Mutant James Logan (Hugh Jackman) má problémy so svojou druhou, neľudskou identitou zabijaka Wolverina, zvieraťa s vysúvacími adamantiovými pazúrmi. Monštrum, unavené vlastnou nesmrteľnosťou, živorí medzi dravou zverou v kanadskej divočine Yukonského teritória, kde sa v ústraní márne pokúša odpútať od minulosti a nájsť pokoj po nešťastnej smrti milenky Jean Greyovej. Z Yukonu Logan odchádza do Japonska, kam ho pozval japonský priemyselník Yashida (Hal Yamanouchi), ktorému superhrdina zachránil život pri bombardovaní Nagasaki v auguste 1945. Už onedlho však Logan pochopí, že umierajúci starec iba túži získať jeho nesmrteľnosť a zaplieta ho do svojich nekalých plánov, s ktorými mu pomáha zmija Viper, zmutovaná americká vedkyňa dr. Greenová (Svetlana Chodčenková). Logan sa zamiluje do Yashidovej vnučky Mariko (Tao Okamotová), ktorá stelesňuje tradičné hodnoty. Keď však do hry vstúpi ziskuchtivý otec Mariko a jej zločinný snúbenec, Logana čaká najväčší súboj svojho života, v ktorom môže prísť o svoju nesmrteľnosť. V oslabenom Loganovi sa však vyburcujú netušené sily a stane sa ešte nebezpečnejším. Napokon získa nečakanú pomoc, keď sa na jeho stranu postaví mladá bojovná japonská mutantka Yukio (Rila Fukushimaová), obdarená schopnosťou predvídať budúcnosť. (TV JOJ)

emarie

Tešila som sa na opatovné stretnutie s obľúbeným hrdinom, ale priznám sa, z kina som odchádzala hodne rozpačitá. Začiatok velice sľubný, Logan ako život spytujúci horský muž zaujímavý, ale potom sa to nejak rozplizlo. Bitka na vlaku – pekná podívaná, Japonsko len netradičné, záver mal byť asi bomba akcia, ale vyznel skor rozpačito. Jeho snové „romance" mi trochu liezli na na nervy, chýbalo mi precíznejšie vysvetlenie straty jeho schopností a potom, keď ich znovu nadobudol, tak nedokázal vytrieskať bandu čiernych japončíkov. Proste celý film bol niekým bitý a niekým zachraňovaný a ani koniec to nevytrhol. Keď som očakávala ako to teda všetkým „natrie", tak nič. Kde zmizol Wolverine? Poslednú scénu som pozerala už skoro z chodby, lebo vačšina ľudí mizla hneď po prvých titulkoch. A tam som asi pochopila celý zmysel tohoto filmu. Bolo to len vnadidlo na ďaľších X-menákov. Snáď si opravíme chuť. Alebo nás dorazia? :-) ()

Buzzo

3 za toho posraného plechového samuraja na konci s tým to posrali, ninjovia 5+, nemôžem ale povedať že to bolo lečové ale niečo mi na tom celom vadilo ta plechovka na konci hmmm to asi bude ono! chcelo to iný zaver a možno by to bolo za viac ()

hajner

Stále charizmatický Logan a vcelku premyslený príbeh zasadený do úžasného prostredia samurajov. Ale musím dodať, že sa mi zdál potenciál starého Japonska a samurajov nevyužitý v dostatočnej miere. ()

MrLucky

Slušná ovšem dosti předvídatelná , akční podívaná na motivy komiksů. Hudba v podání Marca Beltraminiho byla velmi slušná ()

Caanigia

Nevím, jestli je to tím, že jsem to bohužel byl nucen vidět ve 3D, ale po vizuální stránce jsem čekal rozhodně víc. Příběh je pak celkem předvídatelný, ale příjemnějc by to utíkalo s kvalitním hudebním doprovodem, který zde rozhodně chybí. Hugh Jackman je skvělý, ale celé to sám nemůže utáhnout. Chvílema jsem se přistihl jak se nudím, to jsem opravdu nečekal! ()

fisny

Proč ti lidi odcházejí před koncem titulků,když je tam upoutávka na dalí pokračování? Dostal jsem to co jsem čekal,celkem mě mrzí,že to nebylo víc ()

