Lampa

(relácia)
  • Slovensko Pod lampou

Neformálna diskusia Štefana Hríba o slobode, Bohu, vesmíre a živote s otvoreným koncom. Osobnosť moderátora, ktorého diváci už poznajú z televíznych obrazoviek, je zárukou, že večerné diskusie budú zaujímavé a ich témy často aj kontroverzné. Hostia Štefana Hríba prinesú vždy nové pohľady na veci všedné i nevšedné, na spoločenské udalosti a problémy, s ktorými sa deň čo deň stretáme. (oficiálny text distribútora)

casioa....

Bez debaty a aj bez potlesku, relácia ktorá v slovenskom merítku nemá obdobu. Hríb prebral množstvo tém a diskutoval s kopou ľudí, ktorý k témam mali čo povedať. Bohužiaľ, svoje si od Ficových nochlsledov schytal, a tak prešiel do TV (HNOJ)joj-ktorá vlastne vďaka nemu vysiela jedinú dobrú a pozerateľnú reláciu, vo svojom "playliste". Hríb drží sám tvHnojku tesne nad hladinou! Lenže, kto vie dokedy :( ()

poet

Kvalita relácia závisela predovšetkým od pozvaných hostí a nastolenej témy. Skutočná moderátorská "obratnosť" Hríba sa ukázala keď si tam raz pozval premiéra. Čo my občas prekážalo tak to bola určitá jednostrannosť Hríbovho pohľadu najmä na udalosti s pred roku 1989. Ale aj napriek tomu že som s Hríbom občas nesúhlasil tak musím priznať že sa mu podarilo vytvoriť najlepší formát publicistickej diskusnej relácie na Slovensku. STV dosť stratila na svojom kredite keď túto reláciu zrušila. Na druhej strane JOJplus na kredite získala. ()

Kesiak

Niektoré časti boli fascinujúce. Konkrétne: Einstein, Najmenšie častice hmoty, Existuje Boh, Poznanie a jeho hranice, Matematika... ()

Shredo

Skupinka inteligentných ľudí vedie inteligentné debaty o veciach zložitých, zaujímavých, nejasných, poučných. Na chuť si príde tomu každý človek, čo nemá v hlave nasrané a do určitej miery aj ako laik je schopný rozumieť počutému. Ficovoličom sa nepáči zaujatosť Hríba a svojím spôsobom akoby stráca nestrannosť, čo sa týka politiky. Nuž v politike zachovať si nestrannosť je nemožné, dovolím si tvrdiť aj že moderátori, politológovia chodia voliť z nejakého presvedčenia, či máme právo im právo voliť odoprieť? Čo sa týka politických diskusií, vo veľa veciach súhlasím, ale netvárme sa ani, že pravica je o niečo lepšia. ()

cure

Pestrosť, otvorenosť, priamosť, čitateľnosť, pútavosť a v neposlednom rade sloboda prejavu spolu s jej typickým moderátorom Štefanom Hríbom robí z tejto relácie niečo mimoriadne. Vďaka Hríbovým niekedy až detinsky naivným a priamym otázkam (ktoré by sa iný moderátori hanbili opýtať) nezostala žiadna nastolená téma len povrchne načrtnutá, ale ide sa vždy (aj vďaka veľmi prajnej stopáži) až na koreň problému. Kto doteraz nepochopil teóriu relativity ten ešte nevidel, ako sa dá pútavo a zrozumiteľne vysvetliť inak komplikovaná téma (viac v zaujmavostiach). ()

dANIELKaB

Priznám sa, že jedine kvôli tejto relácii zapínam telku. Žiadna iná televízna debata na Slovensku nedosiahla úroveň Lampy Štefana Hríba. Moje najobľúbenejšie sú tie politické a sociálno - spoločenské a najradšej spomínam na vydanie o ľuďoch s mentálnym postihnutím. Myslím si, že politické debaty by mali povinne pozerať všetci Slováci, ktorí sa ani na sekundu nezamyslia nad vecami, ktoré sa okolo nich v spoločnosti dejú. Pretože tento pán novinár, ktorí ako o sebe sám vraví, si ctí hodnoty Novembra, kladie otázky, ktoré síce pôsobia naivne a podľa niektorých možno aj hlúpo, ale práve otázky typu "prečo" a "ako" nám dávajú tie najhlbšie odpovede. A to ako sa Hríb vie postaviť väčšine a odvážne vyjadriť svoj názor aj za cenu straty vlastného pohodlia a výhod, tak to klobúk dolu. ()

Acrobat

Ani odpad, ani veldielo. Stredna cesta sa javi ako nalezite spravodlive ohodnotenie. Temy si vyberam, to je jasne, nemozno sledovat kazdu diskusiu ak je jej obsah nezdravy. Komentar vyplynul z potreby podelit sa o Lampu k Ernestovi V. Zamerana urcite k obhajobe osoby, ale od ust ludi, ktory s nim v prenesenom vyzname slova "vyrastali". Celkovy pristup medii, obcianskej spolocnosti, verejnej moci touto udalostou nabral urcity smer, ktory mozno bolo nutne poopravit. Udalost je to tragicka, ale vyznamna. Menia sa pohaldy, referencie, uvedomovania si seba, pochybnosti o pravnom state. Kladu sa otazky (ktore mali byt vyriesene) davno predtym. Ludia v Lampe boli otraseni, tak ako poniektory z nas. Ide o velmi blizky "fach" k autorovmu. Obdalec sledoval E. V. a jeho vedomosti. Tie boli vskutku fanstasticke, nikto ma nepresvedci o opaku. Odmietanie nihilizmu, pociatocna zanietenost a viera ,konecna apatia a pocit krivdy. Diskusia plodna v psychologickom zabere. Kdezto pri ostatnych diskusiach sa dava predsa len pozor na svoj status, emocie, prejavy, tu vyplavali na povrch (Hrib: "Nejem, nespim"). SR mala sledovat tuto diskusiu a vediet aspon cast pravdy ako to bolo, kto to bol. Iste google je boh, ale lepsie poznat od osob blizkych. Emocna, nasrdena Lampa, taku ju chcem vidiet, prezit. //////Lampa predstavuje pre nas, tu na SR iny jav. Ten najposlednejsi kanal ho vysiela v "*****" case. V primetime treba nasadzovat gayovske okuliare. Odhalovat nepatrnu casticku clovecenstva o nazriet do seba odsusnme niekam do prazdna. ()

Insomniac

Niektoré časti SUPER, niektoré nezvládnuté, ale v podstate tu takáto debata chýbala a Hríb nám ju priniesol, za čo mu patrí veľká vďaka. ()

PeterMC

hodnotim len vedecke diskusie, tie nemaju obdobu .... kto ma doma vedecke casti doma na dvd, kludne sa ozvite do posty, vymenim za moje ()

Gand_alf

Fenomenalna diskusna relacia na ktoru nedam dopustit! Obdivujem Stefana Hriba, ze ako moderator zvlada take siroke spektrum tem odmoderovat stylom, ze to pochopi aj clovek obdareny nizkou inteligenciou a zaroven je ta diskusia zaujimava i pre vedca. O tejto relacii ako takej sa s obdivom hovori ako na ulici tak i napr.v Slovenskom parlamente! Je popularna tak u sportovcov ako u napr.pravnikov. Lampa ovplyvnuje verejnu mienku na Slovensku. Myslim si, ze kazdy si najde temu, ktora ho v tejto relacii zaujme. Taktiez, je spickova vo vybere hudby, ked priestor dostavaju zvacsa malo zname hudobne zoskupenia, ale velmi kvalitne, ja som v nej objavil niekolko skupin ktore pocuvam doteraz a stal som sa, vdaka Lampe, ich fanusikom. Touto cestou sa chcem podakovat Stefanovi Hribovi a Jurajovi Kusnierikovi a celemu timu tvorcov Lampy, ze tvoria nieco, co ovplyvnuje ludske zivoty tak ludsky! Dakujem Vam a klaniam sa! ()

Don Maty

V momentálnej situácii je táto relácia asi spečatená. Ale mám odpozorovaných viacero diskusíí najmä na témy apolitické. Osobne považujem dva diely za špičkové a to bola Kauza Cervanová a diel na tému finančné skupiny. Taktiež som videl diel, kde bol Róbert Fico a iní. Ľudia, ktorí boli neprofesionalitou Štefana Hríba tlačení do otázok, kde bolo vopred jasné, že neodpovedia resp. nemôžu, nechcú. Dokonca ma niekedy prekvapovala jeho až naivita v podobe kladených otázok a očakávaní odpovede. A možno ma hnevá jednostranná farba týchto sedení. Všetko pravicová intelektuálna elita. Naozaj mi to vadí. A verte, že pravica mi chutí viac. Avšak nikto tieto témy nerozoberá v takej diskusii ako Štefan Hríb. Dovolím si tvrdiť, že je to európsky unikát...4 ()

Eire

Prva LAMPA na STV***** este aj LAMPY na JOJ-ke SUPER. Este aj tie posledne na STV boli ok (Najme s Grygarom, Mojzisom ci Lubom Tomaskom....) *Nezavisla LAMPA* uz iba vari zo 100 krat prevarenej vody.... :-( Navyse bez Juraja Kusnierika.... :-(((  Vtedy 85% teraz sotva 50.... ()

brasek

Vedecká Lampa bola a vždy bude zaujímavejšia ako tie politické. Samozrejme každému sa páči niečo iné a každý si raz za čas nájde svoju tému. Pre mňa bola táto relácia vždy spríjemnením štvrtkového večera. ()

Gates

Hodnotenie sa vzťahuje len na vedecké diskusie, ktoré sú vždy veľmi zaujímavé a na naše pomery veľmi ojedinelé. Na druhej strane, politické diskusie ma vrámci tejto relácie nezaujímajú, keďže je toho plná televízia, takže tieto diely nesledujem. ()

knoxville

Paradoxne aj napriek tomu ze moderator je pre mna stelesnenim az chronickej zaujatosti a neobjektivnosti, format relacie a samotne diskusie su pre mna pritazlive a pozeravam to rad... ()

maco19

P. Hríb klobúk dole. Jedna z mála relácii čo sledujem v televízii. Len tak ďalej. Časti ktoré obsahujú politické diskusie nesledujem. Politika ma proste nezaujíma ale zato vedeckých častí sa nemôžem nabažiť. Konečne máme v televízii aj niečo iné ako reality show. ()

BesnaSrnka

Jasný dôkaz, že nato, aby diskusná relácia mala nejaký zmysel a diskutúci sa dopracovali k nejakému výsledku, treba minimálne dve hodiny. Nalepšie vydania relácie boli vedecko-spoločenského rázu. Pokiaľ však nezdieľate Hríbov svetonázor(US fuckin´ A!!!), ktorý v relácii dosť necitlivo presadzoval napríklad aj výberom hostí, nemôžete dať viac ako za štyri. ()