Vzácny papagáj Blu žije v malom meste so svojou paničkou Lindou, s ktorou tvorí nerozlučnú dvojicu. Linda ho pred rokmi zachránila pred pašerákmi, ktorí ho ešte ako mláďa ulovili uprostred brazílskeho pralesa a odviezli do zasneženej Minnesoty. Blu sa kvôli tomu nikdy nenaučil lietať, no v bezpečí a pohodlí Lindinho domova sa natoľko zabýval, že preňho nie je problém uvariť kávu, spraviť raňajky, vyčistiť si zuby alebo poslúžiť Linde ako osobný budík. Keď jedného dňa Blu zistí, že ani zďaleka nie je posledným papagájom svojho druhu tak, ako si doteraz myslel, neváha a spolu s Lindou sa vydá na cestu do exotickej Brazílie za papagájicou Perlou, ktorá žije v samotnom srdci mesta Rio de Janeiro. Krátko po tom, ako sa stretnú, ich unesie skupinka obchodníkov so zvieratami. S pomocou šikovnej a životom na ulici ostrieľanej Perly a partičky ukecaných vtákov sa im podarí škodcom uniknúť, no vyhrané ešte nemajú. Dokáže Blu s pomocou nových priateľov nájsť odvahu, aby sa naučil lietať, zmaril plány únoscom, ktorí sú im stále v pätách a vrátil sa späť ku svojej milovanej paničke Linde? (TV JOJ)

Marrdaa

Podobný příklad jako Madagaskar. Za princip * za pohádku ***. Děti by si snad neměly myslet, že zvířata chtějí žít v zajetí..? ()

drackula

Milé, vtipné ale najmä farebné a plné rytmu samby. Mňa síce trochu iritovalo to obrovské množstvo náhod v obrovskom Riu, ale syn sa bavil kráľovsky. Množstvo vtipov bolo fakt podarených, takže celkovo určite spokojnosť. 80% Disney ()

Andrew78

Docela pohodovej animák, od kterýho jsem nečekal nic jinýho, než navození pořádné letní atmosféry. A to se filmu rozhodně povedlo. A zbytek? Však asi tušíte, průměrnost ve všech směrech (scénář, animace, dabing, hudba a další). Vyloženě otravné mi přišly pouze muzikálové vložky (kterých naštěstí zas až tak moc nebylo), jinak si nemám moc na co stěžovat. Zkrátka zabavilo a jednou stačilo. ()

Hollohlaway

Grafika je standartně na dobré úrovni, ale jinak tento film neoplývá ničím navic. Tuctový, nijak vtipný příbeh plný mluvících ptáků a jiných zvířat, s předvídatelnou zápletkou okořeněný jen sambou a Riem. Cíleno zřejmě na mladší publikum, ovšem pro mě rozhodně jeden z nejslabších animáků roku. Zklamání. ()

Trapper33

Animáky mám rád, ale tohle se mi nelíbilo. Animace byla sice pěkná, akční scény zajímavé, ale příběh hodně předvídatelný a nakonec ten zpěv zvířat. Nemám rád filmy kde zvířata zpívají, nikdy jsem tomu nepřišel na chuť, avšak malým dětem se to líbit asi bude. ()

latvar

Rio bych zařadil mezi animák, který nijak nevyčnívá a nevybočuje z průměru amerických filmů. Animované zpracování hodnotím na jedničku, dobrodružství Blua na trojku a musím vyzdvihnout taneční kreace papoušků, které byly z celého filmu to nejlepší. Pohodová podívaná na uklidněnou 60% ()

jenik71

Celkem pohodová a příjemná dobrodružná komedie pro celou rodinu. Animace je rozhodně na solidní úrovni a samotný příběh bez problémů pochopí i menší děti. Těm se určitě budou všechna ta zvířátka líbit - ať už jsou to krásně barevní papoušci (včetně zákeřného Nigela), zlodějské miniopice nebo třeba i uslintaný buldok Luiz. Humorných scének a dialogů je tu také dost, takže já se slušně odreagoval. No a když k tomu přidám nezbytnou dávku papouščí romantiky, tak nemám důvod dávat nižší hodnocení. ()

jefff

Jen velmi střídmě vtipný animák, který v mnoha ohledech není zrovna pro děti a v mnoha ohledech není zrovna dívatelný pro dospělé. Plusem je krásná animace, sem tam napínavý děj i příjemný příběh, byť má v sobě tradiční klišé. ()

