Strhujúca akčná jazda sa odohráva sa v blízkej budúcnosti, kde slovo box už neznamená krv a pot, ale high-tech robotický šport. Charlie Kenton (Hugh Jackman) býval úspešným boxerom, ktorý prišiel o poslednú šancu na titul, keď ring začali ovládať tonu vážiace a dva a pol metra vysoké oceľove roboty. Charlie teraz nič neznamená a je len bezvýznamným trénerom, privyrábajúcim si skladaním robotov zo šrotu, ktorý sotva naškriabe na to, aby sa dostal z jedného ilegálneho zápasu na druhý. Keď sa Charlie ocitne na samom dne, neochotne spojí sily so svojím malým odcudzeným synom Maxom (Dakota Goyo), aby spolu postavili a vytrénovali robot, schopného prebiť sa z periférnych zápasov do najvyššej ligy - Real Steel. Stávky sú vysoké, pravidlá neexistujú, ale pre Charlieho a Maxa je to posledná šanca na úspech a návrat na výslnie. Podarí sa Charliemu boxerský comeback? (TV JOJ)

Doudis19

Něco na tom bude. Základní sci-fi myšlenkou Ocelové Pěstě je, že lidé přestaly chodit na box, jelikož jim nemohl nabídnout tolik brutality a emocí jako zápasy robotů. Roboti bojují do posledního šroubku. Od začátku do konce na 100 % výkonu. Pravdou je, že pokud si vzpomenu na povedené, boxerské zápasy ve filmech Rocky, Rocky 2... , Boxeři nebo nedávného Fightera, ani v nejmenším se tyto matche nedají srovnat s tím, co předvádějí roboti v tomhle, jednom z nejpříjemnějších překvapení roku. Krom neuvěřitelně promakaných a strhujících, akčních scén, které kupodovu fungují i mimo technické disciplíny, byl hlavním tahounem filmu nenucený vztah otce a syna. Nutno podotknout, že si Jackman a malý talent Goyo senzačně rozuměli. Težko říct nakolik to byla zásluha jejich a na kolik tvůrců postav. Jistě, příběh jak od Walta Disneye a občas je to až přehnaně milé a pozitivní, jenže na přesně takovéto filmy se do kina chodí. Na filmy, které nenudí, které vám nedovolý řešit tvrdost či měkkost sedadla a ještě vám vykouzlý úsměv na tváři. ()

TheBalrog

Vůbec není na škodu, že to je něco mezi Do Útoku a Rockym akorát přenesené do budoucnosti. Mě to bavilo, i přes všechny ty klišé. Tak že, rozhodně palec nahoru ! ()

kjakob

Parádní rodinná oddechovka, upřímný a milý film s ultimátními bojovými roboty. Hned si připadám nabušeně když dopiju colu a zmačkám v ruce kus plechu :) ()

filmmovier

Byl to hodně pěkný, příjemný a zábavný film pro celou rodinu. Musím říct, že mě celkem nadchl a to nemám moc rád sportovní a akční filmy. Ale když tam jsou roboti, to je potom něco docela jiného. Nápad s bojovnými roboty je určitě nejen zajímavý, ale i velmi dobrý. A co mi víme jak to v budoucnosti bude ? Soubojové scény robotů jsou chytlavé a moc dobře natočené. Je tu dost dobrých vtipů a akce je tak akorát. No a finále. Čekané, ale to vůbec nevadí, bylo výborné. Hugh Jackman mi do filmu také dobře zapadl. Tahle sci - fi akce je tedy velmi povedená, jen má trošku slabší začátek. 80%. ()

chelseaman22 odpad!

O 73 či 74% přehodnoceno. Film, jehož jedinou taktikou je nasytit pojídače McSmažáků a něco málo vydělat. Účel byl zjevně splněn, jelikož výnos po vydání DVD a Blue-Ray bude zhruba trojnásobný. Proti tomuto snažení nic. Jen nutkání zeptat se, proč, že se vůbec někdo, jako je stálice Hugh Jackman, nechá angažovat do takovéto ubohotiny. Jedna dobrá zpráva tu přeci jen je - druhé pokračování zatím nebylo oznámeno. Odpad! ()

Mr.Ripley

Po nadšených ohlasech jsem opravdu čekal chytrý rodinný film v duchu 90.letech. Dostal jsem jej tak na půl. Spíše prvoplánovitý rodinný film, kde sci-fi prvky hrají kulisu pro klasickou rodinnou aférku. Ač je to místy přitažené za šrouby, Jackman, Lilly a robotí zápasy ve stylu Rockyho dělají z filmu pohodovou záležitost na jedno odpoledne. Stačí vypnout a tiše se bavit. ()

Woody77

Musim dat 100% nic ine sa neda ! Uprimny film ktory ma srdce.Bavil som sa a na 120 min som zabudol na vsetky problemy zivota. Vdaka zan :-) ()

žvanimírek

Ze začátku má Ocelová pěst tendenci diváka lehce ukolíbat, ovšem dokáže ho udržet na uzdě a stopáž se stává naprosto nepodstatnou veličinou. Po stručném seznámení se situací a hlavními charaktery začne Pěst servírovat neskutečné množství zábavy, frajerské scény s robotama a takovou tu hollywoodskou klasiku v podobě klišojdních životních příběhů a silnejch scén, které jsou ale velice dobře připraveny a nakombinovány a které ve finále u žvanimírka vyvolaly absolutní pocit blaha a spokojenosti. Většinou když se člověk na něco těší, tak to končí průserem, ale Real Steel s tím nahulákaným frajerem Jackmanem v hlavní roli dokázala moje "těšení" naplnit na 110%. ()

Jizni Tlapa

Umíchaná robo nakládačka, ale né přímo tím "pravým" způsobem. Klišovitý uplakánek a Jackman? Kdo ho chce vidět v roli, která s akcí nemá nic společného,jen haldu usmrkánek keců?Já rozhodně NE!A tak píšu/říkám: Dvě hvězdy za hudbu od Eminema a robo nápad...... ostatní je jen robotické kopírování ošuntělé Hollywood šablony! ()

LiborGondek

Velice dobrý film, rozhodně doporučuji shlédnout. Silné zážitky z filmu, ve kterém najdeme snad všechny druhy žánrů, od komedie až po drama, vám zaručí skvělou podívanou. Skvělé herecké výkony, skvělí scénář, skvělá produkce Stevena Spielberga a skvělá režie. Co dodat? Hodnotím 90% ()

arbitr

Real movie. Boxerské filmy mám rád, tento přidal jseště něco z budoucnosti na podkladu rodinných vztahů a bylo z toho pro mne příjemné překvapení. Na rozdíl od loňského Zrození planety opic digitální efekty naprosto v pořádku a vhodně použité. Herecké obsazení a hudba na úrovni a že byl scénář průhledný jak čiré sklo? No a co občas je třeba nějakou tu oddechovku, aby se divák mohl nadechnout k dalším hlubokomyslným dílům. Zvláště v "oskarové" sezóně. ()

viperDavid

Hrozne jsem se tesil a vedel jsem proc. Pribehem to hodne pripomina "do toho", ale dejem velmi prekvapilo. Skvely napad usazeny do dnesni reality, r. 2016 neni moc presvedcivy, presto skvele natocene a emotivni. 4* ()

ivan_drago

Tak víc než Rockyho mi to připomíná Do útoku... Pěkně podaný film, kde je teda těch pozitivních emocí na konci až přespříliš. Jackman hraje toho frajírka, který se myslí, že se nemůže zmýlit, pěkně... a nakonec si stejně uvědomíte, že to děcko, které potřebuje usměrnit. je on. Roboti i bitky uvěřitelní a nápadití. A je fakt, že jak se mi to zdálo neuvěřitelný, když jim slíbili ten zápas po jedné výhře v profiringu, tak z marketingovýho hlediska se to opravdu nedalo odmítnout.... A Eminem taky potěšil. A bejt to na mě, tak svého robota naučím něco jako "Kill him at once" nebo "Just win".... a bylo by po ptákách...Jo a z těch dlouhých záběrů do Atomových očí jsem měl nepříjemný pocit, že každou chvíli začne cítit... fuj... hnus... ()

markuc

Nebylo zde nic, co by nejak prekvapilo (i ty herecke vykony byly naprosto standardni, nebo mozna spis podprumerne). Totalni rutina - pro me osobne takovy horsi prumer. Levy nadale zustava mezi rezisery, kteri neumi tocit zajimave filmy. ()

adams89

Ocelová pěst je vlastně takovou pohádkou pro malé kluky jednadvacátého století. Zábavný mix čtvrtého Rockyho a Do útoku, u kterého jsem se nenudil ani chvíli. Délka 127 minut? Vůbec mi to tak nepřipadalo. Pro Jackmana role jak vyšitá, komediální talent on rozhodně v sobě má. Boxerské finále robotů jsem si vážně užíval. Já těm dnešním capartům tohle závidim. Vzniknout takový film před 15 lety, tak se na něj v tu dobu dívám od rána do večera. Opravdu milé překvapení. Jen toho hip hopu tam mohlo být méně, ale čert to vem. ()

Qitek

Být mi deset, dám klidně asi i o jednu navrch. Je mi "bohužel" skoro třicet a tolik sentimentu co teče z plátna a zasmradí celý sál už moc neudejchám. A scén, kdy jsem se pleskal přes čelo a doslova jsem se styděl za to co se děje? Omg. I mráz po zádech mi přejel, jak křečovité a infantilní to bylo. Sračka pro americké děcka. 40% max. Lewy je babral. Jsem zvedavej, jestli se nekdy “ukaze”, ale tipuju jej na jistotu ()

Mrkvič

Zlaté všechny díly Rockyho. Tam byl takový opravdový skutečný hrdina. Tady je jeden tatík, co je za nepochopitelnou legendu, synek, který je prostě zázračné dítě. Potom jeden legendární konstruktér, který má ale do legendy po všech směrech daleko. Lilly je tam na občasné čumendo, ale také by se bez ní film obešel. Pár momentů je docela silných a bylo fajn, že film nenudil přítelkyni, ale možná právě proto mi přišel kýčovitý a krutě nedotažený (jednoduchý). ()

skrblik007

Klasická oddechovka plná klišé, ohraných morálních ponaučení a rádoby vtipných a drsných hlášek - víc se od toho čekat nedá. Děj je sice slátanina několika starších a slavnějších filmů, ale na 2 hoďky to zabaví. ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky