Štúdio Marvel uvádza nový film Doctor Strange. Dr. Stephen Strange je svetoznámy neurochirurg, ktorého život sa radikálne zmení po desivej autonehode, ktorá ho oberie o to najcennejšie, čo má – o schopnosť používať ruky. Keď ho tradičná medicína sklame, je nútený hľadať pomoc na neobyčajnom mieste, mystickom Kamar –Taj. Rýchlo však zistí, že toto miesto nie je len uzdravovacim centrom, ale tiež základňou pre boj s neviditeľnými temnými silami, ktoré chcú zničiť náš svet. Strange sa po získaní nových, magických schopností musí rozhodnúť, či sa vráti k svojmu pôvodnému životu, plnému bohatstva a uznania alebo sa ho vzdá a bude chrániť život na zemi ako najsilnejší čarodejník na svete. (Saturn)

Praxis

Psychedelic trip na LSD. Vizuální orgie, které někdy můj mozek nechápal, skvělé akční scény, které nabraly nový multidimenzionální rozměr, vtipné hlášky a luxusní Cumberbatch. Jinak klasický Marvel origin, jenž oživuje kouzelnického hrdinu a zbytečně někdy tlačí moc na pilu. A nudný záporák, který jen plýtvá nadáním Mikkelsena. Ovšem já se bavil,i když na pět hvězd to přeci ještě nestačilo. 82% ()

kolda1990

No, nejslabší z Marvelů zatím u mě. Benedict sice umí, o tom není pochyb, ale nestačilo to prostě. Na můj vkus moc předimenzované, až moc čáryfukování, i když se to asi dalo čekat, ale stejně. V určitých scénách mi to připomínalo Počátek. No a Mads jako záporák nebyl vůbec, ale vůbec dobrej. Lépe řečeno, ta postava nebyla dobrá, Mads se snažil ale bylo mu to houby platné. Ani ty marvelovské vtípky tam neseděly. ()

Ellmariachi

Jak postupně na mě marvelovská éra útočila a polapila, tak stejně rychle o mou pozornost může přijít pokud na mě bude chrlit podobný výtvory. Že jde o originální počin, který vybočuje ze zajetých emkových kolejí? To si nemyslím. Že je závěr originální a neviděný? Možná ale neskutečně nudný. A že je Strange nástupce Starka? phe...nenechte se vysmát. 40 procent. ()

Laxik

Svěží, neskutečně zábavný, napínavý, vtipný. Zajímavější než všichni Ásové a Kapitáni dohromady. Jenže co naplat, čím víc se nad celým filmem po opuštění kina zamýšlíte, tím víc vám dochází, že to vůbec nedává smysl. A ačkoli se vám starověká plešatá Tilda Swinton snaží namluvit, že 'Not everything has to,' nemůžete se zbavit dojmu, že prostředky zde byly posvěceny účelem častěji a častěji, jak se film blížil k závěru. Čert vem časový paradoxy, o těch tu nemluvím, i když mi zamotaly hlavu třikrát dokola. Jde mi o motivace laxně budovaných postav i pouhou logiku myšlení samotnou. Následuje seznam "PROČ", který vyzrazuje některé časti filmu: Proč Kaecilius nezničil New Yorskou základnu hned poté, co se osvobodil z těch mechanickcýh pout? Vždyť tam byl sám! Proč po dvou zmařených útocích na New York, jehož základna tak byla zdecimována a jeho obrana oslabena, nezaútočil na New York potřetí, a místo toho se vydal do Hong Kongu? A proč se tam úplně všichni ti mágové z Kamar Taj přesunuli za ním? To je jako když v se v Temný rytíř povstal všichni policajti rozhodli pro zátah do kánálů! Co kdyby zaútočil v New Yorku, vy pitomci! Proč byly ve svatyni v New Yorku ty portálové dveře, když se každý může s pomocí Sling Ringu teleportovat na libovolné místo na světě? Což mi připomíná - proč se mágové někdy zapomínají teleportovat? Vždyť by se padouši mohli objevit přímo ve svatyni, evidentně se tam dostat dá. A proč si krucinál všichni zastrkují svoje teleportační prsteny, které tvoří jejich základní výbavu a životní nutnost v jednom, za opasek, kde jim je může každý šlohnout (což se mimochodem děje až absurdně často)? Proč vlastně Ancient One čerpá sílu z Temné dimenze? Nemůžete o postavě říct, že je 'complicated' a tím se vyhnout potřebě dát jejímu chování logiku! Což nás přivádí k Mordovi. Chápu, že je to typický zaslepený člen sekty, kterému učení Ancient One změnilo život, který by pro ni a celou svou sektu bez ozázek a zaváhání zemřel i zabíjel a kterému se, když zjistil, že mu lhali, rozpadl život, ale zároveň se jedná o člověka natolik intelektuálně nadaného, aby se stal v Kamar Taj mistrem, takže proč je krucinál tak zabedněný, že se ani nenechá přesvědčit o tom, že věci nejsou černobílé? A proč se o to, u velkého Dormammu, nikdo ani nepokusí? Vždyť se z něj může stát váš příští nepřít- ups, stalo se... Ačkoli uznávám, že některé věci by se daly logicky vysvětlit, vysvětleny nebyly. Ale protože jde o popcornovku, která představuje nový neuvěřitelný svět plný vlastních pravidel, doslovnost bych v tomto případě uvítal. ()

SonGokussj

My god this was awesome... Herec se hodí, příběh super, střídmě vtipné, dobré hlášky, úžasné CGI (na filmu není CGI tak možná operační sál a 1/2 herců), všehovšudy úžasné. Tohle se Marvelu povedlo :-) Za mě velká spokojenost. Dalo by se pár věcí vytknout, ale to bych pak musel snížit hodnocení u všeho tak o 1-2* :-D Kouzelných 90% ()

filmsim

Solidní, místy předvídatelný origin, který sice nebalancuje na hraně dramatu a komedie, tak dobře jako některé jiné komiksové filmy, ale zase to dokáže vyvážit neokoukaným pojetím mystiky a kouzel. Vtipy občas působí jako pěst na oko a to hlavně ve vyhrocenějších fázích nebo v miniepizodkách při výcviku. Po konci jsme měl z filmu dojem, že temnější a více vyhrocené prostředí by tomu všemu slušelo víc, ale přeci jenom je to další charakter, který tvoří část marvelovské famílie, a tak se není čemu divit, že je to zase celé extrémně barevné a místy dětinsky vtipné. Co se týče obsazení, tak mě opět překvapil Benedict Cumberbatch, který sice ve většině případů hraje podobné nadmíru inteligentní postavy, ale zde opět dokázal svůj charakter odlišit od typů Sherlocka a jiných. Z arogantního neurochirurga se tak stává o špetku méně arogantní kouzelník, který i přes své neduhy působí velice sympaticky a připojuje se tak po bok Iron Mana a Star Lorda k nejvděčnějším marvelovským charakterům. Zbytek osazenstva samozřejmě trpí nedostatkem prostoru, ale i tak se dá vyzdvihnout výkon Tildy Swinton a Rachel McAdams, které i ve svých menších rolích dokázali naplno zaujmout. Horší je to se záporákem Madsem Mikkelsenem a Chiwetelem Ejioforem. Nevyužít takhle špičkové herce je tak trestuhodné až mi zůstavá rozum stát. Jejich výkon je tak velmi průměrný a není to ani tak tím, že by se nesnažili (minimálně u Mikkelsena je ta snaha znát), ale spíš tím, že vskutku nemají co hrát. Jedním z největších pozitiv celého filmu je však vypiplaný místy až tripový vizuál, který se nese v každé originální akční scéně, která si hraje s převrácením realit a jiných dimenzí. Tady si rozhodně trikaři zaslouží pochválit, a i když se jejich práce velmi inspirovala Inception, Interstellarem a dalšími snímky, tak jejich vykrádání není tak okaté, protože se jim podařilo vměstnat do filmu i originální prvky, které působí novátorským dojmem. Dalším vhodným krokem bylo použití hudby Michaela Giacchina, který konečně přišel s výraznějším soundtrackem než na jaký jsme v Marvel Universe zvyklý. Kolem a kolem se tak jedná o velmi příjemné překvapení, které si na nic nehraje. Neuškodilo by příště více vysvětlit pravidla celého čarování a toho, co všechno je vlastně možné (měl jsem totiž pocit, že teď je možné úplně všechno a pravidla hry si postavy vymýšlejí za pochodu). Prezentace dalšího "superhrdiny" se Marvelu opět velmi povedla a já jsem moc zvědavý na to, jak se mystika projeví v následujících Avengers. 7/10 ()

Alementina

4,5* ale ve vizualu, ty neuveritelne skladacky, ktere predstihly i Počátek, který tak hrozně připomínaly, mě hrozně bavily. Na to, že nemám ráda Cumberbatche a řikala si, že to pořád bude Holmes, tak byl přijemné překvapení. Jediný, co můžu vytknout, je divnej záporák, co je nějak divně zápornej a vlastně ani není záporák.... a ten příšerný plakát. A vyplati se počkat na obě! potitulkové scény... pořád necháu, jak někdo může z kina odcházet už po první scéně. Těším se na druhý šálek čaje :) ()

Spike17

pustoprázdno. Přerod hlavní postavy a celkově jeho chování ve filmu zkratkovitě vyobrazeno, stejně tak motivace pro přerod nového záporáka. Paradoxně jediná zajímavá postava ve filmu je Swinton, kterou sráží herecký výkon, takže pro potěchu očí zůstává pouze kráska McAdams. Marvelovský klasický umělý příběh hrajícím na vizuální efekty(?) a humor(?) s klasicky mizerným záporákem, který řadím na úplné dno marvelovského univerza. ()

gogos

Doctor Strange přináší do Marvelovek novou a svěží krev. PO všech těch technologiích, robotech a velkolepé destruktivní akci tu máme sympatického hrdinu skvěle ztvárněného jedním z nejpopulárnějších herců současnosti, který místo svalů používá mozek a místo opulentní technoakce se ohání čarami a kouzly. Doctor Strange je zajímavý, nápaditý, zábavný a vizuálně svěží, avšak takovým nadšením jako po shlédnutí animované předlohy tentokráte nehýřím. Přesto poctivé 4* ()

DH3Factor

Tak nějak nevim co si o tom myslet. Je to takový "strange"! Z hlediska příběhu je to pořád stejný kolovrátek boje nezdolného dobra proti kardinálnímu zlu, takže žádná výhra. Ony se ty komiksové zápletky podesáté už docela okoukají. O humory se film občas snaží, ale tentokrát to na mě působilo křečovitě. Jinak Cumberbatch i Mikkelsen v rolích stejně laděných mindfuckerů dobrý a stejně tak vizuál, který vám nejednou protočí panenky jako desátý panák tvrdého. Prostě takovej fantasy Inception s červenopláštníkem, hvězdnejma bránama a destrukcí toho nejhrubšího zrna. Dokupy tak oči jásají, mysl strádá. 60% ()

Kaluž

Jděte už s těma pohádkama rýsovanýma podle jedné šablony do prdele. Ale vážně, vždyť už je to trapné. Dobro versus Zlo v balíčku efektních CGI kulišáren po třistapadesáté. Diváci starší patnácti let u toho musí upadat do komatu. Já se vypnul hned při výskytu slova Dormammu. Zbytek jsem dojel na autopilota. ()

slunicko2

Bulvární ztvárnění pritimitivních a naivních představ o magii sází na atraktivitu tématu, přirozenou lidskou touhu odhalovat nepoznané a stálý hlad teenagerů po tajemnu. 1) Děj, lze-li to, co před divákem probíhá, tak označit, je logicky pospojován, ale vše je duchovně prázdné. Chvílemi je film roztomile vtipný, ale vzápětí to zabijí laciné a hloupé hlášky. Celá slátanina ve svém vizuálu pouze působí jako vykrádačka Matrixu. Argument, že komiksy jsou prostě takové, považuji za plonkový. Nemusí být a někdy i nejsou._____ 2) A ve vizuálu se tvůrci vskutku vyřádili. Impresivní titulky uvádějí více než tisíc (!) jmen (visual artists)._____ 3) While heroes like the Avengers protect the world from physical dangers, we sorcerers safeguard it against more mystical threats. Teď to víme. Tajemství je prozrazeno. ()

movieband

Strangeovi jsem musel dát druhou šanci po třetím Thorovi, protože jsem si říkal, že by mě přece jen zajímalo, jak to s ním vlastně bylo. Prvně sem u toho zaspal, podruhé jsem se u toho bavil. Sice na tak, jak u třetího Thora, který byl perfektní, ale jako origin jedné z dalších postav Marvel universa to bylo podařené. P.S. 3D v kině mohlo být kulervoucí. ()

italka63

Vzhledem k tomu, že všechny marvelovky beru s rezervou, byla jsem mile překvapená, film jsem si pustila jen díky Cumberbatchovi, neboť se mi zazdálo, že jsem ty jeho oči barvy mořské laguny již dlouho neviděla, a jako dárek tam byl přibalený Mikkelsen, kterému to fakt seklo, takže jsem díky němu se sebezapřením viděla i Tildu Swinton, kterou jako herečku snesu, vizuálně hermafrodity fakt nedávám. No, začnu jako vždycky, neexistují jiná města než Londýn? Dále jsem chvíli brblala, že Počátek už tu byl před lety, ale ve finále to do sebe začalo zapadat a místy to bylo vtipné, dočkala jsem se i pěkného souboje, přičemž mě vždycky vyrazí dech Mads, ta jeho zvláštní chůze kdy nehne rameny a rukama, a najednou v prvním jiném pohybu se z něho v dere ven ten jeho bývalý tanečník a je tu úplně někdo jiný. Takže pokud to shrnu a zavřu oči nad nicmoc ztvárněným největším zlem vesmíru, doklopýtám ke čtvrté hvězdě s odřenýma ušima, leč přece. ()

Hanyou

Stále ještě nejsem Marvelu přejedena. Dr. Strange je sice "zase" jen další origin story, ale je to zase úplně jiné, takže bod k dobru, že dokážou být pořád ještě originální. Hlavně tedy musím vyzdvihnout úžasné souboje, tohle jsou totiž přesně věci, které chci ve filmu vidět, věci, které jsou ve skutečnosti nemožné. B. Cumberbatch je skvělým představitelem doktora a i ostatní postavy byly super. Snad přestanou mít určití lidé kecy na whitewashing, když je jasně řečeno, že The Ancient One je keltského původu. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

01.07.2021

Obsazení čtyřky Johna Wicka nepřestává bobtnat. Mimo představitele titulního hrdiny Keanu Reevese se tak ve filmu dočkáme například i Donnieho Yena, Billa Skarsgårda či Hirojuki Sanady. A teď se k… (viac)

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (viac)

Scott Derrickson zpátky u hororu

Scott Derrickson zpátky u hororu

02.11.2020

Režisér Scott Derrickson před pár měsíci opustil pokračování Doctora Strange kvůli kreativním neshodám, a nyní se zdá, že se místo toho vrátí ke svému milovanému žánru – plnokrevnému hororu.… (viac)