Mutant James Logan (Hugh Jackman) má problémy so svojou druhou, neľudskou identitou zabijaka Wolverina, zvieraťa s vysúvacími adamantiovými pazúrmi. Monštrum, unavené vlastnou nesmrteľnosťou, živorí medzi dravou zverou v kanadskej divočine Yukonského teritória, kde sa v ústraní márne pokúša odpútať od minulosti a nájsť pokoj po nešťastnej smrti milenky Jean Greyovej. Z Yukonu Logan odchádza do Japonska, kam ho pozval japonský priemyselník Yashida (Hal Yamanouchi), ktorému superhrdina zachránil život pri bombardovaní Nagasaki v auguste 1945. Už onedlho však Logan pochopí, že umierajúci starec iba túži získať jeho nesmrteľnosť a zaplieta ho do svojich nekalých plánov, s ktorými mu pomáha zmija Viper, zmutovaná americká vedkyňa dr. Greenová (Svetlana Chodčenková). Logan sa zamiluje do Yashidovej vnučky Mariko (Tao Okamotová), ktorá stelesňuje tradičné hodnoty. Keď však do hry vstúpi ziskuchtivý otec Mariko a jej zločinný snúbenec, Logana čaká najväčší súboj svojho života, v ktorom môže prísť o svoju nesmrteľnosť. V oslabenom Loganovi sa však vyburcujú netušené sily a stane sa ešte nebezpečnejším. Napokon získa nečakanú pomoc, keď sa na jeho stranu postaví mladá bojovná japonská mutantka Yukio (Rila Fukushimaová), obdarená schopnosťou predvídať budúcnosť. (TV JOJ)

Wysch

Když já prostě Rosomáka můžu, a je mi jedno, že před výbuchem atomovky vás ochrání asi metrovej plát železa. A v tomhle případě o to víc, že Rosomák krvácí, po nolanovsku se bojí, má blbý sny a protože navíc mám slabost na křehký japonský holky, nemám důvod, proč natruc nedávat pětku. Protože podle mýho je tenhle Rosomák imho lepší než ten Origin a protože Hugh vypadá pořád kurevsky dobře, možná ještě krapek líp než v předchozích X-filmech. ()

Dero

Bacha, komentář obsahuje mírné spoilery. Tak si to shrňme: Hugh Jackman (+), flashback scéna s atomovkou (+), Jakuza (+), Hugh Jackman polonahej třetinu 126 minut dlouhé stopáže (-), stupidní kecy Hugh Jackmana aka scénář (-), bitka na vlaku při které mi málem vytekl mozek ušima, jak debilní to bylo (-), skutečnost, že otravná ženská kladná (a o tom by se dalo dost diskutovat) hlavní postava neumřela někde ve třetině filmu (-), skutečnost, že otravná ex-hlavní postava, která je navíc mrtvá, si půlku filmu otvírá držku na rosomáka (-), vůbec veškerá romance (-), nindžové, kteří jsou jak na perkách a před zavřením dveří musí udělat salto, i když je k tomu nic nenutí (-), jehelníček (-) a znásilnění fyziky, když je rozžhavený kov pevnější než kov chladný (-). Výsledné skóre -6 podle tajného koeficientu převádím na jednu hvězdičku, a to čekám, že mi Hugh osobně pošle čumkartu s poděkováním za projevený soucit. Takhle prostě ne! ()

Praxis

Popravdě jsem od tohoto dílu nic nečekal a jaké bylo moje překvapení. Nahlaskovana jízda která nebyla ani moc akční jako spíše komorní a trochu ukecana. Nicméně Jackmann je prostě sympaťák každým coulem a možná tomu napomáhá i exotické prostředí Japonska. Zaporaci nejsou ani moc velcí badguyove a trochu mě zklamal závěr a bitka. Potitulkova scéna luxus a tak trochu udělala dojem ze celý film byl jen jakousi epizodkou před days Of Future Past. Za mě 80% ()

Lamiczka

Statečný, všemi mastmi mazaný, hrdina s ocelovým stiskem je opět zpět. V samostatném snímku se znovu vracíme do Wolverinovy minulosti. Znovu je vybrán zajímavý úsek z jeho dlouhého života určený k pozdějšímu bilancování nad svou budoucností, se kterou se všichni milovníci série X-Menů moc dobře znají. A slovíčko „znovu“ se stalo kamenem úrazu. Ona totiž ani dvakrát ohřívaná polévka nechutná pořád stejně dobře, i když základ tvoří kvalitní a chutné suroviny. A tak i cesta od, okolním světem pohrdajícím, zanedbaným chlapíkem ke svalstvem oplývající postavě (tradičně pouze v tílku či rovnou polonahý, pastva pro dámské oko) nelítostného bojovníka za spravedlnost je už vcelku dost zrecyklovaná. Hugh Jackman do své oblíbené role jako vždy dává vše, jeho fyzická zdatnost a kondice je stále dokonalá, i když možná mnohem více vydřená. Jsem totiž dost na pochybách, jestli ta námaha vůbec stála za to. Je fajn pro změnu vidět našeho nabroušeného hrdinu i na jiném kontinentě. Japonsko sedlo do konceptu a pomáhá spoluvytvářet autentické záběry. Jenže tím jaksi všechna pozitiva končí. Ne, bojové scény s tlupou nájemných japonských bojovníků nejsou tím, co diváka přibije k sedačce. Bohužel ani hadí žena Viper (Světlana Chodčenkova) není zajímavá (a vlastně mě něčím hodně odpuzovala) a velký mechanický samuraj je spíš fraškou, než rovnocennou protiváhou charismatickému vlčímu muži. Vetknutá milostná linka s křehkou dívkou je sice milá a neobtěžuje, ale emoce na druhou stranu nerozbouřila. Tradiční scénka v závěrečných titulcích dává namlsat na pokračování X-Menů a vlastně je jednou z mála, která stála za to. ()

Tayen

Z filmu jsem měla pocit, jako kdyby si stážisti o přestávce mezi dvěma filmy o X-Menech půjčili ze studia výbavu a Hugha Jackmana a odjeli tajně do odlehlého Japonska natočit svůj film, o kterém si myslí, že je cool. ()

javak810i

Na dalšího Wolverina jsem se po předchozím díle koukal s velkou nedůvěrou, k čemuž napomohlo i dosti klesající hodnocení zde na čsfd po prvních dojmech. Wolverine není špatný film. Akční scény jsou moc povedené a zasazení do Japonska bylo zajímavým nápadem. Pravda, příběh je spíše průměrný, herci celkem nevýrazní a film by mohl fungovat i jako reklama na Audi. Ovšem s ohledem na X-Men Origins musím říct, že Wolverine se rozhodně povedl více. I tak ale nedosahuje kvalit původní trilogie nebo prequelu First Class. Takže za mě lepší 3*. ()

Ellmariachi

Jednoznačně nejsem tím top fanouškem X manů a impéria okolo. Na druhou stranu vždy vím, že mě tyhle kousky budou bavit. Wolverine jak už to tak často bejvá je i u mě vysoko postavený a to především díky tomu, že si vše musí odmakat pěkně růčo fůčo. Film jsem rozkoukal s menší nedůvěrou. A to i díky ohlasům a hodnocením zde. No a výsledek? Nemám problém. Film je sice průhlednej až hrůza a to že stařík na začátku zemřel jsem fakt nikomu nesežral, ale jinak mě fakt bavil. Slušná akce, pěkná japonka. Hrátek s W schopnostma je teda možná až moc, ale to vem čert. Za mě pohodovejch 80. ()

Laxik

Suverénně nejhorší X-Men ze všech. Tam, kde byl Ratner blbý, ale sympaticky barevný, nahláškovaný a všeobecně akční, a kde Hood přišel s nudnou, ale vlastně docela příjemnou oddychovou rutinou, tam se nemastný neslaný Mangold snaží ponuře filozofovat, aniž by při tom jakkoliv apeloval na divákovu inteligenci či schopnost soucítit. Když už se pouští do akce, je to buď staticky působící nuda, nebo absolutně vypatlaná naháněčka několika gumových medvídků na střeše rychlovlaku ze želé. Mutanty, jejichž absence by v povedeném snímku vlastně až tolik nevadila, ale ten podprůměrný o to víc potápí, jsme pro změnu vynechali skoro úplně. Holka, co vidí cizí smrt, i jedovatá Viper jsou jen do počtu, klidně by to mohli být homo sapiens. Žádný charakter nepřiroste k srdci, ba ani není zajímavý, takže se nemáme o koho bát. Dokonce ani Logan si mě nijak nezískal. Zvraty vidíme už před zatáčkou, atmosféra Japonska je totálně nevyužitá, románek zbytečný. Budu možná za trapáka, ale Aronofsky by to prostě natočil lépe. Minimálně by tomu dal něco málo citů a sugestivnější vzhled. Potěší úvod s medvědem, sekvence z pohřbu a závěrečný set up pro Budoucí minulost. ()

ArsenalEagle

Jackman je těžce nadřenej sympaťák a je to bohužel hlavně on, kdo film drží nad hranicí průměru. Scéna z druhé světové byla silná, bohužel, zbytek filmu byl nemastnej, neslanej a celkově spíše zklamání. Film zůstal docela daleko za mým očekáváním. Nicméně stojí za zhlédnutí, není to úplně špatné, jen celkový scénář a děj mohl být pojatý jinak, akčněji a obsahově plněji. ()

nirvanafan

Atmosférický komiks s jednoduchou zápletkou, který není žádnou přeplácanou debilitou a nejspíš proto tady někoho nudí. Jinak si nedokážu vysvětlit, co by ti, jenž hodnotí špatně, od Wolverina ještě chtěli. Pochopitelně existují filmy, které se tématem nesmrtelnosti zabývají poněkud sofistikovanějším způsobem, ale tohle je komiks prokrista! Romantická sekvence mi nevadila. Problém jsem spíš měla s frekvencí objevování se Jean Greyové, která se na diváka vyprsí pokaždé, jakmile jde Logan spát nebo mu není zrovna dobře. Tohle už není cameo, ale regulerní vedlejší role. S komiksem to kromě výskytu Mariko a medvědem mnoho společného nemá, ale jinak by to nezapadalo do fungujícího filmového universa. A potitulková scéna je dokonalou třešničkou na dortu. ()

JJ.Gibson

Aaaaaaach bože to bylo to nejhorší, co pod hlavičkou X-Menů kdy vzniklo!!!! To bylo zčista jasné znásilnění Wolverina obrovským adamantiovým dildem jménem PEGI 13+. Takových chyb, tak málo akce, kreténské postavy, no děs!!! Bohužel se nedokážu vyvarovat spoilerů: Obrovská CHYBA byla, že filmový X-Meni nám servírují to, jak Logan si nepamatuje ani prd, tak jak je možný, že si pamatuje na starýho Yashidu???? WTF??? Yashida si postaví vlastního silver samuraje z adamantia?? Cože, to jako ho je všude tolik, to asi ne. Navíc ho Logan začne párat jakoby nic, haló nemá být adamantium nezničitelné?? Jo a Loganovi useknou drápy a dvakrát?? Co je tohle sakra za nápád. A dále Logan místo toho aby si to rozdal z 50ti ninjama tak utíká a nechává se trefovat šípama?? Cože?? Mimochodem, když Wolverin jede na svojí horu Midoriyamu na motorce, tak dá 500km za 25 vteřin, což je vážně borec!Wolverinova nová ehm opora japonka s červenými vlasy, má hlavu jako ufon!!! Navíc Wolverin nijak zvlášť nepotřebuje pomoc ne?? Takhle moc zklamaný z filmu jsem snad ještě nebyl. Když se koukám na zdejší hodnocení, tak si říkám, jestli jsme vážně byli všichni na stejnym filmu?? Je mi líto Jackmana, protože vím, že má postavu Wolverina hrozně rád a snaží jí být, co nejvěrnější, ale tohle se vážně nepovedlo!!! ()

MikO_NR_1909

Grafika je vynikajúca a to v kombinácii s ázijskou symbolikou a Jackmanom ako tak zachraňuje otrasný výsledok. Avšak absolútna neohrozenosť nášho hrdinu a akčne tupá megalománia robí z Wolverina iba komickú nudu. ()

Pirkaf

Úžasná pocta komiksovému Wolverinovi, která jak vidět z hodnocení, tak není pro každého. Ona je to vlastně hodně geekovská záležitost a spousta diváků určitě očekávala něco jiného. Ovšem vidět tuhletu kapitolu z Wolverinova života zfilmovanou je opravdu luxusní zážitek.. ()

zipper111

Viděl jsem prodlouženou verzi a nenudil jsem se. Japonsko mám rád, Wolverine je docela fajn postava a celkově mě to docela bavilo, ale je to taková jednohubka. Moc logiky nebo spíš nějakého vyššího smyslu jsem v tom ani nehledal, asi jako v žádném komixovém filmu, a že jich už je jako sraček. Měli by si s tím hoši z Hollywoodu dát trochu voraz, je to už docela pruda. Ale X-meni mě vždycky docela bavili, snad bude Days of future past větší pecka. 3,5* ()

erased

Jackman konečně s účesem, který se začíná blížit reálnému světu, je dost možná tím jediným, co film táhne. Mimo sexy Tao, která mě k filmu (a vlastně i celé sérii) přivedla, jsou totiž všechny postavy málem stejně pro smích, jako sebranka z původní trilogie. Díky do dokonalosti dotaženým bojovým scénám, ve kterých konečně ten dosud nezajímavý Wolverine jednoznačně exceluje, jsem se jim ale zapomněl smát, a tak jsem se u té jednohubky celé dvě hodiny vlastně i nekriticky bavil. ()

Macejko

Rozťahaná, chabo zrežírovaná a smrteľne vážne sa tváriaca vtákovina, ktorá zdatne pokračuje v trende znechucovania mi všetkého, čo súvisí so superhrdinskými komiksami. Ten film je tak zbytočný, až sa mi naň nechce plytvať písmenami. ()

Lum3n

I druhý Wolverine byl celkem zábavný, osvěžený exotickým prstředím a kdyby závěrečná akce nebyla tak nezajímavá a neinvenční, dal bych možná i 4*. 70%. ()

kaylin

Jsem rád, že se do kin dostal další film s Wolverinem a myslím, že fanoušci si myslí to samé A studio může být celkem spokojené. 55 milionů dolarů za první víkend jen v USA, to je při rozpočtu 100 milionů celkem dobrý výsledek, podle toho, co si film vydělá v zahraničí, se tak základní rozpočet vrátí hned během prvního týdne. To je dobré a mě jen těší, že dobré filmy podle komiksů pořád táhnou. Neříkám skvělé, ale dobré ano. "Wolverine" je dobrý film, sem tam trochu patetický a jindy zase příliš komorní, ale jako celek je to dobré. Fanoušek bude odcházet potěšen, a to jak fanoušek komiksu, tak i fanoušek filmových X-Menů. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/07/221-wolverine-2013-70.html ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (viac)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (viac)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (viac)