Tucker & Dale vs. Zlo

• Česko Tucker a Dale vs. Zlo (viac)

Tucker a Dale (Tudyk & Labine), dva neodolatelní burani ze zapadákova v Západní Virginii, se vydávají do polorozpadlé barabizny, které říkají chata, aby tu vypili pár piv, chytili nějaké ryby a užili si trochu zábavy. Skupinka středoškolských studentů, kterou potkají cestou, ale z jejich podezřelého chování a vzhledu usoudí, že takhle nemůže vypadat nikdo jiný, než dva šílení zabijáci z venkova. Zdá se, že poklidné prázdniny Tuckera a Dalea přinesou nečekaně krvavé a zábavné zvraty. (oficiálny text distribútora)

bmx6

Krvavé a hlavně především zábavné,ale pouze na jedno použití,protože víckrát to člověk vidět nemusí,takže slabší čtyři hvězdičky. ()

CarLoSiiin

Skvela komedie s hororovymi prvky. Dukaz ze na natoceni zabavneho filmu neni nic sloziteho a staci do scenare pridat pouze vice uhlu pohledu a radu nedorozumeni. ()

moriero

Naprosto výtečný slasherový "horor"... tak trochu naruby. Už dlouho se mi nestalo, abych u filmu (natož krváku) hlasitě vyprskl smíchy. Svěže to měnilo polaritu příběhu. Z pohledu vystrašených studentů - nervy drásající ponurý horor. Z pohledu vidláků - ztřeštěná komedie plná omylů a nedorozumění. Strašně sympatický casting - na obou stranách. ()

montel

Partička mladých kamarádů vyráží na výlet na venkov. Na benzince potkávají Tuckera (Alan Tudyk) a Dalea (Tyler Labine), místní burany, kteří partičku nechtěně vyděsí. Parta se poté ubytuje v jedné lesní chatě a při ohni si vykládají strašidelné historky. Tucker a Dale si kousek od nich koupili chatu a plánují, že zde budou rybařit. Při jejich prvním lovu zachrání jednu dívku z party před utopením. Partička si ale myslí, že dívku unesli a že ji chtějí zabít. Rozhodnou se tedy jednat a dívku osvobodit. Při tom ale začnou umírat lidé...Jakmile se spojí komediální prvky s hororem, musí být režisér génius, aby mě to bavilo. Takových ale moc není a ani Craigovi se u mě pořádně zabodovat nepovedlo. Neříkám že je film špatný, ale mě prostě nijak významně neoslovil. Film mě více bavil jako komedie než jako horor. 45% ()

s7RanG

Páradně jsem se bavil, hlavně teda uprostřed filmu. Spíše komedie/parodie než horor a to mně vyhovovalo. Neobyčejný nápad a vtip, titulní plakát o tom něco vypovídá. ()

Crael

Úprimne, mne sa to páčilo a teším sa z toho. Už dlhšie som nevidel niečo na čom by som sa pobavil, a to navyše tak že autorom filmu šlo o to pobaviť. Väčšinou sa bavím na efektoch , alebo primitivizme celého snímku. Tucker & Dale však posúva kladku hororovej zábavy o niečo vyššie. Mňa to chytilo :) 4* ()

Odd_Thomas

"God damned stupid college kids why cant you go kill yourself at school like you are supposed to?" Geniální nápad s o něco horším zpracováním hlavně ke konci, kde film ztrácí tempo a zklouzává do trapnosti. Škoda, mohly to být čtyři hvězdičky. ()

RoyBatty444

Dobrý nápad ale bohužiaľ nevie poradne padnúť do role. Ako komédia je to slabé a atmosféra hororu ala Texaský masaker sa nekoná. herci sa snažia a zvrat príde tiež ale na to aby to bola komédia by som sa musel aj smiať ... ()

michalkop

Na rozdíl od většiny zdejších přispěvatelů jsem se u Tuckera a Dala docela příjemně bavil. Dle mého názoru zdařilá parodie tuctových amerických vyvražďovaček. Dobře zvolení herci, uvěřitelné výkony, dobrý střih i kamera. Vyvarovat se pár logických nesrovnalostí (např. když se Allie bojí, jak na Tuckera a Dala budou reagovat její kamarádi, tak proč poslušně zůstane v chatě a nevydá se je hledat sama...), tak by se film mohl stát kultem a dostat se min. do TOP200. ()

schindler

Jsem rád, že i v době kdy se všechno jenom kopíruje nebo jenom opakuje, vznikne film o kterém mohu jednoznačně prohlásit, že něco podobného jsem ještě nikdy neviděl. Hororová komedie o jednom velkém nedorozumění má velice milou a hlavně sympatickou ústřední dvojici ,,vidláků", která pokaždé kdy je na scéně velice pobaví. Škoda kdyby to v závěru nebylo trochu překombinované neváhal bych s plným hodnocením. ()

meybyby

Dokonale odpočinková záležitost, ačkoliv chvílemi jsem cítila až lítost nad tou příšernou smůlou, která potkala dva nepříliš pohledné kamarády, kteří: "si nikoho nevšímali" a přece stále dokola něco packali....Šťastný konec byl tady přímo nutností! Příjemný film, neotřelá parodie. ()

Luciaaas2

Tak tohle byl dokonalý nářez, moc sem se bavil. Bál sem se vysokého hodnocení tohoto snímku a musím uznat, že si to snímek plně zaslouží. Nejedná se o žádnou nízko nizoucí rozpočtovou parodii, ale o hodně vydařenou parodii na různé horory nové či starší. Nezapomentelná scéna s motorovou pilou či drtičkou mě náramně pobavili, a nejen tyhle vydařené scény. Je to hodně povedený. Sice začátek, je pomalejší a konec už skoro nudí, jinak to celému snímku skoro neuškodí. Vřele doporučuji, kéž by bylo více takových snímků..... ()

croftak

Chvílemi opravdu velmi humorné scénky, které asi nesednou každému. Začátek je nudný ,potom jako by se film rozjel a ke konci tempo ztratí. Za tu jednu pasáž zhruba v polovině filmu hodnotím nadprůměrně. Hodnotit herecké výkony asi ani nejde, přišlo mi, že každá postava je schválně napsaná a zahraná jako kdyby byla dementní což je logické, vzhledem k faktu, že film si nálepku dementní zaslouží. Nicméně, příjemná žánrová změna u které jsem se pobavil, víc než u některých jiných rádoby vtipných mainstream komedií. ()

lusst

Horor to v žiadnom prípade nieje. Na druhej strane som sa už dávno tak z chuti nezasmial ako pri tomto diele. Nebyť poslednej štvrťhodiny (kedy už filmu viditeľne dochádza dych) nemal by som čo vytknúť. Každopádne v kategórii "filmov o vidlákoch" sa zaraďuje na druhú priečku - hneď za Wrong Turn. ()