Lisa (Reese Witherspoon) je žena, ktorá svoj život postavila na svojich športových výkonoch a športu sa venuje už od útleho detstva. Keď je vylúčená zo svojho tímu, príde o všetko, čo mala. Bezradne sa snaží viesť normálny a všedný život. To vedie k jej zoznámeniu s Mattym (Owen Wilson), profesionálnym baseballovým nahadzovačom a samoľúbym sukničkárom. Ešte predtým, než sa Lisa spoznala s Mattym, zúčastnila sa jedného rande s obchodníkom Georgeom (Paul Rudd) v deň, ktorý bol zrejme najhorším dňom v ich životoch: ona bola práve vyhodená z tímu a on dostal predvolanie na súd. Keď sa zdá, že sa im životy rozpadávajú pod rukami, spoznajú obaja, aké to je, keď vás stretne niečo neuveriteľné. (TV Markíza)

eaten

Americké romantické komédie si celkom rád pozriem, ale toto bola fakt bieda. Herci síce boli sympatickí no príbeh bol strašný . Prvé 3/4 filmu sa neskutočne naťahovali , až posledných 15 min už bolo ako tak pozeratelných. No celkový dojem to aj tak nezachránilo. ()

sulimo

Tohle je snad nejukecanější film všech dob a přitom výpovědní hodnota filmu je minimální. Neuvěřitelná ztráta času. ()

J0hny5

Čekal jsem hodně málo. Čekal jsem jednoduchou romantickou komedii, ale nevím, nějak mě to bavilo. Možná jsem na to koukal v rozpoložení, kdy bych ocenil cokoliv. Ale přišlo mi to jako celkem milý romantický film, který mě nenudil. 60% ()

pakobylka

O tom, kterak se prožvanit k opravdové lásce. Přesto se jedná o příjemnou a vtipnou konverzační hříčku, která se začne utápět v lepivě cukrkandlové a zbytečně patetické kaši až ve finále, čímž ovšem ztrácí na půvabu a stává se poněkud otravnou. Krom toho mě trochu rozladilo, že se zápletka spokojí s triumfálním zvěstováním definitivního rozhodnutí rozpolcené ústřední hrdinky (která téměř po celou stopáž lavíruje mezi dvěma muži) - vzápětí jí odpadnou od rukou veškeré pracovní nástroje a odevzdá se sladkému nicnedělání, neboť má za to, že svůj úkol splnila a osudy dalších, teď už podružných "hrdinů" vlastně nikoho nezajímají. Tudíž nemáte šanci se dopátrat, jak slavně či neslavně skončili - a ani přidělené 3* nevyhlížejí úplně elegantně, spíš tak ... řekněme lehce použitě. ()

Juto

Smutné na tom je, že film nie je ani zďaleka tak hlúpy, ako vyzerá. Film je celý predvídateľný a bez napätia. 5/10 ()

Susinnon

Veľmi príjemné prekvapenie :) Milý a inteligentný humor, skvelé hlášky, nič ma nerušilo, nič nevadilo, len som sa skvele zabavila... príklad na nažhavenie :) "Když já bych pro tebe umřela." "No, to je snad trochu moc. Stačí, když ti bude jenom špatně." ()

vesper001

Blonďatá barbína bloumá mezi bábovkou a blbounem, brodí se v banalitách a v bedně má beznadějně vybydleno z baseballu. A můžete mi věřit, že tenhle vydřený bonmot je stokrát vtipnější, než celý film. Postava Owena Wilsona má slámu nejen v hlavě, ale i na hlavě, takže to vypadá, jakoby s hrdinkou z jednoho lože spíš pocházeli, než ho sdíleli. Reese vypadá dobře - ta hvězdička je za její garderobu - co jí ale nesluší, je chování mírně retardované patnáctky. Paul Rudd je sexy asi jako bedna kytu a bod neukope ani Jack Nicholson. Není těžké pochopit, které scény měly být vtipné, obtížné je u nich od plic nezívat. ()

