Sawako Kuronuma má dlouhé černé vlasy, ale nebude to jen kvůli nim, že jí je přezdíváno Sadako (ano, přesně ta dívenka z Kruhu). Většina spolužáků se jí straní a uhýbá z cesty, protože věří, že by je Sawako proklela, seslala na ně zlé duchy. Sawako si chce najít kamarády a být tak přátelská, jako je její spolužák Šóta Kazehaja, ke kterému vzhlíží, neboť on nechová žádné předsudky, s každým se baví, a Sawako v tom není výjimkou. Díky němu si brzy najde přátele a začne v ní klíčit zvláštní pocit. Že by láska? Překoná Sawako překážky, nedorozumění a závist, když pořádně nerozumí vztahům mezi lidmi? (Zíza)

zelvopyr

Sawako je bezelstně milý člověk. Takový Parsifal v ženské podobě, archetyp evropského úsloví "blahoslaveni chudí duchem...". Pokud ji vezmete takovou, jaká je... tedy že nic nehraje, a že co říká, je vždy přesně to, co si myslí... že ji zlo nemůže zasáhnout, protože je jako anděl nad ním... je skvělá. No a zde je problém... z tohoto šlo udělat něco o dva řády lepšího, než zpomalenou romantiku s klavírem a housličkami, 300% kýčovitými obláčky, sakurami, kytičkami a hvězdičkami kolem úsměvů a duhovým či jiným pozadím, jakože aby bylo vidět, jak tam prýští emoce, a kde je úplně všechno vysvětleno, nic jen naznačeno... Smutně nenaplněný potenciál... ()

Hem.m

Nerad jsem sprostý, ale když je něco sračka, tak to sračka je a já to prostě říci musím (a to sprostě). Nejenže seriál je romantický asi jako ledvinový kámen, či příjemný jako vyšetření prostaty, ale tento seriál rovnou musí autoři podělat hned ze začátku. Nahodit ten nejtrapnější humor co existuje k debilnímu scénáři, debilním obličejům, debilnímu chování, které je tak debilní, že snad ani debil se nechová tak debilně. Naprosto debilní romantika, která nebyla vůbec romantická.. Jako bez urážky, ale i snad takový hňup jako já, by jí snad dokázal říci miluji tě, když se spolu normálně bavili a on věděl, že ona k němu něco cítí a naopak! No toto mě úplně rozzuřilo, ale opravdu. A mistr to nedokázal ani za 25 epizod, což je vážně chabé a až příliš chabé.. Celkově mě seriál spíše zklamal a ani nevím proč, jsem ho dokoukal. Tento typ romantiky jde naprosto mimo mě. ()

Zíza

Začátek se mi opravdu líbil ten jsem zkoukla, ani jsem nevěděla jak. Opening i ending se mi líbily, hrály mi pokaždé. Na začátku se mi i líbilo, jak je Sawako namluvená, ono se mi na začátku líbilo vlastně hodně věcí, ale ke konci už jsem byla přejedená a to jsem koukala díl/týden. Moc dlouhé a pomalé na to, co anime chce říct, navíc to opět končí "a jestli chcete vidět, jak se dali dohromady, kupte/otevřete mangu". Není to špatné anime, jen se ho moc rychle nabažíte a pak už jen koukáte leda tak ze zvědavosti, jestli se to někam hne. Nehne. Navíc Sawako je občas až moc otravná. Ale manga je prý o dost lepší. ()

Subjektiv

Sawako to nemá v životě lehké, ona to má velice těžké. Její obličej i celý zjev připomíná Sadako z Ringu a spolužáci se jí vyhýbají, ba ucvrnkávají si z ní do kalhot. A ona je přitom uvnitř tak křehká. Navíc je zamilována do všeobecně populárního hezouna a hodňouse (podoba s hovňousem není náhodná) Kazehayi. A láska, dámy a pánové, ta krom přenášení hor umí i ze Sadako udělat žádanou krásku. Vždyť komu by neslušelo prostředí v němž neustále svítí světlušky a padají sakurové lístky (hádám, že taky bude díl s vánoční výzdobou, na pláži a tak...). Tož si to shrňme: máme tu citlivou dívenku s absurdní vlastností, kterou v realitě nikdo nemá (hlavně že to naláká diváky), lásku, Mirka Dušína se zmenšeným smyslem pro humor (jak může někdo milovat někoho, kdo je samé nudné pozitivum?!), světlušky, sakury, krásku z ošklivky, vznikající přátelství... jestli my tu nemáme sladkobolný podbízivý kýč? Dojem po konečných třech dílech: silné **. Poznámka: Nedejte na mě, na ANN i Anidb to má dobré hodnocení. ()

rikitiki

Dívka vypadá ponuře, zjevně má problém se socializací a tak se jí zbytek třídy straní. Až přijde úžasný, pohledný a nesnesitelně laskavý hoch s úsměvem, který láme skály a rozpouští ledovce a za jeho pomoci dívku pomalu zapojuje do třídního kolektivu. Černovlasá Sawako pak po zbytek seriálu žasne, když ji někdo osloví nebo někam pozve. Měla jsem sto chutí popadnout ji za ramena a pořádně s ní zatřást, protože Sawako se projevovala jako nejméně sebevědomé stvoření na světě a to i ve srovnání s prvoky. Ona ani její zachránce nejsou bytosti z tohoto světa. Jsou dokonale hodní, bez náznaku sobectví nebo hněvu, vždy ohleduplní k ostatním – prostě přesně, jací jsou puberťáci, že? A nesmělí, samozřejmě. Ale vzhledem k tomu, jak se Sawako furt věší na spolužačky, není jasné, jestli u ní má nějaký kluk vůbec šanci. _____ Tuhle úmornou situaci poněkud zachraňovaly Sawačiny spolužačky, ať už umanutá sportovkyně s jednodušším mozkem, nebo makeupem silně vyzbrojená ordinérní kráska. I Sawačina rivalka si získala víc mých sympatií než hlavní hrdinka, protože jí aspoň o něco šlo a o něco se snažila. Favoritem byl pro mě mlčenlivý Ryu, který měl jasno a prostě jen čeká, až nastane pro něj příhodný čas. _____ Seriál se moc nevyvíjí. Jedinou výjimkou je pár dílů věnovaných sportovkyni a jejímu milostnému příběhu. Jakmile nastoupila ústřední dvojice, nastala ukuňkaná nuda. ___ Chvilku jsem si zvykala na kresbu, je jednodušší, ale má svůj vlastní osobitý rukopis. SHRNUTÍ: Jestli mají Japonci strach z černovlasých lidí, tak jsou jako národ dost v háji. ()

Galéria (1 064)