Pred dvetisíc rokmi v Egypte sa veľmi ambiciózna princezná Ahmanet (Sofia Boutella) chystá na prevzatie vlády v krajine po svojom otcovi a pre naplnenie svojho cieľa sa neváha spojiť s temnými silami a vykonávať veci, z ktorých tuhne krv v žilách. Za svoje činy bola potrestaná mumifikáciou zaživa a pochovaná tak, aby ju nikto nenašiel. O dvetisíc rokov neskôr sa v mieste jej večného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeologička Jenny Halsey (Annabell Wallis). Tí nešťastnou náhodou objavili Ahmanetin sarkofág, ktorý nechala Jenny urýchlene previezť do Londýna k ďalšiemu skúmaniu. Jenny pracuje pre tajnú organizáciu Prodigium, ktorej cieľom je prenasledovanie a odchyt nebezpečných monštier. Riaditeľom Prodigia je Dr. Jekyll (Russell Crowe), ktorý má v tomto smere pomerne bohaté skúsenosti. Lenže lietadlo prevážajúce múmiu prekliatej princeznej sa zrúti k zemi krátko pred pristátím a na miesto určenia už nedoletí. Nickovi sa akoby zázrakom podarí katastrofu prežiť, nakoniec ale zistí, že smrť v troskách lietadla by bola pre neho vykúpením. Princezná Ahmanet sa vďaka jeho nepremysleným činom prebudí a túži po nadvláde nad svetom. K tomu ale potrebuje aj svojho domnelého osloboditeľa – Nicka. (CinemArt SK)

Deimos

KINO Lucerna/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// PLUS: první návštěva kina Lucerna, otevírá se nám nový filmový vesmír, Tom Cruise "současná hollywoodská hvězda" kvůli které jdu na film, překvapila mě postava Dr. Jekylla a její obsazení, ale proč ne, občas žánrově tíhne k hororu, vaše drahé polovičky vás budou strachem objímat MÍNUS: celkově efekty (klidně by tu mohlo být víc destrukce) a spousta tmavých scén kde není mnoho vidět, upřímně postavu Toma Cruise by mohl hrát kdokoliv a jako herec na sebe strhává velkou posornost a je to téměř jeho film, což se k Mumii příliš nehodí, slabší režie, předvídatelný scénář, nic co by mě překvapilo./// Shrnutí: Částečně se drží zavedené značky, ale všeobecně oprašuje námět a snaží se nakopnou nový "monster" makrosvět. Větší účinek bude mít film až v sérii dalších filmů pro které si otevírá vrátka, jako samostatný film je zapomenutelný a původní filmy nepřekonává./// Celkem 63%/// ()

Ruut

Překvapivě velmi zábavné a dospělácky vtipné. Nevěřte komiksožroutům - dovedou si honit jen u latexových oblečkůůůů. Jo a Cruise se furt voblizuje s nějakejma mrtvolama. ()

-OverLord-

Co se týče vypsaných žánrů, tak dobrodružná je Mumie pouze ze začátku, pak se děj přesouvá do města a takové terno to už není. Fantasy je to tak napůl a horor to není vůbec, spíš se častokrát objevují komediální vsuvky, což není na škodu, protože film už pak nabízí pouze akci, kterou se ovšem nešetří a je slušná. Tom Cruise tady nemá možnost předvést svůj potenciál a možná by se do role hodil nějaký více komediální herec. Russell Crowe si roli Jekylla užívá a skvěle mu padne, z Annabelle Wallis se stává nová vycházející hvězda a Sofia Boutella jako mumie je po vycucnutí dostatku těl fakt sexy. Sečteno a podtrženo, Mumie není nic extra, ale jako lehce nadprůměrná akční komedie zabaví a pobaví. Nechme se tedy překvapit, co si pro nás studio Universal skrze svůj nový Temný vesmír připraví dál. ()

