Walking Dead - Série 3

(séria)
USA, (2012–2013), 11 h 28 min (Minutáž: 43 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Kamera:

Rohn Schmidt

Hudba:

Bear McCreary

Seriál se svou třetí řadou vrací k Rickově skupině v době, kdy se po prožité zimě přesunuje z místa na místo při hledání životně důležitých zásob a při snaze vyhnout se tlupám nemrtvých. Při jednom z přesunů se skupině podaří objevit relativně bezpečné místo, jež by mohla využít jako stálou základnu, záhy se však ukáže, že nemrtví jsou pouze jedním z mnoha nebezpečí, která na členy skupiny neustále číhají, takže můžeme i nadále očekávat neustávající boj o přežití navzdory všemu, co svět postihlo po apokalyptické pandemii. (Necrotongue)

Catella

Rozhodně nejlepší z prvních 3 sérií. Tahle série je nabita akcí, zvraty a napětím, jak to vlastně bude dál. Objevuje se hromada nových postav, což celý seriál oživuje a dodává mu šťávu. Celý děj se spolu s Rickovou skupinou přesouvá do věznice, kde nachází nové útočiště. Seznamujeme se s Michone, frajerkou, která šavlí pobije všechny zombie v okruhu 5-ti kilometrů (hodně mě bavilo, jak Michone uřízla dvěma zombie ruce a dolní čelist a chodila s nima na vodítku, aby ji chránili před ostatníma... ). V ději se nám také objevuje Guvernér, hajzl, kterej chce mermomocí ovládat věznici a zbavit se Ricka a jeho skupiny. Jo a úplně bych zapomněla na Judith, miminko, který se chudinka narodí do světa zombie apokalypsy a divákovi tak přibývá obava o další postavu z Rickovy skupiny. ()

Updated_Cake

Od začátku seriálu mě tahle série bavila asi nejvíc, protože tvůrci vychytali neduhy předešlých sérií a naservírovali tam skvělého David Morrissey, který tam roli Guvernéra zvládl na jedničku. Chladnokrevný záporák, který je vždy o krok napřed a je nebezpečný a lstivý, přesně tenhle typ člověka dokázal David zahrát a to bravůrně. Některé retrospektivní části série mě moc nebavily, ale nijak mi to zážitek nezkazilo. O tom, že jsme konečně dostali smrt pár postav, které tam byly vyloženě otravné, nemluvě. ()

Lendak

Konečne!!!! Konečne sme dostali poriadnu nálož akcie, goru, emócií, postáv a proste všetkého. Tu to už je skôr taký thriller s prvkami hororu než čistokrvný horor. A to mne osobne viac pasuje do zombie žánru. Toto je jednoducho najlepšia sérka. Séria ktorá predstavila najlepšieho TWD záporáka, séria s najlepšou atmosférou, najlepšou akciou, najlepším dejom, a aj najlepším prostredím. Väzenie tejto aj ďalšej sérii vo veľkom prospieva. Jednoducho Spokojnosť. ()

swenyx

Nemůžu dát jinak než maximální počet hvězdiček. Tahle série měla fakt všechno. Vězení, ale i WoodBury bylo úplně nejvíc, Guvernér super záporák a plno super nových postav. Myslím si, že není moc šance tuhle sérku překonat. I přes větší počet dílů se tu narozdíl od předchozí série furt něco dělo a nikdy jsem se nenudil. ()

TesterX

Tato sekce celé série se mi z těch všech tří pozdávala nejlépe. Zajímavé zvraty, vývoj hlavních postav a konečně slizký záporák dělají z této sérky jednu z nejzajímavějších. Rozhodně jsem zvědav, co se bude dít dále a zároveň jsem překvapen, že úplně hlavní postava, která mi byla v první sérce dost šablonovitě nesympatická, tak v této si moje sympatie rozhodně získala. Ano - tento seroš není převážně o nemrtvých, ale právě o těch přeživších. ()

Jason13

98%.. Oblíbené postavy: Daryl, Michonne, Rick - Začalo to pěkně zostra. Převzetí vězení, do toho "samurajka" Michonne a pak městečko Woodbury. To všechno slibovalo pořádnou dávku akce. A ta také přišla! S postavami už jsem byl sžitý, takže přibyly i emoce (zvlášť jedno úmrtí u mě šlo přes slzy). Počet dílů opět narostl. U jedné nebo dvou epizod jsem si říkal, že jde o takové utahané oddalování finále. To je ale jen malinké mínus v jinak úžasné sérii.. ()

skvely

V téhle sérii máme pocit, že bojujeme o proti něčemu viditelnému. Guvernér. V předešlých dvou sériích jsme sledovali jen boj o přežití, zda má skupina dostatek jídla a dostatek zbraní. Teď bojujeme proti živím. Je to hezká změna a mně se osobně moc líbí. Rozvíjí se příběh stále dál a vidíme nové skvělé postavy. Mně se osobně moc líbí Michonne a její štít ohledně její minulosti. Věznice je skvělá změna prostrředí, něco více zajímavého. Ze tří sezón, které jsem zhlédla, se mi tato líbila nejvíc. ()

FortyReview

Další série twd, nám přinesla dost změn oproti předchozím sériím a to hlavně postavy. Rick už není hodnej polda, ale pořádnej drsňák...je fajn vidět, že se postavy někam posouvají a, že charaktery se mění (a ne jenom Rick). guvernér jako záporák je úžasný. Nově je tu také Michone, která je taky fajn...celkově děj je tu mnohem lepší jak v druhé sérii...celkově je třetí série lepší než druhá, škoda že zde není Shane (který je mrtvý)...9/10 ()