Strhujúca akčná jazda sa odohráva sa v blízkej budúcnosti, kde slovo box už neznamená krv a pot, ale high-tech robotický šport. Charlie Kenton (Hugh Jackman) býval úspešným boxerom, ktorý prišiel o poslednú šancu na titul, keď ring začali ovládať tonu vážiace a dva a pol metra vysoké oceľove roboty. Charlie teraz nič neznamená a je len bezvýznamným trénerom, privyrábajúcim si skladaním robotov zo šrotu, ktorý sotva naškriabe na to, aby sa dostal z jedného ilegálneho zápasu na druhý. Keď sa Charlie ocitne na samom dne, neochotne spojí sily so svojím malým odcudzeným synom Maxom (Dakota Goyo), aby spolu postavili a vytrénovali robot, schopného prebiť sa z periférnych zápasov do najvyššej ligy - Real Steel. Stávky sú vysoké, pravidlá neexistujú, ale pre Charlieho a Maxa je to posledná šanca na úspech a návrat na výslnie. Podarí sa Charliemu boxerský comeback? (TV JOJ)

Pecival

Jenom kvůli tomu, že jsem dostal chuť si jít okamžitě zaboxovat, dávám ušmudlané tři. Začátek ještě jakž takž ujde, ale jak tam začnou sázet emotivní proslovy a rodiná pekla je zle. V rockym jsem se těm zápasům aspoň mohl smát jak jsou idiotský, ale copak nějaká pravidla platí když se rubou dva roboti? Tam si můžou nacpat úplně cokoliv. Poslední fajt sem radši projel rychloposuvem, tak moc bolesti jsem si nezasloužil. Štestí že tvůrci měli sympaťáka Jackmana, ten malej kluk ušel a i technická stránka je výborná. Ženská totálně na ozdobu (ale hodně luxusní ozdoba). Nemít tak rád box, posílám tento produkt do horoucích pekel. ()

tommmy89

Tak čakal som možno od filmu niečo máličko viac i keď som bol presvedčený, že "boto bitky" nebudú premňa žiadnym lákadlom. Natoľko som si ten film pozrel, ale nepociťoval som žiadne extra pocity, ktoré by filmu dávali zamňa významné plus. Amerikánčina je niekedy až prehnaná filmárčina, tento film to prezentoval až nadmieru dokonalo. Umelé herecké výkony, trošku trápny scenár a pošlapaný dej, ktorý sme videli už snáď sto krát :) Čo ma však sklamalo, bol koniec, kedy "Zeus" vyhral. Nehodilo sa mi to do identického záveru stotožneného s týmto typom filmov ! :-* 3* ()

nickfisher

Ladies and gentlemen, chci se jmenovat Atom, robot, který je šampión z lidu. Já vím, tento film zase hraje divákum na city a podobných príběhů mezi otcem a synem se natočilo neurékom, ale když já filmy hodnotím ihned po skončení a srdcem. Před nedávnem jsem kritizoval Warriora s argumentem, že nemám rád filmy v ringu, ale toto je jiné, tam se do hlavy nemlatí lidé ale roboti. Opravdu jsem velmi překvapen, i přesto, že jsem kolem tohoto snímku chodil jako kolem horké kaše a myslel jsem si, že nestojí za zhlédnutí. ()

BuryGol

Vykrádačka Rockyho s pomocí plechovejch rachotin mydlících se v ringu "na zapnutí a vypnutí". Příběh tisíckrát propranej alis "from zero to hero". Na začátku jsem si začal zoufat, na co to zase koukám, ale nakonec jsem si na konci uvědomil, že i já si v hlavě skanduju "Atom, Atom, Atom". ()

KeithMaxwell

Tak tady nepomůže ani sympaťák Jackman a Evangeline Lilly, další film s otravným geniálním děckem (snad jediný film kde děcka nejsou totálně nesnesitelná je stále jen Super 8), řadou trapných scén a rádoby emotivních momentů, 2* za celkem dost akce a překvapuje mě že film který měl být jen zábavou s řadou mlátících se robotů lze natočit takhle nudně. ()

Hugo01

Možná to je Hugh Jackmanem, možná soundtrackem a nebo tím, že na filmech o bojových sportech doslova ujíždím, ale Reel Steal mě doslova a do písmene uchvátila. Příjemný, family-friendly, film s celkem předvídatelnou zápletkou, ale prostě sledovat nabušené roboty, jak se ničí v ringu, that's the dream, right? ()

Ironfood odpad!

Čekal jsem neškodné rodinné sci-fi, které sice bude plné klišé a nelogičností, ale zároveň bude takovou zábavnou oddechovkou. Bohužel jsem se dočkal naprostého odpadu. Mezi hlavní kameny úrazu patří nesympatický dětský hrdina se svými trapnými tanečky a ještě trapnějším projevem po prvním ligovém zápasu. V samotném ději zaráží rovněž neschopnost nějak přesvědčivěji doložit "zápornost" elitního týmu, ruský přízvuk mi v tomto směru jako dostatečný rozhodně nepřipadá. Celé by to snad mohly zachránit atraktivní souboje robotů, ty ale mají vždy naprosto nesmyslný průběh a nezajímavou choreografii (v podstatě je to ve stylu "náš" robot nic nedělá, takže prohrává, nakonec něco dělat začne a vyhraje). ()

vanderbart

co se líbilo: robotí souboje; co se nelíbilo: dialogy, jedno klišé za druhým, ten malej chytrák.. celkově ale ještě dobře koukatelná podívaná, na 3* stále má.. :) přiznám se, že jsem doufal ve víc Update druhe shlednuti 25.11.2020 - snizeno o hvezdicku. Tech klise je opravdu hodne a ten kluk je otravnejsi, nez jsem si pamatoval. ()

Luksa

Další milé překvápko tohoto roku, u kterého platí, že i stokrát provařená šablona může být zábavná, pokud se natočí s citem. Sympatičtí herci, cool plecháči, parádní hudba a celkově moc příjemný film. Transformeři mohou jít kydat hnůj. 80% ()

laky158

Základní dějová linka je klišé ve stylu Stalloneho "Do útoku!" o shledání tatíka s původně nechtěným synkem, ale všechno se tu podává nenuceně, velice stravitelně a je to zabaleno do moderního hávu nesoucího se v duchu robotích soubojů. ()

ZkuKol

Dalo by se říct, že jde o líbivý přehled ozkoušených motivů, stereotypů a klišé made in holywood na téma box a vztah otec-syn. Levy to namíchal velmi chytlavě, akce je přehledná a má napětí i spád, Hugh je fotr roku, Evangeline Lilly sbírá sympatie a Dakota (divné jméno pro chlapce) kouzlí v pravou chvíli na tvářích úsměv i v očích slzy. Nehledejte nic nového, věřte kvalitní práci po všech stránkách a chtějte se bavit, pak vás tenhle boxerský výstup na vrchol s rodinými podtóny určitě potěší... 80% ()

BMAJTZ

Příběhová klasika, ale na bojující roboty se kouká skvěle. Mimochodem Evangeline Lilly je skutečně spíše charakter do televizních seriálů a ne do podobných filmů. ()

Soweek

Typická Shawn Levynovina. Popravdě řečeno se mi zdá, že film neví kudy kam. Na jednu stranu je to film plný hýbajícího se šrotu, násilí, drsného soundtracku v podobě hip hopových pecek a trochu rocku a metalu ze OST z Need for Speedů, na straně druhé je to stále PGR rodinný/dětský film dělaný pro masy lidí, stejně tak jako všechny písničky z Evropy 2. ()

slovan1

Žánrově bych to přiřadil i k rodinným filmům. Takové to klasické sbližování otce se synem a jejich následná jízda po rincích s robotími zápasy. Děckam by se líbili roboti, a to co s Atomem předvádí Max se jím určitě musí líbit. Zápasy byly super a vždy se strhující atmosférou mě pohltily. Potěšila sympatická Evangeline Lilly. Perfektní hudba Dannyho Elfmana jen podtrhovala můj spokojený zážitek z filmu. ()

Dromed

Mám rád roboty. Ale dobrých filmů z roboty je jako šafránu. Z těch Áčkových je to pouze skvělý Terminátor a strašný Transvestmers, proto jsem i za Roborockyho rád. Příště by to chtělo víc robotů a méně familiárních, duševních grcanic tátosynoidního vztahu. Jóó a ten konec :-D to bylo jako kdyby Megatron sežral Sly Staloneho a vysral tento endo. ()

fox171cz

Po velkých očekáváních co jsem na film měl jsem se bál, že budu jako z většiny filmů zklamaný. Mile jsem byl překvapen a nemůžu udělit nic než jen plný počet. Co mě trošičku zamrzelo byla délka filmu a konec. Ale to nic na výsledku nemění. "Jackman" zazářil ! ()

LuciusWlk

Nemůžu než chválit a je mi jedno co si kdo si. Je to trochu klišoidní a dětsky naivní, ale mě to vtáhlo a emotivně bavilo! Malý Max (Dakota Goyo) byl navíc úžasný a zdá se, že tady roste výrazný herecký jedinec :) ()

Bazi

Asi každého diváka napadne, že už brzo nastane doba, kdy takové souboje budou realitou a né pouze fikcí. Zajímavý film s linií založenou na neschopném otci, drzém dítěti a vzájemném sbližování. Lehká podobnost s Rockym nejde zapřít. Ode mě 4*. ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky