Dva vykutálení pánové Burke a Hare se chtějí dát na vysoce výdělečný byznys, který spočívá v poskytování mrtvol lékařské škole v Edinburghu, tehdejšího centra lékařského výzkumu. Jediné, co jim chybí, jsou těla. Film je inspirován skutečnými událostmi. (JayZak)

ivan_drago

Velmi černá komedie s klasickým britským humorem, celkem originální námět, vyníkajícně navozená atmosféra a v neposlední řadě skvěle obsazené. Není to na žádný třeskutý smích a zábava více než slušná. ()

terunka003

Vtipné, morbidní, zajímavé, vychytralé, lékařské. Já jsem se bavila. A moc. Takové typy filmů mám moc ráda. Navíc když v něm hraje Simon Pegg a Andy Serkis, odolejte. Děj má smysl, sice to mohlo být trochu svižnější, ale mně to stačilo. Lehce mi tam vadila slečna Ginny a její herecké hrůzy v divadle. Film na udržení úsměvu. ..teda občas to bylo dost nechutné, jen škoda toho portfolia.. ()

Cushing

Slavný případ, blbý film. Když se to tak nějak vrší na sebe a řadí za sebou jako jeden vtip za druhým, neznamená to, že to tak nějak dopadne dobře. Naopak, i na tv obrazovku je to málo, natož na filmové plátno. Škoda. Tohle dílko by se nedalo promítat ani na hodinách dějepisu. Vyrovná se nejhorším hammerovkám? S odřenýma ušima a uřízlýma nohama. ()

ywo666

Briti vedia ako na to. Ale tu tomu niečo chýba. Nesmial som sa toľko ako som zvyknutý. Niekoľko vedlajších postáv poteší a aj historické kulisy sú dobré, ale... . Je tam to ale takže u mňa len 3*. ()

hroubek

Pořád má takový pocit, že tahle zápletka se dala využít trochu lépe.A ze začátku to jde skvěle hned úvodní slova řeknutá popravčím a následný sled dialogů a scének jsou správně trochu morbidní.Pak jsou scény pokusů o získání těl což patří k vyrcholům filmu.Pegg je sympaták i když vraždí aby se dostal pod sukni Isle Fisher.A pak je tu je kumpán Glum v lidské podobě Serkise na jehož místě bych radši viděl Frosta ale i tohle stačí. ()

Brain-D

Ze začátku skvělá morbidní komedie o dvou vykradačích hrobů, která bohužel uprostřed propadá v jakési nudné a pitomé drama. To se snaží být tak vtipné, že nevím co si mám o tom myslet. Konec mě fakt zamrzel, když to bylo tak pěkně rozjeté. ()

LEGACY

Je to až přehnaně britsky trhlý. Každopádně čím dýl jsem to sledoval tím víc mně to bavilo. Od té doby, co jsem kousek od Edinburgu procházel Forth and Clyde Canal a tunel, ve kterém údajně tyto dvě legendy hledali své nebohé oběti, jsem jimi trochu fascinován. Zde bylo i slušné obazení. ()

BuryGol

Dlouho jsem čekal, až Simon Pegg s něčim přijde, a konečně jsem se dočkal. Komedie na původních základech o shánění mrtvol a prodávání je na lékařský účely byla vtipně vytvořená, skotskej akcent pobavil a obsazení bylo solidní. Kombinace Simona, krásky Isly Fisher, britskýho humoru a ideální stopáže pomohla přežít noční směnu a pobavit. Musim se ale přiznat, že Billa Baileyho jsem vůbec nepoznal. Doufám, že je to jen práce maskérů. A song v závěrečnejch titulkách nemoh bejt líp vybranej. ()

DavidS.

