Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

dejvikpils

Film založený na 7 smrtelných hříchách, navíc v hlavní roli s výborným v tu dobu ještě "mladíkem" Bradem Pittem a ostříleným matadorem Morganem Freemanem a neméně skvělým Kevinem Spaceym. To vše navíc režírováno skvělou prací Davida Finchera. Tenhle film je další z těch, u kterých jsem se ani na chvilku nenudil a koncem byl víc než překvapen a nebo potěšen jeho sílou. ()

cocaine

Tohle je prostě to nejlepší, co jde v daném žánru vidět...skvělí herci, skvělý scénář, skvělá režie a zdrcující úchvatný závěr...teď si budu muset pustit nějakou pohádku, abych se trochu uklidnil. ()

NinaRicci

Bolo by to nieco ako "osmy hriech" nepozriet si tento film :) Vynikajuci triller, na ktory treba mat aj trosku zdatnejsi zaludok. Niektore zabery vrazd boli naozaj silne, chvilami som mala pocit, ze sa asi v noci budem bat ist na wcko :) ale napokon prevladol nadhlad a radost z kvalitneho filmoveho zazitku. Perfektne premysleny scenar aj rezia, Morgan Freeman ma opat raz presvedcil, ze je pan herec, ale aj Brad sa vysvihol. Rozmyslam, ci som niekde videla lepsie zobrazenu depkoidnu atmosferu, ale veru ani nie. Asi najviac ocenujem zaver filmu, ktory by sa podla mna nikomu nepodarilo predvidat. ()

Jaakko

Skvělá podívaná, u které se i posedmé koukám, jestli za mnou nestojí Kevin Spacey. Perfektně vybrané obsazení, perfektní scénář, režie, atmosféra by se dala krájet. Film po všech stránkách odporně krásný. ()

Anatar

Po technické stránce dokonalý, scénář i herecké výkony skvělé. Na mě tedy až moc drsný a depresivní, proto jen čtyři hvězdy. Podruhý už vidět nemusím. ()

dochvvv

Jedním slovem geniální. Opravdu jeden z nej filmů, které kdy byly natočeny. Na tomle filmu do sebe zaklaplo uplně všechno. Od scénáře, obsazení, režie, hudby až po geniální závěr. Když jsem to viděl, tak jsem zustal čumět ještě asi pět minut bez pohnutí. 5* ()

Fanusik

Ja krimi filmy nemusím ale toto je pecka. Fincher je Pán režisér. Skvelé obsadenie do hlavných rolí, skvelý nápad, skvelé spracovanie a strašný koniec. ( v tom dobrom slova zmysle) No skrátka film ako sa patrí. (90%) ()

muliku

První polovinu filmy jsem se víceméně nudil a už jsem přemýšlel, jak tady tomu dám dvě hvězdičky. Ale potom, co se objevil Kevin Spacey, jsem se nemohl od obrazovky odtrhnout, geniálně napsaná postava! ...Ubírám tedy jednu hvězdičku z plného počtu kvůli (pro mě) slabšímu začátku. ()

Ounak

Tenhle skvost jsem viděl asi pět krát a nikdy mě nepřestane bavit. Troufám si říci, že je to nejlepší krimi film všech časů. Překrásný scénář který Vás už od začátku zaujme a užíváte si film plnými doušky. Není to však jen scénář který dává tomuto filmu první příčku ve svém oboru, ale je to hudba. Hudba která si Vás podmaní, hudba která Vás zarazí do sedačky a začnete cítit husí kůži. Ke všemu tomuhle si přidejte neuvěřitelné herecké výkony Brada Pitt, Morgen Freeman v hlavních rolích. Když se prokoušete hustou atmosférou až na konec filmu tak Vám spadne čelist a nastoupí pocit. Ten pocit je u každého jiný. Já cítil nenávist, zlobu, smutek. Film který udělal díru ve světové kinematografii. ()

sysoj psojic

Brrrr! Otřepal jsem se a šel psát recenzi na tento film. Předem upozorňuji, že se jedná o naprosto hnusnou, depkoidní a zničující podívanou, po jejímž shlédnutí vám bude nejspíš zle. Zároveň je to výborně zrežírované, ta odporná atmosféra zlem prostoupeného velkoměsta je příšerná (a lahodná na pohled), ústřední dvojice podává famozní výkon. Brada Pitta jsem dříve považoval spíše za manekýna, než za herce, ale film od filmu se utvrzuji v tom, že v tom chlapovi je notná dávka hereckého talentu (viz jeho skvělý výkon v Sedm let v Tibetu anebo naprosto bravurní herecká figura v Malickově Stromu života) Osobně se trochu divím, že ještě nedostal oscara. A Morgan Freeman je tradičně precizní. Shoreova hudba filmu padne a Spacey jako hlavní záporák s bezelstnou tváří a duší maniaka (ještě teď mě mrazí) je lahoda sama. Fakt síla (93%) ()

Rococo

Pět hvězdiček dát nemůžu. Zaprvé nemám rád filmy bez dobrého konce. Ale aby si i přes to film zasloužil pět hvězdiček, muselo by Johnovo dílo být dokonalé. Mělo pár nedostatků - prvně zabíjel jednu oběť za den, ale ten konec trochu urychlil. A také u všech hříchů zabil ty konkrétní hříšníky, pouze v případě hněvu ho potrestal jiným způsobem. Kdyby si hrál na spravedlivého, měl by měřit všem stejným dílem. ()

roboxxl

Myslím si, že k tomuto filmu niet čo dodať, Fincherov zmysel pre hrôzu a strach, výkony Pitta, Freemana, Spaceyho robia z tohto filmu absolútnu špičku v psychothrilleroch ... ***** ()

J. K. Lister

Myslím, že film Sedm patří mezi nejlepší thrilery, které jsem kdy viděl, jak ponurou atmosférou, tak i šílenou pointou velmi chytrého ale stejně tak fanatického šílence, který trestal, lidi, kteří se dopustili alespoň jednoho ze sedmi smrtelných hříchů, zapsaných v Bibli. ()

Mrtvobog

Ak by som mal tento film prirovnať k niečomu inému, tak asi k Mlčaniu jahniat, ale toto je ešte viac brutálnejšie (hoci, Mlčanie bolo skôr psychologické). Po dopozeraní som cítil hnus a odpor. Bol to naozaj silný film, drsný, brutálny a prepracovaný. A B. Pitt s M. Freemanom sem pasovali ako herci, dosť dobre sa dopĺňali. ()

Antonymi

Perfektní thriller s inteligentní, filosofickou ústřední myšlenkou, výbornou režií a dokonale vypointovaným scénářem. Atmosféra je hutná a tíživá, což podbarvuje výborný dráždivý doprovod Howarda Shora, a nepotřebuje žádné explicitní scény k tomu, aby v divákovi vyvolala hrůzu (samotný popis vraždy "Chtíč" stačí k tomu, aby člověka mrazilo). Pitt s Freemanem se skvěle doplňují a Spacey v roli vraha nahání husí kůži i jen letmým pohybem svalů ve tváři. Bohužel pro mě, pointu jsem znala ještě před samotným shlédnutím filmu, takže ve chvíli, kdy Pitt začne hystericky vykřikovat "What's in the box?!", jsem šokovaná nebyla. Myslím si však, že ten, kdo pointu nezná, bude (ne)příjemně překvapen... ()

zurivymlok

Skvělý film. Do dnes si pamatuju, že když se probral ten připoutaný na posteli, tak jsem zavřeštěl a tak sebou trhnul, že jsem si málem rozbil hlavu o zeď. No a ten konec? Úžasný. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý