Ešte donedávna by ste v americkom námorníctve len s veľkou námahou našli dôstojníka, ktorý tak rýchlo vystúpal po kariérnom rebríčku ako Alex Hopper (Taylor Kitsch). Lenže potom, presne v duchu známeho príslovia „keď je koze dobre, ide na ľad tancovať“, urobil osudovú chybu, ktorá ho môže raz a navždy zraziť medzi obyčajný plebs – ako na potvoru sa totiž zamiloval akurát do krásnej Sam (Brooklyn Decker), dcéry námorného admirála Shanea (Liam Neeson)! A to je naozaj veľký problém, s ktorým mu pri najlepšej vôli nedokáže pomôcť ani jeho starší brat Stone (Alexander Skarsgård), veliteľ bojovej lode USS Samson... Alex má navyše len minimum času na analýzu svojho osudu, pretože počas medzinárodného cvičenia námorných síl v Pacifiku sa jeho jednotka zrazu ocitne v nezávideniahodnej situácii, na ktorú by ho nedokázala pripraviť ani tá najlepšia vojenská škola sveta – uprostred šíreho oceánu totiž flotilu napadnú gigantické bojové stroje mimozemskej veľmoci! (TV Markíza)

MI-380

Typický blockbooster plný klišé, frázovitých dialogů a dějových nepravděpodobností. Je tu ale také výborný spád děje, kvalitní kamera, špičkové speciální efekty, dokonalý zvuk s řízným rockovým pozadím a tu a tam i povedený humor. Velkolepá podívaná absolutně bez nudy, vysoce nadprůměrný produkt žánru akční sci-fi. 70%. ()

blackJag

Berg jde sveřepě po koulích Bayovi a na žádné přátelské miliskování to nevypadá. Ještě jeden, dva filmy a Berg Baye dožene, kuliska mu uřízne a nechá ho v tratolišti za sebou sténat. BITEVNÍ LOĎ je skutečnou bayovskou esencí hračkářského základu, teatrálního amerického heroizmu a povedených triků. Nic pro intelektuály, zato zábava pořádná. 75% ()

IvyH

Jedna hvězda za efekty, druhá za ty hlášky ("Let's save the world today." -"Who talks like that??"). Minus tři za to, že jsem se cítila úplně přesně jako když jsem byla v kině na Sexu ve městě 2. Bylo to hloupé hloupé hloupé. A Rihanna? Jo, má melodický hlas a celý film nesundá tu kšiltovku. Asi kvůli té paruce. ()

Roseinka

Tak tenhle film miluju! Už dlouho jsem z kina nešla tak nadšená. Většinu filmu jsem ani nedýchala. Bojové scény byly naprosto unikátní, efekty úžasný. Nezaměřuju se na nějaký chyby, protože u tohohle filmu hodnotím celkový dojem, který byl dokonalý. A taky bych řekla, že Tylor je skvělý herecký objev, který za to stojí, čímž tedy hodnotím naprosto skvělé obsazení hlavního hrdiny. Tento film si fakticky zaslouží plný počet! ()

ghatos

Internacionální bojové cvičení proti šmejdům z vesmíru s pretoriánskou jednotkou starých válečníků poskytuje hromadu podnětů k zamyšlení. Americká vlajka na každém rohu, pár nepovedených mimozemšťanů, moře plné exkrementů, Rihanna v uniformě...jachacha, jachacha :) . 29%. ()

MencaCZ

Tohle je tak stupidní až to není možné, skoro to v blbosti atakuje další akční biják poslední doby film Thor a jiné akční hrdiny v plastových oblečcích (kapitána Ameriku ...) ()

Dreadd

Pokud někdo věří, že lze zastavit bitevní křižník spuštěním kotvy na metru a ten člověk dostane do ruky čtvrt miliardy, nemůže to dopadnout dobře. A přestože bylo už od počátku jasné, že nepůjde o žádnou intelektuální zábavu, nakonec by nad tím kroutil hlavou i podprůměrně inteligentní mravenečník. Obsazení vévodí lacinější a horší verze Jamese Franca, nějaká modelka a rádoby drsná Rihanna. Zakomponování AC/DC do soundtracku byla pecka v Maximum Overdrive, protože se na něm přímo skupina podílela, ale to neznamená, že automaticky vylepší každý film. A pak tu máme samotné mimozemšťany. Za dvě hodiny jsme se nedozvěděli kdo jsou nebo proč přišli. Celý děj byl naprosto jednoznačně zacílený pouze na vzájemný souboj, který měl zaujmout svými efekty, nakonec však byly miliony utopeny úplně zbytečně. ()

Ev.D.

Mě se to líbilo i když občas ten děj nějak vázl a jejich humor byl celkem slabej ,ale zasmála jsem se. Tenhle film jsem viděla v letním kině takže i ta atmosféra tomu trochu dodala. Jinak námořnictvo jsem měla vždycky ráda a ty unifomy :) Ale když zmínili Pearl harbor tak jediný co mě v tý chvíli napadlo bylo ,,to si snad dělají prdel" :) Já jsem si odnesla rozhovor Hoopera a Nagaty ,,Zbláznil jste se? vždyt umřeme." ,,Umřeme,......já umřu, ty umřeš, my všichni umřeme.... Ale ne dnes" :) Taky Rihannu nemám zrovna v oblibě tak jsem si řekla ,že to bude o ničem ,ale celkem překvapila, dalo sa to :) ()

Ichabod

Hodně stupidní a dlouhý film, velké zklamání. Trochu ho zachraňuje sympatický Kitsch. Peter Berg se s tímhle trošku zahrabal. ()

