Vzácny papagáj Blu žije v malom meste so svojou paničkou Lindou, s ktorou tvorí nerozlučnú dvojicu. Linda ho pred rokmi zachránila pred pašerákmi, ktorí ho ešte ako mláďa ulovili uprostred brazílskeho pralesa a odviezli do zasneženej Minnesoty. Blu sa kvôli tomu nikdy nenaučil lietať, no v bezpečí a pohodlí Lindinho domova sa natoľko zabýval, že preňho nie je problém uvariť kávu, spraviť raňajky, vyčistiť si zuby alebo poslúžiť Linde ako osobný budík. Keď jedného dňa Blu zistí, že ani zďaleka nie je posledným papagájom svojho druhu tak, ako si doteraz myslel, neváha a spolu s Lindou sa vydá na cestu do exotickej Brazílie za papagájicou Perlou, ktorá žije v samotnom srdci mesta Rio de Janeiro. Krátko po tom, ako sa stretnú, ich unesie skupinka obchodníkov so zvieratami. S pomocou šikovnej a životom na ulici ostrieľanej Perly a partičky ukecaných vtákov sa im podarí škodcom uniknúť, no vyhrané ešte nemajú. Dokáže Blu s pomocou nových priateľov nájsť odvahu, aby sa naučil lietať, zmaril plány únoscom, ktorí sú im stále v pätách a vrátil sa späť ku svojej milovanej paničke Linde? (TV JOJ)

Aerine

Krásné animace, krásná hudba, krásné prostředí.. ale příběh mě nezaujal natolik, abych ohodnotila víc jak 3*. Hlavní lidské postavy mě rozčilovaly až hrůza. Hlavně chování toho papouškáře, který byl tak "typicky" postižen svou profesí... ()

kritiklon

Rio je bohužel jen průměrný, tuctový flák ze světa novodobých animáků! Je zde pár lepších nebo horších vtípků ale to je asi tak vše co mě napadá ve spojení s tímhle filmem. Ono se zde totiž moc o něčem dalším mluvit nedá! Ten zbytek totiž velmi často padá pod bod mrazu, kdy se musí nudit snad i Vaše pětileté děcko. A to je právě ten problém! Není tu žádný silnější moment či výraznější podnět za který by se mohl divák zachytit a soucítit s hrdiny, nebo se nechat více vtáhnout do děje. 3* za 58% ()

filipvrbik

Povedený animám o papouškovi Blu,který ehm.....neumí létat. Ale jen zatím! Skvělá komedie o papouškovi Blu a jeho lásce Perle. a Blu se nakonec létat naučí... 90% ()

Oxymoron

Tak co jsme to v těch animácích už měli? Rybičky, lvy, brouky, včely, mravence, tučňáky (a to hned několik), ale ptáci? To tu myslím ještě nebylo. Navíc jsem byl z celého srdce rád, že se v Riu nesnaží, jak je to už v animovaných filmech standardem, lámat humor přes koleno a zatahovat do každé scény jeden fór pro dítko a druhý fór pro tátu s mámou. Toho už bylo fakt dost. Rio je jednoduše řečeno povedený kreslený film nejen pro děti, ale i dospělé, kteří se dětmi stále cítí být ;) A neodpustím si jedno takové osobní PS na závěr: Ten malý brazilský klučina vypadá jak Pavel Pour. ()

bolan

S prckem jsme navštívili biograf za účelem zabití času s tím, že je nám jedno co budou dávat. Na to že to měla být komedie jsme se teda nachechtali. ()

METHOD_

Bezpochýb jeden z najlepších animákov aké som videl. Zbožňujem papagájov, sám som chovateľ a tie pohyby boli super, ako ozajstný :-) A na začiatku ten malý Rio ako tancuje, no...mna to dostalo natoľko, že mi bolo úplne jedno aký to má dej, jednoducho som to rád pozeral a super som sa zabavil :-) ()

Eterninox

Kdyby tvůrci dokázali udržet tragikomickou atmosféru prvních asi 15i minut, myslím, že by Rio byl (přinejmenším pro dospělejší diváky) mnohem atraktivnější. Film namísto toho bohužel přechází k hodně ohraným vzorečkům rodinných animáků. To by nicméně nemusel být takový průšvih, kdyby proměnné, které do nich dosazuje, nebyly nebývale nevalné. Zvířecí postavy mi například k srdci nepřirostly nepřirostly, a ty lidské byly až bolestivě jednorozměrné. Příliš zajímavá nebyla ani hudební čísla, a z tématiky návratu do přírody po pohodlném životě v zajetí se toho dalo vytřískat podstatně víc. *** Herci, kteří postavám propůjčují své hlasy, nejsou špatní, ale ani nikterak zvlášť neoslňují. Jesse Eisenberg jako domestikovaný „nerd-bird“ v hlavní roli je zpočátku celkem nápaditý a osvěžující, ale poměrně záhy začíná spíš iritovat. Anne Hathaway má jako rázná papouščice své silné chvilky, nicméně vzhledem k tomu, že nemůže pořádně uplatnit svoje osobní charisma, dopadá její hlasový výkon jen o kousek lépe než tuctově. Nijak zvlášť mi neimponovali ani ostatní voice-actoři, ač mezi nimi jsou i jiná poměrně zvučná jména. Ve výsledku tedy bohužel jen snadno zapomenutelný lehký nadprůměr. 55%. ()

