Kuronume Sawako by byla zcela obyčejnou středoškolačkou, nebýt jejího vzhledu a poněkud podivínského chování. Právě onen vzhled a jméno totiž většině jejích spolužáků evokují spojitost se Sadako – vraždícím duchem. Proto také Sawako ještě nedávno neměla žádné přátele. Jenže jednoho dne jí do života vstoupí Kazehaya Shouta, věčně optimistický a obecně velmi populární student, jehož pozitivně laděná osobnost silně zapůsobí i na osamělou Sawako. Díky nabrané odvaze tak dívka získá nejen přátele, nové zážitky a trochu toho sebevědomí, ale také zmatené city vůči Shoutovi, se kterými se není schopna jen tak lehce vypořádat. (EMIA)

Torako.chan

2nd season je na tom oproti první sérii poněkud lépe. Je napínavější, romantičtější a celkově má i rychlejší tempo. I tak to ale není ideální. Tvůrci to dle mého názoru trochu nepodchytili. Celé by se to dalo scvrknout do jedné série o 25ti dílech se vším všudy a neškodilo by tomu přidat trochu šťávy. Ze všech anime tohoto žánru co jsem kdy viděla je Kimi ni Todoke nejslabší. ()

maneki_neko

Druhá série mi přijde snad ještě o něco lepší než ta první. Asi to bude tím, že mezi Sawako a Kazehayou se sice pomalu, ale jistě začíná něco dít. Prostě to má větší grády. Zatímco v první sérii se to všechno neslo spíše v komediálním duchu, tady dějová linka zvážněla a už jde takříkajíc do tuhého. Sawako mě mile překvapila tím, ačkoliv je stále neúnosně laskavá a neškodná, jak mentálně dospěla a konečně se vzchopila urvat srdíčko Kazehayovi. Ten se tady taky vyznamenal - konečně se odvážil ukázat svou druhou stránku - kromě jeho miloučké povahy a velkorysosti k ostatním dokáže také být majetnický čertíček, prostě chlap, co byste čekali? Krom toho jsou tu tak strašně vtipné a dojemné momenty, kdy mě ovládl hysterický smích a chvílemi dokonce i pláč. Tenhle bezva seriál se nese v tak nesmírně optimistickém duchu - morální ponaučení záporáků a jejich následná náprava osobnosti mě vždycky dostane. Podle mě se jedná o lehce nadprůměrné anime pro nenapravitelné snílky a realisty, co si realitu odmítají připouštět :)) ()

Lucjen

Najprv som chcela dať 5*. Ale jednu sťahujem, pretože, ako tu už niekto povedal a, nemohol to lepšie vystihnúť, medzi Sawako a Shotom to už tak neiskrilo. A viac ma zaujímal vzťah Chizuru a Ryua. Vážne áno, dokázala by som si o nich predstaviť anime a tak mi trochu chýba ukončenie u nich. Nemám z konca taký šťasný pocit. Niečo tomu chýba. Ale je to veľmi milé, oplatí si pozrieť. ()

Zíza

Vlastně se to od první série moc neliší a už ta ke konci pěkně ztrácela na dechu. Tady akorát do popředí mnohem více vystoupily jejich pocity a nejistoty. Věřte nebo ne, je to na zabití. Ačkoliv děj oživil příchod nové postavy, je to stejně otravný blonďák, který to akorát žene do žárlivosti ze strany Kazehaji. Sawako je tupá a nudná jako vždy (nudná se stává i pro diváka, kterému nemá po 1. sérii již co nabídnout). A to, že mě z celého seriálu baví nejvíce právě chvíle, kde Sawako (i ten Kazehaja) není, tak bude asi něco špatně, když je hlavní postavou. Je mi líto, ale tohle šódžo prvního kvartálu 2011 mě absolutně nevzalo. Nic nedalo. Spíš akorát naštvalo chování S+K (Sawako mě teda rozčílila úplně nejvíce). ()

Bassko

Mojim hodnotením som odsúdil druhú sériu do modrej zóny, celkom dobrý pocit, ale zaslúži si to menej ako prvá séria, podľa mňa. Táto séria sa z časti poučila z chýb tej druhej- menej častí a konečne sa tam niečo udeje. No i tak to nie je žiaden skvost. A podotýkam, že hlavná hrdinka ma štvala ako v tejto tak aj v tej prvej sérii! ()