V.Silver

A já si říkám: proč ne? Hrálo tam AC/DC, byla tam akce, skvělý vizuální efekty, docela pohodové herecké obsazení, spousta amerických klišé - ale hlavně - nebylo to tak blbý, jak jsem čekal. SPOILER: Ta zápletka s veteránama a vyražením s USS Missouri do její poslední bitvy byla super, včetně sexy záběrů na dědečky nad hrobem, co vesele obsluhovali tu starou mašinu - opravdu to mělo něco do sebe, hlavně to ale byla úžasná pocta námořnictvu a nečekaně... bitevní lodi :) Jasně, nejedná se o film roku ani měsíce, ale dívat se na to dalo bez problémů. A chicken burritos akce byla docela i funny. 65%. ()

Kosmik 1

Přiznejme si to na rovinu. Sci-fi filmů je málo a těch vtipných sci-fi filmů ještě méně. Nevim zda ten vtip zde byl účelový nebo ne, podstatné je, že padl na úrodnou půdu. Na Bitevní loď jsem se podíval skrze bráchovo doporučení. A u nás dvou platí, že co se líbí jednomu, líbí se i druhému, jelikož máme úplně stejný vkus na filmy. Když mě tedy brácha řekl, že to je nářez, neváhal jsem ani vteřinu. A taky že to je pořádný nářez! Fanoušci kvalitních efektů musejí jásat. 90% ()

svobik

Ufff, kdykoliv se začalo mluvit s vážnou tváří nebo se objevila Rihanna (nebo obojí naráz!), myslel jsem, že mě vynesou hlavou napřed. Akce ale super a nástupu veteránů se budu smát asi ještě hodně dlouho. Zkrátit o půl hodiny a jsem mnohem spokojenější. 6/10 ()

KASUGI

O hodně zábavnější, než typově podobná Světová invaze. Jinak už klasicky dementní mimozemšťani, kteří v okruhu několika mil zničí veškeré pozemní komunikace, vojenské letiště, vše co by je mohlo ohrozit v odeslání signálu na svou rodnou planetu, zatímco plně vyzbrojenou loď vzdálenou pár stovek metrů od nich nechají být, protože se otočila zachraňovat tonoucí... To psali fakt dospělí lidé? Některé scény už spíš jako parodie na Baye.(zpomalení důchodci) ()

mkubalikova

Mladý muž, outsider, milující krásnou dívku, který se přes noc stane hrdinou, protože se nezalekne emzáků a nakope jim zadky s partou lídí, kteří ho nemají rádi a nevěří mu, takže všem musí dokázat, jak je schopný... Kdo nezvládne vyjmenovat aspoň 3 filmy s touto kostrou, tak se možná bude u Bitevní lodi bavit. Pro mě to bylo deja-vu filmů M. Baye a R. Emmericha. No a pár dalších, kteří ale nejsou tak komerčně úspěšní, protože nejsou dostatečně megalomanští, výbušní, zábavní, patetičtí, ale hlavně opisují. Tam bohužel zapadne i P. Berg s tímto filmem. 60% ()

Guzo

Někdo chtěl rozjet druhé Transformers, ale moc se mu to nepovedlo. Příběh je asi tak na stejné úrovni (= téměř žádný), ale akce a napětí tu nějak chybí a ani hlavní postavy nejsou zrovna moc sympatické. Chvílemi to zachraňuje charismatický Neeson, ale ten se filmem v podstatě jen mihne. 55 % ()

Ravi

Jóóó, kam se všichni s.rou na Ameriku, ta je über alles. A víte, co je ještě víc? Nein? Veteráni z druhé světové, kteří se řítí vstříc záhubě v pomalých záběrech šourajíce se po molu s hůlkou v ruce a brýlemi jako půllitry na nosech. Na jednu stranu je to jedna z nejsměšnějších scén, co jsem kdy viděl, na druhou stranu i taková taškařice má svoji vážnost, pokud odložíte mozek někam hodně daleko stranou. Jestli máte rádi pohádky pro děti a Sci-Fi, něco ve stylu Armagedon, pak je Battleship to pravé i pro Vás. Příběh má hlavu i patu, ale nic jiného nemá. Jsou na tom vidět peníze, ale i tak je to jen tisíckrát převařená polívka, která se sice dá ještě jíst, ale není to zdaleka "vončo", jako za čerstva, co se tématu týče. A přitom, když se člověk kouká na ty námořní přestřelky, ... mohlo z toho být něco lepšího. To by se ale tvůrci nesměli až na půdu zaprodat komerci. 40% = 2/5 ()

JoseBenes

Nejdementnější film, který jsem kdy viděl. Absolutní WTF, nechápu, kdo do toho mohl investovat takové prachy, a čemu se to propůjčil Liam Neeson. ()

jefff

Americké až na půdu!!! Ale vážně zábavné, sice to je typický příklad "popcornového" filmu, avšak, když nenudí natahovanými prázdnými scénami, nic proti tomu nemám. Pěkné triky, skvělé akce, akorát příběh pokulhává, ale co...já se dobře bavil. ()

P1tr

Film podle deskové hry Lodě? Papírově to vypadá na sračku, ale na plátně je to pecka. Dvouhodinová mimozemská invaze s vypiplaným vizuálem od začátku nasadí vysoké tempo, ze kterého až do závěrečných titulků nehodlá slevit. Film se klišovitým momentům nevyhýbá, naopak jim jde hrdě naproti a mnohdy ohrané situace s lehkým humorem obrátí ve svůj prospěch. Dokonalý výplach, který je typickým příkladem filmu, na který se musí do kina! ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (viac)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Wahlberg a Berg spojí síly. Po Bitevní lodi, jasném kandidátovi na popcornový výplach roku, se Peter Berg pokusí o něco vážnějšího a realistického ve stylu Království. Před časem se osobně seznámil s… (viac)