Režisér George Miller, zakladateľ postapokalyptického žánru a duchovný otec legendárnej série Mad Max, sa v ďalšom prokračovaní nazvanom Mad Max: Zbesilá cesta vracia do života cestného bojovníka Maxa Rockatanskyho. Mad Max, prenasledovaný svojou pohnutou minulosťou, je presvedčený, že jediný spôsob ako prežiť je vydať sa na osamelú púť. Narazí však na ozbrojenú skupinu v obrnenom voze, na ktorej čele stojí elitný Imperator Furiosa. Citadelu, odkiaľ utekajú, terorizuje Important Joe, ktorému niekto ukradol niečo nenahraditeľné. Rozzúrený vojenský vodca zvolá všetky svoje gangy a vo vysokooktánovej cestnej vojne nemilosrdne prenasleduje utekajúcich rebelov. (Continental film)

Stanelo

Jak už napovídá název, tento film je opravdu šílený. Kromě toho, že mi tam chyběl nějaký napínavější příběh, nemám k tomuto filmu žádné výhrady. Výborně zpracované akční scény, kterých je tam opravdu hodně, z hlavního hrdiny jde opravdu respekt, který jsem už dlouho v žádném filmu neviděl. ()

AAsniper

Po namakanom extended traileri som sa nemohol dočkať celého filmu. Mal som obavy, že tak ako to v týchto dňoch býva, trailer ukázal celú akciu a všetko podstatné. Opak bol našťastie pravdou a Šialený Max gradoval a prekvapoval až do úplného konca. Úchvatný vizuál snáď ani netreba spomínať. Tom Hardy opäť ukázal, že je ako stvorený pre málovravné drsňácke úlohy, ktoré mu idú omnoho lepšie ako nejaké Shakespearovky. Charlize samozrejme nezaostáva a skvele dopĺňa hlavné duo. Vizuálo-akčno-uletený film, a jeden z tých remakeov, ktorý ja môžem :) ()

hybridcz

Moc pěkný :) překvapilo mě jak kvalitní pokoukaná z toho vyšla.Navíc Max tam hraje druhé housle ,kde ho přejela skvělá Charlize ()

onevoice

Ak máš rád trilogiu Mad Max tak toto budeš milovať. Od začiatku až dokonca jazda. Najviac som sa pobavil na gitaristovi. Spojenie Hardy a Theron funguje perfektne. Toľko škaredých a zdegenerovaných záporákov som už dlho nevidel. ()

Drslw

Vizuál, herci, detaily, nápady - to všetko za 5. Ale ten tzv. postapokalyptický svet má poriadne trhliny teda... ;) Každopádne je úžasné, že George Miller dokázal do svojho filmu dať okrem pôvodného Maxa aj posledných 30 rokov vývoja kinematografie, trendov a očakávaní fanúšikov - na rozdiel od iného Georgea. Lucasa. ()

Danny727

Celý film jsem byl připoutaný na sedačce a okolí nevnímal. Příběh moc vážně neberu, protože snad na něj ani nebylo místo :D Akční náhul, jak má být. George Miller se zlepšil oproti předchozím dílům a hravě strčil Rychle a zběsile 7 do kapsy. 5* zasloužených :) ()

kecal

Dle předešlých komentářů k tomu filmu sem čekal víc akce, nebo spíš trochu svižnější střih, ale i tak to byla parádička. Postapokaliptický svět vystřižený téměř dokonale. Klobouk dolu ped tím kdo to vymýšlel :) Boží auťáky, sexy kočičky, spousta akce, mrtvých, výbuchu a nějaká ta krev. Prostě vše co to má mít. Tohle chtělo sakra kino! Moje blbost, že sem to nechal na doma:( Po prvním Maxovi konečně koukatelné pokračování. ()

migr

Všechno šílené kromě Maxe. Zajímavé filmovou technikou, jinak žadný zázrak filmově příběhem (popis: Cesta tam a zase zpátky). 72% ()

horal3310

Nějak nechápu hodnocení,to,že někdo nacpe kupu prachů do reklam, ještě není zárukou dobrého filmu.Max je ve filmu prakticky zbytečný,do děje vlastně nezasahuje,jen ke konci vysvětlí pár zbývajícím hrdinkám,že jet na motorce 160dní přes nějaký pouště je bez vleku s vodou asi pěkná blbost a tak se vrátí a celkem bez větších problémů klepnou velkýho bosse a dobudou jeho zelený palác hlídaný asi miliardou fanatiků.Fakt se nepodělám z Millera ani jemu podobných tzv. klasiků.Prostě natočil blbost za kterou by tu kdokoli jiný sklidil označení odpadu.Mimochodem,ten debil s kytarou na autě,tak to už je fakt úchylárna.I když,možná jsem zaujatý,nikdy jsem neměl rád cirkusáky,panoptika či klauny a tohle je směsice všeho do hromady.Tak asi tak.Jdu koukat na telku,dávaj Chalupáře. ()

machrfery

Tak takovej kousek se hned nevidí, akce, přehnanost, mazec, ale všechno sedí jak má. Prostě old school v novým kabátě. Pro mazáky povinost. ()

Konev odpad!

