul. Není se vůbec čemu smát. Je to strašná flundra. Ani to není žádná sex bomba! Musím uznat, že je to hrozně špatně zahrané a dialogy stojí za nic a ty jejich emoce při mluvení jsou opravdu špatné. Vůbec mě to nebavilo a čekal jsem od toho víc. VYHODNOCENÍ: ŠTÍTEK DRAMA NEBERTE VÁŽNĚ ()

Mara97

"I did not hit her! It's not true! It's bullshit, I did not hit her! I did naaaaaht. Oh, hi Mark!" Wiseau nejspíš utekl z Polska, změnil si jméno na francouzsky znějící, aby prorazil a nenadělal své rodné zemi takovou ostudu, a netrefil se, protože chtěl evidentně místo filmu dělat divadlo (absurdní). The Room ovšem zraje jak víno, každá projekce je lepší a lepší, hodnocení postupně zvedám, ze dvou hvězd jsem se dostal na čtyři - a časem se pravděpodobně dostanu i na těch pět. ()

FOCKE_WULF

Pornofilm natočený jehovisty. Hlavní hrdina je sympaťák, po skončení svojí repliky se dost často podívá nahoru, jako kdyby někdo s downovým syndromem si prohlížel ruchové mikrofony za kamerou. Má takovou zvláštní americkou hlavu. Film řeší problematiku promiskuity (Ruce pryč od mojí holky!). Ve chvílích excitace si protagonisté nadávají do kuřat. Fascinující podívaná! ()

NorseSword24

Posledné hodnotenie roku 22 a prvá recenzia roku 23. No a... Ja už neviem. Videl som toľko filmov že už som zvyknutý tolerovať hocičo a aj keď sú veci ktoré proste považujem za zlé, tak niektoré si už viem obhájiť. A tento film... absolútne neviem ako ohodnotiť. Ani jedno hodnotenie nepovažujem za správne. Prvýkrát čo sa mi toto stalo. Nakoniec som zvolil za 2* ale vysvetliť prečo, tak to neviem. Ale aj tak budem o tomto hovoriť ako o jednom z najhorších filmov histórie a jediné príležitosti kedy ho pustím budú len keď nebudem triezvi a chcem aby v pozadí na telke niečo hralo. ()

FeriusParfax

Zásadní otázka zní… bylo to myšleno vážně? Podle toho je také třeba hodnotit. Osobně si nedovedu představit, že by něco… takového… mohlo být myšleno vážně. Jelikož mi ale bylo řečeno, že pan režisér je tak trošku zvláštní, tak je velmi pravděpodobné, že to bylo zcela reálné. Nicméně 1* je za humor, který tu teda asi být neměl, ale nasmála jsem se do sytosti. 2. * je za tu ohromnou bizarnost a odvahu s něčím takovým vyjít ven. V půlce filmu jsem se přítele musela zeptat, o jaký žánr tady vlastně jde.  Herecké výkony jsou jak z afrických nebo španělských telenovel. Scénář byl sepsaný ze všech klišoidních vět, na které si pan scénárista vzpomněl. Co se týče děje, tak ten je ze života a jde vidět, že si pan režisér potřeboval ventiloval svoje strasti. Obsazení bylo příšerné. Ani jeden člověk, na kterého by se dalo koukat. Postelové scény byly ultra podivný a vůbec ve mně nevzbuzovaly sexuální choutky. Ba naopak. Ještě teď, když píšu komentář, tak se směju nad tímhle neuvěřitelným počinem. Kdo neviděl, neuvěří. Přiznám se ale, že mi film absolutně vyrazil dech. Na pobavení vřele doporučuji. ()

Mngwa odpad!

Ha ha ha .. ha ha. Ha .. ha .. ha .... ha! Tak díky tomuhle se mi posunuly hranice vnímání - filmy, o kterých jsem kdysi smýšlela jako o 100% braku, mi teď připadají lehce podrůměrné až průměrné, protože před The Room jsem prostě nevěděla, co je OPRAVDU špatný film. Totálně uhozené dialogy, větší část herců vypadá jako kdyby je našli v chráněné dílně, samotný Wiseau jakbysmet plus jeho nepřetržité dementní pochechtávání se, ke konci filmu jedna postava najednou zničehonic změní herce (to jsem ještě NIKDY neviděla) a takhle by se dalo pokračovat dlouho. Ani mi to nepřipadalo tak zábavné, jak se pořád všude tvrdí. No, teda některé scénky byly celkem vtipné, například když Mike v tělocvičně vypráví Johnnymu pitomou a nepřiměřeně dlouhou historku o spodním prádle bez útrpně očekávané pointy, potom přijde Mark a trochu ho přátelsky poplácá. To má za následek, že se Mike najednou prudce zřítí k zemi, jakoby do něho narazilo auto. Všichni se kolem něho sesypou a "Miku, není ti nic??!!" WTF? Nebo jindy, když matka Lisy během dlouhého a nudného rozhovoru s dcerou utrousí že má rakovinu. Lisa na to řekne "Hm, to bude v pohodě, léčí se s tím plno lidí" a dál se baví o něčem jiném jakoby nic. Hardcore. Shodou okolností jsem se nedávno dívala na Plán 9 od Eda Wooda, a byla to taková megakonina, že jsem u toho raděj dobrovolně usnula. Tady jsem zůstala vzhůru díky idiotským dialogům, viz výše, u něčeho takového se prostě spát nedá. No nic, ultrabrakoidní filmy už asi zkoušet nebudu, to není nic pro mě. Shrnutí: Zbytečně zabitých 100 minut. Házet lžičkama jo, ale ne na plátno. ()

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

23.03.2023

Organizátorem unikátního festivalu pro dospělé, tedy výhradně pro diváky od 18 let, je Kino Balt, které začalo v Praze dělat rumové kino. Hlavní koncept je jednoduchý – každý divák v ceně vstupného… (viac)