Allien.9

Nestává se často, že bych nějakému universu přála smrt už po prvním díle, ale tohle je potřeba zabít hned v zárodku. Takže úpěnlivě vás prosím, NECHOĎTE NA TO!!! Nová "The Mummy" není nic jiného než scénáristický výblitek (nudný tam, kde by měl být cool & vtipný tam, kde by měl být vážný), který mě svým do očí bijícím jsem něco víc než jiné blockbustery neskutečně irituje. Odpojování se od své jednotky za účelem vykrádání hrobek a nulový postih ze strany velitele? Mumie Ahmanet přetvářející vysáté lidi do legračně se pohybujících zombíků? Jako trotl se chovající neexistující kámoš? Jednotka pro boj se starodávným Zlem vedená Dr. Jekyllem, který se bez včasného aplikování protilátky mění v Hydea? Otesákovaná lebka hraběte Drákuly ve vitríně? Obětování vlastního života kvůli blbce, kterou neznáte ani týden? Oživení jako trotl se chovajícího neexistujícího kámoše? Argh! Dokonce i ten Cruise, pro kterého mám normálně slabost, by z fleku zasloužil Zlatou malinu, protože takhle blbě snad ještě v životě nehrál. Dvě hvězdy (a to jsem na jedno oko slepá a na druhé nevidím) za celkem obstojnou hudbu a za pár dobře vypadajících scén. Jmenovitě pak za propadající se zem a za pád letadla - za ten opravdu palec hore.;-) ()

HAL

Vůbec bych se nezlobil kdyby všechny další části "Dark Universe" vypadaly takto - s celým Marvelem by Universal v pohodě vytřel podlahu. Tady to táhne samozřejmě hlavně Cruise, ale i všichni kolem mu vydatně komediálně přihrávají, a režisér Kurtzman v pohodě zvládá jak akci, tak i tu hororově-dobrodružnou omáčku kolem. Zdaleka to není taková blbina jako Mumie z konce devadesátých let od Sommerse - i když společné s ní pořád něco má, je to pořád dobrodružný film plný humoru, tak tady je i ten humor spíš dospělejší, a čerpá se víc z Indiana Jonese, z obligátního Cruisova Mission Impossible, a hlavně z té originální Mumie ze třicátých let. Právě na ní a jí podobných klasikách Universal staví svůj propojený filmový vesmír - a překvapivě mám pocit že by to spojení Drákuly, Frankensteina, Vlkodlaka a dalších mohlo i docela dobře fungovat. Už kvůli dalším výskytům Jekyla a Hydea (Russel Crowe) se na ně vyloženě těším. ()

misterz

Neznechutilo ma to natoľko, aby som nedokázal pozrieť aj prípadnú dvojku... na oddych a relax ako stvorené. Najviac sa mi páčil úvod a záver, to medzi tým ale nebolo nič extra zaujímavé, okrem mierne pribratého R. Crowa, ktorý však na tom obraze nebol až tak často. Tom Cruise zase hral iba taký svoj štandard, no na druhú stranu som si uvedomil, že veď ten človek vôbec nestarne. Vonkoncom by som netipoval, že už má bližšie k šesťdesiatke ako k päťdesiatke. Keby bola akcia trocha reálnejšia a s lepšie vymysleným charizmatickejším bubákom (potetovaná Boutella teda žiadna sláva nebola), príbeh obsahoval nejaký zaujímavý zvrat, alebo ponúkol aspoň smietku niečoho nového, alebo sa atmosférou viac niesol v duchu úvodu, tak by som išiel s hodnotením ešte vyššie. Takto len priemer. 60/100 ()

pornogrind

WTF ????? Do tohohle se ráží prachy ? Tenhle film zklamal po všech stránkách. Mumifikovanej průjem u kterýho jsem měl velkej problém, abych ho vůbec dokoukal dokonce. Zlatá Mumie s Fraser(em). ()

mzss1

|78%| Viděno v kině. Vida, po dlouhé době mi vyšla CSFD projekce. Většinou nemám na projekce čas (v té době mám noční, jsem unaven z práce nebo jiná aktivita). Takže k filmu. První trailer mě moc neoslovil, další už byly o dost lepší. Ve finále jsem poměrně dost spokojený. Odcházel jsem z kina s dobrou náladou. Jak bych toto dílko shrnul v kostce ? Rozhodně se moc nejedná o čistokrevný dobrodružný film. Navíc srovnávat to s Mumií s Fraserem nemá smysl. S Fraserem je Mumie typický dobrodružný film, kde téma mumie, ostatků, hrobů, egyptských pokladů apod má ve filmu hlavní slovo. Zato zde nikoliv. Takže, to jsem naprosto předvídal a ani mi to nevadilo. Film je pojat především akčně a s nadhledem – má docela dost vtipných hlášek a okamžiků, o které se především postará Tom Cruise. Ten byl zde skvělej, ostatně jako vždy. Neměl jsem problém ani s postavy. Příběh je totálně jednoduchý, takže v podstatě ani nestojí za pozornost. Mumie moc respektu nenahání, ale všemi různými efekty je v akci dobrá. Akce je tu téměř furt. Nuda rozhodně nehrozí. V rámci blockbusterů je akce natočena výborně, žádná rozklepaná kamera. Určitě by se dalo vytýkat, ale já nemám extra nic výrazného, na co bych si stěžoval. Absence dobrodružné atmosféry mi tu moc nevadí. Jedině scény s doktorem Jekylem mi docela vadili – to zde být nemuselo. Finále je takové jaké je, ale rovněž s ním nemám problém. Hudba od Briana Tylera je skvělá, po dlouhé době vytvořil solidní soundtrack. Já jsem spokojený. Akční fantasy blockbuster, který je krom skvělé akce doplněn vtipnými scény a hlášky a především výborným Cruisem. Vylepšovat by se dalo, ale co, hlavní je, že mě to bavilo a o dalším shlédnutím nepochybuji. ()

