Strhujúca akčná jazda sa odohráva sa v blízkej budúcnosti, kde slovo box už neznamená krv a pot, ale high-tech robotický šport. Charlie Kenton (Hugh Jackman) býval úspešným boxerom, ktorý prišiel o poslednú šancu na titul, keď ring začali ovládať tonu vážiace a dva a pol metra vysoké oceľove roboty. Charlie teraz nič neznamená a je len bezvýznamným trénerom, privyrábajúcim si skladaním robotov zo šrotu, ktorý sotva naškriabe na to, aby sa dostal z jedného ilegálneho zápasu na druhý. Keď sa Charlie ocitne na samom dne, neochotne spojí sily so svojím malým odcudzeným synom Maxom (Dakota Goyo), aby spolu postavili a vytrénovali robot, schopného prebiť sa z periférnych zápasov do najvyššej ligy - Real Steel. Stávky sú vysoké, pravidlá neexistujú, ale pre Charlieho a Maxa je to posledná šanca na úspech a návrat na výslnie. Podarí sa Charliemu boxerský comeback? (TV JOJ)

IQ Tiqe

Nevěděl jsem do čeho jdu, čekal jsem něco ve stylu Iron Mana. Tohle byla spíš dětský (rodinný) film - kombinace Čísla 5 a Rockyho, a přestože absolutně nejde o romantický doják, v závěru většina diváků ztěží zamáčkne slzu dojetí. Dějem není nijak výrazný, ale na rodinný blockbuster to stačí. # příběh 7 | hudba 7 | humor 1 | akce 6 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6 ()

Sonnery

Teda ten Stallone by ty steroidy už brát neměl, co? Nebo to snad nebyl Rocky? Ale byl: ten roboxer byl menší než ostatní, mluvit neuměl, při boxu používal jenom jednu ruku a i tu hubu měl křivou... Jo jo, takhle to dopadá, když se chodí hodně do posilovny... ()

Carol Pifková

Vedela som, že tento film ma moc neosloví ale dala som mu šancu. Ako tu už viacerí spomínali nedá to takisto mne vytknúť klišovité a predvídateľné scénky. Nezachránil to ani Hugh Jackman, čo som si myslela, že on bude celý dej ťahať a udržiavať moju pozornosť ale nakoniec som bola prekvapená z toho drzého krpca a získal si ma hneď ako pozametal so svojím tatinkom. Bola som trošku sklamaná Jackmanom, pretože úloha drsného nestarajúceho sa otca, ktorý ma všetko v paži mi vôbec nesedela pre neho. Samozrejme neskôr som si už na neho zvykla. Trošku mi prišla zbytočná postava, ktorú stvárnila Evangeline Lilly, okrem toho, že nám ukázala, že vie kvalitne vylievať pivo z fľaše tým, že ho drbne o barový pult a vrieskať ako pavián ma ničím nepresvedčila. Slabé 3* myslela som, že Atom sa vypracuje do víťazného kola svojimi K.O. rad radom, a že čo v ňom je sa nám odhalí postupne. ()

Anderton

Kde je Paul Veerhoeven, keď ho látka potrebuje? Keď mohla vzniknúť sci-fi klasika cynicky-kritického pohľadu na blízku budúcnosť, lačiacu po čo ešte väčšom násilí? Ale keď šlo štúdiu najmä o neškodnú zábavu pre celú rodinku, tak voľba režiséra bola v poriadku a popravde Levy žiadnu chybu ani neurobil. Bohužiaľ je všetko nesmierne predvídateľné, je jasné, že ak sa nepodarený ocko náhodou dostane k svojmu synovi, ako to asi dopadne a ani cesta za zrejmým ukončením nie je v ničom prekvapivá, alebo aspoň ozvláštňujúca. Reakcie Mathesona na spracovanie predlohy si vyhľadávať pre istotu nebudem... ()

