Strhujúca akčná jazda sa odohráva sa v blízkej budúcnosti, kde slovo box už neznamená krv a pot, ale high-tech robotický šport. Charlie Kenton (Hugh Jackman) býval úspešným boxerom, ktorý prišiel o poslednú šancu na titul, keď ring začali ovládať tonu vážiace a dva a pol metra vysoké oceľove roboty. Charlie teraz nič neznamená a je len bezvýznamným trénerom, privyrábajúcim si skladaním robotov zo šrotu, ktorý sotva naškriabe na to, aby sa dostal z jedného ilegálneho zápasu na druhý. Keď sa Charlie ocitne na samom dne, neochotne spojí sily so svojím malým odcudzeným synom Maxom (Dakota Goyo), aby spolu postavili a vytrénovali robot, schopného prebiť sa z periférnych zápasov do najvyššej ligy - Real Steel. Stávky sú vysoké, pravidlá neexistujú, ale pre Charlieho a Maxa je to posledná šanca na úspech a návrat na výslnie. Podarí sa Charliemu boxerský comeback? (TV JOJ)

Radek.SCH

Přesně tak prosťoučké jak jste doufali. Ale překvapivě to nevadí. Chlapi odkojení na osmdesátkových filmech budou asi spokojení. Ale i tak je to blbůstka plná guys movie klišé. Pro holky je teď v kinech něco podobného: Rozbřesk. ()

Rokle

Nejklasičtější a nejpředvídatelnější hollywoodská šablona. Znalý filmový nadšenec může během sledování citovat, ze kterých snímků uplynulých let je zrovna ta a ta pasáž. A má pravdu! Jenže co naplat, zde se odehrává to, kvůli čemu miluju (a doufám, že nejen já) slovní vazbu - prožitý filmový zážitek v kině. Ocelová pěst funguje jak na poli otec a syn, tak i co se týká bitek robotů. Vše je namícháno v poctivém rodinném dojáku, kterému zkrátka nejde nefandit. Schválně si pár minut před koncem povšimněte svých zaťatých pěstí do sedačky a vsadím se s váma o to, že byste Jackmanovi nejraději pomohli. A jestli nebudete při očním kontaktu v pořadí Evangeline Lilly - Dakota Goyo - Hugh Jackman slzet, tak jsem pěkná měkota. Film pro kino s velkým plátnem a kvalitní reprosoustavou (díky za možnost vidět originál s titulky). Jestli se vám někdo ze známých bude snažit namluvit, že Pěst viděl a náhodou se zmíní, že ne v kině, ale odjinud, tak s ním přestaňte kamarádit a nic mu nevěřte, kecá. Z mé strany tohle strká na vrakoviště i všechny Transformery. Update 15.1.2012: Druhá návštěva kina a slzné kanálky jely na plné obrátky. A tentokrát i v dabingu, který se nadmíru povedl. ()

Darkslayer

Na moj vkus až priveľmi klišoidené a patetické. Aj keď je pravdou, že to nepôsobí tak zle ako by sa mohlo zdať a na hercoch je vidieť, že si to úžívaju. Zápasy sú zvládnuté celkom solídňe, ale je nutné povedať, že neponúkajú velkú dávku napätia a ani záverečný duel somnou vôbec nepohol. Na film o zápasnických robotoch to pôsobí až príliš mäkko a rodinne. Trošku špiny a drsnejší ráz by tomu pristal viac. ()

Jocker94

Skvělý film se skvělým Hugh Jackmanem. Mrzí mne jen předvídatelný konec a až moc rychlý spád událostí. Bylo by dobré trochu protáhnout délku filmu a zklidnit děj. Ale i tak je tento film opravdu vysoce nadprůměrný a jsem z něho nadšený. ()

FilmWave

Nemám nic proti naivním americkým snům, ani recyklaci Rockyho. Ale tohle je prostě moc. Klouček na zabití (co je proboha ten taneček?!), Evangeline Lilly akorát brečí a Hugh se sice snaží, ale tuhle hromadu klišé psíma očima a škubáním svalů prostě nezachrání. Navíc mi bylo neustále líto robota, kterého hlavní hrdinové, i když je to jen robot trénovací, pořád posílají do ringu, aby si nechal mlátit do hlavy. Dokonce to občas vypadá, že za tím smutným pohledem chce něco říct, ale na další "AI" bohužel nedošlo. Ujde akorát začátek (chudák robot vs. býk) a konec (chudák robot vs. super robot). ()

char_t

Moderní sci-fi pohádkové převedení Rockyho do jednadvacátého století? Proč ne :) V první řadě parádní roboti v nadupaných zápasech, podbarvených tentokráte kupodivu velmi snesitelným hip-hopem, v řadě druhé klasická vztahovka otec - nově-získaný-syn, tam už logika trochu kulhá a k slzám vás tenhle vztah rozhodně nedožene, ale to vůbec nevadí. Všechno pěkně odsýpá a Atoma prostě musíte mít rádi :) ()

johnywalker

I přes fakt, že od půlky filmu víte jaká bude jeho poslední část, tak vás film pohltí a nakonec si ho plně užíváte... Plný počet si rozhodně zaslouží..!! ()

Kopi1

Real Steel se režisérovi Shawnu Levymu vcelku vydařil, sice jeho předešlé filmy byly průměrné i podprůměrné, ale zde robotí box mě hodně zaujal. Film hlavně staví na vynikajících efektech, kdežto děj je zase předvídatelný, což tomuto filmu ubralo hodně na hodnocení. Také chování Dakoty mi přišlo za hranou a až trapností ke konci filmu. Je to škoda, protože tento film měl velký potenciál, ale bohužel nebyl moc dobře zpracován. ()

mala_kea

Real steel na mě působí mnohem emočněji než třeba všemi opěvovaný warrior. I když je ocelové pěst lehčí variací natransformers, slabší povahy by klidně i mohla rozbrečet. I ten scénář je konečně únosný a plané řeči tu mají svůj skrytý význam a postavy naštěstí jednají více podle srdce než podle režisérova ukazovátka. Zkrátka se jim dá uvěřit. Nemám co vyčíst, jen těch robotický kopů a ramplujícího železa mám trochu dost. 85% ()

Pr4d3d

Jeden z nejpříjemnějších filmů posledních let. Sice jde jen o box s roboty, ale jednak je to skvělá a zábavná podívaná a hlavně nikdy nenudí hluchými místy nebo přílišnou stupiditou. Navíc si Jacknam roli očividně užíval. Zasloužené čtyři hvězdy. ()

GOREGASM

Oddechová zábava pro celou rodinu, která sice zahrnuje všechna klišé rodinného žánru, má ale naštěstí v rukávu dvě esa v podobě sympaťáka Jackmana (jeho poloha v prvních dvaceti minutách mě vybízí k přání, ať už si konečně zahraje nějakou hooodně zlou roli) a dynamických robotích zápasů. Shawn Levy sice z efekty pracovat umí, invence z jeho strany je bohužel nulová, a i když v ringu pěsti sviští ostošest, adrenalin tomu zcela chybí. Levy zkouší vytočit volume fightů hudebním doprovodem, ale ten rozpumpuje jen děti v kinosedačkách, nás ostřílené matadory nechává naprosto chladnými. Nicméně jde o film především pro osoby školou povinné a pro ty bude Real Steel rozhodně vzrušující dvouhodinovkou, o které si budou s kamarády ve škole ještě pár dní povídat. 60% ()

jura-roy

Pěkná zábava s roboty na ovládání, která bohužel nepřináší nic mimořádného. Vše je do posledního puntíku zřejmé již při prvním pohledu a tak jediné co zůstává je snad touha zahrát si se svým vlastním robotem v ringu. (Pokud nejste emocionálně zcela vyždímáni, tak to na vás přeci jen trochu zapůsobí.) ()

Wargoo

Celkom v pohode popcorňák s vydarenými trikmi (tancujúci Atom je bomba), s krásnou Evangeline Lilly a večne sympatickým Jackmanom (aj Olga Fonda ujde), ktorý ale podivuhodne zázračne rýchlo vyšumí z hlavy. Hm, čím to asi bude ? Prílišnými "priblblosťami" v scenári ? Až moc nepriehľadnuteľného klišé ? Možno... Čo sa žánru týka, Rocky bol lepši... Transformers sú lepší... hm, aspoň že sú peniaze, že ??? 4**** za to všetko dohromady, pretože ruku na srdce, menej dať nemôžem, skrátka sa mi to páčilo. 75,238% ()

agassi68

Úvodný boj Ambusha s býkom bol asi najlepšou akciou. Do polovice som bol nadšený a potom to prišlo. Blood sport alebo Rocky po robotovsky by mi až tak neprekážali, no keď malý Max vytrhol mikrofón a začal pindať, zmazal celý dovtedajší dojem z filmu. Jackman sa rád pridal, plač od dojatia v hľadisku mi dal dvojitý hák a potom som to už len útrpne dopozeral.. ()

RakeW

Technicky i herecky v pořádku (a to včetně malého Goyo, i když jak čtu okolo, tak na ostatní moc přesvědčivě zřejmě nepůsobil). Jenže je to prostě extrémně stupidní, předvídatelné a zbytečně natahované. Ze začátku mě ten film vysloveně sral, s blížícím se koncem jsem se nicméně jakžtakž naladil na udaný tón a musel jsem uznat, že to celé dohromady funguje tak, jak má. Druhá věta mého komentáře přesto stále platí. ()

Quipido

Po dlouhé době hodnotím film, který jsem nedokoukal - a právě proto mi ale připadá, že právo hodnotit ho mám. Je to snímek neobyčejně hloupý a ani argument, že je určen pro mladší publikum, u mě neobstojí, protože já bych ho svým dětem určitě nepustil. Jediné, co stojí za zmínku, jsou efekty, kterým nelze v zásadě vytknout nic než to, že nedodávají filmu vůbec nic, ani "poslední záchranu" typu: "vypnu mozek a dokoukám to kvůli audio-vizuální stránce". Závěrem bych ještě rád poznamenal, že tak odporného a nesympatického dětského hrdinu jsem už leta neviděl. Tohle už svým charizmatem nevyváží ani Hugh Jackman. ()

Luk Skywalker

Tento film se příjemně sledoval, ale dost kopíroval film Do útoku! (Over the Top), dále si bere něco z Rockyho potažmo Million Dollar Baby jen místo lidí bojují roboti. To dost sráží hodnocení, ale herecké výkony nejsou špatné. Dále ze začátku Hugh Jackman jakoby hrál Wolverina v prvním X-Men (zápasník, který jezdí po světě). ()

Fr3nk

Světe div se, po tomhle ztrácí Transformeří svoji hodnotu. Né, nechci Transformery nijak shazovat, ale tenhle snímek jejich kvalitu pokořil. Absolutně perfektní casting spojen s luxusními efekty. Tento druh filmu prostě miluji. Roboti + box? Co víc si přát! ()

DHDV

Rodinný film, takže nečekejte nášup drsných scén. Spíše čekejte sentimentální nátlak v podaní dvou lidí a jednoho robota, který jako „žije“ :D. Já osobně ale nenašel ve filmu nic, co by mne nějak uchvátilo. Film je dobře odvedená práce po všech stránkách. Možná proto se zdá být nadprůměrný, protože je to něco, co se už tak moc dnes netočí. Ale pod dobrým obalem se skrývá slabší scénář… ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky