Vtipný a energický portrét moderní rodiny – Nic a Jules (Annette Bening a Julianne Moore) jsou matky, které žijí v útulném bungalovu na okraji města se svými dospívajícími dětmi Joni a Laserem (Mia Wasikowska a Josh Hutcherson). Když se Joni chystá na vysokou školu, její mladší bratr ji požádá o velkou laskavost. Chce, aby mu Joni pomohla najít jejich biologického otce. Navzdory vlastním pochybám splní Joni bratrovo přání a naváže kontakt s „bio-tátou“ Paulem (Mark Ruffalo), pohodářským majitelem restaurace. Když do života této nevšední rodiny vstoupí Paul, začíná pro všechny nová kapitola, v níž jsou postupně definovány, přehodnoceny a pak znovu formulovány rodinné vztahy. (oficiálny text distribútora)

dopitak

Není to komedie. Nežijí v bungalovu, ale v krásném domě. Jinak se ale jedná o jedno z nejsvižněji natočených dramat, které obrovsky baví, diváka skutečně vtáhne do sebe nejen dějem, ale také naturálním podáním některých situací, které snad s drobnou výtkou (až příliš snadné zkontaktování dárce, po tolika letech) vytrženy jsou ze života. Moc se mi líbí nevinnost v herectví Mii Wasikowské, u které díky dobře napsané roli nevíte, jestli se na tom večírku spustí nebo ne. Výraznější problém mám akorát s dementním překladem českého distributora, ale za to tvůrci nemůžou. Krásná a výborně srozumitelná angličtina. ()

Chrustyn

Pohled na "dokonalou" rodinu, kde tak trochu chybí otec a přebývá matka, což změní právě příchod mužského faktoru, který otevře oči a vše skoro zničí, ale zároveň i zachrání. V mnoha ohledech zajímavé a originální drama, kde nechybí skvělí herci a propracovaný scénář, ale vše mi přišlo moc chladné a vyprávěním plytké. ()

klerik

Jedna z tých jednoduchších, civilnejších drám. Netlačí na pílu, pôsobí realisticky a stojí výhradne ne hereckcýh výkonoch. Okrem sympatickcých hercov si už o pár dní nebudete nič pamätať, ale predsa len sa u mňa na štyroch hviezdach udrží... ()

marhoul

Děcka jsou výborné! :-) Předně musím vyzdvihnout skvělého Marka Ruffala, vážně překvapil. :-) ...excelentní postavičkou byl samozřejmě zahradník. :-)))) ()

Jirka_Šč

Velké váhání nad *** nebo ****. Podrobněji (POZOR, SPOILERY průběžně v textu): ■ Pozitiva. 1) Velmi zajímavý pohled na lesbickou rodinu - dvě ženy, dvě (jejich) děti. Čistě proto, protože je zajímavé pozorovat chování dvou žen. Empatičtější (někdy až mnoho), jiné, líbilo se mi. 2) Velmi zajímavá zápletka - děti se rozhodnout nalézt biologického otce (dárce spermatu), velmi zajímavě rozvinutá do vzájemného poznávání s klady a zápory. 3) Velmi pěkný a naprosto uvěřitelný vývoj nitra muže, který zjišťuje, že má dvě děti a zjistí, že už netouží ještě v padesáti spát s mladými dívkami a je připraven mít rodinu. 4) Výborně "ukázaná" dominantní Nic, která je zprvu až nesympatická, aby posléze byla uvěřitelná a nakonec, v jedné velmi silné a výborně udělané scéně s ní člověk naprosto soucítil (vždy mě ve filmu dokáže fascinovat, když tvář člověka náhle "zestárne"). 5) Všeobecně výborně zahrané. 6) Scéna, ve které Joni přijde na internát a náhle dospěje, je přesná - znám to. I kdybych neměl (ale mám) slabost pro Miu Wasikowskou, líbilo by se mi. ■ Negativa. 1) Past. Režisérka dostane hlavní postavy do situace, která nemá happyendově přijatelné řešení, ale přesto se tváří, že happy end našla. Toto je největší slabina filmu. Dominantní hlava rodiny má pocit, že se vše kolem ní rozsypává a všichni ostatní členové rodiny nacházejí částečnou náhradu v nově nalezeném "otci". Jako sorry. Zde žádná omluva jednoho kajícího se členy rodiny nepomůže. Toto má řešení pouze v "odstranění" dotyčného z dohledu (které však nenastalo tak drsně, aby mu bylo možné uvěřit). Ještě jednou sorry. Myslíte, že pomůže, když Jules přestane s Paulem spát? Nic se cítí odstrčena, když jsou její děti s ním, když si s ním telefonují (nebo to dělá Jules). Myslíte, že on náhle přestane existovat? Problém leží přímo v osobě Nic. Čímž netvrdím, že ona je zlá, ale prostě to tak je! Pokud je někdo tak dominantní hlavou rodiny jako je ona (díky ní se ostatní členové ani mnohdy nedostanou ke slovu), nestrpí "konkurenci". Dva kouhouti na smetišti. 2) Nelíbilo se mi nedotažené řešení propuštění Mexičana. Chtěl bych vidět, že ho přijme zpět. ■ Takže co s tím? Hodil jsem si korunou, jestli 4 nebo 3 a padly 4. Čistých 70%. Vidět se to dá, má to mnoho světlých chvil a zajímavých momentů, ale rozplývat se nad tím nebudu (jen je zajímavé, že člověk píše mnohem víc, když má co kritizovat). ()

