Bojová loď

Ešte donedávna by ste v americkom námorníctve len s veľkou námahou našli dôstojníka, ktorý tak rýchlo vystúpal po kariérnom rebríčku ako Alex Hopper (Taylor Kitsch). Lenže potom, presne v duchu známeho príslovia „keď je koze dobre, ide na ľad tancovať“, urobil osudovú chybu, ktorá ho môže raz a navždy zraziť medzi obyčajný plebs – ako na potvoru sa totiž zamiloval akurát do krásnej Sam (Brooklyn Decker), dcéry námorného admirála Shanea (Liam Neeson)! A to je naozaj veľký problém, s ktorým mu pri najlepšej vôli nedokáže pomôcť ani jeho starší brat Stone (Alexander Skarsgård), veliteľ bojovej lode USS Samson... Alex má navyše len minimum času na analýzu svojho osudu, pretože počas medzinárodného cvičenia námorných síl v Pacifiku sa jeho jednotka zrazu ocitne v nezávideniahodnej situácii, na ktorú by ho nedokázala pripraviť ani tá najlepšia vojenská škola sveta – uprostred šíreho oceánu totiž flotilu napadnú gigantické bojové stroje mimozemskej veľmoci! (TV Markíza)

Petyas

Ultra mega akční nářez. Mělo grády, mělo náboj. Není k čemu mít větších výhrad. Jasně, 70 let zaparkovaná bitevní loď, asi nenaskočí napoprvé a nebude tak ovladatelná, jak předvedli ve filmu, ale i tak skvělý pocit ze skvělého filmu. Nemluvě o těch AC/DC. Dávám 70% ()

Jajar

Skvěle natočená povrchní mariňácká pakárna a také ohromně zbytečný film. Berg každopádně přesně ví co chce a jde si tvrdě za svým. Kdo si dokáže užít ryzí efektnost, bude nadšen. Divák, který při sledování nerad vypíná mozek, bude trpět. Protože jiný význam, než hraní si na vojáčky a mimozemšťany, Bitevní loď zkrátka nemá a ani mít neměla. Dialogy, postavy a zápletka fungují jen jako nutný doplněk vizuálních atrakcí, na nichž celek stojí a padá. Hrdinové představují figurky na šachovnici, které mimořádně utrousí nějakou suchou hlášku. Snímek vlastně působí jako Top Gun s mimozemskou tématikou říznutý Transformers a prvky z PC herních pecek typu Far Cry nebo Crysis. Což může krátkodobě bavit a zanechat působivý dojem, ale mnohem víc z pozice aktéra, ne diváka. Petr Berg si zkrátka zablbnul, divák si zaklepal na čelo, nebo naopak jásal dvě hodiny blahem a já mám trošku smutný pocit z toho, že jsem si nemohl zahrát taky. ()

VerenaLord

Battleship mě neoslovila, ani námětem a ani provedením. Herecky zaostává i Liam Neeson, což u něj nebývá pravidlem, o ostatních výkonech se dá říci jen - nepřesvědčivé. Trošku mi to připomíná Armageddon, kdy Bruce Willis nechce nechat dceru randit s těžařem, tady je to v pozici táta námořník a potenciální zeť průšvihář a námořník z donucení. Jednoduše jsem zklamaná. ()

KUFI

Plny patosu, klise, provarenych frazi ("I love you - I love you too" u me okamzite znamena hvezdu dolu) a surealnych scen - duchodci driftujici s bitevni lodi jasne vedou. Ale US NAVY v kombinaci s AC/DC ma proste sloni koule. A design vetrelci techniky je famozni. Typ popcornovky na kterou je hrich nejit do IMAXu a pustit si ji doma na bedne. ()

AxelWers

Dlho som rozmýšľal nad hodnotením, či 3* alebo 4*. Námorné bitky sú proste moje, tak som dal s odretými ušami 4*. Ale tých bitiek tam mohlo byť viac. ()

Kultak

Tupá akčňárka s děsným scénářem, plným politicky korektních klišé hovadin. To, že eh... "afromameričan" dokáže makat na bavlníkové plantáži celé dny nebo že předběhne bělocha jsem věděl. Ale že když nemá nohy, tak si to v klidu rozdá s plazoidním mimozemšťanem v bitevním pancéřovém exoskeletonu jsem vážně netušil. Stejně jako že je možné driftovat s 80 let starou lodí. Efekty pěkné, ale mozek si vypatlávat nenechám. ()

fraktal

Průměrná akce, s výbornou výpravou (jak lodě, tak triky) ovšem mizerný scénář, naprosté nelogičnosti, stupidita vetřelců i vrstvení kliošoidních hlášek celý film bohužel naprosto pohřbívají. ()

Stíba

Uf, kdyby se aspoň Berg vykašlal na tu kýčovitou univerzální hnědou omáčku, která se rozprotírala kolem akce s emzáky. Na bitevní lodi je vidět obrovské množství peněz a snaha o pompéznost nicméně to jak je natočena z ní dělá béčkovou výplachovou akčňárnu. ()