Masterskill2

Hugh Jackman v roli Wolverina... klasika. Bohužiaľ tento film je pomerne slabšie oproti X-Men sérii. Napriek tomu nestráca svoju akčnosť, príbeh ako-tak. Filmu chýba štipka niečoho čo by ma donútilo dať tomuto päť hviezdičiek ale jednoducho to tam chýba. ()

PORTER44

Trochu slabší pokračování série,ale pořád je to skvělé sci-fi s dobrými akčními scénami.Vadily mi tam časté vzpomínky Wolverina které se opakovaly,bylo tam méně akce než v předchozích dílech a slabší herecké obsazení kromě H.Granta pro mě žádná známější tvář. ()

Arnost.Dadak

Namlsaný z předchozích aktitvit Wolverina jsem možná čekal více, ale právě zranitelnost, nepříjemné sny, cizí zajímavé prostředí by člověk kterému je skoro 200 let a není zrovna šťastný životem mohl zažít. Přemýšlel jsem ještě večer o ději, že účelně na mě toto Wolverinovo dobrodružství působilo trochu smutně. Myslím, že se pokračování celkem povedlo a ty co čekali, že bude neohroženě pohazovat lidi vzduchem a vše bude akčně nadupaný s tím, že neohroženě bude běhat po Japonsku, tak bohužel Wolverin od samého počátku není se svým životem spokojený a úsměv na tváři neuvidíme. Nelituji těch dvou hodin, které mě film stál. Jo a zamyslel se někdo nad tím proč přišel o to však víte, možná mě napadla trochu hloupost, ale možná to tvůrci dále podají, že kompletně a tak by jeho dřívější nepřítel s ním do budoucna nemohl mávat jak s panenkou. ()

Tux.cz

Poslední dobou sedávám v kině sám, ale nikdy bych neřekl, že tomu bude i v případě Wolverina, kterého si vzal do parády režisér James Mangold. Hned v prvních minutách mě oslnila úžasná scéna nukleárního útoku na Nagasaki. Následně jsem se dokázal vcítit do Loganova osobního dramatu.. Hugh Jackman je prostě Wolverine tělem i duší. Ve filmu má neuvěřitelnou formu a všechny bojové scény působí neuvěřitelně skvěle. Část kdy se stane zranitelným má své kouzlo a mění film do té reálnější podoby. Možná skáču od pátého k devátému, ale jsem z toho filmu nesmírně nadšený a vlaková scéna, japonky a samotné Japonsko, to vše na vás prostě udělá dojem a pokud jste nového Wolverina ještě neviděli, tak s chutí napravit! ()

Gwater

Proč se musí vždycky některé z dalších (asi už nechtěných) pokračování stěhovat do Japonska ??? (Rychle a zběsile, Kruh, aj.) ()

Jurrisek

Nebylo to sice tak dobré jak origins, ale rozhodně ne horší. Letos se mi ještě nestalo, abych seděl a doufal, že má ten film aspoň čtyři hodiny a nikdy neskončí , a u wolverina se to opět nestalo, ale i tak jsem koukal....ne "vstřebával a nasával" to jsou ta pravá slova. A odcházím s pocitem, že jsem ten čas v kině nepromrhal. 75% ()

Mate0

Další X-Men...další Wolverine....Prostě něco pro mě !!! Já jsem byl spokojen ! málo mutantu,skvělý příběh a pěkně ukázané Japonsko ....super film... ()

Inhoofer

Tak toto jsem opravdu nečekal. Ten strašně moc zlý samuraj (:-D) na konci filmu je trapný, jak vyprchaný benzín. Viděl jsem to před měsícem a to je tak asi všechno, co si z toho pamatuji. X-menovské filmy mají potenciál, ale tohle teda bylo podstatně slabší, než předchozí související filmy. ()

Tomas_2002

Miluju komixy. Miluju X-meny. Ale tyhle dementní móresy, kdy Iron Man zniční všechny svoje obleky, Wolverine přijde o adamantium a všichni vyjímeční jsou najendou hrozně cool normální, tak s tím jděte do análu. Co je to za vlnu ? Co dál ? Thor požádá o U.S. občanství a Hulk začne navštěvovat kurzy zvládání stresu ? SVĚT SE V PRDEL OBRACÍ !!! ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (viac)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (viac)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (viac)