lena60

Místo vrcholného umění tentokrát režisérka svým příznivcům předkládá pouhý tuctový snímek se scénářem značně přitaženým za vlasy. Obzvlášť role pro Julianne Moore je napsaná tak příšerně, že se divím, že se slavná herečka do tohoto podniku vůbec pustila. ()

lola3121

Jelikož neznám zase tolik lesbických párů, které by vychovávaly dospívající děti, k nimž přišly umělým oplodněním (konkrétně neznám žádný), těžko posoudím, nakolik je tenhle příběh věrohodný. Faktem je, že Mark Ruffalo coby dárce spermatu je natolik charismatický fešák, že klidně poblázní i postarší lesbičku, navíc když je to taková kočka jako Julianne Mooreová. Pro Annette Beningovou mám slabost už od Americké krásy a tady byla fakt výborná. Dala bych i vyšší hodnocení, bohužel konec to zabil. Nesnáším patetické proslovy na téma rodina a láska, provinění a odpouštění, objímání a slzy – a toho všeho nám na závěr paní Cholodenko dopřává vrchovatou měrou. ()

heyda

Milé překvápko, které sice na Oskara zdaleka nemá, ale přesto funguje velmi dobře. Moc se mi líbil výběr herců. Všichni zahráli svoje role přesně tak, aby z filmu nevznikl patos, ale uvěřitelné citlivé rodinné komediální drama. I námět je poměrně originální, a příběh plyne velmi přirozeně. Tenhle film si určitě zaslouží červené zbarvení a můžu ho doporučit nejen lesbičkám ;-) 75% ()

mat.ilda

Záměr je nabíledni - představit, v rámci nového životního směru, gay rodinu a vnutit nám představu, že funguje úplně stejně, jako každá jiná - s krizemi, výčitkami o obětování se rodině na úkor kariéry jednoho z rodičů, dokonce i hetero nevěrou - jenže, nefunguje, alespoň na mě to nezabralo, celé to působí uměle a nepřirozeně, včetně dvou hlavních ženských rolí i rádoby odlehčených erotických intermezzí, se ctí tak vyváznul hlavně Mark Ruffalo, ale i Mia Wasikowska a Josh Hutcherson, zopakovat si tento experiment s veřejným míněním však víckrát nehodlám, ani kvůli nim. ()

Stanislaus

Děcka jsou v pohodě a dospělí zlobí aneb stominutový pohled do jedné nevšední rodiny, která se musí vypořádat s problémy, kterým se nedalo vyhnout. Zní to jednoduše, ale stačilo si projít obsazení a hned jsem věděl, že půjde o herecký koncert. A nepletl jsem se! Obě maminy Moore&Benning zaslouží oba palce nahoru, za to Ruffalo by chvílema zasloužil praštit lopatou přes hlavu. Zkrátka příjemná oddychovka s hvězdným obsazením, která sice nerozebírá nic nového, ale i tak zaujme. ()

evulienka3

Tie decká v tej pohode naozaj boli, len ten film akosi nie. Jeho hlavný problém bol pre mňa zodpovedaný v samotnom filme veľmi výstižne, odpoveďou na otázku syna, prečo jeho lesbické matky pozerajú gay porno... Príliš strojené, príliš sterilné, príliš americké. Jediné čo ma bavilo bol alfa samec Mark Ruffalo. Plne súhlasím s názorom emmy 53... vyfláknout se na Marka to sa vážne nedelá!!! ()