Pingu

Přijde mi, že se Peter Berg snaží pořád něco kopírovat ..... Nedělá to špatně, ale ... :-) Třeba tady - nelze si nevšimnout že film se tváří jako Transformers, ALE Transformers to nejsou ! :-) A v tom je ten zakopanej pes :-) ()

emdvojka

Trošku naivná predstava o mimozemskej návšteve a jej dopade na planétu Zem. Ako inak by to mohlo skončiť ako víťazstvom Americkej armády a bojových lodí. Jednoducho nikto nemá na USA. A aby sa zapáčili, tak pribrali do rozprávky aj japonského kapitána. Istotne drahá a efektná, ale sprostá a prosto prostá niekoľko miliónová zábava. ()

Whitebeard

Žeru tenhle film. Nevím proč, ale sedí mi ve všech ohledech. Když se odprostim od nějakýho hledání nelogičností, kterých je ten film plnej a vypnu na hodinu a půl, dostane se mi čistý akce. Mě to fakt baví, ty záběry a přehlídka vojenský námořní techniky je výborná. Měnim hodnocení z původních 4* na 5*. Což jde hodně mimo ostatní a mohlo by to spustit ukamenování Karloska :) ()

FanKalEl

Po toľkých negatívnych ohlasoch som milo prekvapený a spokojný s filmom. Áno, má to nižšie IQ, niežeby bol dej chaotický, ale trochu viac nešikovný a celkovo nie som veľký fanúšik režiséra. To, že akcie nikdy nie je dosť tu zďaleka neplatí. Je aj vidieť že na čo sa utratil ten rozpočet ale i tak trochu nevyužitý potenciál. Akcia, vizuál a stvárnenie marťanov je bohovské, skvelá hudba v popredí ale hlavne AC/DC tu mali trochu priestoru čo si cením. Super nabušený blockbuster dokonca aj s dobrými hereckými výkonmi až na Rihannu čo fakt netuším na čo sa serie do filmového priemyslu, nech sa potom čuduje prečo dostala zlatú malinu :DD Ja som si to užil. Skvelým plusom je ešte aj podtitulková scéna. Niektoré bojové pasáže medzi loďami stáli fakt za to !! (75%) ()

Pekisan

Je naozaj tazke vyhnut porovnavaniu s Dnom nezavislosti, takze hned idem na to. Oba filmy citit na 100 honov americkym patriotizmom velkym ako bedar na cele hodinu pred rande. Objavi sa silny alfa samec (statny general vs prezident ludomil), nejaky ten vojensky nepodarok, inak vsak velky talent., veterani v akcii, zachrana na poslednu chvilu a laska a mier pokial kondomy a sudy s pivom nepomreli (jo, ja viem tie kondomy aj tak nikto nepouziva, hlave po pivach, ale tak citaju aj mladistvi, tak treba sirit osvetu). .....jj a emzaci, alieni, mimozemstania si pridu pokecat na aktualnu temu a pritom ponicit co sa da. Zasadne rozdieli vidim vlastne len dva a u mna to aj znamena prepad na 3 hviezdy. Oba filmy sa snazia o humor. Kym u Independence day bol vsade pritomny, hlavne kvoli Will Smithovi, ktory makal jak barevny, aby udrzal latku vtipu poriadne hore, u Battleship je to len par scen a pokecov, povacsinou uz niekde videnych alebo pocutych. A potom ti mimozemstania aneb ako nakopat prdel niecomu, co preletelo pol galaxie so zbranovym systemom, na ktory cumim jak blazon. Urobime z nich debilov. Oni nas totiz nevidia. Co nevidia? Battleship na mori niekolko namornych mil od nich. Ouuu jjeee:))A takych veci je tam strasne moc. V Nezavislaku sme vyhrali lebo Smith bol borec a americania 40 rokov skumali spadnute ufo. Tutaj sme vyhrali lebo emzak v neprestrelnom bojovom odeve buducnosti dostane na prdel od tlsteho cernocha na umelych nohach. Predator sa musi ustat smiechom ()

Critic

Tenhle film se i tváří jako úplně jednoduchej blockbustřík. Takže mi vůbec nevadily nesčetné hlouposti (nesmyslný bojový přistup Emzáků, bitevní loď z II. světové připravená za 5 minut k boji,... ) - 75% ()

Hpatrik

Jeden z těch filmů, které jsou tak hloupý až jsou zábavný. Scénář tak dementní, že ho nevymysleli ani 8-mi leté děti z pomocné školy. Přesto se na to docela dobře kouká, místy se to i blýskne nějakou cool scénou nebo hláškou, zvlášt pak ke konci. Takže to nakonec není úplná katastrofa :) ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (viac)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Wahlberg a Berg spojí síly. Po Bitevní lodi, jasném kandidátovi na popcornový výplach roku, se Peter Berg pokusí o něco vážnějšího a realistického ve stylu Království. Před časem se osobně seznámil s… (viac)