Po třech letech strávených za mřížemi, Mitchel (Colin Farrell) opouští věznici s dobrými úmysly. Ale když potká starého přítele Billyho (Ben Chaplin), gangstera, který se zrovna ohlíží po nějaké práci, Mitchel se k němu připojí, výměnou za místo k bydlení. Když se znovu zaplete se svou minulostí, je vtažen do života Charlotty (Keira Knightley), filmové hvězdy která se schovává před hordou fotografů a reportérů. Přitahován její krásou a zranitelností, rychle se ujímá role jejího ochránce. Začínají spolu plánovat nový život v Los Angeles, ale plány jim zkříží gangový boss Gant. Mitchelovi je jasné, že před Gantovým hněvem není v bezpečí nikdo z jeho blízkých a rozhoduje se vyřešit věci mezi nimi jednou provždy. (oficiálny text distribútora)

Slasher

Trochu mimózní gangsterka, postavená kolem Farrellova irského charismatu. Občas mě zaskočila, co se plynulosti týče, jelikož to působilo, jako by střihač zapomněl přistřihnout pár scén, nebo se sem tam unáhlil a usekl to příliš brzo. Ale i to přispívá ke zvláštnosti a to né že jednoznačně špatně. Herecky je to docela vychutnávka, protože Farrell je dobrý a Thewlis (výhul) s Winstonem (boss) ve svých vedlejškách přímo excelentní. Keira jako by tam byla a nebyla, což mně osobně nevadilo. Celkově je to film nesoucí se v pomalejším tempu, který sice může trochu zmást, ale jinak je docela "cool" a místy i opravdu humorný. 7/10. ()

Hild

Film, který se určitě snažil zařadit mezi klasiku gangsterských filmů, jenže tohle zkrátka vůbec nevyšlo. Monaghan jakoby od začátku nevěděl, co od filmu vlastně sám chce, nebo kam chce celý film směřovat, celé to pak působí strašně chaoticky. Na mě celý film působí jako slátanina scén bez většího smyslu, scénář se zkrátka moc nepovedl a nad některými dialogy jsem se musela vážně pousmát. Ve filmu navíc absolutně nezafungovala romantická linie mezi Keirou a Colinem, vlastně je tady úplně zbytečná a v příběhu bezvýznamná. Největším kladem filmu je pak bezesporu obsazení, Collin Farrel se role zhostil na výbornou, stejně tak David Thewlis a Ray Winstone. Londýnský gangster je tak další film, který brzy upadne v zapomnění, protože zkrátka na filmovém poli je mnoho daleko lepších gangsterek, které si vždy (a určitě ne jen já) pustím raději. ()

3DD!3

Zasraní fotbalisti. Divné. LONDÝNSKÝ GANGSTER nemá spád. Má obrovský potenciál, skvělé herce, solidní zápletku, ale místy strašně ztrácí dech. Keira Knightley je jinak úžasná, dlouho jsem ji v ničem neviděl, ale i na tom malém prostoru mě znovu uhranula. Jinak výběr hudby se povedl jako už dlouho ne. Geniální soundtrack. ()

D.Moore

Tedy musím říct, že pod tíhou dosti drsných hodnocení, která Londýnskému gangsterovi přiřkli někteří zdejší uživatelé a uživatelky, jejichž názoru si vážím, jsem čekal leccos. Že se ale z filmu vyklube tak zábavná věc, to ani ne. Scénář sice žádná sláva, předvídatelně spojuje hlavně nepřekonatelnou Carlitovu cestu a Costnerova Bodyguarda, nicméně britská šmrncovní atmosféra a spousta sympatických herců (kromě ústředního dua především Ray Winstone a David Thewlis, bylo by ale nefér opomenout slizouna Bena Chaplina a přeroztomilou Annu Friel) mě nakonec nenásilně přiměly na klišé zapomenout, dívat se, bavit se, poslouchat parádní soundtrack a nepřemýšlet, kde už jsem tohle hernajs viděl. ()

TeeAge

|| Scenár: William Monahan / London Boulevard by Ken Bruen | Hudba: Sergio Pizzorno | Produkcia: Graham King, William Monahan, Quentin Curtis, Tim Headington, Redmond Morris, Colin Vaines | Distribúcia: Pinema | Štúdio: GK Films, Henceforth | Rozpočet: 35 miliónov $ | Tržby: 2,101,617 $ || ()

• Natáčení probíhalo od 19. června 2010 v Londýně, Hammerwoodském parku a v Los Angeles. (Kuzmik)

Colin, Keira a londýnský bulvár

Colin, Keira a londýnský bulvár

26.01.2009

Nebojte, nebudeme tady vytahovat žádné klepy a lechtivé nechuťárny. Ani se nezrodil další suprehvězdný pár. Tak se prostě bude jmenovat film, ve kterém se spolu objeví čerstvý držitel Zlatého glóbu… (viac)