Kuronoma Sawako byla již od základní školy všemi přezdívána Sadako podle děsuplné postavy z hororu Kruh. Nikdo se ní nijak zvlášť nebaví, ale to se změní, když potká chlapce jménem Kazehaja. Ten v ní vidí hodnou, milou a pracovitou dívku, které se není třeba bát. Díky jeho podpoře, nalezne Sawako sílu oslovit dvě spolužačky, Čizuru a Ajane a získá tak nové přátele. Co se však stane s novým přátelstvím, když se po škole roznesou podivné drby? A co vztah Kazehaji a Kuronomi? Změní se? (Zíza)

Zíza

Koukám, říkám si na začátku: "Jo, to je vcelku dobrý, to se dá, sice to kopíruje první sérii anime, ale v pohodě. Je to hraný." Jenomže najednou, z ničeho nic, jsem začala strašlivě nesnášet Sawako, ale nehorázně. Díky tomu mi začala vadit každá maličkost. A to je prostě špatně. Přiznávám - není to špatný film, dá se na to v poklidu koukat, dokonce někdy herci hrají (docela dobře) a Miura není ošklivý, takže se na něj dá koukat (ačkoliv v Gokusenu byl hezčí). Nic proti herečce (Tabe Mikako), ale charakter Sawako je mi krajně nesympatický, a to se promítlo do mého hodnocení. Ke konci se začínáme odchylovat od anime, což bylo pro mě příjemným bonusem. Akorát tady Pin byl otravnější než v anime (kde jsem ho v některých scénách dokonce měla i ráda, tady nikoliv). Btw. Proč sakra museli nakonci čumět tak blbě vzhůru? :-D Njn, prostě jen jsem si nesedla s filmem, který staví na neexistujícím charakteru. Ale titulky už jsou. ()

zelvopyr

Bál jsem se průšvihu, že to bude horší než anime, očesané, a odkazovat na seriál. Ale naopak, povedlo se citlivě vyhodit opakující se a rozvláčné situace ze seriálu, a přitom podstatné bylo zachováno. Co se týče postav, podle mě výborný casting (Sawako myslím měla mít hlavně podobný hlas a pak až vzhled, ale nemám výhrad ani k jednomu). A hlavně mi přišly postavy méně "natvrdlé", protože se s tím na mnohem kratším prostoru nemohly tolik babrat -- což bylo prima. ()

gibbon

( - ) Film (respektive jeho předloha) neskutečným způsobem nahrává "lehce" politicky nekoretní teorii, tvrdící, že Japonkám je třeba odčítat 10 let mentálního věku. "Problémy", jež tu "středoškoláci" řeší i řešení samotná totiž patří do školy mateřské. ( + ) Kumazawa tu se svým týmem dokázal uplést z hovna bič a narozdíl od iritujícího anime, přede mnou film příjemně uhlazeně klouzal až do předvídatelného závěru. ()

sniper18

Je to vydarená romanticky ladená dráma. Má dosť dobrý príbeh o mladej stredoškoláčke, ktorá síce má veľmi dobrú povahu, ale aj tak to má dosť ťažké, nemá žiadnych priateľov, spolužiakom je len na posmech, za čo môže aj jej účes pripomínajúci hororovú postavu a tak je úplne utiahnutá. No keď si ju všimne nový spolužiak, ktorý sa do nej zamiluje a chce jej vo všetkom pomôcť, konečne získa to, po čom stále túžila, nájde si aj skvelé priateľky a jej obľúbenosť podstatne vzrastie, ale aj tak ju čakajú aj komplikácie, keďže nie všetkým tento nový stav vyhovuje. So spracovaním som nadmieru spokojný, síce sa tu nenájde prakticky nič iné, čo by už nebolo vo viacerých filmoch s podobnou tématikou, ale aj tak mi to sadlo viac, než dobre. Hlavnej hrdinke sa nedá nefandiť, tá si ma získala okamžite a je skutočne radosť pozerať, ako sa veľmi milé a príjemné, ale predsa len kvôli okoliu utiahnuté dievča konečne začne otvárať a okrem iného si nájde dve skvelé priateľky, s ktorými tvorí nerozlučnú trojicu. Síce ma prekvapilo, že romantická línia, pri ktorej som očakával, že bude prvoradá je nakoniec dosť v úzadí, ale nemám s tým žiadny problém, prednosť má priateľstvo, ktoré tomu dodáva to pravé čaro, rovnako aj nejaké tie povinné komplikácie a navyše aj všetky scény s mladíkom sú dobre zvládnuté a tak som im prial, aby to vyšlo aj v tomto smere. Navyše mám rád aj toto školské prostredie a tak až na tú úplnú neoriginalitu sa tu toho ani nedá moc čo vytknúť, páčilo sa mi to od začiatku až do konca. S hereckým obsadením som dosť spokojný, moja obľúbená MIkako Tabe v hlavnej úlohe, postava mladíka je úplne ideálna, k tomu tri výborné dievčenské postavy a ešte pár zaujímavých vedľajších postáv, tu som úplne spokojný. Réžia a technická stránka síce v ničom výraznejšie nevyniká, ale aj tak mi to prišlo, ako slušný žánrový nadštandard, ktorý je pre potreby filmu úplne ideálny. Takže skutočne veľmi príjemný film, ktorý mi vylepšil náladu a rád si ho ešte pozriem. 79% ()

Jirka_Šč

Někdy okolo poloviny mě začaly značně lézt na nervy infantilní problémy, které se řešily. Kimi ni todoke není film, který bych doporučil někomu, kdo není velký příznivec asijské kinematografie. Na druhou stranu se to po polovině trochu rozjelo a Tabe Mikako se mi konečně začala líbit (mentálně - fyzicky jsem vůči ní neměl výhrady ani předtím). ()

• Film vznikl na motivy stejnojmenné mangy od Karuho Shiina. (Tichošlápek)