Obľúbený stredoškolský učiteľ Will Gerard (Nicolas Cage) je šťastne ženatý muž a jeho život je pokojný ako stojatá voda. Všetko sa ale razom zmení, keď jeho krásnu ženu, hudobníčku Lauru (January Jonesová), na ceste z práce brutálne prepadnú. Kým Will čaká v nemocnici na správy o stave svojej ženy, osloví ho neznámy muž Simon (Guy Pearce) s veľmi zaujímavou ponukou. Simon zariadi, aby útočník dostal, čo si zaslúži a za to mu Will v blízkej budúcnosti preukáže láskavosť. Will, rozrušený a trpiaci žiaľom, súhlasí s dohodou, netuší však, že sa nechal vtiahnuť do nebezpečnej hry civilnej stráže z podsvetia. Kým sa snaží uchrániť svoju manželku od pravdy, rýchlo si uvedomuje, že jeho usilovanie o spravodlivosť by mohlo mať desivé a možno aj smrtiace následky. (TV JOJ)

mgerlich

Na totoální a klišovitý béčko se to dalo, zřejmě zásluha Rogera Donaldsona. PS: Harold Perrineau už by neměl hrát v každým filmu "hodnýho zrádce", casting už je pak v podstatě spoiler :D ()

lobo87

Priemerné béčko s Cageom. Na jedno pozretie fajn, poteší Pearce i krásna January Jones. Z námetu sa dalo vyťažiť určite viac. Cage sa z podobných úloh už asi nevyhrabe, aj keď by som mu to prial... 55% ()

veverysiak

Dobrý rozbeh sa kdesi v polovici zahamoval a aj keď sa chlapi snažili oživiť príbeh akože nečakanými kľučkami, nepodarilo sa, a to aj kvôli povinnému hepyendu, zaujímavý námet tak zostal na polceste trčať bez patričného povšimnutia a ešte k tomu som sa nič nedozvedel o tej tajomnej organizácii, takže 60%. ()

Kusic

Někomu se film líbit nemusí, ale já sem se po celou dobu bavil. Film vás okamžitě vtáhne do děje, bez jakýchkoliv blbostí kolem, které kolikrát zbytečně prodlužují stopáž a moc vám ani k ději neřeknou. Většinu filmu se táhne solidní napětí, nechybí u konce překvapení a celkově člověka celý film zajímá, jak to skončí, tudíž nuda by se v žádném případě neměla dostavit. Po dlouhé době vcelku dobrý a zamotaný thriller, který všem připomene jak vypadá stav bezmocnosti. ()

LilySnape

Líná ryba skáče :-) Myslím si, že si v češtině mohli víc vyhrát s touhle hláškou ;-) Ale " výslech " Willa se mi líbil :-D Co následuje po pondělku ? Vaše oblíbená barva ? Když je dítě smutné... pláče Líná ryba ... skáče JJ Líná ryba skáče :-D Nicolas se mi herecky íbil, ostatně ako vždy ;-) Ovšem to dílo na jeho tváři vůbec ne. Nevím proč, ale připomínal mi Sylvestera Stalloneho. Ta honička mezi auty byla super a závěr taky. jen si tak říkám když ten chlápek na konci jede po eskalátoru a řekne " Líná ryba skáče ", tak to znamená, že Will se bude muset opět zapojit ? nebo zase blbě chápu ? Dávám 4 hvězdičky a vůbec se za to nestydím. Hodnotím podle sebe a ne podle slušnosti. ()

Ondrew

Nie ze by islo o scenaristicke a rezijne orgie, ale svoj ucel tento film urcite splnil. Vobec nemam dojem, ze by Nicolas Cage nejak vyraznejsie stracal formu, zatial je to stale v medziach normy, hoci jeho dalsi vyvoj sa preventivne nebudem pokusat predvidat. V snimke nechyba napatie, akcia, ale rovnako i nelogickosti a zmatok. Zase raz mame tu cest s kinematografickou jednohubkou, ktoru staci raz vidiet a nasledne zabudnut. Lez, myslim si, ze Cage, staby hlavny hrdina, je v tom tentoraz naozaj nevinne. 50%. ()

rigby

Silně průměrný akční film. Božský Nicolas nám trochu stárne a už to není, co to bývalo za mlada. Navíc je velmi slabý scénář, i když příběh je celkem zajímavý. Mohla to být docela pěkná podívaná. Líná ryba skáče. 2+ ()

benqsiemens

Bože!!! Tak tohle je fakt stupidní konina s otřesnym koncem. Tupej film, hvězda za to, že se to hejbe a druhá za Nica, mam ho prostě rád, i když moc neumí hrát..... ()

WoodoX

Prázdny príbeh, nudné prevedenie. A tie neustále príkazy do telefónu... už mi tam chýbal len príkaz, aby si nezabudol po tom močení umyť ruky, lebo ide žrať hot-dog. ()

blezg

Mikimauzův zničený a ztrhaný výraz byl upřímný. Jak běžel předepsaných 100m po dálnici za 22,9 dostal křeče do obou nohou. No spíš to bylo od pat po lopatky, ale držel se, chlopík. ()

gpx

Přírodovědný film že života rejskü. Neobvyklým průvodcem je Mikoláš Klec a jeho sličná asistentka. #NEZÁVADNÉ ()

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (viac)