Misfits: Zmetci

• Veľká Británia Misfits (viac)
Veľká Británia, (2009–2013), 29 h 12 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvorcovia:

Howard Overman

Hudba:

Vincent Pope

Iwan Rheon, Joe Gilgun, Nathan Stewart-Jarrett, Antonia Thomas, Lauren Socha, Robert Sheehan, Robert Sheehan (a.z.), Karla Crome, Nathan McMullen (viac)

Folky

Hodnotím jenom první dvě série. Jakmile odešel Natan a přišel Rudy, přestal jsem sledovat, protože mi absolutně nesedl. Ale na ty první série se vždycky čas od času rád podívám. ()

xxENDxx

Hodnoceno po 1. sérii (18/12/2009): Přes počáteční nejistotu a odpudivost promo-obrázků jsem se přecijen rozhodl dát tomuhle naprosto nevýrazně působícímu dílku šanci. Všechno ostatní už vám je určitě jasné z mého hodnocení. Braková zápletkou (lidi a superschopnosti, takový klišé) seriálu neubírá vůbec nic na jeho půvabu, ba naopak. Misfits si totiž berou na paškál všechny variace na superhrdinství a těží právě z oné klišovitosti. Svěží, vtipné, ale i dramatické a plné zvratů. Brilantně natočené, parádně napsané, perfektně odehrané a s vynikajícím soundtrackem čerpajícím ze současné britské hudební scény. Pro mě osobně nejlepší nový seriál letošní sezóny, na který se nechytá ani americká produkce s fláky typu FlashForward, V, Trauma,... (jejichž rozpočet mnohonásobně převyšuje rozpočet zdejší) 95% a oba palce nahoru. ()

fraktal

Skvěle reálné a všední prostředí - je znát, že protagonisté jsou skuteční a živí (nad?)lidé. I přestože se každý z nich chová "prostě hrozně", do všech jsem se (možná právě proto) dokázal vžít! Výboně využité hudební pozadí. Jinak úroveň příběhu díl od dílu dost kolísá, často není úplně uvěritelný, ale pro ten pocit, že jsem jako divák nebyl zbytečně dojen - žádné hodinové "akce", žádné sladké a bezúčelné dojáky (a když uz, tak ihned následuje štouchanec vracející děj zpět do reality), slámy tak akorát pro vystlání příběhu - zkrátka dávám plný počet (i když "objektivně" mu patří asi i méně než 90%) *****"We fucked up bigger and better than any generation that came before us." Škoda sestupné tendence: nepřekonatelná první série zůstává skutečně nepřekonána - druhá mne zklamala - a třetí už je takovej zmatek, že netuším... ()

Filmárik

Keď v amerike odštartovali Heroes všetci dobre vedeli že je to len obyčajný plagiát x-menov no napriek tomu si seriál podmanil svet a rozhodne mu nemožno uprieť obrovské kvality. Howard Overman to však videl z iného konca a namiesto toho aby sa sústredil na zobrazovanie superschopností na každom rohu a v každej situácii tak zobral bandu štandardných britských delikventov a len tak mimochodom im nadelil nejaké tie schopnosti vďaka "bežnému" výboju elektrickej energie. Nedá sa túto neforemnú skupinku na čele s ukecaným Nathanom nezamilovať a aj keď je tu nastolená nejaká ústredná dejová línia tak sú to práve všetky tie absurdné scény a dialógy ktorými je seriál prešpikovaný. Ukážkovo tu platí stará pravda že iný kraj iný mrav a pojem cenzúra ( či už slovná alebo vizuálna) scenárista proste nedostal do vienka. Napríklad v Heroes pri milostnej scéne vidíme maximálne tak bozk nasledovaný úhybným manévrom kamery, v Misfits sa jedná o soft porno. Výčitka z mojej strany smeruje k naozaj zreteľnému nízkemu rozpočtu ktorý sa odráža hlavne na vizuálnej stránke a fakt že 6 dielov, aj keď je rozumná voľba na pokusný seriál, ubehne ako žmurknutie. Rozhodne tu nechcem potápať Heroes no ak už vás nebaví to neustále búchanie sa do pŕs Petera Petrelliho bojujúceho za dobro krajiny a chceli by ste vidieť niečo drzé, úchylné a netradičné tak Misfits je tá správna voľba. ()

bolf!k

Paráda. Skvělý herci a možná nejlepší serialovej soundtrack ever. Nathan je fakt kokot, ale pro Misfits je nepostradatelnej asi jako Sheldon pro TBBT a začal mě docela bavit i Simon, od chvíle kdy se z něj vyklube budoucí já. Zbytek je spíš tak do počtu, teda až na Kelly a její výslovnost, kterou občas vůbec nepobírám. Během druhé serie jsem začal mít pocit, že příběh trochu pokulhává, jako kdyby scénáristi vlastně nevěděli, kam se osudy hrdinů budou ubírat, ale i tak je to pořád prdel. 85% ()

gp_one

Velmi dobře natočený seriál. Takto si představuji kvalitní variaci na Heroes, která má spád, vtip, napětí, sex a nemá tendenci vyprchat a vyvolat ve mě odpor, jako se to daří snad každému druhému, z počátku dobrému seriálu z americké produkce. Celou 1 a 2 řadu jsem dal na jeden zátah a ani na moment jsem se nenudil, ba ani jsem nekoukal na hodinky. Pokud se tento seriál udrží v rozsahu max.4 sérií, pak zřejmě nebudu mít ani v budoucnu, potřebu hodnocení měnit. ........Po třetí řadě snižuji na 4* ()