To zase byla "jízda". Samej dementní ksicht, děj o ničem, rádoby futurum...no, lidi buďte soudní a vypněte to dřív než já po 20. minutách!!! Pustit to dětem, tak do smrti z těch ksichtů neusnou!!! ()

fcapab

Ánooo!!! Ano, ano, ano! Vlastně ne úplně. Vizuální orgasmus, podpořený sympaťáckym Hardym, který už není tak hlavní postavou, stojící na klišé scénáři, to vše doprovázené průměrným soundrackem. Jako celek působí film velmi dobře. Některé scény a kamerové nájezdy/nálety si člověk zapamatuje na dlouho. Prostě paráda. ()

Setkon

Šílenější a dražší. Tak to mělo být od začátku a Miller by nemusel strašit s těmi tancujícími tučňáky… Perfekce se tu dosáhlo, tu ne. Neupřu ale herce, kostýmy a bouráky. Je vidět, že se s nimi někdo nějaký ten pátek piplal. Nakonec bych mohl ještě hnidopišsky mrmlat, že už nejsme v Austrálii a už vůbec ne v 80. letech, na to tu však nikdo nervy ani nadějnou naivitu nemá, takže... Snad budu někdy moct dát kuli, ale nějak se mi zdá, že to nejlepší má Max ještě před sebou. ()

KcarlosK

"What a day! What a lovely day!" Čas od času se z prachu filmových cest vynoří legenda. A my můžeme být svědky. Miller vykrádá sám sebe a pojem akční dostává zcela nový význam. Ještě dlouho budu litovat, že jsem to prošvihnul v kině. Zanechme zbytečných slov. Tohle je prostě potřeba vidět. "Witness me!" ()

Bixbi

Velkolepá, akční, šílená a svým způsobem krásná jízda. Super kostýmy(přítelkyni naháněly trochu hrůzu, ale přesně v to jsem před vstupem do kina doufal), prostě je to blockbusterový nářez, který stojí za to vidět. To, že je příběh možná trochu chudý a Hardy není zase tak boží jako jsem doufal je sice malé mínus, ale ta akce, káry, výbuchy, střelba a ženy to s přehledem dorovnává. Takže kdo nebyl v kině vohulte domácí kina a chipsy neberte, protože není čas chroupat. ()

agatha111

Videl som už až lepšie filmy, ale ak si to porovnám s tými, ktorým som dal 4 hviezdy, tak toto si zaslúži 5. Minimum kecov,logický scenár bez väčších dier, šialená akčná jazda od začiatku do konca. Nad týmto filmom netreba premýšlať, treba ho len pozerať. Poslednú dobu chrlí amerika samé sračky, kde scenáre písali vymetení nahulení kovboji, ktorí asi v živote nevideli nič iné ako kravské zadky( a takú logiku majú aj ich scenáre, na čo dopláca veľa inak možno dobrých filmov ) ale na toto sa fakt pozerať dá, a necítite sa pri tom ako retard. A to nemám TH vôbec rád a prosím, neprirovnávajte ho preboha k HF.Okrem rozdielu dvoch generácií, je tam ešte rozdiel troch hereckých úrovní! ()

Manman

Som zaskoceny tak vysokym hodnotenim, lebo za mna je to na 3 hviezdy. Ved to bola len nahanacka v autach po pusti, bez pribehu a bez myslienky. Zobrazenie postapokalyptickeho sveta bolo skoro zaujimave, ale len skoro. Dostal ma len typek s vojnovou gitarou :D Asi by som si to mal pozriet znova a hladat, co mi uslo... PS: Radek99 to vystihol presne :) ()

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (viac)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

21.12.2023

Nová inkarnace nejslavnějšího monstra japonské kinematografie od studia Toho Company je nečekaným (skromným) blockbusterovým hitem letošního roku. Snímek Godzilla Minus One s odhadovaným rozpočtem… (viac)

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu

01.11.2022

Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Ambulance) se musel kvůli nabitému diáři vzdát role v prequelu Šíleného Maxe Furiosa, jeho oceňovaná hra Topdog/Underdog na Broadwayi ale brzy končí (nebo minimálně… (viac)

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

28.10.2022

Pro herečku a hlavní hvězdu chystané Furiosy Anyu Taylor-Joy (Dámský gambit) je hlavní část natáčení hotová. 26letá Američanka z Miami sdílela před pár hodinami fotky na svém instagramovém účtu, ve… (viac)