liskam

Katastrofální zahájení Universal monsters vesmíru. Od prvního Spidermana jsem neviděl prázdnější, nudnější, dějově roztříštěnější a umorousanější film. Po 20 minutách se nemhu vzpomenout na většinu děje a to jsem nebyl ani vožralej ani zhulenej...(kéž bych byl obojí). Co na tomhle filmu stálo 130mio dolarů, to by mě tedy vážně zajímalo. Zajímavá akce veskrze žádná, napětí prachmizerné, herci ploší jak žehlící prkno, 3D (ano, byl jsem na 3D) naprosto katastrofální!! A efekty jakbysmet. Možná příspěvek na důchodové připojištění pro obstarožního Toma Cruise. Mumii jsem měl vždycky rád, ale tohle jí tedy parádně zprznilo. Za mě 20% ()

kingik

(Ú)spěšně mumifikovaný Tom Cruise se pouští do křížku se zlobivou egyptskou princeznou Ahmanet, dělí je od sebe značný věkový rozdíl, takže milenecký vztah z toho nekouká, ovšem to je to poslední, čím by se film mohl zabývat. Na programu dne je prokletí hlavního hrdiny, seznamka s dr. Jekyllem a záchrana světa. Humor je na nule, schází nadhled, film se bere smrtelně vážně. Cruise v roli nezáří, v pozici vojáka, z kterého se postupně stává dobrodruh, působí jako zjevení, které má zákaz přiblížit se k herecké škole. Jeho herecký výkon je katastrofální. Když budu chtít vidět akční film, nebude od věci angažovat šikovného Alexe Kurtzmana, který proslul jako scenárista komerčně laděných snímků, nicméně svým akčním pojetím film spasil. Film od začátku chytne tempo a v něm setrvá. Od akce si divák odpočine až v doupěti dr. Jekylla, kterého ztvárnila druhá hvězdná akvizice filmu, a sice masitý Russell Crowe. A můžete hádat, zda tato proslulé jméno dostojí své pověsti a projeví se coby rozdvojená osobnost. Finále není dostatečně velkolepé, mumií je pomálu, osud hlavního hrdiny je neukončený, jenže další díl není na obzoru. A smůlu má film i v tom, že to nejlepší z něj ukazují trailery. Film poměrně ignoruje či popírá existenci trilogie s Brendanem Fraserem, méně hvězdnějším, ovšem lépe hrajícím představitelem hlavní role, alespoň já jsem žádný extra odkaz na tuto sérii nezpozoroval. Odkazy na klasická díla jsou znát, jenže kdo je zná, že. Zasazení děje do současnosti se ukázalo jako dobrý tah, chválím i sličnost Annabelle Wallis, pofidérní archeoložky, s níž hlavní hrdina spojí své síly, trikových scén je velké množství a nevypadají špatně. Akorát scénář neměl ujasněno, jaký žánr bude dominovat. Nekompaktní a chaotické střídání hned několika žánrových odnoží, horor, dobrodružství, fantasy, comics i halucinogenní stavy Nicka Mortona, postupně vedly k tomu, že film ztratil na síle. Reboot zdaleka nedosáhl takových kvalit, jakých mohl dosáhnout. Děj je jednoduchý a až příliš prosycený banalitou. S takovou se vám na to náročný Cruise akorát tak příště vyprdne. 6/10 ()

InJo

Stylisticky i vypravěčsky strašlivě rozplizlé. Jednotlivé scény jsou vesměs ok, ale ve výsledku to nefunguje ani jako velkolepé dobrodružství, ani jako nástupce staromódních universalovských hororů a už vůbec ne jako plnohodnotný start nové blockbusterové franšízy. Jediný velký Cruiseův fail za posledních mnoho let. 55 % ()

