Hudobná krimikomédia o dvoch dámach v rokoch, ktoré sa na vlastnú päsť pustia do vyšetrovania lúpežného prepadnutia miestnej sporiteľne. (RTVS)

kingik

Je to hlavně víc legrace než krimi. A aby taky ne, když do hlavních rolí byli obsazeni komici na slovo vzatí Janžurová & Hrzán. Staré tety jsou rovněž vybrány perfektně. Podskalský většinu scén pojal jako komické etudy, než plynulý příběh o přepadení pošty a následném pátrání po pachateli loupeže. Tohle ustoupilo na úkor komických vsuvek, ve kterých baví hlavně Hrzán a zdatně mu sekunduje Janžurová. Odhalení pachatele pak tak nějak zaniká po těchto zdařilých, ale trochu jednotvárných vystoupeních. Plnohodnotná krimi se tak úplně nekoná, nebylo to ani záměrem, ale na dobrou komedii zaděláno bylo. 70% ()

CaptainNor

U filmů Zdeňka Podskalského a zejména jeho komedií se zpěvy je příznačné, že nic nepředstírají, na nic si nehrají a přesto jsou tolik oblíbené a málokdo je zatracuje. Jako by do nich dal pan Podskalský kus svého dobrého srdce, moudrosti a pohody. Ale hlavně při tom myslel na pobavení lidí a nikoliv na prestiž, festivaly a ocenění. Drahé tety jsou toho zářným příkladem. Miloučký film s popletou Hrzánem, starosvětskými tetičkami, pejskem Ťapinou a zpackanou loupeží pošty. Hvězdičkové hodnocení je jen srovnávacím parametrem, ale srdce dává těmto filmům hodnoty mnohem vyšší. ()

nash.

Jedna z komedií, které mě nebavily jako kluka a kupodivu na tom nic nezměnil ani přibývající věk. Hrzán se možná snaží, detektivní báby jsou občas kouzelné a zápletka je dostatečně krkolomně bláznivá, ale to všechno nějak nestačí, aby mě to vytáhlo z nudy, do níž se pomalu nořím už od úvodních scén. Zůstala tak jen vyjímečná možnost ještě jednou zachytit něco málo z komiky skvělé Nataši Gollové, kterou neztratila ani v době, kdy už se potýkala se svým smutným osudem. ()

Marthos

Nataša Gollová, tehdy již nemocemi a alkoholem zdevastovaná herečka, krátce před premiérou prohlásila, že film Drahé tety a já je právě typem těch crazy, v nichž jsem hrávala. Jenže tady nejsem roztomilá praštěná holka, ale bláznivá, zlá a tyranská stará panna. Tak se obávám výsledku a toho, jestli humor nové komedie dokáže překonat představu zafixovanou třicet pět let. Ano, ten film je překonaný, ale jinak, než se mohl kdo tehdy domnívat. Chatrná dějová konstrukce, křečovitý humor, nebezpečně infantilní Hrzán. Všeobjímající hrůza. Utrpení. ()

WANDRWALL

Herecké koncerty prakticky všech protagonistů. Zajímavé mi přijde, že zde hraje ve vyšším věku N.Gollová, která se ale pár let poté odmítala už nechávat fotografovat s vysvětlením, že chce, aby si ji diváci pamatovali z filmů v první republiky a za vlády nacismu. Pro J. Hrzáně jeden z posledních filmů. Výborný je i S. Beneš v roli vedoucího prodejny, a lupiče v jedné osobě. Na jeho obhajobu je třeba říct, že potřeboval peníze, víc než ostatní, tak se uchýlil ke zločinu. Ale díky dobré práci postavy vyšetřovatele, kterou hraje O. Sklenčka a titěrné práci všetečných starších žen je zločin odhalen a taky si postupně oblíbí nastávajícího manžela jejich drahé neteře (I Janžurová). ()

triatlet

Skvělá zápletka se psy, skvělé odhalování pachatele loupežného přepadení na poště díky rozsypaným švestičkám, skvělé tetičky v podání Nataši Gollové a Evy Svobodové, skvělý pár Janžurová - Hrzán. Navíc natočeno v Českých Budějovicích. Skloubení oddechového, komediálního, kriminálního a hudebního prvku prostě skvělé.Takže pět hvězdiček a slovy číšníka Michala (Hrzán) "...a dvacet halířů." ()

honajz

Tahle komedie mě nikdy nijak nebrala. Ano, obě tetky jsou kouzelné, ženich příjemně natvrdlý a tak, ale chybí mi tam něco víc, než jen písničky a velmi prostinké pátrání po pachateli s vlastně jen jednou zápletkou. ()

MM11

Polovina sedmdesátých let byla ideově zatížená zcela neomluvitelně, a přece se s té nejtěžší mlhy doby aspoň na čas vynořily dvě dámy prvorepublikového pozlátka. Věra Ferbasová v "Jáchymovi" i Nataša Gollová zde se tak rozloučily důstojně. I když pravdou je, že tahle krimi komedie je v některých pasážích křečovitá a úsměvná i s jiných důvodů než se původně čekalo (přehrávání všech herců), tak patří k tomu lepšímu, co tehdy vzniklo. ()

duklak2

Viděno hodněkrát, ale hodnotit nemohu, jelikož jsem to nezhlédl celé!:) Nezapomenutelný Hrzán a další herci. Jenže tomuto snímku chybí špetka humoru, která by diváka donutila se dívat na celý film. ()

GeusX

Bláznivé energické tetičky, sem tam nějaké písničky a klasicky skvělý Jiří Hrzán v sympaticky ztřeštěné kriminální komedii. 70% (viděl jsem již mnohokrát a nevidím důvod, proč se nepodívat v tv repríze znovu na chvílemi až protivně štěbetavou Fany v podání N.Gollové... :) ()

Tommassi3

"Celej život jsem si říkal, že si vezmu starou, vošklivou a vopuštěnou, jenže to jsem lehkomyslnně nedodržel.. Ty, ty nebudeš vopuštěná nikdy !! Tety, tety jsou totiž věčný.." ;) ()

BoPo

V časoch keď ste mali na výber v TV len zo zopár staníc, tak Vás vždy nasralo, keď hodili do programu reprízu tejto pecky. Staré trapné báby, Hrzán a ztetkovatelá Janžurka servírovali niečo tak zaujímavé, ako dokument z návštevy Dana Nekonečného v domove dôchodcov. ()

Kryton

Nebýt scén v Českých Budějovicích a ke konci Krause tak se na to ani nedívám. Rozhodně film , který nemusí být v TV 20krát za rok. ()