Tamara Dreweová

• Slovensko Tamara Drewe (festivalový názov) (viac)

Mladá novinárka a autorka fejtónov Tamara Drewe (Gemma Artertonová) sa po rokoch vracia do svojho rodiska na malebnom anglickom vidieku, kde prežila detstvo. Dôvodom jej návratu do rodnej dedinky v Dorsete však nie je potreba odpočinúť si či zaspomínať, ale zrekonštruovať a predať svoj rodný dom po smrti matky. Jej prítomnosť však vyvolá u miestnych starousadlíkov nebývalý rozruch a rozvíri inak stojaté vody pokojného vidieka. Tamara zisťuje, že súčasný anglický vidiek je oveľa zábavnejší než ten klasický, je plný pompéznych spisovateľov, bohatých víkendových obyvateľov, buržoáznych bohémov, nadržaných rockových hviezd a, samozrejme, domácich zvierat a dobytka, hlavne kurčiat a kráv. Ale kto si chce na vidieku užívať, nesmie sa báť špiny. A tak mladá žena v dedinke svojej mladosti obráti život miestnych obyvateľov hore nohami. Tamara, kedysi škaredé káčatko, sa premenila - s malou pomocou plastickej chirurgie - na neodolateľnú krásku. Kamkoľvek sa mladá žena pohne, sprevádza ju závisť, vášne, klebety a ohováračky. Pobláznení starousadlíci sa užierajú rôznymi chúťkami, žiarlivosťou, závisťou, ľúbostnými aférami a najrôznejšími ambíciami. Tamara nad nimi vládne najmocnejším a najstarším kúzlom zo všetkých - sexuálnou vyzývavosťou svojej mladosti. Tamaru však viažu city hneď ku dvom mužom naraz, no váha medzi nimi a nedokáže sa rozhodnúť, ktorého si z nich si vyberie. (TV JOJ)

dormouse

Romantika, skvělý britský humor, nádherná angličtina, anglický venkov. Co víc si takový anglofil může přát? Tamara Drewe patří k filmům, k nimž se budu ráda vracet, jako ke všem chytrým komediím.. ()

Simbet

Wow. Tak to jsem nečekala. Úsměvná komedie s jedním tragickým manželstvím. Charaktery postav jsou skvěle propracované, nejvíc mě uchvátily pubertačky, co taková pubertačka nevymyslí...Děj se nedá předvídat, k tomu poklidná vesnická atmosféra, já jsem nadšená! Proč to má tak nízké hodnocení? ()

Nikar odpad!

Vážně 59% ?Příběh je jako z Ordinace v růžové zahradě.Je nudný,povrchní a stupidní.Tento film nemá nic do sebe! Za mě 10% a to za Luka Evanse. ()

Asmodin

Tamara mi dost připomněla Hrocha, kde také hrál Roger Allam. Sledujete milostné propletence v krásném prostředí anglického venkova ve společnosti začínajících spisovatelů. ()

Mikino00

Moje Gemma mě dost sklamala, nelíbila se mi postava kterou hrála. Hrozně mě štvala ta malá holka, takový spratek by potřeboval proplesknout. ()

Stanley619

Ne moc známý nenápadný snímek, který není pro každého, protože ne každý dokáže pochopit a ocenit tenhle suchý britský humor, kterého je ve filmu tak akorát. Nenechte se odradit nudnými spisovateli, hlavně pak, když mají na hlavě klobouk. Velmi příjemný film, který na diváka nekřičí a nic mu nevnucuje. 75% ()

strangercz

Chtělo by to sestříhat je to strašně dlouhé a místama nudné až běda. Ale i přes to se člověk pobaví. Nezávadnej film z anglického venkova ()

ashtangi

Zbožňuju tenhle film, zaručeně mě rozesměje. Bezkonkurenční hlášky. V roce 2010 nejlepší Desplatův soundtrack. Mnohem lepší než Králova řeč. ()

hazaba

Je to milé, je to úsměvné, je to nahořklé a je to částečně o anglickém venkově. Není to zázrak, ale člověk se k tomuto filmu může v budoucnosti vrátit a nebude litovat. ()

J. T. Kirk

Čekal jsem něco víc, než jenom průměrnou komedii a to už jenom proto, že je to britská komedie. Nebýt toho konce nestál by tento film za nic. ()

atmen

Prostředí venkova je vykresleno takřka jako ve Vraždách v Midsomeru a bohužel musím podotknout, že většina postav by si zasloužila i skončit jak je běžné ve jmenovaném seriálu. Proto je s podivem, že tento temný osud postihne jen jedinou postavu. Víc by se mi líbilo, kdyby film Tamara Drewe sklouzaval ke komedii než k dramatu. Je tomu ale naopak. ()

Wolvie

Mnohým stačí pohled na ultrasexy Gemmu v krátkých šortkách a přidávají nějakou tu hvězdičku,ale já si nemůžu pomoct,Tamara je naprosto zbytečným a nudícím filmem,u něhož nechápu,proč se do něj pustil zrovna Stephen Frears.Kýčovité,předvídatelné,utahané,líbit se to bude maximálně nadrženým puberťákům. ()

Zaitsev

Trochu mě mrzí ten konec, kterej byl dost zbytečně nekomediální a snažil se jít do hloubky, kterou v tom filmu já teda nehledal, ani nechtěl hledat. Škoda, dalo se z námětu vytěžit více. Nuda to není a začínám fakt mít rád Gemmu - jedna britka ze sta se povede :) ()

Rockerman

V "Dědictví aneb kurvahošigutentag" se prodlužovaly nosy kvůli většímu sebevědomí, zde je třeba nos zkrátit, aby se Tamara cítila líp. Nepřináší to však jen pozitiva. Příjemný film, který pojednává o nepříjemných věcech, jako je například nevěra. Je natočen úsměvnou formou, ale tu a tam se sem vkrádá i smutek z toho lidského počínání na tomto světě. Velmi mě bavily obě "puberťačky", které se neskonale nudí v tom zapadákově, ve kterém bydlí a krátí si dlouhou chvíli házením vajíček na přední okno projíždějících aut. Jsou to také ony, které vnesou do děje klíčovou zápletku. Potěšilo mě, že jsem po dlouhé době viděl Tamsin "Fran blackbooksovou" Greig a hrála moc dobře. Škoda jen toho "Pilcherovského" super happy endu, jinak by se dalo říci, že je to film ze života. I tak jsem se pohodově bavil a lze jej vřele doporučit, protože se jedná o hodně nadprůměrný film. ()