HoneyBunny

Sakra, co je to jen s dnešním Hollywoodem, který chrlí krásné filmy bez duše (asi jako herecký výkon Annabelle Wallis, hehe)... Ono víceméně na nové Mumii není nic tak špatně. Máte tu fajn humor, nějaké ty děsivé scény, Tom Cruise je samozřejmě dobrý, charismatický a pastva pro oko (fanynky se mají na co těšit), CGI vypadá skvěle. Určitě se nebudete nudit. Cruise tu hraje tak trochu hajzlíka, čímž trochu připomene svou úžasnou roli upíra Lestata. A Sofia Boutella jako titulní potvora je magnetická. Je to ale jen obyčejný popkorn. Zábavný, ale nezasytí. Co mě opravdu otravovalo byla postava Jenny (A. Wallis) - tahle postava ve filmu vlastně nic neudělá, jen se motá okolo hlavních postav a v každé druhé scéně musí být zachraňovaná. S Cruisem má mít nějakou tu romanci, ale ta vůbec nefunguje, což je škoda, když jejich vztah je důležitý na konci filmu. Na hanbu, páni scénáristé, a naučte se psát pořádné ženské postavy. ()

Anderton

Expozícia je super, rozuzlenie je fajn, pretože nekopíruje súčasný trend megafinále a potom ešte jedno ešte väčšie megafinále, ale skôr naväzuje na nízkorozpočtovosť pôvodnej Múmie. Lenže konfrontácia je čistá katastrofa. Jedna rozpačitá scéna za druhou (rozhovor so "zrkadlom", uf), zlý výber lokácií (Jekyll a jeho laboratórium), nulová atmosféra (zrúcaniny, les). Niečo ako nemecká televízna adaptácia tejto látky na nedelné predpoludnie. Múmia nie je vyslovene zlý, alebo nezábavný film, ale proste od filmu s Cruisom a Croweom očakávame viac, ako iba čistý priemer. Zaokrúhlujem dole, pretože ak je najlepšou časťou filmu úvodná polhodina, v preklade to znamená, že už taký film nikdy znova vidieť nechcem. ()

Frajer42 odpad!

Takřka se slzami v očích vzpomínám na původní Mumii, která na rozdíl od tohoto omylu za investovaný čas určitě stála. Tomík Cruise se zřejmě na svoje stará kolena rozhodl, aby si jej lidé pamatovali jako dementa, který hrál ve špatných filmech. V souvislosti s Russell Crowem navrhuji předstírat, že se v této 3.14čovině vůbec neobjevil, jinak by se muselo nahlas uvažovat o zlatém malinovém "ocenění". Nechápu, proč se pánové upsali takové blbosti. Scénář je záležitostí, na kterou museli poskládat zbytky mozků tři permanentní pacienti lobotomického oddělení.To bylo vskutku něco odporného, což pohřbilo jakýkoli potenciál snímku v naprostém zárodku. Koukat se dá snad pouze na akci, ale dokonce ani ta není bůhvíčím a je těžce pod současnými standardy. A nad tou celou katastrofou se vznáší nulová atmosféra. Grcám! Dokonce i v případě, že se poohlížíte po naprosté oddechovce doporučuji dát ruce od tohoto paskvilu co možná nejdál. ()

boshke

Ač jsem měl očekávání (snad) ještě nižší než u nedávných pátých karibských pirátů či osmých rychlých a zběsilých, tak Mumie, ač rozhodně není bez chyby, příjemně překvapila. Hned zkraje je velká škoda, že vám Russell vše zcela polopaticky vyvoslí, zřejmě pro jistotu, kdyby na Mumii šli i diváci se slabším srdíčkem a nemuseli by zvládnout např. pozdější odhalení smyslu úvodní scény či jakýkoli, byť jen nepatrný dějový zvrat. Vůbec celá první půlhodinka působí pouze jako prodloužená verze traileru (to, že už trailer samotný příliš prostoru pro překvapení nenechal, ponechme stranou). Ale mezi Tomíkem a Annabelle to fakt skvěle funguje a hlavně - celá první polovina působí jako parodie na sebe sama a ostatní dobrodružné akčňáky a já se u ní fakt skvěle bavil. Druhá půlka se otrocky a doopravdy na škodu drží standardní, pitomé, nezáživné mainstreamové linie. A ač jsme si užili trochu toho digitálního, destruujícího a katastrofického písečného bordelu v ulicích Londýna, musím ocenit slušně zvládnuté a hlavně komorní finále, kde nebylo potřeba zakončit film monumentální, globální, intergalaktickou řežbou, jak je bohužel v poslední době "cool". Russell byl samozřejmě perfektní, pochválit je třeba i střídmou stopáž, která vám doopravdy uteče. Mumie je samozřejmě pouze první vlaštovkou, ale nesly-li by se další střípky universálního vesmíru v podobném duchu, byl bych spokojen a Marvel by se mohl jít se svými panáčky v kostýmech klouzat... což minimálně za mne může již teď... 80% ()