Naki

Všichni přirovnávají Misfits k Heroes, ale opravdu...?! Je tady podoba v lidech obdařených "schopnostmi", ale to je tak všechno. Tohle je jiná liga. Už na první pohled vás praští do očí oranžová barva jejich sexy kostýmků a hned musíte tušit, že to nejsou nějací andílci, co bojují proti zlu a zničení světa a bla bla bla. Mě třeba stačí pár vět od Kelly a už se klátím smíchy. Poté k tomu přihoďte Nathana s jeho trapně pubertálními narážky na chudáka Barryho a nějaký průser, třeba v podobě vraždy "omylem" a nemusíte už nic řešit. Pokud doma skladujete staré díly Heroes, vyhoďte je a nahraďte je Misfits - já to tak udělala... ()

Stíba

Brutálně originální teenage seriál, který si nebere servítky co do slovníku, chování ani ničeho jiného. Není to ale něco co by uráželo, vše je totiž tak skvěle svěžě namícháno, že hlavně lidé, kteří vědí jak to u dnešní mládeže chodí docení přímost a trefnost způsobu jakým je seriál konstruován. V neposlední řadě je velmi důležitým aspektem skvělé obsazení. Každá postava totiž svoji roli ztvárňuje tak dokonale, že je takřka nemožné si k tomuhle uskupení nevytvořit pozitivní vztah stejně jako k onomu zvláštnímu uzavřenému světu sídliště. ()

emriq

Sprostý, hrubý, vulgární, šokující. Ale zároveň neskonale vtipný seriál! Originalita z něj jenom srší a tím dokáže naprosto dokonale zaujmout. Vždy jsem se po shlédnutí jednoho dílu nemohl dočkat týden na díl další. Doporučuji shlédnout s titulky, kdy je výborně řešen překlad jedné členky z bandy Misfits. Abych to shrnul, Misfits je seriál, který je naprosto odlišný od všech ostatních seriálů a to jej činí tak dokonalým. ()

sokiss

Tak tenhle seriál mě naprosto dostal! Originalita sama! Je opravdu vzácnost, když si v téhle době můžete říct: "tak něco takového tady ještě nebylo!"... Prostě parta obyčejnejch lidí se sejde na veřejně prospěšnejch pracech, kde si odpykavaj trest za své průsery. Jsou to mladí lidé, kteří si užívají života (pro někoho velmi nemravným způsobem). Uhodí do nich blesk a každý dostane nějakou schopnost... Ne však takovou, aby zachraňovali svět. Stačí však na vytváření a zahlazování průserů, do kterých se dostávaj. Časem zjišťujeme, že nejsou jediný ve městě, kdo má zvláštní schopnosti… Ale genialitu tohohle seriálu bych shrnula asi takhle: skvělé, ale šílené postavy, sex, vulgarity, podivný anglický dialekt, hlášky, vandalství, smrt, absurdity... Kdo neviděl , nepochopí…. ()

the_bitch

Robert Sheehan je velky frajer,a jeho hlašky su snad neuveritelne vtipne.. + k vsetkemu ten anglicky prizvuk,a skvely serial je na svete. Uz len netrpezlivo cakat na tretiu sériu.. ()

actor-SP

Hodnotiť seriál cez pilotný diel je pomerne odvážne. Seriál plný hlúpostí, kde z ničohonič príde zvláštna búrka sršiaca obrovské krúpy a trafí práve našich hrdinov, svedčí o tom, že nám už nič viac neponúkne. Za scenár 1*, za prevedenie už 3*, takže slabšie 3* sú na svete. Prúd dnešných seriálov vám horko ťažko ponúkne efektívno-inteligentnú zábavu(česť výnimkám). ()

maciii

Celý seriál je spíše o formě než o snaze přijít s nějakým originálním tématem, jelikož neustále čerpá z provařených filmových klišé a popkulturních odkazů. Abnormální množství skvělého humoru a neustálé zesměšňování hlavních hrdinů téměř vylučuje jakýkoliv patos, což platí především o první sérii, zatímco ta druhá už začíná být o něco vážnější, postavy se postupně vyvíjejí a dostávají nový směr. Zamilovala jsem si je všechny a celou dobu jsem se výborně bavila. ()

zekkx

Chápu, že je to seriál hlavně o teenagerech, o vztazích, o sexu. Ale když už někdo zapracuje do těchto témat superhrdinství, čekal bych promyšlenější epizody. Myslím tím více akce, nějaký hlavní záporný hrdina, který se táhne celou sérii a né takové suché podivné zápletky. Ale navzdory tomu jsem se výtečně bavil celé dvě série - po zdrcující informaci, že se ve třetí neobjeví Nathan, s Misfits končím. ()

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

20.06.2012

Timur Bekmambetov horlivě propaguje svůj historický akční horor Abraham Lincoln: Lovec upírů a na tiskových konferencích se ho novináři často ptají na dlouho slibované pokračování komiksové adaptace… (viac)