Umbrella Academy

• USA The Umbrella Academy
USA, (2019–2024), 30 h 11 min (Minutáž: 40–60 min)

Predloha:

Gerard Way (komiks), Gabriel Bá (komiks)

Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda Jr., Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher, Mary J. Blige, Cameron Britton, Adam Godley, Colm Feore (viac)

Odcizení sourozenci s výjimečnými schopnostmi se znova setkají po smrti svého otce a odhalí šokující rodinná tajemství a nebezpečí pro celé lidstvo. (Netflix)

Hashirama

Řekl bych, že The Umbrella Academy docela trefně reflektuje současný trendy. Je to rozjuchaný a roztahaný do všech stran - trošku parodie, trošku emo, trošku punk, trošku jako něco z chorých myslí Jamese Franca a Setha Rogena. Přesto, nebo spíš právě proto, děj svojí komiksovou překombinovaností nedá jedinou šanci se nudit. Podařilo se vybrat herce natolik nesourodé, a přesto, nebo spíš právě proto, je chemie mezi nimi tak zábavná. Každému se dostane prostoru, který mu vdechne nějakou tu hloubku a osobní linku k ukončení a vývoji charakteru. Sheeran tu sice hraje to samý, co v Misfits, ale sedne mu to dokonale. Však jediné, co mě děsilo víc než herecké kreace Ellen Page, byly její obličejové výrazy. Samozřejmě vidno, že scénář nepsali žádní géniusové, a příběh se nějakého toho logického harassmentu dočkal. Nejedno příběhové odhalení bylo odhaleno spíše z vůle Boží než nějakým smysluplným vývojem. Opar klišé se taky sem tam táhl. Těžko soudit, nakolik je co zásluhou či vinou komiksu, ale výše zmíněné neduhy nejsou nijak markantní, protože příběh i postavy baví, celý děj skvěle graduje, a hlavně má na seriál až frenetické tempo, což je v současnosti fakt nedostatková komodita. Pokud mi něco tento seriál rozbil, tak iluze, protože Gerard Way je teď vyžranej jak prase. To se asi stává, když člověk odejde z hudební branže na vrcholu a začne psát komiksy. Pomyslná pátá hvězda za taneční scénu. ()

Raijin

Najs. Tak toto sa podarilo. Skvely vyber hudby do serialu. Dobre napisane postavy, ktore sa navzajom kontruju a zaroven doplnaju, prechadzaju zmenami a snazia sa vyvinut, doplnene o obycajne neobycajne schopnosti. Pekme rozvity scenar plny tajomstiev, ktore su dobre nacasovane pri odhalovani. Joj, a uzasne cliffhangry to ma. Jedina skoda, ze miestami to stracalo na sile a parkrat som stratil pozornost. Epizody su vzdy najsilnejsie na konci, neprisli mi uplne vyrovnane a neudrzali vzdy napatie. Inak doporucujem. ()

Maximilianus

Skvelý námet, zaujímavé postavy, má to aj humor, aj akciu, aj krv, cestovanie v čase. Prekvapenie roka pre mňa. Som zvedavý na druhú sériu. 2. séria: Síce to namalo taký waw efekt ako prvá séria a viacero vtipov bolo silených, ale stále to bolo fajn, všetky postavy lahodné a ten koniec zasa len nabudil. 3. séria: Stále je to super a partička "superhrdinov" baví. Čislo 5 stále super a aj Klaus stále stúpa. Len čo štvrtá séria? Snáď bude, pretože som zvedavý na ďalšie osudy tejto partičky. Allison by tam už ale nemusela byť. Nikdy som tu postavu nemal rád, ale v trojke bola hrozná. ()

vikino1

Tak trochu The Boys pro lehce mladší publikum. Ono totiž z teamu, co hrdina to vyšinutá bizardní postavička z psychickýma poruchama. Za vše hovoří věta - Normální ? Nikdo z nás není normální. Jediný smysluplný romantický vztah měl Pětka a to píchal figurinu. 3,5 z 5. Dance scene z první série nemá chybu. ()

BarMaja

Rozhodně musím uznat, že už začátek s multiple neposkvněným početím mě zaujal. Byla jsem zvědavá, jestli si seriál udrží svůj tajemno-vibe až do konce. A ano, celá první série se vyjasnila až v posledních dvou epizodách. Rozhodně další zajímavá Netflixovka s vysloužilými superheros, občas doplněná o nějaký ten bizárek, což já ráda. Dalo by se říct, béčkový X-men. ()

Wlastik

Nijak neoslovil. Dal jsem tomu 3 epizody. Možná málo, možná zbytečně moc. Příběh je zdlouhavělý. Moc mluvení o ničem. Hrdinové netýkají, ale rovnou krvavě zabíjí. I tak je to nemastné, neslané. Plusy to na v tom, že to není od Marvelu, ani od DC Comics. ()

Wolfinas

Ne moc, ani málo. Prý to mělo být docela nudné a nemělo se celou dobu nic dít. Tak mi bylo řečeno dřív než jsem se začala koukat, takže jsem neměla naprosto žádná očekávání. No jenže všech deset dílů moje srdce plesalo nadšením, klidem a zamilovaností do každé postavy a jemně se odvíjejícího děje. Vynikající a trefný soundtrack podtrhoval příběh až do konce. Jednoduše perfektně perfektní. Well done. ()

hamir0

Tohle není typická komiksovka, superhrdinovka ani fantasy (i když všechny tři složky obsahuje). Navzdory temnému thrillerovému nádechu, povedené akci a hlavně setsakramentsky dobrému soundtracku se vlastně jedná o dost slušné a napínavé rodinné drama. Navzdory pomalejšímu začátku jsem si nakonec pošmákl. Jenom mám teď trochu strach z druhé série. Cestování časem ve světě kinematografie málokdy věští něco dobrého. ()

boo-boo

Krásne divné charaktery (kladné, záporné, aj tie medzi) v ešte divnejšej zápletke, ktorá sama o sebe možno až tak nestrhne, ale prežívať si ju skrz hociktorého protagonistu je o level-dva iný zážitok. K tomu remeslo ako má byť - zaujímavý svet je podaný skrz poctivý vizuál a soundtrack je tak organicky prepojený s kľúčovými scénami, až som mal pocit, akoby ich robili presne na hudbu. Že vás nasralo finále? Nuž, mňa tiež, ale kvalitatívne to celku rozhodne nevzalo nič. ()

Pilsen_Kafka

Už ze začátku mě tenhle seroš oslovil. Kdo milujete super hrdiny, tak budete zírat s otevřenými ústy jako já. Neznám předlohu, ale to nevadí. Každá postava má něco do sebe, mají skvěle napsané charaktery, že to ani nejde, hlavně třeba Lucas. Věřte mi, že každý díl či epizodu budete hltat jako já ! Doufám, že to bude mít minimálně 7 sérií, protože to má velký potenciál a byla by škoda ho nevyužít. Dávám 10/10 protože, mě dostává na lopatky svým dějem i postavami. Jsem zvědav, jak to bude pokračovat ve druhé sérii. ()

MERKATtv

Komiks ma až tak veľmi nebavil ale seriál bol veľmi dobrý. Síce sa dosť odklonili od deja z komiksu ale vôbec to nevadilo. Soundtrack výborný. Herci boli super. Veľmi dobrý seriál. Určite stojí za pozretie. ()

Miagy

Po piatej časti to vzdávam. Postavy sú síce pomerne zaujímave, najmä opilec a feťák, ale dej sa vlečie a nikam sa neposúva. Absurdné množstvo lokácií a dialógov o ničom...takže za mňa veľké sklamanie, lebo popis seriálu sľuboval celkom zábavu, no seriál som nebol schopný dopozorať.. ()

Mahowny

Parádní jizda. Tenhle seriál má oporu ve skvělém scénář s promakanou psychologii postav. Úspěch dovršil výborný casting a potažmo herecké výkony. Navíc seriál zůstal věrný komiksové předloze a je velmi stylizovaný. Imho se jedná o to nejlepší co současný Netflix (2020) nabízí. ()

Voyer odpad!

What a shitshow. Dal jsem tomu 3 díly... otravné postavy, kterým vesměs druhořadí herci nebyli schopní vdechnout život (pětka je celkem fajn, ač má dost nesmyslnou back story). Chybějící logika a kontinuita scén - proč se řeší že Hulk je chlupatej ve chvíli, kdy malém barák vystříleli dva kokoti s plechovým kýblem na palici? Wtf dialogy a neustálé čekání na to, kdy už se něco zajímavého stane. Tam kde Watchmen pokládá poměrně hluboké etické a filosofické otázky a The Boys servíruje kulervoucí akci a břitké hlášky tahle show není schopna ani udržet stolici. Ne děkuji. ()

misar3

Některé díly ucourané a nezajímavé, jiné nabité akcií a stylisticky vyšperkované. Příběh vás asi ze židle nevytrhne, určitě ale doceníte silné herectví, hudbu a nápaditost jednotlivých epizod. ()

ŠpetaMarek

Asi 2 roky mi trvalo, než jsem k tomu našel cestu. Když začala pandemie, bylo ještě docela brzo po Avengers a já u prvního dílu asi 10x usnul a zdálo se mi to jako hrozná číčovina. No long story short, letos jsem na to kouknul znova. První díl usnul už jen 4x, u druhého 3x a dá se říct, že u sedmého dílu už mě to zaháčkovalo, což je docela pozdě. Ale oceňuju, že se tam nesnaží, jako v 99% seriálu, dát hloubku postavám flashbacky, které tu sice taky jsou, ale nechávaj divákům hodně prostoru k domýšlení a vše se točí kolem "současnosti". Co mě ale sralo neskutečně bylo nutkání tvůrců dát do každé akční scény nějakou rozjařenou rock/punkovou odrhovačku... tohle bylo lame už 2 roky po Kick-ass, navíc je to použito na základě lyrics a ne na základě střihu, takže se to bije. ()

Mkartaylas56

1. série - Už od prvního dílu se mi The Umbrella Academy prezentovalo jako velké letošní seriálové překvapení a tento status si s přehledem drží až do konce série. Má to naprosto peckový soundtrack, který si s chutí pouštím i ve volném čase, skvělou eRkovou akci a sympatické postavy, které se jeví jako naprosto odlišné, ale i přes to mezi nimi funguje slušná chemie a zároveň jsem neměl problém si je oblíbit. Co bych jinak vynechal nebo vylepšil, tak to by byly určitě některá rozhodnutí a chování určitých postav, které se tak bohužel zachovávaly kvůli scénáři a dost to bilo do očí. Plus bych se také zaměřil na trikovou část, která hlavně ke konci nebyla zrovna moc kvalitní. Když ale opomenu tyto mínusy, tak jde o velice příjemnou záležitost a těším se na již oznámenou druhou sérku. 80% ()

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

29.08.2022

Po úspěchu s komiksovou Umbrella Academy se showrunner Steve Blackman ujme na Netflixu rovněž adaptace populární hry Horizon Zero Dawn. Nebude na to navíc sám, po ruce bude mít ještě producentku… (viac)

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

06.05.2021

Herečka Blake Lively (Mělčiny, Město) bude produkovat a zároveň si zahraje i hlavní roli v nové chystané adaptaci drsného komiksu Lady Killer pro Netflix. Scénář k filmu napíše Diablo Cody (Juno,… (viac)

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

02.01.2020

Přestože dostal Netflix v roce 2019 dva silné konkurenty v podobě Apple TV+ a Disney+, stále se jedná o jednoznačně největší a nejúspěšnější streamovací službu na světě. Důvodů je spousta, když se… (viac)