DwayneJohnson

Je pravda, že Tomova kariéra, pomalu, ale jistě uvadá, ale že kývne na tuhle zhovadilost by mě ani ve snu nenapadlo. Vůbec nevím, k čemu bych to celé přirovnal a abych byl upřímný, nic mě ani nenapadá. Do původní Mumie tomu chybí hlavně odlehčený humor a svěží, akční scény a tenhle pokus dopadá mnohem hůř po všech stránkách. Je to celé nemastné a neslané, s dost tragickým scénářem a hlavně hereckými výkony, kde se kromě Toma a Russella vyznamenala ještě Sofia, jejíž výkon je naprosto odpudivý. I když vím, že lekání lidí měla tak trošku v popisu práce. ()

Zodd

Dr.Jekyll a Mr. Hyde tomu teda nasadili korunu, že jsem se málem rozesmál. Nejhorší film s Tomem Cruisem, který si dosud pamatuji. ()

Eawy

Táto "múmia" nemá s pôvodnou múmiou absolútne nič spoločné (okrem teda názvu). Postavy sú absolútne nudné, nezaujímavé, nepremyslené a zahrané len-tak-tak. Atmosféra ako z D-čkového hororu, čo primomína najmä ten neuveriteľne nudný soundtrack (občas počujete zvuky podobné internetovým hrám escape room) a okrem toho musíte predýchavať tie komické príšery, ktoré sa tam objavujú. No, ale čo človeka definitívne odrovná (okrem stopáže, ktorá nie je síce AŽ taká dlhá, ale pôsobí akoby film trval tri hodiny) je Mr. Hyde, ako FAKT? Vzťah medzi hlavnými dvoma hrdinami vlastne nie je... NUDA! A prosím vás, ako môžu kostry plávať vo vode? neplávali by na Vode? 35% ()

predators

Poslední přírůstek do rodiny mumifikovaných zaživa je celkově neslaný-nemastný pseudohoror...více se dozvíte od odporníků na horory jako tř. Psychor...pseudo proto,že do hlavní role záporačky (ano,je to ona) obsadit docela luxusní samici nepovažuji za dobrý nápad. A pak je tady Tomáš Plavba, který působí dojmem, že natáčí ixtou Mission Impossible nebo 2. díl Na hraně zítřka. Čtyřmi slovy...nehodí se mi sem. No a pak je tu ta příběhová omáčka s tísíckrát omýlanou zápletkou...blablabla...jenom prosím, né universe v tomto stylu. ()

Ratemus

Taková správná blbost. O Tomovi se říká, že má čuch na dobré filmy, ovšem tady se trochu spletl. Nabízí se srovnánní s Fraserovou mumií, to je ovšem dobrodružná komediální akční jízda. Tady se od začátku neví, zda to má být horor, thriller nebo nějaký scifi film jakože s napětím. Nevim no, mumie policajtů a lidí působí spíš jako zombie, Crowe coby Hyde byl celkem vtipný...vlastně ne, byl k smíchu, měl tam zavírací bezpečnostní dveře a všichni se mohli strachem posrat a já čekal nějakého Hulka, ale ne, jemu jen zbělají oči a naběhnou žíly a i sám Cruise mu stačí v boji. No hrozný, efekty jak dvacet let starý, žádný super originální moment. Jediné, co je zde opravdu povedené, je nějaký ten náznak a pokus o humor, který Crusovi sedí celkem dobře...za mě průměr ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (viac)

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

28.10.2021

Herec Ryan Gosling (Blade Runner 2049) opět spojí síly s režisérem Derekem Cianfrancem (Za borovicovým hájem), tentokrát u remaku slavného hororu Vlkodlak. Studio Universal Pictures totiž nadále… (viac)