Vysokoškolský učiteľ literatúry John Brennan (Russell Crowe) s manželkou Larou (Elizabeth Banksová) a synčekom Lukeom (Ty Simpkins) bývajú v Pittsburghu a vedú pokojný rodinný život. Všetko sa razom zrúti, keď Laru obvinia z vraždy a na základe nepriamych dôkazov odsúdia na dvadsať rokov väzenia. John verí v nevinu svojej manželky a v bezvýchodiskovej situácii sa rozhodne, že zorganizuje jej útek z väzenia. Pripraví zložitý plán a vydá sa do neznámeho a nebezpečného sveta zločinu, v ktorom riskuje všetko pre ženu, ktorú miluje. Na základe rozhovoru s mužom (Liam Neeson), ktorý sedemkrát ušiel z väzenia, starostlivo pripravuje všetky alternatívy a chystá falošné stopy pre políciu. Keď sa však dozvie, že manželku o tri dni prevezú do inej väznice, musí projekt urýchliť a zohnať peniaze hoci aj krvavou cestou. V ostrej akcii ho však zaskočí také množstvo nečakaných prekážok, že oslobodiť ženu, vyzdvihnúť syna a stihnúť bezpečný odlet z kontinentu sa mu z časových dôvodov nepodarí. A uniknúť polícii, ktorá mu je neustále v pätách a uzavrela celé mesto aj hranice štátu, sa zdá byť celkom nemožné... (TV JOJ)

liquuid

Naprosto skvely film. Videno 5x. Jednou za cas si ho znovu dam a i popate jsem udrzel pozornost a vsimam si vsech detailu. Opravdu propracovane dilo. Je mi uplne jedno, ze je to remake. Russel zahral bravurne. Neni zde co vytknout, skvele natoceno, vhodne zvolena hudba, je to napinave. Plna palba ! ()

Tominni

Remake filmu Nevinná se povedl takřka na jedničku. Russell Crowe v roli učitele, který se upne k jedinému rozhodujícímu kroku, jak dostat svoji milovanou ženu z vězení. Výborně natočeno, celou domu jsem byl v napětí, jak to nakonec dopadne, co se povede a co ne, protože i ten sebelepší plán může mít trhlinky a ne vždy všechno podle plánu jde. Velmi dobrá práce Paule Haggisi! ()

PlysovyMacko

Výborne vystavaná dráma o úteku z väzenia. Hlavný hrdina si vypracuje podrobný plán a uchýli sa k nelegálnym praktikám, aby dostal svoju ženu von. Samotný útek je napínavo natočený, páčilo sa mi ako vybehol s políciou. V pár flashbackoch sa tiež rieši či je manželka nevinná.  Zaujali ma detaily - to že sa na internete dá nájsť ako si vyrobiť pakľúč alebo ako sa vlámať do auta. Russell hrá presvedčivo. ()

Jebak8

Zvláštní film. Trochu delší než by mohl být. Obtloustý Russell a děj do kterého není příliš vidět. Trochu napínavý. Bez vtipu. Nejlepší okamžik: podání ruky mezi otcem a synem (Russellem). ()

Bobofon

Tak se naši milí Američané zase jednou pustili do remaku francouzského filmu a zase ho jednou pěkně sprasili. Všechno hezké z tohoto filmu je zkopírováno z francouzského originálu, a to, co je přidání navíc (paklíč, zoo) je slabota a zbytečná vycpávka. Největší haluzí filmu ovšem je k smrti nesympatická Elizabeth Banks - kvůli TAKOVÉHLE ženě (protivná, nepříjemná, hysterická) by žádný chlap neměl důvod hnout prstem. Sorry Russelle, ty jsi dělal co jsi mohl, ale dvě hvězdy pro tohle jsou až dost. Vřele doporučuji mnohem lepší francouzskou původní verzi. ()

benny159

Úchvatné spracovanie pôvodného francúzskeho filmu, ktorý som mimochodom nevidel, ale americké spracovanie stálo za to. Nezabudnuteľný Russell Crowe a k tomu sekundujúca Elizabeth Banks. Prvá polovica filmu sa v podstate len rozbieha a pripravuje nás na to, čo príde v druhej polovici, ktorá chytila na moje prekvapenie neskutočné tempo. Kriminálny thriller ako sa patrí. 80% ()

Blazis34

Velice pěkné drama s už otřelým tématem. Po neprávu uvězněný člověk spoléhá na své blízké, aby ve světě mimo mříže zjistili skutečnou pravdu. Tento film nebyl vyjímkou, ačkoliv tam byly malé odlišnosti. Za prvé musím pochválit skvělé herecké výkony hlavních představitelů a nejvíce Russella Crowea. Dále bych vyzdvihl skvěle promyšlený plán úniku, i když nějaké věci byli až moc jednoduché. Vytkl bych, že nebyl zde popsán a více rozvinut začátek, soudní řízení a první roky ve vězení Lary. Jinak bez větších výhrad. Dávám 85% - zasloužené čtyři hvězdy. ()

Raptile

NÁŘEZ!!!! tohle mělo dostat oskara!!!!!! králova řeč i s fighterem at se jdou zahrabat!!!! doporučuji všem dlouhé ale ani chvilku jsem se nenudil s napětím jsem sledoval do poslední chvíle jak to všechno dopadne ***** ()

x_ander

Skvělý thriller a vynikající Crowe v hlavní roli. První část filmu zobrazující drama rozvrácené rodiny se přelije v napínavou chuťovku, a ač je The next Three Days k závěru malinko přitažený, nedá vydechnout do posledního záběru. Víc takových filmů. ()

jokerik

Cestou z kina se sama sebe ptám: byl ten film v originálním znění s titulky nebo dabovanej? Tak mě vtáhnul do děje, že jsem se v něm úplně ztratila. Taky bych chtěla, aby pro mě nějaký muž tolik riskoval. Russel Crow je borec z fešákova, Paul Haggins šéfuje svým kameramanům dobře, opravdu se dá otevřít auto tenisákem??? ()

Cannonball

Remake rukopisom Haggisa. K dokonalosti mu chýba nutkanie zodpovedať všetký otvorené otázky alebo pochybnosti. Pritom nebolo to vôbec nutné, veď sám hlavný hrdina John o to nejavyl záujem. ()

Spratekk

napínavý jako kšandy, od poloviny filmu jsem zapoměla snad i dýchat. Film, který baví od začátku do konce. Celou dobu jsem netušila jak to dopadne!! ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona

06.10.2009

Přinejmenším ve svém novém filmu The Next Three Days, jehož natáčení zahájil oscarový Paul Haggis v pátek v Pittsburghu. Liam Neeson se s letošní osobní tragédií vyrovnává plným pracovním nasazením.… (viac)