Flakotaso

Půl hvězdy navíc za Hutchersonovo křestní jméno Laser :). Jinak takový neškodný, nemastný a neslaný film, kde trochu zaujme akorát ne až tak často vídaný typ Ruffalovy postavy. ()

honajz

Naproto průměrné, sem tam i podprůměrné rodinné drama, které se veze na vlně hyperkorektnosti, takže je ozvláštněné tím, že děti mají dvě matky a žádného otce. To je teď naprosto normální, proto nejspíš podobných filmů vzniká více než 4 %. Nic proti. Ale filmařsky je to fakt slabé, a nemít to tohle "aktuální" téma, je to hodnocené spíše na úrovni sobotních rodinných dramat v TV. ()

MM11

Toto téma bude mít jiné kulty, ale… Úvahy o kalkulu a věrohodnosti zobrazeného snímek celkem umně rozplývá. Dvě schopné herečky tu předvádějí exhibici, jak podobné role káží, a přitom nejsou přílišnou dominantou. Příběh samotný má více rovin a nenápadnější postavy dětí jsou klíčem k povaze sdělení. To, že jsou „v pohodě“ dle filmu ani tak nevychází s toho, že mají či nemají dvě matky, ale prostě takoví jsou. Podstatná myšlenka (která relativizuje černobílé argumenty obou stran ohledně nároků párů jednoho pohlaví na dítě) se zdůrazňuje konečně i přáteli jednotlivých dětí (povrchní nymfomanka/agresivní primitiv). A ani v tomto ohledu je to nepoznamená, mají svůj rozum. Je určitě škoda, že nedochází k přílišné interakci zvenčí, protože je nutno si přiznat, že až takhle tolerantní naše společnost určitě není. Za cenu tohoto zploštění situace se klade důraz na jednotlivé postavy a ty jsou naštěstí napsané parádně. Jejich vzájemné klikatění a střety patří k nejlepším momentům, podobně jako potíže při soužití a plnění jednotlivých rolí. Milostné peripetie druhé poloviny bych oželel, protože celkem rozbíjí hlavní motiv. Ovšem zase nelze pominout, že smířlivý konec je elegantní a důstojný. Jeho ani ne nevýhodou jako spíš nutným předpokladem je, že zůstal v půli cesty. Uvidíme, kam ho zavedou další filmy s touto tématikou (vůbec bych se nedivil, kdyby slovo „pohoda“ zcela zmizelo). ()

Pítrs85

Děcka v pohodě byla, ale tenhle film tak úplně v pohodě není, námět sice zajímavej a celkem neotřelej, ale scénář nakonec jede v zaběhnutých kolejích. Škoda, z tohoto se dalo vytěžit mnohem víc, slabé 3* ()

Janek

Výborné! Rozhodně nejvyváženější herecký ansábl letos a skvělé, naprosto uvěřitelné dialogy. Škoda jen toho lehce nepřesvědčivého zvratu v polovině filmu. 80% ()

Thomick

Tváří se to originálně, ale dvakrát originální to neni. Bohužel; stonásobný bohužel, protože samotnej casting se povedl na výbornou. Ruffalo to hraje dobře, věřim tomu, že nejlíp jak může - ale jeho postava prostě neni napsaná důvěryhodně. Stejně jako leccos - dialogy například, ty jsou vedený strnule, hodně mizerně, až amatérsky. Jediný opravdu stoprocentní pozitivum filmu je Mia. Na 20letou holku podala světovej výkon. Roztomilá, ale hlavně neobyčejně příjemná herečka. Jako celek mi to neřeklo vůbec nic; kontroverzní potenciál zůstal fakticky nedotčen. ()