Spojení černé komedie s reálným thillerovým pozadím příliš nefunguje, protože vlastně není čemu se smát... Odkazy k vynálezu fotografie, mafiánské ochrany či pohřebních služeb to nezachrání a stejně zůstane jen u náznaku...Shrnuto a podtrženo - výborné kostýmy :) ()

Hanys_

Na komedii je tady hodně málo vtipných momentů a na drama (což by tomuhle námětu slušelo nejvíc) je to prostě moc odlehčené. Takže ten celkový výsledek je spíš zklamání, protože ten potenciál tady byl mnohem větší. 5.5/10 ()

ThomasCrown

Prvotriedna zábava odohrávajúca sa v mojej srdcovke, Edinburghu. Skvelé duo obchodníkov so smrťou, vlastne sympatických hrdinov, ešte sympatickejšia Isla Fisher, humoru plný sud na slede, úžasne do deja zapojená povestná škótska vynaliezavosť a tvorivosť. Najvtipnejšia časť je veta, zlomíme mu chrbticu, a následná situácia po tom a samozrejme infarkt:) ()

iampatrik

Bohužel tento snímek mé slabší hodnocení schytal asi za všechny ostatní komedie s typickým anglickým humorem a přístupem. Ne, že bych je neměl rád, ale tahle komedie byla poměrně nudná, jen s pár vtipnými scénami. Neoplývala ani svižným tempem nebo jiným prvkem, který by mě nějak zaujal.. Po zamyšlení si říkám: jak by film vypadal, kdyby byl vážný? Určitě dobrý námět na drama. Takhle dávám hodně dobré dvě hvězdičky. ()

Rendiss

Britská dobovka, který nechybí ani trošku černýho humoru. Dost dobře jsem tu hodinu a půl bavil. Pegg je blázen a tady mu ještě k tomu pomáhá Serkis. A co mě totálně rozsekalo, byla jedinná větší erotická scéna, kdy se Hare domlouvá se svou manželkou na ... to uvidíte sami. ()

DannyBoy80

Ze začátku je to spíše nechutné, než zábavné. Pak se to trochu zlepší, ale ne moc. Aspoň, že se dalo koukat na Islu Fisher. Takže celkově to je průměr. 50% ()

Teabag

Je to trochu drsná sranda, ale Pegg a Serkis si to evidentně užívají. A Isla Fisher a její akcent jsou parádní dvojka. Moc se mi líbilo špinavé vykreslení Edinburghu a některé WTF momenty mě donutily smát se nahlas. ()

fastum

Až takto ulítlé pojetí filmu nesluší. U takového tématu bych snesl spíše vážnější pojetí s občasnými vtípky. Na druhou stranu plajáda známých britských herců potěší, přestože jim scénáristi nevyčarovali kdovíjak vtipný materiál. ()

Zyne

Hudba: Joby Talbot... obrovske prekvapeni! skutecny pribeh panu Burkea a Harea je mi velmi dobre znam a od tohoto snimku jsem cekal neco kvalitniho, ze to ale dopadne az takto dobre, to jsem ale necekal. predevsim, jde o cernohumornou romantickou komedii, kterou tahne jista rezie, velkolepa vyprava a prakticky vsichni herci, kteri ve svych rolich exceluji, at uz jde o ustredni dvojici nebo mensi steky. vyborna atmosfera, ktera asi vladla na place, se velmi dobre prenesla i na platno. panuje tu obdobna uvolnena a velmi prijemne plynouci atmosfera jako napr. u Zamilovaneho Shakespeare - skvela vyprava, vtipy, divadlo, laska, sex, umrti, nejake to dramicko... jeden ze skvostu mezi snimky, ktere maji pobavit a kterym se to dari od zacatku do konce (byt je to diky naproste ignoraci, toho, jak to bylo ve skutecnosti, tam to tak k popukani nebylo a Burke se na opratku dostal uplne jinak, ale to by nebylo do komedialne ladeneho snimku...) ()

mosnak

Ripnutý dvd soubor tohoto filmu ve mě nevyvolal příliš velké nadšení stejně jako film samotný. Můj oblíbenec Simon Pegg mě tímto dílkem nepotěšil... mě to přišlo až příliš křečovité... sorry :-( 15% ()