Útěk

• Česko Mladí, krásní a bohatí (viac)

Mousse a Louis jsou mladí, krásní, bohatí a zamilovaní. Jejich život ale ovládly drogy. Jednoho dne se předávkují a Louis umírá. Mousse přežije a brzy zjistí, že je těhotná. Dobře situovaná rodina Louise se s tím nehodlá smířit a trvá na interrupci. Mousse se cítí ztracená a utíká daleko z Paříže, do domu na venkově. O několik měsíců později ji následuje i Louisův bratr. Jak dopadne útěk obou před pokryteckou společností...? (oficiálny text distribútora)

claudel

Francois Ozon je režisér, na kterého nikdy nedám dopustit, skromnost sama a přitom génius současné francouzské kinematografie. Každým rokem přichází s úplně novým tématem a jako vždy jeho ženské postavy jsou unikátní, takhle s herečkami umí pracovat jen málokterý režisér. Křičím do celého světa, Ozon je jediný právoplatný a skutečný pokračovatel Truffauta! ()

gogo76

Filmov s rovnakým názvom sú desiatky, možno stovky. Tento film ma prilákal hlavne tým názvom, no nakoniec je tým najlepším čo ten film má. Podobných filmov vznikne hlavne v Európe mnoho, problém je, že je to dosť nezáživné, povrchné, stále sa pozeráme iba na hlavnú predstaviteľku a jej pocity. Jej herecký výkon nezhadzujem, len je to málo. Už samotná minutáž 84 minút napovedá, že tu nie je veľmi o čom rozprávať. Reálny život takýchto príbehov napísal tisíce, takže nevidím dôvod prečo práve toto potreboval niekto zfilmovať. Vlastne prečo nie, ale treba ponúknuť niečo navyše, niečo, čím sa tento konkrétny príbeh aspoň trochu odlíši od tých ostatných. Celý film by som vedel zostrihať na nejakých 10-15 minút , zvyšok je iba nudná výplň. 40%. ()

RomanHyde

Jak hodnotit Útěk? Tři hvězdy málo a čtyři hodně. Každopádně se jedna do jisté míry o film, který ve vás chvíli zůstane. Přesně tak jak to umí Ozon točit. Příběh současných zbohatlíků, dětí, které nemají běžné starosti a kterým jsou existenční problémy cizí, komplikují si však život drogami. Ty dávají jejich životu zcela jiný směr, přichází zbytečná smrt a poté sledujeme příběh dívky, která s touto zkušeností začíná nový život. Tento materiál by mohl být velmi kvalitní látkou, ovšem chtělo by to na něm trošku více popracovat. Hluchých míst je povícero a film zbytečně sráží o kategorii níže. ()

Snorlax

Ozon točí z velkých námětů malé filmy, nejinak je tomu v tomto případě. Útěk je jedna pěkná navoněná mýdlová bublina, mihotá se všemi možnými barvami, ale ty problesknou vždy jen na nepatrný okamžik. A než stačíte zachytit vibraci jedné z barev duhy, už je tu jiná, zasvětélkuje a zmizí. A nakonec se rozplyne v jedno zbytečné nic. Zůstane mnoho nevyřčeného, zazní jen kardinální otázka: proč vlastně Útěk vzniknul. ()

Stanislaus

Konečně se mi začíná Ozon dostávat filmařsky pod kůži. "Bazén" byl pro mě až příliš rozvleklý a chaotický, "Čas, který zbývá" mohl být zase o něco delší a důslednější a teprve "Pod pískem" mi plně vyhovovalo, stejně jako "Útěk" (respektive "Mladí, krásní a neklidní"). Samotný námět a jeho zpracování mě velmi zaujalo a ve filmu je to pěkně zobrazeno se vším všudy. Máme možnost sledovat osudy dvou utečenců, kteří byli ze společností vyvrženi, aby se setkali (SPOILER!!!) a nakonec i rozešli (KONEC SPOILERU!!!). ()

• Na pohřební hostině tlumeně hraje Měsíční svit od Beethovena. (claudel)
  • Při scéně na diskotéce se z reproduktorů line skladba Summer son od Texas (claudel)
  • Isabelle Carré, která hraje postavu Mousse, byla v šestém měsíci těhotenství, když začalo natáčení filmu. (glitter)