Frajer42

Tak já se přiznám, že na mě to bylo americké až moc. Všechno už tu v nějaké podobě bylo a jediným zcela novým prvkem a zároveň takovým lehkým oživením zůstávají pouze ty slušně propacované robo zápasy. Co si budem povídat. Film si zachovává takový ten pohádkový nádech, tudíž není sebemnším překvapením pro mě a troufnu si říct, že ani pro vás, že opět ten nejslabší a nejpodceňovanější všechny převálcuje. Celkový příběh je snadno předvídatelný a monstrózně debilní, především ta jeho sociální stránka. Dialogy hloupé. Avšak herecké výkony a akce, o kterou tu jde především je na úrovni. S čistým svědomím dávám 2*. ()

Dzeyna

Neuvěřitelné! Tento snímek předčil o 100% procent moje očekávání. Myslela jsem si, že když bude o robotech, že to bude nuda a šrot. ALE naopak, byl plný napětí, disciplíny, vůle a hlavně emocí, jelikož jsem měla ke konci co dělat abych se nerozbrečela a to je u mě vážně podivuhodné u filmů. Vynikající a silně roboticky ohromující snímek, který mi ukázal, že jde udělat i vážně zajímavý a zábavný film o robotech. Hugh Jackman předvedl skvělý výkon, ale ještě lepší předvedl Dakota Goyo, ten podle mě opravdu zaválel. Musím se přiznat, že se mi nechtělo tento film ani pouštět, ale teď toho lituji. A ještě musím pochválit skvělou doprovodnou hudbu! ()

Kothy

Hodně emotivní film. Začátek je nic moc, ale pak se to rozejde. V roce 2020 jsou robotí zápasy opravdovým hitem. Hugh Jackman jako bývalý boxer spolu se svým synem jich několik vlastní. Po několika neúspěších jsou nuceni vzít si robota ze šroťáku. Ten ale umí jenom kopírovat pohyby. Po pár úpravách se z něj stane obávaný soupeř. Postupně proráží v turnajích a Atomova sláva stoupá. Poté vyzvou stávajícího šampiona Dia. Závěrečný souboj je vážně nářez. Opravdu super atmosféra. Film vás úplně vtáhne do děje, hlavně závěr. Společnost jim dělá pohledná Evangeline Lilly. :) Vůbec by mi nevadilo nějaké pokračování. Ještě bych chtěl pochválit vynikající hudbu. ;) "Odkud sakra umíš japonsky? Z videoher." :D ()

boshke

Chápu všechny ty sračky, jedny hvězdičky apod. A sám sobě se divím, že kamenem neházím taky, protože tohle je přesně ten typ filmu, který rád a s chutí zkoupu. Ale světě div se, já tu pitomost žral. Ano, je to blbé, příběh viděný stokrát, tlačí to na city... ale kupodivu mne to bavilo :) 70% ()

teutates

V blizké budoucnosti se mezi sebou mlátí roboti, protože prý to není vono, pokud divák nevidí všude stříkat olej a rozflákané kusy železa, tož dobře, dejme tomu, že chápu. Dále... Každý robot má svého lidského mentora, který ho řídí, protože je to Disney, ok check. No co mě, tak citově založeného diváka dostalo doslova do kolen, byl vztah Charlieho a Maxe + dané citové rozpoložení, dabing a všechny ty lidské osudy kolem. Ale abych nebyl tak kritický, ehm ono to funguje docela dobře, čas se sype, plecháči dávají ránu za ránou a Charlie v sobě hledá kousek citu, který nakonec opravdu projeví a všichni žijou šťastně až do zkonání světa, hureey 5/10 ()

swamp

Tak trochu hodně nuzné na příběh. Odrhovačka, kterou jsme tady viděli mnohokrát a nezachrání to ani Jackman. Spousta rádobychytrých dialogů mě opravdu otupila - alespoň jsem si pak mohl užít ty robotí souboje. ()

