Nicholas Von Orton (Michael Douglas) má na konte 600 miliónov dolárov, patrí mu administratívna budova v centre San Francisca a prekrásny zámok za mestom. Má peniaze, kam sa pozrie, a kam sa pozrie, tam vidí peniaze. Aj tak však pri sledovaní ekonomického spravodajstva večeria sám. Manželka s dieťaťom ho opustila už pred rokmi, nemá ani dobrých priateľov. Osobná kríza sa prehĺbi v deň jeho 48. narodenín – v rovnakom veku totiž jeho otec spáchal samovraždu. Ako jediné východisko zo slepej uličky sa javí prekvapenie od brata. Conrad (Sean Penn) daruje Nicholasovi k narodeninám výnimočný darček, ktorým je vstupný kupón do tajuplnej Hry. Tá nemá žiadne pravidlá, prihláška však sľubuje zážitok, ktorý mu zmení život. Nicholas napokon prihlášku vyplní, ale o hre sa aj tak nič nedozvie. Po podpise zmluvy sa však začne krútiť spočiatku nenápadný kolotoč, ktorý však hrozí zničením jeho kariéry, bohatstva, postavenia, slobody a nakoniec i života... (TV JOJ)

mi-ib

Vzhledem k nesmyslnému a také málo záživnému průběhu mi bylo brzo jasné, že musí přijít nějaká bombová pointa. Ta nakonec po 110 minutách filmu přišla a super byla. Jenže pak je zas rozředěna dalšími zbytečnými 5 minutami. ()

Iriquindae

Dost zajímavý (i když místy naneštěstí trochu akční) film, který mě dokázal překvapit stejně jako hlavního hrdinu. Téměř bych se tu nebál srovnání s Klubem rváčů, který patří k mým nejoblíbenějším filmům. ()

candy_daze

WTF was that about? Rozhodně nejslabší Fincher a po tom celém hypeu, který kolem toho je, celkem zklamání. Douglas byl perfektní. Atmosfericky velice dobré, ale má to prostě "to něco", co mi vadí. V první řadě nelogičnost, v druhé řadě konec. Možná jsem nepochopila, co tím chtěl básník říct, a Dave to točil s určitým sociálně-psychologickým smyslem, ale já ho nevidím. ()

Pesosek

Skvělý film. Vynikající atmosféra napětí, kdy divák ponořený do děje netrpělivě očekává, co se stane. Celou dobu nemáte ponětí, stejně jako hlavní hrdina, co se to vlastně děje. Jediným zklamáním byl konec, jenž odhaluje zápletku filmu, k celému ději je až příliš přímočará, čekával jsem něco jiného, víc netradičního. ()

Vorima

Výborné herecké výkony, doplněné zajímavou zápletkou v opravdu stísněné atmosféře. Úplný konec vskutku hollywoodského stylu, ale i tak to stojí za sledování. Rozhodně doporučuju. ()

tranquill

"Co můžeš dát člověku, kterej má všechno?" Vynikající "konspirační" thriller. Michael Douglas exceluje a dává vzpomenout na Schumacherův Volný pád! Originální námět - dokonalé zpracování. ()

Vencik89

Tady jsem až do poslední chvíle netušil, na čem jsem a to se mi moc líbilo. Vlastně jsem ani na konci neveřil, že je to tak, že ještě něco nepřijde. Myslím si, že tohle by přesně měl film na člověku zanechat, tu touhu přemýšlet o tom ještě pěkných pár dní po tom, co ho viděl, i když přitom při filmu samotném se moc přemýšlet nemusí. ()

chrispe

Věděla jsem, jak to dopadne (díky kamarádi) a proto jsem se možná během sledování kapku nudila. Nicméně i tak to od Mexika dostalo spád. Dobrej film! ()

Kingjiri

POZOR NA SPOILERY. Ačkoliv o samotnym závěru snímku vedou místní filmový teoretici vášnivý diskuze na něčem se asi všichni shodneme - co se dělo hlavní postavě nebyla náhoda, ale účelově někym řízenej sled událostí. Proto mě zaráží, že se jen minimum lidí pozastavuje nad tim, na jaký náhody se scénář spoléhá a že nějaký věci prostě naplánovat nešlo (odkud přesně Nicholas ze střechy skočí; že objeví kličku k oknu taxíku, kterou nosí celou dobu s sebou - jinak by byl v půli filmu konec apod.). Hra mě ze začátku dost zajímala, ale jak pořád přibývalo zvratů a dalších úkolů, začínal jsem si klepat na čelo a nevěřícně kroutit hlavou. Michael Douglas je však skvělej herec, takže mě stále bavila aspoň jeho postava, což je důvod, proč zůstanu na smířlivejch třech hvězdách. ()

Whannell

Naprosto neuvěřitelně natočený a kurevsky napínavý thriller. Až se bojíte podívat někam jinam, než na obrazovku. Fincher dokazuje, že je jeden z nejzručnějších režisérů dneška. ()

Drakenovec

Zpočátku tvářící se jako obyčejný film s předvídatelným koncem, který nakonec předčí všechna očekávání. Velký obdiv si zaslouží nejenom scénář a herci, ale i režisér David Fincher, který jednoduchým způsobem dokáže zamotat divákovi hlavu. Atmosféra a hudba byly takové, jaké se dají v mysteriózním snímku očekávat. ()

Kadas97

Zaujímavý spôsob ako sa zabaviť. Hra samotná je dobre fungujúci film, ale je tam príliš veľa ALE. Škoda toho záveru, mohlo to byť oveľa lepšie. Howard Shore napísal k filmu vynikajúcu hudbu. Herecký výkon Douglasa bol výborný. Najviac asi zamrzí, že Sean Penn bol takmer nevyužitý. Koniec koncov je to dobrý film tak na 7 z 10. ()

Critic

Mám pocit, že v tom příběhu musí být nejmíň tisíc chyb, ale asi ani nechci začít nad tím bádat. Takovýhle film prostě umí jen stvořit jen David Fincher - jediný režisér, kterému jsem nikdy nedal méně jak 5*. ()

P. J. D.

Snímek je docela dobře natočený. Poutavost scénáře i dramatické provedení režie by si zasloužilo pochválit. Co mi však na snímku vadilo byly některé nedořešené věci, či naopak některé, jaké se tvářily, že mají ve snímku co dělat, ale ve výsledku tomu tak nebylo. Rovněž i konec mohl být daleko povedenější, kdyby se prostě rozhodli tvůrci po závěrečném činu na mrakodrapu to střihnout. Kdyby zkrátka hlavního hrdinu nechali udělat jeho poslední čin. Takhle byl divák docela silně ochucen o implicitní estetický zážitek. Proto nakonec 4/5. ()