Dejvi21

Já teda dám 4 hvězdičky. Asi jsem měl po přečtení těch hodnocení příliš nízká očekávání. Samozřejmě nejde o žádnou revoluci, ale to po tolika letech není zas tak lehké. Já se dobře bavil a můj mladší bratr (pro jehož věkovou skupinu je to určený) se bavil výtečně, takže já vlastně nevím, proč nedám těch 5. Asi proto, že kult jako z Nema, Shreka a dalších to nebude no. ()

Hepy13

Animované filmy zaměřené na dětské publikum se mi moc nelíbí. To je celkem pochopitelné vzhledem k tomu že už nejsem dítě. Grafika je pěkná (nelze už asi v této době čekat že bude špatná). K tomu abych se zasmál mi ale nestačí jen to že papoušek někam nabourá nebo spadne z nějaké výšky a natluče si zobák. Animovaných filmů nám stále přibývá víc a víc, chtělo by to aspoň nějaký originální nápad, když už se teda rozhodnu že nějaký ten animák budu tvořit. ()

LaGomme

Epická nuda, klišé nad klišé a naprosto nejretardovanější hlavní hrdina... ani ty "cool" ptáci to nezachránili.. hvězda za engrybrdy, 20% ()

Spiizy

Velice příjemný snímek na odpolední leháro. Jen konec se poněkud táhne, dalo by se lépe udržet diváka v pozoru. Jinak hlavní postavy velice sympatické a český dabing v této sortě filmů opět nezklamal. 70% ()

Nolanofil

Takže tentokrát morálne ponaučenie od vtákov, ktoré bolo ´´prekvapujúco´´ predvídateľné, málo vtipné a trošku otravné. No a animácia je ako za 90-mega, lacné okolie, zakryté pestrými farbami. Aspoň že Powell sa hudobne vyšantil. ()

TheTrox

Po delší době jsem shlédnul animák. No, čekal jsem od scénáristů "Doby ledové" o dost více. Tím myslím více vtipu. Nápad a styl filmu je povedený to ano, ale přesto, chybí mi tu větší rozsah vedlejších rolí, jsou až moc strohé, což znatelně shazuje hodnocení zbytku filmu a pro mne se tváří jako průměrný ...Celkové hodnocení: 60% ()

KayTee

Takový trochu horší Madagaskar....ale dám 4, protože myslím, že je potřeba tyhle animáky točit pořád dál a dál. Dělají ten svět tak nějak hezčím :-) ()

Chundys

Nevím, proč si zrovna Rio zasloužil tak malé hodnocení! Pro mě byl zážitek být na tom opět v kině na 3D! Smál jsem se od začátku do konce! Opět tam byly jiné vtipné scény! Každý animák má něco do sebe! A samozřejmmě zbožňuju zpomalené scény a do toho ještě když nějaká ta postavička křičí! To jsem hned spokojen! Rio je opravdu pěkný animovaný film a s potěšením můžu říci, že i s tím dabingem se dá přežít :-) ()

zahadum

Priemerná a vôbec nie zlá pestrofarebná komédia o jednom vzácnom papagájovi ktorý aby obohatil svoj genofond musel sa vydať na dobrodružnú cestu do mesta karnevalov :) Animácia neurazí ale nie je to samozrejme Pixar a trošku mi vadila muzikálová forma ... slintajúci bulldog a asociálne opice ma ale pobavili :) slušný priemer ()

Kopi1

Moc hezká animačka se tvůrcům Doby ledové povedla skvěle. Hlavně bych vyzdvihl moc pěkné písničky, které jsou chytlavé, příběh neztrácí na tempu a srandovních momentů tu bylo taky dost. Nejvíc se mi líbila asi scéna "Ptáci vs Opice" a dvojka Jamie Foxx s Will. I. Am., kteří tam měli pár dobrých scének. Sice příběh trochu kolísá, ale jinak zasloužené čtyři hvězdy. ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky