Američan

Nájomný vrah je nútený utiecť zo Švédska po tom, čo zabil svoju priateľku. Jeho zamestnávateľ trvá na tom, že nemôže ostať v Ríme a poradí mu, nech sa uchýli do dedinky v talianskych horách. Tie by mu mohli ponúknuť zaslúžený odpočinok. Zoznámi sa tu s katolíckym kňazom a zaľúbi do prostitútky. Ale keďže v jeho živote nie je miesto pre šťastie alebo lásku, dostáva novú prácu. Navyše sa v dedinke začínajú zjavovať podozrivé osoby... Nájomný vrah Jack (George Clooney) je neustále v pohybe a stále sám. Po tom, čo sa jeho zákazka vo Švédsku skončí omnoho tragickejšie, než predpokladal, uchýli sa na taliansky vidiek, kde sa schováva v stredovekom mestečku. Užíva si nerušené chvíle v prostredí, kde sa akoby zastavil čas,  skamaráti sa s miestnym kňazom Benedettom (Paolo Bonacelli) a zároveň aj očarenie miestnou kráskou Clarou (Violante Placidová) prerastá do ľúbostného vzťahu. Idylka však pretrváva iba do chvíle, kým ho neosloví krásna a záhadná Mathilda, ktorá od neho chce, aby pre ňu zostavil zbraň. Jack túto zákazku príjme, no postupne, ako zbraň vylepšuje, začína v ňom narastať podozrenie až paranoja, že sa ho niekto pokúsi zabiť. Jack sa teda rozhodne vystúpiť zo svojho tieňa, čím naruší pokoj mestečka a začne pokúšať svoj vlastný osud... (TV JOJ)

ER

George Clooney nezklamal, ale to ostatní trochu ano. Plusem je solidní atmosféra (i díky místy až paranoidnímu chování Jacka),hezká lokalita a s tím spojené záběry. Mínusem pak logické "nejapnosti" v chování Jacka jakožto protřelého nájemného vraha, který setrvává v úkrytu italského městečka i když je vyzrazen, který podezírá někoho, kdo evidentně podezírán neměl být a kdy je pofiderně zastřelen další nájemný vrah, který má zastřelit Jacka. Film taky brnká na strunu psychologie a tak děj obzvláštní postava kněze a prostitutky,naštěstí tady jsou tóny hrány poměrně čistě. Ale následně to pak kazí scéna s pokusem č.1Jacka zabít (v malém městečku,kde se honí 2 zabijáci,ale neotevře se ani okýnko (hlavně moped či střelbou rozbitá okna auta jdou uprostřed noci hodně slyšet) a o policii neuslyšíte ani týden poté, co uprostřed silnice Jack ponechá mrtvolu "svého" zabijáka. Ale to se dá přežít. Hlavně, že nikdo neměl v ruce samopal a nekosil vše nalevo či napravo. ()

radeckator

Natočený to je dobře, ale ta zápletka okolo které se to celé točí mě teda přijde na hlavu postavená, protože objednat si výrobu pušky u někoho, kdo pak má být tou puškou zastřelen a propásnout tolik příležitostí kdy dotyčný šel zastřelit mnohokrát snadněji musí diváka, když zjistí, že to jen o tom jednoduše nasrat. ()

Inozuka

Jsem chladný, netečný k svému okolí, mající vlastní pravidla a z nich neustupuji ani na krok, tedy neustupoval jsem, stárnu a tak se možná trochu měním... Nálada tohoto filmu je přesně stejná jako jeho hlavní hrdina. Na pohled sterilní, pomalá (ve smyslu neuhybající se svého běhu), ale zároveň precizní a plná netušených hloubek. Již dlouho mě žádný film takhle nevtáhl. Nádherné exteriéry italské vesnice v horách, ale i švédské zasněžené pláně, minimalisticky hrající George Clooney, uhrančivá Thekla Reuten... když ti dva zkouší odstřelovačskou pušku, je v těch scénách ohromné napětí, každou shvíli to vybuchnout. A běžící Tenkrát na Západě v televizi v bistru, je nápověda pro ty, kdo nedávali ve škole pozor. Ano, modří již vědí.... Corbijn u mě obstál a uhájil zlatou od Control. ()

E lan

Takový dlouhý a malinko nudný Depeche Mode klip v hlavní roli s Clooneym. Ve finále rozuzlení zajímavé a dramatické, ale ta cesta k němu je dost rozporuplná a nevýrazná. Není to špatné ale člověk také o nic nepřijde když to neuvidí. ()

mira.l

Hodinu čtyřicet trvající nuda postrádající jakékoliv zdůvodnění nebo opodstatnění toho, proč to dopadlo, jak to dopadlo. Ta jedna hvězdička není za tlumičového kutila Clooneyho (já ho fakt nějak nemusím), ale za jisté charisma v pohledu Thekly Reuten. Teda v pohledu předtím, než si vystřelila woko... ()

Gromit

Prostinký děj, minimum dialogů, pomalé tempo - nic z toho mi na Američanovi nevadilo. Tenhle film je totiž především o atmosféře a hereckém výkonu George Clooneyho. Pokud na tuto skutečnost přistoupíte, budete spokojeni. Pokud ne, budete se strašlivě nudit. Za sebe musím říct jedno - Američan se mi skvěle strefil do nálady. A George má u mě další (kolikátý už?) bod k dobru. Ze současných herců je prostě ten nejlepší a nejcharizmatičtější! ()

Grissom

Hudba :Herbert Gronemayer asi to väčšine prítomných veľa nehovorí ale je to jeden z najlepších súčasných nemeckých hudobných umelcov a dokázal to aj v tomto filme. Réžia: Pre mňa zatial neznámy režisér, ktorý ma ale totálne dostal. George: je tu pre mňa v najlepšej úlohe akej som ho doposiaľ videl. (nebolo ich až tak veľa) ()

crjules

Enspigl to napsal presne.... neni co dodat a opisovat jiz jednou napsane,nema smysl. Jen vic takovych filmu prosim. V dnesni zaplave nekterych komercnich hruz , je to jako kvet na pousti. ()

IEO10

Spojení George Clooneyho a najemného vraha funguje skvěle, moc sem si to nedokázal předstravit ,ale k mému potěšení to dopadlo na výbornou.George si roli užívá a jeho charisma přebíjí všechny herecké kolegy ,kteří se ovšem své role zhostili neméňe dobře.Výtečná atmosféra s nádechem klasických evropských kriminálek je také výborná, navíc hlavnímu hrdinovi prostě musíte přát.K plnému hodnocení mi chybí nějaký wow moment ,který by mě zvednul ze sedadla ,ale i tak se jedná určitě o nadprůměr žánru. Američana řadím na stejnou výši jako 96 hodin a to je co říct :).......80% ()

boo-boo

Veľmi citlivá wannabe artovka ktorá uchváti predovšetkým starostlivo vyberanými panorámami nádherného talianskeho vidieka a Clooneyho minimalistickým, no predsa podmanivým herectvom. Na jednej strane je pravda, ze na tento film treba ísť vyspatý, no na druhej strane mám rád filmy, ktoré ukážu veľa a zároveň dávajú možnosť nad tým celú dobu premýšľať a prežiť si to v plnej miere. Troška chladu zabolí, no ten je nutnou súčasťou vnútorného sveta Clooneyho postavy a tým pádom ju vnímam ako nutnú súčasť atmosféry filmu samotného. ()

john.h

Takovej ničím nevybočující rutinní průměr, kde nejpůsobivější scéna, kterou už žádná jiná nepřekoná, je hned v úvodu filmu. ()

Marty7CZ

Jirka Clooneyovic je bourák v každý vteřině, žeru ho fakt jak ženská. Corbijn, to je pro mě ikona všeho filmovýho kolem DEPECHE MODE. To pomalý tempo sem jim odpustil a dokoukal do konce celkem v pohodě. Ale trochu mi vadilo, že toho zabijáka by v tý vesnici poznalo i malý dítě... 4 hvězdy proto jako bonus! ()

Miro_CZ

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film mě bohužel vůbec nezaujal. Děj se táhne v tak rozvláčným tempu, až mě to přestávalo bavit. Čas od času se stalo něco zásadnějšího, ale nestačilo to na to, aby mě film začal bavit. ()

alldo.raine

Velice slabé, nudné. Víceméně jsem asi tento film nepochopil, protože mně přišel o ničem a tak nějak jsem dělal vše možné u tohoto filmu, jenom abych ho snad nemusel sledovat. Tento film mě ničím nezaujal, i ten konec je tak nějak předvídatelný. ()

DavidWebb

Thriller o nájomnom vrahovi s Jurajom Klúnym? Spolu so zaujímavým začiatkom som si od toho sľuboval veľa. Chyba. Ja som sa pri tom nudil. Aj napriek plnokrvnej talianke Placidovej, ktorá je mimochodom kus peknej tvárnej baby, som z toho nevedel vydolovať nič, čo by stálo zato. Bolo to ako pokus o niečo, čo neviem definovať. A aj keď je mi z toho trochu smutno, tento film ide u mňa do zabudnutia... a do koša. V opačnom poradí. ()

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

19.05.2012

Spisovatel John le Carré je jeden z největších klasiků špionážního žánru a adaptace jeho bestselleru Jeden musí z kola ven patří k nejlahodnějším filmovým pamlskům loňského roku. A chystá se filmová… (viac)

Clooneyho „bokovka“

Clooneyho „bokovka“

04.11.2009

George Clooney začne tento pátek v amerických kinech zírat na kozy a to je čas, kdy je potřeba upozornit na jeho osobu novinkou o nějakém dalším projektu. Král hollywoodských sympaťáků právě v těchto… (viac)