Marion má právě rozepsanou knihu, a chce-li ji někdy dokončit, musí si pronajmout kancelář, kde ji nebude nikdo rušit. Jednoho dne zjistí, že v jejím sousedství sídlí psychiatrická ordinace. Slyší každé slovo, jež je v ní proneseno. Díky jednomu vyslechnutému příběhu záhy procitá a zjišťuje, že zdaleka ne všichni lidé ji mají tak rádi, jak se tváří. Pozná pravdu o svém manželovi, o nejbližších přátelích. Stejně tak ale konečně pochopí sebe samu. Režisérské taktovky u pro něj netradičního psychologického dramatu se chopil Woody Allen, do hlavních rolí pak obsadil skvělé Miu Farrowou a Genu Rowlandsovou. (oficiálny text distribútora)

aLPaC

Já nesdílím ten optimismus většiny zdejších předních uživatelů. Pro mě byli "Interiéry" rozhodně výš. Tohle byl možná zajímavý psychologicky-intelektuální rozbor, ale také příšerná nuda. No a pokud se u filmu nudíte a 75 minut vám přijde jako věčnost, tak zkrátka nemůžete jít s hodnocením výš než na dvě. ()

neneka

Líbilo se mi to převelice. Gena Rowlands je zde skvělá a vůbec mi nevadilo, že si tu Woody žádnou roličku nevystřihnul. A to i přesto, že jeho účast si obzvlášť v těch starších snímcích přímo vychutnávám. Tady i bez něho - 4 hvězdy. ()

ddf76

Skvele drama o padesatnici v podani Geny Rowlands, ktera je vynikajici. Vyborny film ze zivota 50. lete zeny, ktera rekapituluje svuj zivot. Tohle se vazne Woodymu povedlo. ()

Mr. Sandman

Allenovi Lesní jahody. Emoce uvězněná hluboko pod nánosem strachu. Racionalita a úzkoprsá rigidita nás zavede pouze do hlubin zoufalství a bolesti. Je nutné cítit, aby mohl člověk skutečně žít. ()

ink flo

Spisovatelka zjistí, že přes větrací šachtu slyší příběhy pacientky jednoho psychiatra a souběžně s tím začne postupně poznávat sílu svého sebeklamu, absenci či zablokovanost svých emocí a zpochybňovat vše, o čem si myslela, že má v životě jisté, jako třeba oblíbenost u svých přátel a vztah se svým partnerem (je tam podobný motiv jako ve filmu 45 years). Genu Rowlands jsem si zamiloval v Love Streams (John Cassavetes), tady podává podobně silný výkon. Ačkoliv tu jde poznat Allenův rukopis (skákání v čase, lokace do New Yorku a nekonečných společenských setkání, plkání a popíjení), tak je to na jeho vkus neobvykle vážné a melancholické (prý se to podobá Bergmanovi, což nemůžu posoudit, protože jsem na něj ještě nedozrál). Hezky vypiplaná je barevná sladěnost celého snímku, kdy je většina kostýmu i interiéru laděná do odstínů hnědé a šedé, hodně podzimní film celkovou náladou i věkem všech postav. ()

GOREGASM

Podobně dramatický Woody bez špetku humoru, zato s maximální psychologickou hloubkou, dvojnásob v ryze ženské tématice zaskočí asi každého povrchního Woodyfila. Nekompromisně přímočará a pichlavá sonda do mysli ženy, která je zcela nečekaně konfrontována se svým životem, který doposud považovala za šťastný a vše dávalo smysl. V hlavní roli exceluje Gena Rowlands a znalého diváka logicky potěší menší, ovšem velmi důležité role Iana Holma a Miy Farrow. Opravdu, takhle Woodyho neznám a jsem oněmělý nadšením pod tíhou dokonalého zážitku. 100% ()

pravo

Môj prvý film Woodyho Allena. Tak prvé stretnutie WA prehral, pretože ma ako diváka nedokázal vtiahnuť do deja, ostal som proste mimo a ako nezainteresovaná osoba som sledoval vcelku zaujímavú štúdiu vnútra istej ženy. Aj po tomto miernom sklamaní som ochotný dať v budúcnosti šancu ďalším allenovkám a som presvedčený, že asi som chybil pri výbere prvého filmu. ()

depp

Velice zajímavý a smutný film, který ukazuje, že Woody Allen ženské duši opravdu rozumí. Nechápu proč je tady v databázi označen jako jeden z jeho nejhorších. ()

wito

Skutočne pôsobivé priblíženie sa Bergmanovej tvorbe. Netrvá dlho, kým film začne pripomínať jeho Lesné jahody. Sven Nykvist ako kameraman zrejme náhodný nebude. Kedže milujem hĺbavosť (na ktorú niekedy preťažko dosahujem :)) a zásah Bergmanovej psychológie, musím milovať aj toto dielo, za ktoré vo mne Allen nečakane narástol ako málokedy predtým... ()

tereza.s

Musím se přiznat. Jsem tímto snímkem poměrně zklamaná. Víte, je to asi tím, že jsem možná očekávala příliš. Je pravda, že Jiná žena je perfektní hlavně prolínáním času a vzpomínek hlavní postavy, ale nějak jsem se nemohla zahloubat. Chvílemi jsem se i nudila. 50x50 ()

MaxForValue

Lepšie než žánrovo a čiastočne aj tématicky podobné Interiéry, avšak Woody je aj tak stále lepším komikom. Nie je to vyložene priemerné, ale k dokonalosti známej z iných filmov (Manželé a manželky, Manhattan a pod.) stále niečo chýba. ()

iz67

Tak tohle je asi největší Bergman, kterého jsem od Allena viděl. Jeden z jeho mála filmů, bez špetky veselí. A nevím, jestli to také není první film bez Allena – herce. Komorní záležitost, kdy 50-ti letá žena hodnotí svůj dosavadní život, svoji netečnost vůči okolí a zaujetí svojí prací, letmé výlety do minulosti (úplně jsem viděl Lesní jahody), sny, hrdinčin vnitřní komentář (na což jsem většinou alergický, ale tady to mělo smysl). Moc hezké ()

kubilov

Woodyho Allena a jeho filmy mám daleko radši v komediálnějších polohách, které mi k charakteru jeho filmů sednou daleko lépe, ovšem chápu, že když má na každý rok jeden film, tak by ho asi dlouho nebavilo dělat pořád to samé. S psychologickým dramatem to už před Jinou ženou zkoušel, pokud se nemýlím, tak dvakrát a nejlépe mu to dopadlo u vysoce nadprůměrných Interiérů, jenže já dávám v tomto žánru raději přednost jiným autorům. Příběh o ženě, která se v malé garsonce snaží psát svou další knihu, ale je rozptylována psychiatrickou ordinací, od které jí dělí až příliš tenká hranice, jakoby snad bydlela v Potěmkinově vesnici, mě zaujala spíše v první polovině, protože v té druhé už mi film přišel až přespříliš zamotaný a nejednoznačný a navíc mi docela začala vadit Gena Rowlands. ()

piskot..

Pane jo, to je hodně ze života. Morbidní náhoda v podobě nedostatečné izolace ruchů ze sousedního pokoje, jak úsměvné, tak uvěřitelné. Intimní zážitek, který je mi hodně drahý. Formálně oceňuji experiment s narativním postupem, který se liší, jak od Interiérů, tak i od Září. Allen zde nenechává promlouvat toliko obrazy a ucelený příběh se nestaví do centra snímku - naopak režisér skrz svoji postavu příjemně glosuje, a tím k divákovi ona sama promlouvá. A promlouvá velice intenzivně.."A přemýšlela jsem, jestli je vzpomínka něco, co máte, nebo něco, co jste ztratili.".. ()

Svadbos

Woody si opäť trúfol vôjsť do Bergmanovho teritória (s Bergmanovým kameramanom, Svenom Nykvistom) a s obrovským úspechom. Silná dráma pre dospelých s vynikajúcim hereckým obsadením a mnohými pamätnými scénami... aj keď, ako iné Allenove drámy, nie je to film pre každého. Film je veľmi voyeristické médium, ale nikdy som tento fakt nevnímal silnejšie, než pri sledovaní tohto filmu.Je to film takmer úplne zostavený z momentov, ktoré by mali byť súkromné. Meistami je súkromie znásilňované postavami vo filme. Inokedy my narúšame súkromie postáv. A centrálny postava je naším spoločníkom, stojacim vedľa nás, hovoriacim nám do ucha, rozprávajúcim nám o bolestnom procese, ktorým prechádza. Touto postavou je Marion POst (Gena Rowlands). Je to typ ženy, ktorá vyzerá, že je kvalifikovaná poradiť nám ostatným, ako si zorganizovať svoje životy nachádzaním rovnováhy medzi požiadavkami domova, práce, životného partnera a priateľov. Je strašne samostatná, dobre organizovaná, rozumná, schopná a inteligentná. Film "Another Woman" je o emocionálnych kompromisoch, ktoré musí podstúpiť, aby si zaslúžila takýto opis. "Another Woman" má veľa spoločného s s Bergmanovými "Divokými jahodami". Allenov film nie je v žiadnom prípade remakom filmu "Wild Strawberries", ale meditáciou na tú istú tému - príbeh hĺbavého človeka, hĺbavo objavujúceho, prečo by mohol mať osoh z toho byť menej hĺbavým. Pokúša ma vyriecť, že Gena Rowlands nebola nikdy lepšia, ako v tomto filme, ale to by nebola pravda.. Ona je výnimočnou herečkou, ktorá je obvykle taká fdobrá a doborou aj bola, hlavne v niektorých z filmov jej manžela, Johna Cassavetesa. Čo je tu nové, je emocionálny tón jej postavy. Veľkí herci a veľkí režiséri niekedy nájdu spoločnnú emocionálnu reč, takže sa herec stáva nástrojom hrajúcim režisérovu pieseň. Sledujúc "Another Woman" získame poznatok, ako dobre v tomto Rowlandsová obstála. Film končí náhle. Očakával som ďalšiu kapitolu. ()

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN