Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

molcan2

Tento film je jedným z najlepších aké som kedy videl. Musel som si ho pozrieť niekoľkokrát pri každom sledovaní som objavil niečo nové. Tento film je umenie a mal by ho vidieť každý kto má rad filmy s neočakávaným zvratom a všimnuť si každý detail. ()

johnymdoe

Brutalita pro mě není umělecký směr ani vyjádřením umělcova (režisérova) cítění, ale jen brutalita. Ta navíc, na rozdíl od hororu, kde je občas také, ale fantaskní, je v tomto filmu uvěřitelná a o to nechutnější. Herci..hlavně samozřejmě Norton a Pitt..jsou přesvědčiví, nechutní a brutální. Týden po nasledování tohoto hnusu na něj stále musím myslet, což je pro tvůrce asi dobrá vizitka, ale já bych se tohoto dojmu..tedy pachuti na patře raději vzdal. 40% za herce a za přiblížení několika psychiatrických onemocnění divákovi. ()

Azurovydrak

Mám z toho takové rozporuplné pocity. Na jednu stranu film oplývá slušnou dávkou cynismu a celkově se nese v takovém ponurém duchu, což mu dodává na epičnosti. Také mu na kvalitě výrazně přidávají obdivuhodné herecké výkony ústřední trojice. Na druhou stranu mi ale prostě dost divný a bez pořádné poenty. Možná jde o typ filmu, který se docení s věkem, nicméně zatím mě nepřesvědčil. 50% ()

inachisio

Nejdřív jsem to moc nepochopila, ten příběh byl takový divný. Čím víc o tom přemýšlím, tím víc se mi film líbí a námět mi přijde geniální. Samozřejmě, že některé části jsou zbytečné a přehnané a hodnocení příliš vysoké, přesto, i když nejsem fanoušek tohoto žánru, tohle bylo fakt dobré drama s vynikajícím příběhem, skvěle zahraný a částmi i vtipný. ()

phamphi

3 možnosti, jak interpretovat konec: 1) Narrator (Cornelius/Rupert/Travis) ukázal Taylerovi, že je schopný se/ho klidně zastřelit, a tím poprvé ukázal, že má větší koule než Tayler, poprvé Taylera předběhl v kuráži a sebedestrukci; tím se Taylerova existence stala zbytná a zmizel (byl "zabit"). Narrator tedy úspěšně vybojoval boj s alter-egem ve své hlavě, přežil průstřel a nastal happy end. 2) Narrator si vystřelil mozek a je mrtvý/umírá; veškerý děj následující po prostřelení hlavy jsou jen poslední euforické výjevy a vizualizace jeho mozku těsně před smrtí, které se mu blesknou před očima - záchrana Marly a living ever after happily. (Důkazem pro tuto teorii je jakási pohádková nerealističnost padání mrakodrapů za okny, jakoby domečky z karet). 3) Tyler kompletně přebral vedení a vyhrál nad Narratorem. Vyšel celý jeho plán - Narrator dokončil svůj přerod v Tylera. Tím pádem již není potřeba Taylera jakožto alter-ega ve vedlejší postavě. Je cool, má poslušnou armádu ("ano, donesu gázu"), má Marlu, a v obětí s ní kouká spokojeně na své dokonané dílo zkázy, hroutící se budovy. (Důkazem pro tuto teorii budiž záblesk dicku v poslední vteřině scény, který Tayler stříhá do svých filmů - tím na nás Tayler jakoby pomrkává a říká "jsem tu ;)") // Dobré hlášky: "You must consider the possibility that God doesn't like you." // Mimochodem, taky někomu připadá nenáhodná podobnost s nacisty, kdy Taylerova armáda fanatiků s vyholenými hlavami vyrábí z lidského tuku mýdlo? ()

stepankoby1

Na povrchu kritika "systému", na jedné z hlavních rovin pod povrchem kritika neřešení zlozvyků a závislostí a zahazování snahy se někam posunout. Tuto osobnost zbytečného člověka, který by snad ani nemusel existovat, protože ubližuje nejen sám sobě, ale ve výsledku i světu kolem, pak ve filmu reprezentuje Tyler. Kromě spousty dalších, ještě komplexnějších a propracovanějších vrstev a interpretací, samozřejmě. Vlastně to byl tak trochu geniální nápad se na tohle dílo znovu kouknout zrovna před Silvestrem. S přichystanými předsevzetími a hodnocením těch z Nového roku předchozího extrémně roste na významu. Možná mi po něm i přibyde motivace. Uvidíme. Každopádně oproti první projekci mnohonásobně silnější zážitek, který v závěrečné půlhodince dostává neskutečné grády. Dost mě zajímá, jak ve mně bude růst. Edit.: Čím dál častěji se přistihuju, jak se k Fight Clubu vracím, jak ho používám pro přirovnání, poukázání na promyšlenost příběhu a obecně pro demonstraci možností kinematografie. Jestli se dají vybrat Kaneovské mistrovské kousky v její přemýšlivé oblasti, Fight Club mezi ně beze sporu patří. A stejně tak patří do mé topky. Už se těším, až ho uvidím příště, zasměju se nad svými předchozími interpretacemi a pohlédnu na něj čerstvým způsobem. ()

Aurus

4/10. Tenhle film no... Já ani nevím co na to mám říct, asi to že tenhle film utíkal tak strašně pomalu že mi nepřišlo že má 2 hodiny a 20 minut ale jako by měl tak 6 hodin. A to že tenhle film už nikdy nepotřebuji vidět znovu. Příběh je dobrej, postavy jsou docela sympatické, hudba je docela dobrá, akce tu je povedená, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. ()

peetrejr

Fight Club sa veľmi ťažko opisuje. Ani neviem či som to pochopil správne. Fight Club patrí medzi tie filmy, ktoré sú označované ako masterpiece. A áno, je to masterpiece. Bol to fakt neuveriteľný zážitok...Pre mňa meno David Fincher znamená dobré filmy pre veľké masy. Zatiaľ som nevidel ani jeden film, u ktorého by som  sa nudil a natočil ho práve David Fincher. Ako poznáte dobrý film? Má dobrú hudbu, má Fight Club dobrú hudbu? Nadpriemerne úžesnú, čo v podstate znamená áno, pretože keď moje uchále započuli Where Is My Mind? tak moje srdce plesalo nad krásou hudby a celej nádhery melódie. Celá idea toho, že hmotné bohatstvo je na nič, je dosť pravdivá. Je, pretože presne preto si ľudia kupujú predražené oblečenie a iné pakšamenty, ktoré niekedy ani nepoužívajú. Myšlienka filmu vo mne ešte fakt dlho odoznievala. Bol som proste zaplavený pocitom stratenia a blaha. Pretože zimomriavky u filmov nemávam často, tu boli zimomriavky. Nemo som dopozeral aj záverečné titulky, pretože to bolo fakt niečo enormné. Istotne David posunul žáner thriller na absolutne inú úroveň. To nemôžem popierať. Aj keď nepatrím medzi nadšencov Se7ev, myslel som si, že ma ani Bitkársky Klubík nebude baviť.  ,,The first rule of Fight Club is: you do not talk about Fight Club. The second rule of Fight Club is: you DO NOT talk about Fight Club! Third rule of Fight Club: if someone yells “stop!”, goes limp, or taps out, the fight is over." ()

TostTom

No tak tohle bylo něco neskutečného. Celou dobu jsem měl v hlavě, že je to fajn film takové 3-4 hvězdičky a pak to přišlo, pak přišel ten zvrat a já byl úplně v šoku. No musím říct, že opravdu paráda a celou dobu jsem na filmem přemýšlel a na konci snad ještě víc. Herecké výkony v topu a to hlavně od ústřední trojice, která byla vyloženě perfektní. No a závěr opět a zas naprostá paráda skvěle zvládnutý a velmi uspokojivý. 9.5/10 Při druhém shlédnutí jsem pochopil, že se jedná o něco naprosto neskutečného a pro mě geniálního a že půjde o film, který si budu muset pustit každý rok aspoň jednou, protože jsem se opravdu zamiloval. Je pravda, že už to napodruhé nemělo to kouzlo absolutního zvratu, zato jsem měl čas a prostor na to abych si všimnul spousty drobných detailů, které jsem předtím neviděl. Jako například Tylera, který sem tam problikne a nebo probliknutí penisu na konci filmu, jako narážku na jednu scénu přímo z filmu. A taky díky tomu mi to přijde naprosto geniální. Je zde také spousta věcí i myšlenek, které se dají přenést do normálního života i spousta názorů, se kterými se lze sžít, což teda samozřejmě neplatí o všem. David Fincher je pro mě prostě mistr filmu a zde odvedl naprosto špičkovou práci.  10/10 ()

Katie88

Ano, ukažme si na ni, na tu co ještě neviděla Fight Club. Teda už jo. First rule- You do NOT Talk about Fight Club - je aplikovatelný i obecně, protože přede mnou už někdo mluvil a vyzradil mi zásadní plot twist. Bohužel, protože se na to poprvé a nevědomky nikdy nepodívám. Bohudík jsem si ušetřila další podívání, protože jinak bych se zaručeně musela podívat znovu. Tím netvrdím, že bych se znovu podívat nechtěla. Bylo to supr, film o hrdinovi se schizofrenií, konec mi ale nechal spoustu nezodpovězených otázek. A jak koukám po netu, nejsem jediná... Jedna hvězdá dolů za ten konec, neuspokojil mě prostě. Jinak miluju Edwarda Nortona čím dál tím víc, Helenu B. Carter a nemůžu upřít ani perfektní výkon Brada Pitta.... ()

mls

Fincher si tentoraz zobral priveľké sústo a vytvoril film, ktorý na prvý pohľad nie je úplne geniálny. Ak v "Hre" a v "Seven" kritizuje ľudí, teraz kritizuje rovno celý systém. Robí to veľmi pútavou a dejovo zaujímavou formou, pochopiť však celý film si žiada veľké odhodlanie a niekomu sa to nemusí páčiť. Ja som jeden z tých ktorým sa to páčilo a ktorých bavilo sedieť hodinu po zhliadnutí filmu na stoličke a rozmyšlať o čom to všetko sakra bolo :). ()

Kochanski

Nejlepší Fincherův film!!! B. Pitt je vyjímečně opravdu dobrý a Norton je dokonalý. Oceňuji hlavně originalitu scénáře a hlavně celkového nápadu!!! ()

Mattezs

Který film mám na čsfd ohodnoti jako první? No jistě... Klub rváčů...numero uno, prostě bomba, film který mě napadne jako první, když někdo řekně kultovní (ano Pulp Fiction je až druhý). Skvělý scénář, atmosféra, herecké výkony, hudba (hlavně Pixies), závěr (lepší než v knize)...tento film by měl prostě vidět každý... ()

Gedes

Snímek, ke kterému se stále vracím. Vždy se na něm dá najít něco nového. Dá se přemýšlet o každé větě, každém gestu, které se ve filmu objeví. Jako vždy se David Fischer vyzdvihl ve světle výborného režiséra, který se snaží své nadčasové myšlenky realizovat velice brutálními scénami. Řekla bych, že se vyžívá v jisté absurditě okamžiku a dekadenci. Ale film je jistě skvělou ukázkou toho, jak to asi vypadá v hlavě schizofrenika. Herecké výkony trojice H. B. Carter, E. Bortin a B. Pitt jsou pro mě také výjimečné, skvěle se dokázali sžít se svými filmovými postavami. ()

Trešlson

"Jsem Jackův prodloužený trakčník. Dostanu rakovinu a zabiju Jacka." Klub rváčů je opravdu velmi kvalitní filmový zážitek. Je to zajímavý pohled na společnost a na život za jejím okrajem, protože tam se naši (náš) hrdina pohybuje. Přiznám se, že před Klubem rváčů jsem Edwarda Nortona neznal (když jsem ho viděl poprvé bylo mi dvanáct), ale tímto filmem se u mě ihned nesmazatelně zapsal do paměti. Právě postava Jacka je totiž na celém filmu to nejdůležitější a divákovi je postupně odhalován stav jeho pohnuté mysli, kde se toho odehrava opravdu hodně. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů nemůžu ohodnotit jinak než plným počtem. ()

robo7773

no tak tento film je rozhodne asi najlepsi film v podani pitta, inak jeho filmy su celkom fajn, ale tento kto nevidel tak ma co banovat. Napinavy film, zaujimava zapletka a necakany koniec, mozno trochu pritiahnuty za usi ale ujde. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý