Adam je obyčejný kluk žijící v neobyčejné realitě. Vede skromný život a stále myslí na dívku, kterou kdysi potkal. Eva však pochází ze zcela jiného světa, ze světa naruby, který je přímo nad tím Adamovým, ale mimo jeho dosah. Jednoho dne zahlédne Adam dospělou Evu v televizi a už ho nic nezastaví, aby ji získal zpět. Zákon ani věda! (oficiálny text distribútora)

Joe321

Svět je vizuálně krásný. S ním ani jeho zákony nemám problém. Chybou je, že prezentované zákony se pak podřizují ději. Jim Sturgess zapomněl, jak se hraje. Většinu času jsem zkoumal, co mu to v maskérně vytvořili za pseudoúčes. Celkově nuda, do které jsem nebyl schopen se zakoukat. ()

M.i.k.e

samotná love story o zakázané lásce není nic nového a děr je ve scénaři možná víc než v cedníku,ale celé mě to tak neskutečně chytlo,že na všechny zápory kašlu.Po herecké stránce nejvíc zaujme Jim Sturgess,který lehce zastiňuje Kirsten Dunst,ale ten nápad a jeho provedení oněch dvou paralelních světů je jeden z nejlepších a nejoriginálnějších co jsem v poslední době viděl.Jen za to a za celé ty vizuální orgie rád a zaslouženě nadhodnotím...85% ()

zbyshek

Nelíbilo se mi to. Nečekal jsem až tak romantickou slaďárnu. To mě trochu zklamalo, avšak kdo to očekával, ten mohl být spokojen. Je škoda, že se dávala přednost lásce, před pořádnými sci-fi prvky a dějem. Vizuální efekty se povedly, jinak podprůměr. ()

Aljak

Dva svety, jedna budúcnosť... Hoci nepatrím k odvekým fanúšikom sci-fi žánru, toto ma naozaj veľmi zaujalo a bol som na to dosť zvedavý. A napokon to bolo vynikajúce - skvelý námet a aj samotný príbeh. Trošku mi to pripomínalo časy, keď Európu delila železná opona - aj keď tam to nebolo až tak veľmi komplikované... No na čom by sa lepšie dal ilustrovať príbeh dvoch nezlučiteľných svetových sfér ako na príbehu Lásky? Vzájomnú náklonnosť Adama a Eden však delila veľmi hrubá hranica tvorená nielen zákonom, ale aj fyzikou. Ale ako sa vraví - Láska hory prenáša, takže inak to nebolo ani tu. Ja som však nadmieru spokojný samotným spracovaním, aj keď zopár vecí bolo fakt nedomyslených - napr. neverím, že by celý TransWorld nebol monitorovaný kamerami, keď už si dávali tak záležať na tom, aby sa ľudia z odlišných svetov navzájom nekontaktovali. A takýchto drobností tam bolo viacej, ale aj tak - nič to nemení na tom, že to bol skvelý film. ()

SallyZen

Naprosto skvělý nápad, úžásná grafika a efekty, parádní vizualizace a kamera. Ale to bohužel nestačilo. Scénář je typicky romantický patos s očekávaným koncem a nesympatickou hlavní dvojicí. Sturgesse ani Dunst přímo nemám mezi oblíbenci a zde se potvrdili proč. Měli v tomhle prostředí radši natočit pořádnou akci nebo aspon slušnej thriller. I přesto je to ale film, který stojí za to vidět kvůli tomu obrazu. 60% ()

Figu

Nápad opravdu skvostný, jenže asi tak nějak podaný uplně na hovno. Když se na to koukám zpětně, tak co se vlastně za 107 minut stalo, co mě mělo nadchnout a co zajímat? Zajímat mě mělo asi jen jak to skončí a skončilo to tak, jak každý asi čekal. Nadchla mě spousta věcí - Závaží, skrz přístup do vrchního města. Zákon gravitace byl místy skvěle podaný. Moc se mi líbilo řešení problému se zapálenými haxnami, který Adam vyřešil skokem do oceánu a následně se vrátil propadlištěm zpět dolů do oceánu města spodního. Skvěle podaná scénka u pisoáru (borce co si chčije kolmo na vlasní strop jsem viděl prvně). Prostě zajímavůstek spousty, jenže... Jenže a teď se vracím k tomu, co se vlastně za 107 minut stalo a jsem zase na začátku, pač se prostě stalo uplný hovno. 3 hvězdy a to jen za nápady. 50% ()

Havaj8

Průměrnej film, od scénáristů je to prostě něco novýho, 2 světy naproti sobě, který se navzájem ne(ovlivňujou) a co je může spojit? Jedině zamilovanej pár, asi se nedalo čekat, že by to byl film v červeným, to by holt museli prolnout tu romantiku se scifi-fantasy trošku víc, kdyby třeba nějaký akční scénky, kdy by se honily napříč světama a prostě by dokázali lítat sem a tam samovolně, ale o tom by se dala udělat když už tak dvojka, vzhledem ke konci filmu... ()

Wiikii

Je to příjemná podívaná, ale od začátku mě stále zůstávalo na mysli, že to z vědeckého hlediska nejde, takto opačné světy. I když má vědecká mysl mě neopustila po celou dobu filmu, tak naštěstí ve mě převládala fantasie, díky které jsem si to užil a i přes pár nepřesností v podobě gravitace a její fungování na hmotu(což snímku odpustím), tak ten urychlený konec se odpustit nedá. .... HODNOCENÍ: 65% (3*) ()

Skleena

Neříkám, že scifi/fantasy filmy mají dávat vždy smysl, respektive se řídit podle nějaké logiky. Proč by také měly, už z principu žánru to platit nemusí. Co mi ale u jakéhokoliv snímku vždycky strašně leze na nervy, je buď zjevná stupidita postav, případně celkové nesmysly v kontextu celého prostředí, ve kterém se příběh odehrává. A proto - i když vám Upside Down na jednu stranu naservíruje fajn nápad a super vizuální zpracování - je těch "wtf" momentů především z dílny maximálně mocensky bezzubé "nepřátelské" korporace snad až zbytečně moc. I na pohádku. ()

bourec

Je to originální,takže i přes romantickou linku ten film poměrně dobře funguje,ale věřim tomu,že kdyby se v tom jeden začal šťourat,tak asi najde spoustu chyb.Já sem docela spokojenej,protože sem toho moc nečekal,a nakonec spokojenost.60%. ()

Streeper

Řekla bych, že vizuálně je to naprosto skvělý film, ale příběh za nic nestojí. Nápad je samozřejmě podle mě originální, dva světy nad sebou, ale příběh je vážně trochu slabý. ()

Nach

Myšlenka filmu mě zaujala. Romantická zápletka ala Romeo a Julie ve scifi světě také. Všechno šlapalo jako na drátkách a ve 3D ten svět musel vypadat opravdu úchvatně (pokud bylo dobré 3D, což nevím, neb jsem jej vyděl ve 2D). Každopádně některé pasáže mě mírně nudily, ale zase tolik jich nebylo. Naopak mě bavila filozofie světa ala Metropolis, kde jedna vrstva si užívá bohatství a druhá pro ty bohaté pracuje v tristních podmínkách. Herecké výkony byly průměrné, rozhodně však neurazili. Z mého pohledu palec nahoru. 75% ()

Rodriguez

Velmi podivné dílko, které nenudí, protože čekáte něco neočekávaného.... Dokáže obhájit obyčejný kluk lásku k dívce, která pochází ze zcela jiného světa? A opravdu na něj bude čekat? Vzpomene si na něho, až se znovu potkají? Je tu spousta otázek na které je pouze jedna odpověď! - Paralelní světy. 55% ()

Langy10

Nikdy jsem moc neholdoval sci-fi žánru, ale poslední dobou co film, to perla. Dost zajímavý sledovat paralelní svět z obou úhlu pohledu. Zajímavý námět. Co se týče děje, tak mohl být víc promakanej, delší dialogy mezi Adamem a Evou. Malý spojler: Eva si mohla vzpomenout na Adama později a mohlo být na ději víc napínavosti. Konec spojleru. Každopádně film mě zaujal kord když se ve filmu objevil Timothy Spall alias Červíček z Harryho Pottera :-DD. Nezvyk vidět ho jako kladnou postavu. A ještě jedna malá vítka nebo spíše otázka, která by mě zajímala. Chápu, že se v paralelním světě jakýmsi vynálezem dá otočit a fungovat v tom druhém, ale nechápu, že tak nefungovala i oběhová soustava, když zemská přitažlivost fungovala na každého jinak. Tim chci říct, že když se otočím hlavou dolu, tak mi logicky nateče krev do dolní části těla. Ale to ž je takový detail, který jsem zpozoroval. 90% (4-5 hvězd) ()

Crawler-D

Dlouho jsem zvažoval tři hvězdičky a spíš průměrné hodnocení, ale nějak na mě výtvarně zajímavé záběry neudělaly až takový dojem, abych nezapomněl, že jak žánr sci-fi, tak žánr romantika dostávají na frak. Přitom čisté spojování těchto entit je v poslední době oblíbené, ale jak Správci osudu, tak Vyměřený čas jsou mnohem lepší, i když tam nemají dvě super hory dotýkající se svými vrcholky při západu slunce i měsíce a se supr mračnými kotrmelci jak od Van Gogha (každopádně ještě že tam nestál Everest, tím by se ty planety navzájem totálně nabořily). Celý film tak vypadá hlavně jako stvoření jednoho nápadu, jedné ideje, na níž se později nabalovaly další berličky a dodatky a totálně zabily vše, co se s tím dalo dělat, nemluvě o tom, že nedostatek financí způsobuje problémy s kvalitou efektů (minimálně o něco blběji vypadají ve 3D, aspoň ve srovnání s ukázkou v čerstvém americkém traileru). Už samotná romantická linie. Není romantiky, když dva se milují od začátku. Vetře se do toho externí problém – amnézie. Obnovení pouta velmi plytké. Sci-fi se od první sekundy zaštiťuje vědeckými fakty, která stanoví jako pravidla. Kdyby se objevily v průběhu děje, možná by jejich faktičnost a nezpochybnitelnou neměly takovou sílu, ale komu není rady… ()

C0r0ner

Naštěstí v Paralelních světech převládlo sci-fi okořeněné slušnou porcí humoru a romantická linka zdaleka nebyla tak silná, jak jsem čekal. Nejspíš proto to plné hodnocení. Scenáristicky to sice není velké terno, ale nápad a zpracování jsou tak originální a zajímavé, že jsem od toho nemohl celou dobu odtrhnout oči. 90% ()