JimmyII

Z traileru to vypadalo na romcom událost roku, něco jako Lepší pozde nežli později atp., ale to se bohužel nekoná. Scénář je sice poměrně vtipný, nicméně zoufale předvídatelný a hlavně strašně dlouhý. Paul Rudd dokazuje, že je výborný charakterní herec, Reese Whiterspoon nečekaně civilní a nečekaně krásná, můj oblíbenec Owen Wilson to s tím tupectvím trošku přetahuju a Nicholson je klasa, ale jaksi do počtu... A hudba? Zimmer a zní to jako The Sims??? Nicméně 45% je trochu přísné hodnocení, v rámci žánru je to průměr, který neurazí. ()

žvanimírek

How do you know je jedna z dlouhé řady zábavných (nic neříkajících) romanticko-vtipných komedií, kterých Hollywood v poslední době chrlí neskutečné množství, respektive by chtěla být! At už vemu pár kolegů z žánru jako je I love you, Man, He's Just Not That Into You, Marley and Me nebo třeba Little Fockers, tak všechny vyjmenované filmy nabídly něco, čím si nenáročného diváka dokázaly přiklonit na svoji stranu. V případě How do you know namixoval J.Brooks prazvlášní koktejl, kterej mi ale ani trochu nevoněl a nedokázal mě ani trochu zatáhnout do děje. Nejvíc mě potrápila neúměrná délka (obecně dlouhá stopáž je nepřítel číslo jedna u tohohle žánru) a role Reese Whiterspoon, kterou jsem prostě nějak nechroupkal. Co se týče jejího hereckého umění, tak jí nevěřím ani nos mezi očima. Romantické komedie si pouštím z prostého důvodu, chci se pobavit, zasmát, nepřemejšlet a nechat se unášet na vlně pohody, ale tady u toho "kousku" jsem se nudil a téměř usnul. ()

Tyny

Film mně v první minutách už nějak odradil, nezaujal mně hned za začátku, na čemž já si u filmu potrpím. Snímek jsem stěží shlédla do konce a mé představy se vyplnili. Nezajímavé, ohrané americké klišé se skvělým hereckým obsazením. od kterého jsem čekala rozhodně něco víc. ()

venison

Ten příběh by mohl mít šťávu, ti herci by mohli mít potenciál, ale někde se to podělalo a vznikl z toho dvouhodinový brak naprosto o ničem.. Od Jamese L. Brookse bych po filmech "Lepší už to nebude" nebo "Cena za něžnost" očekávala mnohem větší výkon.. Tuhle zoufalost si rozhodne nepouštějte :-( ()

marvan

Podezírám Jamese Brookse z toho, že patří k tomu druhu exotů, pro které umělecké rovná se nesrozumitelné. Působí to dojmem, jako by jste vzali titulky a nechali přeložit Googlem, včetně těch mechanických idiotismů, které takový překlad přináší. V prvé chvíli jsem titulky vypnul a poslouchal jsem jen originální angličtinu abych zjistil, že tímhle zmateným způsobem se mluví už v originále. What's the fuck? ()

lennyd

Když Lisa (Reese Whitherspoon) přijde o místo v americkém národním týmu (kde je nahrazena mladší spoluhráčkou), má pocit, že pro ni život skončil. Sportu obětovala úplně všechno, a nyní - po třicítce - jediným co jí zbývá je pochybný vztah s profesionálním baseballovým nadhazovačem a sukničkářem v jedné osobě, Mattym (Owen Wilson). A tak když potká George Madisona (Paul Rudd), je to pro ni jako balzám na duši - jenže to netuší, že i George má své problémy, právě je obviněn z finančního podvodu, který spáchal jeho otec (Jack Nicholson)... Ve své biografii James L. Brooks říká, že „Film musíte cítit rok, dva nebo klidně pět a pak ho teprve natočit.“. Myslím si, že nad tímto filmem klidně mohl ještě nějaký ten pátek uvažovat, a pak jej teprve začít točit - a nebo možná jej radši vůbec netočit. Tento film má sice spoustu vtipných situací (většinu z nich spáchal Owen Wilson, jehož sebestředný narcis je naprosto úžasný) - jenže tyto vtipné scénky jsou pospojovány nudnou vatou, u které má člověk co dělat, aby neusnul. Samotné příběhové linie (tři nebo čtyři nebo kolik se jich vlastně ve filmu prolíná) jsou vcelku nezajímavé a zbytečně film natahují (klidně by se mohl vynechat celý vztah Madisona s jeho otcem, těhotná přítelkyně a vůbec by to filmu neuškodilo)... ()

Maki89

neskutočne trápna americká lovestory so zlým Owenom Wilsonom.... toto má odo mňa 2* len za to, že ma to na 2 hodiny prinútilo prestať premýšľať... vynikajúci nobrainer...3/10 ()

Phietros

Krom hereckého obsazení a dvou krásných tváří Reese a Owena, jako milenců nic extra! Celý film je o vztazích, ale převážně převládají hluchá místa, se zbytečně dlouhými scénami o ničem, které ubírají na kvalitě filmu! Pak je tam ovšem pár míst, která všechno zachranují! Ve zkratce: když příjde Lisa o svůj bassebalový team, poté co je vyloučena, hledá smyl života v běžném životě, kde jí do cesty vstoupí na flirty Matty, s kterým si užívá.. Ještě předtím pozná Rudda,ovšem ve špatný okažik kdy je vyhozena a on má tetchle u soudu, takže rande dopadne tragicky! Postupem zjistí, že život přináší i nečekané události, které vás potkají.... ()

Pump

Naprosto skvěle zahrané a zpracované téma o tom, jak jsme každý jiný. Owen Wilson Paula Rudd přehrává na celé čáře a dokonce je tak dobrý až je sladký i když tu hraje sebestředného sukničkáře. Je to romantická komedie se vším všudy, ale asi Vám pomůže, pokud máte rádi herečku Reese Witherspoon a její modré oči, blond vlasy a sexy křivky se vám líbí. Vlastně všichni jsou krásní a krásně nešťastní, každý svým vlastním způsobem. Chemie mezi všemi funguje naprosto skvěle a pro mě skvělé divadlo a nezapomenutelné hlášky tu předvádí také Jack Nicholson "je tak těžké nekřičet!". Když si vzpomenu na děj, musím se usmát. Byl to příjemný film, na který jen tak nezapomenu a rád bych ho viděl ještě několikrát. Mám rád Jacka Nicholsona, Paul Rudd je teď pro mě snesitelný a Owen Wilson skvělý. Reese je HOT a o tom žádná, navíc reaguje přesně tak jak bych to u sportovkyně jejího filmového formátu čekal a je opravdu tvrdá. Moc dobrý film, mohu vřele doporučit. P.S. Nečekejte, že film spasí vaše znuděná ega. Musíte mu taky něco dát, třeba trochu pochopení a správné pozornosti. Ale to je snad samozřejmostí u každého kulturního diváka. Enjoy! ()

jolanek

Zaradenie tohto filmu pod komedie je hanba. Ani raz som sa nezasmiala. Postavy konaju ako mentalne postihnute. Doteraz nechapem ako som to zvladla dopozerat do konca. Take dobre herecke obsadenie a taka nuda. How do you know je presne obrazom filmu, na ktory si uz o dva tyzdne ani nespomeniete ze ste ho videli. ()

Z Jacka Nicholsona bude Toni Erdmann

Z Jacka Nicholsona bude Toni Erdmann

08.02.2017

Snad žádná festivalovka se letos neřešila tolik jako Toni Erdmann. Německo-rakouská dramedie sice vydělala jen půl milionu dolarů, málem ale vyhrála Zlatý glóbus pro nejlepší cizojazyčný film (v… (viac)