sarkas21

Bylo jasné že po Transformers přijde zase něco podobného ale boxovací roboty ovládané lidmi bych teda nečekal ani v nejmenším.Pěkné efekty jak se roboti mlátí na nic se nezapomělo,plechy se ohýbají vržou všude létají jiskry od železa:aspoň žádná krev a nějaká jiná příjemná změna.Role kluka je velice pěkně obsazená třeba hned při prvním setkáním z otcem,dáš mi pulku peněz:-)rodina se nezapře Doporučuji zajít do kina kinorip je oničem neužijete si to tak. ()

predators

To jsme si zase jednou pěkně pobrečeli, co? A to nám k tomu pěkně rázně hráli! Jj, emoce se na nás valí s každého kousku kovu a přiznejme si, kdo nečeká dvojku?! Já se na ni už teď těším! 80% ()

Slartibarkfast

Když opominu tu tunu trapných klišé, které na mne skákaly z každého rohu. Okleštím to o skrytý americký patriotismus, ve kterém americká tupost poráží rusko-asijský tým. A nakonec vynechám debilního otce, jehož postava byla tak krutě nesnesitelná prakticky až do titulků, pak to byl fajn film o robotovi, co cca 3x boxoval a skoro všechny porazil. Na další drobné blbosti bych raději zapomněl. Jediné dva plusy byly v nápadu, který nebyl zrealizován příliš šťastně, a v soubojích, kterých mohlo být víc, aby zakryly ten rodičovský patos, plný hloupých dialogů. Hughu, proč proboha hraješ ve filmu, který vyloženě ztrapňuje tvé herecké nadání? A jak je proboha možné, že se ten malý kluk jmenuje Dakota? Spousta otázek. 45% ()

PetrPan

Např. Over the Top, Rocky, No Holds Barred ...Shawn Levy si půjčil spoustu motivů z jiných filmů, přidal k tomu "transformeří" robůtky, taky vypůjčené a vznikl z toho takový kupodivu docela pohodový (samosebou předvídatelný) rodinný film s dávkou typicky amerických emocí. ()

cukorek

Keď ľudí prestane zaujímať box a stále túžia po akčnejšom predstavení prichádza box robotov. Ľudstvo je už raz také, vymýšľa vždy niečo nové a niekedy siaha až nad svoje možnosti. Tak to bolo aj v tomto príbehu v ktorom boli stvárnené dve paralelne svety ľudí a robotov. Celý film bol sprevádzaný výbornou hudbou, ktorá pridávala na atmosfére. Od momentu ,keď Max (Dakota Goyo) ostal visieť nad priepasťou na ruke starého robota som celkom podľahol tomuto príbehu a emócie hlavných hrdinov som stále vnímal silnejšie. Aj keď v poslednom boji ATOM (robot) nezvíťazil , napriek tomu sa stal šampiónom z ľudu a víťazstvo patrilo Charlinu (Hugh Jackman) . Očakával som, že toho starého robota trochu vylepšia no nestalo sa, ale to nemení môj názor, že tento film patrí k jedným z najlepších v roku 2011. ()

Pedestrian

Je příjemné zjistit, že ty rodinné hodnoty ani nebolí a že film vypadá o půl hodiny kratší, než ve skutečnosti je. A na co už vůbec nevypadá, je na film od Shawna Levyho (jenom místy je to občas moc, ten kluk asi pije moc coly). Hlavně zápasy robotů v aréně nejsou vůbec hloupé, žádná taškařice, zkrátka profesionální sport budoucnosti. A to snímání smetánky žeru. A to dojemné závěrečné Jackmanovo stínování taky. A vlastně celé je to docela bomba. Transformers 3 patří ve srovnání s tímhle do šrotu. ()

eLeR

Zase raz rozprávka pre deti, plná klišé, čisté dve hviezdy, tretiu dávam za robotov, ktorí boli riadni sympaťáci. :-) ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky