Extrémně plachá a nezvykle malá 15letá dívka Hiyori Nishiyama přichází poprvé na střední školu až v prosinci, protože byla těsně před začátkem školního roku dlouhodobě hospitalizována po těžké dopravní nehodě. Ve třídě nezná nikoho kromě své kamarádky Ritsuky Nakano. Hned její první školní den se jí nevydaří kvůli extrémně vysokému oblíbenému třídnímu průšviháři, kterým je Yuushin Hirose, s nímž musí dokonce sedět v poslední lavici. Hiyori děsí všechny snahy jejích spolužaček a spolužáků o spřátelení s ní. Další den zažije kvůli Yuushinovi ještě horší trauma, ale díky tomu zjistí, že ten velký hlučný společenský kluk s ne zrovna dobrými způsoby jí ve skutečnosti chce pomáhat. (bergenia)

Jeoffrey

Japonská romantická "klasika". Aneb děvče je neskutečně roztomilé, stydlivé a křehké, zatímco chlapec je děsně sympatický, usměvavý a cool... Zkrátka každý si v tom může najít to své, dívky se můžou nechat okouzlit sympaťákem Yuushinem a pánové se mohou kochat roztomilou Hiyori, která u nich bude probouzet takový ten pocit, že potřebuje děsně ochraňovat, což u určitých pánů vzbuzuje velmi silné sympatie nejen k hrdince, ale i k tomu, kdo se nebohé dívky v seriálu ujme. V podstatě nic nového pod sluncem a vůbec mě nepřekvapí, když o Hiyori někdo prohlásí, že je ubrečená a že její stydlivost je neskutečně přehnaná, její emotivnost i přeslazenost téhle podívané je prostě moc atd. Z mého hodnocení je však naprosto jasné, do které z výše popsaných kategorií patřím já. Takže za mě příjemná podívaná s roztomilou hrdinkou a fajn hrdinou. Příjemně mě překvapilo tempo příběhu, které ale vzhledem k tomu, že je to pouze jednodílné OVA, vlastně zase až tak překvapivé není. Kdyby vyšel regulérní seriál, určitě bych se na něj podíval a možná by to byla jedna z mých oblíbených romantických komedií, takhle je to však až příliš krátké a proto dám jen 4*. 7,5/10 ()

strougy

Celkem sympatické romantické anime vycházející ze zásady, že protiklady se přitahují a co se škádlívá, to se rádo mívá. Tudíž ona je malinká a extrémně stydlivá, on je extrémně vysoký a oblíbený. A dále se již jede po mnohokrát použitých, naštěstí zde slušně vycíděných kolejích. Slušné 3*. ()

Tichošlápek

Tak tahle ova mě dost potěšila! :-) Když jsem to sledoval, tak jsem si vzpomněl na časy, kdy jsem sledoval Kimi ni Todoke. Je to podobné. Ona hodně stydlivá, on populární. Ke všemu obrácený Lovely Complex :D. Jedinou nevýhodou bylo, že to byl právě jen jeden díl. Proto jsem se tehdy i rozhodoval mezi 4* a 5*. Nakonec jsem se přiklonil k 5*. Což jsem nakonec dobře učinil, jelikož mě epizoda (=1. kapitola) nalákala na čtení mangy, která stále vychází. Listopad 2014: Vyšla poslední kapitola mangy (61). Stejně jako u dvoudílné mangy Kimi ni Koishite Ii Desu ka. doufám, že udělají v budoucnu anime. :-) ()

zelvopyr

Natolik krátké anime, že se jde přímo na bránu a nekličkuje. Velmi prostinké a jednoduché, proč ne. Jen ta hudba tlačila na pilu trochu moc, ale nešť... ()