Tridsiatnik Aaron (Chris Rock), ktorý aj s manželkou Michelle (Regina Hall) žije vo svojom rodičovskom dome, má pred sebou neľahkú úlohu – spolu s bratom Ryanom (Martin Lawrence), ktorého neznáša a ktorému závidí aj nos medzi očami, musí totiž do detailu naplánovať pohreb ich nedávno zosnulého otca! Asi veľmi neprekvapí, že sa pokašle v podstate všetko, čo sa len dá! Najprv náhodou zistia, že v rakve leží nesprávny nebožtík – a vzápätí smútočný obrad pričinením smútiacich hostí ako na bežiacom páse doslova torpéduje jedna katastrofa za druhou! Napríklad sesternica Elaine (Zoe Saldana) nedopatrením nadopuje svojho extrémne nervózneho snúbenca Oscara (James Marsden), keď mu dá domnelé válium zo zásob svojho brata Jeffa (Columbus Short). Neskôr sa z nich totiž vykľujú mimoriadne účinné halucinogény! Nečudo, že zdrogovaný Oscar spôsobí menší škandál hysterickým pokrikovaním uprostred ceremónie, pretože si je istý, že sa rakva hýbe – a ďalší, o čosi väčší, keď sa nahý, ako ho Boh stvoril, začne producírovať na streche budovy! Hotové peklo však vypukne v momente, keď sa na scéne objaví drobný Frank (Peter Dinklage), ktorý zjavne bol milencom nebohého! V panike, že splní svoju hrozbu a zverejní riadne pikantné fotografie zo svojho súkromného archívu, sa ho Aaron a Ryan pokúsia spacifikovať taktiež oným domnelým váliom. Situácia sa maximálne vyhrotí, keď všetko nasvedčuje tomu, že Franka predávkovali a neplánovane poslali do večných lovísk. Bezradní bratia sa totiž rozhodnú jeho smrť ututlať a tela sa zbaviť ukrytím do otcovej rakvy! (TV Markíza)

Kvasekus

Za zmínku podle mě stojí jen hláška Dannyho Glovera: Ženský jsou mnohem chytřejší než si myslíš, ale ani zdaleka tak chytrý, jak si myslej ony samy ()

SKreyn odpad!

No fuj, to je hnoj! Oproti starej verzii z roku 2007 je to odpad. Herci sú mizerný, všetko je okopírované, dokonca aj vtipy, úplne všetko. Snažili sa to trošku vylepšiť hláškami, ktoré boli podľa mňa akurát len trápne. Dokonca ani dabing sa mi nepáčil. Fakt o ničom, možno keby som nevidel "originál", tak by som to inak hodnotil ale aj tak vysoké hodnotenie by to určite nebolo. ODPAD! ()

Rodin odpad!

Zcela zbytečná debilita. Režijní záměr mně unikl naprosto kompletně. Připadá mně, že celá záležitost probíhala (kromě prostého nahrazení britských komiků černošskými neherci) tak, že scénárista s režisérem si sedli nad originálem a důsledně vystříhali všechny vtipné scény a hlavně dialogy, které se v původní verzi nacházely. Zbytek doplnili nic neříkajícím balastem a hýkáním, a - HURÁ DO KIN! Však ono to blbé emerické pudlikum spolkne. ()

lumi3r3

Osudová chyba. Filmu som dal omylom šancu na základe slušného hodnotenia rovnomennej britskej komédie z 2007. Keby som to po pol hodine nevypol, stal som sa mučeníkom. Utrpenie. ()

.killer.

Příjemná komedie na sobotní podvečer, která naštěstí díky své krátké stopáži nestíhá nudit. Je tu i pár momentů, u kterých jsem se poměrně dosti bavil a i když nemůžu porovnat s anglickou verzí z roku 2007, tak mi to nepřišlo špatné. Ve výsledku tedy spokojenost. BTW: dokonce se tu sešla celkem dobrá sorta herců, takže i to potěší. ()

Nufa

Čistě upřímně jsem se dlouho nenasmál tak moc, jako právě u tohohle filmu. Největším překvapením bylo vidět Dannyho Glovera, který byl naprosto úžasný. Scénář samozřejmě není úplně dokonalý, ale vzhledem k tomu, že se jedná o remake, tak není ani úplně tak špatný. Snad bych se nebál dát i 4 hvězdy, nicméně zápletka mi přišla opravdu velice nevkusná a nevhodná. Nicméně šlo hlavně o vtip a ten tomuto filmu rozhodně nechybí. ()

Amynka

Takže, britskou verzi z roku 2007 jsem neviděla a kašlu na ní...tohle mi prostě sedlo, náramně jsem se bavila a o to mi u komedií jde!!Je šílená,úchylná a neskutečně zábavnááá!Je mi úplně u pr...le ,jestli to je podle zdejších uživatelů nepovedená kopie,protože pro mě je to super zábavnej filmek(ne inteligentní a stylovéj... ).Je to totiž KOMEDIE!! ()

Milda003

Nechápu co koho vedlo k tomu, vzít "starší" klasickou anglickou pecičku a udělat z toho americkou negerskou komedii? Příběhově je to víceméně stejné - takže příběh nehodnotím, ale doslova odsuzuji Neila LaBute za to co si dovolil... ()

Shitonit

Těžko hodnotit. Je to: Negerskej film, kde se pro zpestření vytelí občas nějakej bělásek. Je to film, kterej by mohl být a snad i chvílemi je tak zvláštně ftipnej. A taky je to film, kterej mě tak nějak zvláštně sral.. Závěr: Nejsem rasista. To ne. Takže afroameričani kterejma tato sračka přetejká mě rozhodně nerozhodili. Takže čím to tedy bylo..? Asi to je prostě negerská sračka o negrech a já těch negerskejch pindů mám už plný zuby.. ()

Meev

Druhá polovina byla zábavnější a lepší celkově.Má cenu počkat, ale pět hvězd to není. Dobří herci to tahají nahoru, ale na některé monenty nestačí. Celkově zábavné a pobavi. Lehký nadprůměr. Jsou i lepší komedie, ale k zahození to není. 60%-70%. Edit: je to špatně: 40 %. ()

george82

Takové akorát pro nedělní odpoledne. Lehké, občas malinko fádní, ale vyhozený čas to úplně není. Lepší než se ukousat nudou. :-D ()

vieriX

No původně suchou britskou verzi nahradila tato americká verze plná elitních černošských herců a hereček doplněných o pár bělochů. Občas až slovo černá komedie nestačí občas to byla zrůdnost ale v dobrém slova smyslu. Humor byl občas až fekální a to hlavně myslím scénu s Tracy Morganem a Danny Gloverem však uvidíte jakou. Dále tu máme homosexuálního liliputa, který byl milencem člověka co byl v rakvi a pokud nedostane prachy tak ukáže fotky celé rodině a rozhodně to nejsou moc decentní fotky, pak tu ještě je James Marsden který se omylem sjede LSD místo prášky vália no nesmím zapomínat na bratry Chrise Rocka a Martina Lawrence. Jinak zbytek postav jen tak vyšumí prostě jen pár lidí na pohřbu. Závěrem snad říct, že není to žádné veledílo, ale zasměje se snad každý a o to jde především. ()