Šakalík

Tohle jsem dokoukal až na třetí pokus, z čehož jasně plyne, že mě to zrovna moc nebavilo. A to jsem prosím milovník ozdobného ptactva a sám doma jednoho papoucha chovám, jenomže ani tento faktor nemůže přebít absolutní bezobsažnost tohoto animáku, který je sice určen pro menší obecenstvo, ale to starší se obvykle pobaví alespoň na některých fórech. Ale tady zase nic. Pár frků tam zpočátku sice bylo, ale postupně celý film uvadal a posléze skonal na sentimentálně-romantickou kýčovitost, kterážto nemoc se v animovaném světě rozšířila jako mor ve středověké Evropě. Přesto udělím alespoň tři hvězdy, protože papoušky já prostě rád a ta červená potvora v kleci tady za mnou, která si film užívala více než já, by mi to neodpustila. :-) ()

skinny

U mě 4* , pěkná animace, pěkný písničky, vcelku dobrý příběh, pravda, je to až moc pro děti, a vtipných dialogů tam taky moc není (možná proto aby to ty děcka líp pochopily) ale mě se to líbilo a aspoň za jedno shlédnutí to stojí, ()

Luksa

Rio je v mých očích čistý průměr, ke třem hvězdám se přikláním hlavně díky hned úvodní rozjuchané scénce z džungle plné tančících a zpívajících pestrobarevných ptáků vystřižené jak z Disneyovky. Poté už se odvíjí standartní a omletý příběh bez zajímavých postaviček či nápadů. Vizuální stránka díky pestrým barvám i prostředí jihoamerického Ria je hodně líbivá, naopak humor příliš dětinský a v mnohém mi připomínal Madagaskar - hlavně ty zlodějské opice jako by z oka vypadly trsajícím lemurům. Ale věřím že dětští diváci z filmu mohou být nadšení. ()

Cejny

Klasický "romantický" příběh s dobrodružnou zápletkou, zasazený do prostředí karnevalu, barev, rytmu samby a horkého Rio de Janeira. Pobavil jsem se u několika vtipných scén a navíc i dabing v podání Anne Hathaway a Jesseho Eisenberga se povedl. Prostě takový klasický, průměrný animák, který nijak nenadchne, ale ani neurazí. 60 % ()

LuciusWlk

Tady pravděpodobně někdo nepochopil, jaké cílové a věkové skupině byl animák určen. Je opravdu divné označit Rio jako odpad a zaobírat se myšlenkou, co mi vlastně snímek nabízí, nenabízí a emocionálně drtit animační snahy. Film nabídne spoustu roztomilých papoušku, zábavu a dětskou radost. Animace je pěkná a příběh jednoduchý, dětský. Pěkné!!! ()

slovan1

Docela neoriginální film s minimem vtipných situací. Pro děti možná ideální, pro mě jen slabá náplast pro večerní nebo jakoukoliv denní podívanou. ()

civrss

Při animákovém večeru musím upřímně říct, že mě zaujal víc ten s nelétavým papouškem než o napraveném zloduchovi, který vlastně nikdy zloduch nebyl. Nesmál jsem se bohužel ani u jednoho, ale zvířata na mě působí v cartoonu lépe, než lidé. Žádná sláva, ani kultovní film typu Hledá se Nemo to opravdu nebude, ale jednou se vidět dá. ()

kenkaku

Nemám rád fotbal. Nemám rád sambu. Nemám rád muzikály. A Rio (teď myslím město) se svým karnevalem mě taky moc nebere... A bohužel to vše se snaží pod tlakem cpát jak to jde do zcela jinak nezajímavého animáku. Přemýšlím že asi nejotravnější z toho všeho jsou ty "muzikálové vsuvky". Ve vší zvrácenosti je asi nejpříjemnější postavou domestikovaný Blu. Je ze mě suchar... ()

Koda

Ano, tak na tenhle film se prostě nedá zapomenout. Slovem Rio je jednoznačně karneval a ptáci. Hlavně papoušci, kde se jedná o jednoho konkrétního druha, který bohužel vymřel a už ho nikdy neuvidíme. Je fakt pěkné, že si na něj animátoři vzpomněli. Tak a teď k filmu. Hrdě můžu říct, že jsem na něm byl v kině jako malý na předpremiéře a strašně se mi líbila (a líbí) ta úvodní píseň, kde to prostě Riem žije. Samba tance, život barev ptáků, zpěv a hlavně ta pestrost a přesná kopie animace Ria. Příběh byl velice zajímavý, poutavý, vtipný a plný padouchů.. k tomuto filmu nemám moc co napsat, snad jen to, že jestli jste neviděli film Rio, rozhodně doporučuji. ()

Kacula24

Krásné pohlazení po duši :) Párkrát jsem se dokonce přistihla při pohybu do rytmu úžasné samby! Tico. Taco. Ja Ja. Ja. Tico Taco Ja. Ja. Ja! ()

DavidS.

Rio z ptačí perspektivy je jednoduše zábavné...Vydařená animace, které dominují opeřenci a velkolepé barevné scenérie...Vše je neustále v pohybu, k tomu vkusný a všudypřítomný humor, absence vyloženě hluchých míst a Powellovské sambovské variace s občasným závanem dračích křídel...Nijak originální, možná trochu uzpívané a lehce přetančené, ale roztomilé... ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky