Mutant James Logan (Hugh Jackman) má problémy so svojou druhou, neľudskou identitou zabijaka Wolverina, zvieraťa s vysúvacími adamantiovými pazúrmi. Monštrum, unavené vlastnou nesmrteľnosťou, živorí medzi dravou zverou v kanadskej divočine Yukonského teritória, kde sa v ústraní márne pokúša odpútať od minulosti a nájsť pokoj po nešťastnej smrti milenky Jean Greyovej. Z Yukonu Logan odchádza do Japonska, kam ho pozval japonský priemyselník Yashida (Hal Yamanouchi), ktorému superhrdina zachránil život pri bombardovaní Nagasaki v auguste 1945. Už onedlho však Logan pochopí, že umierajúci starec iba túži získať jeho nesmrteľnosť a zaplieta ho do svojich nekalých plánov, s ktorými mu pomáha zmija Viper, zmutovaná americká vedkyňa dr. Greenová (Svetlana Chodčenková). Logan sa zamiluje do Yashidovej vnučky Mariko (Tao Okamotová), ktorá stelesňuje tradičné hodnoty. Keď však do hry vstúpi ziskuchtivý otec Mariko a jej zločinný snúbenec, Logana čaká najväčší súboj svojho života, v ktorom môže prísť o svoju nesmrteľnosť. V oslabenom Loganovi sa však vyburcujú netušené sily a stane sa ešte nebezpečnejším. Napokon získa nečakanú pomoc, keď sa na jeho stranu postaví mladá bojovná japonská mutantka Yukio (Rila Fukushimaová), obdarená schopnosťou predvídať budúcnosť. (TV JOJ)

vyfuk

X-Meni, aneb Wolverine samotářem. Hodně očekávaný film, který nakonec dostal silný spád. Film začíná tím, že se Wolvi opět trochu osamostatnil a téměř každému může dojít, že je to takové svévolné pokračování Posledního vzdoru pouze s Wolverinem. Hugh nám ukázal jak by Wolvi vypadal jako horský dřevorubec z kanadských vrchovin a nebo jako maloměstský bezdomovec. Poté úžasná výprava do země vycházejícího slunce kde se Wolvi oholil a seznámil. Konec konců musím říct, že film měl hodně zvratů a držel mne a to je přeci ONO! Samozřejmě už jako u Origisnu mně prostě chyběli X-Meni jako takový, ale samotný film je hold samotný. Celkově: Film se mi líbil a měl dobré zvraty a hezky jsem si to užíval. Ubdivuji Hugha, že se do role stále vesele vrací a doufám, že v tom přetrvá, jelikož lepšího Wolviho, jsme si nemohli přát. Jediné co nevím, je to, jestli se vyplatí dělat dále samotné filmy o Wolvim tímto způsobem, jelikož to omrzí a nejen Wolvi, ale i X-Meni, kteří vy budovali obrovský respekt více jak deset let, tím asi ztratí na kvalitě samotné... ()

Myrreczech

První polovina vypadala docela slibně, ale potom se všechno tak děsně zvrtlo, stupidní nápady, ošklivý cgi samurajský oblek, a totální nelogičnost ... ještě horší než Origins. Navíc se spoustou nesympatických herců (ta holka co pořád běhá za Loganem přijde divná jenom mě?) Ještě že Wolverine je pořád stejně cool, ještě víc nebušenej a pořád stejně cool. Ale plus vidím jen v titulkové scéně, která má navnadit na Days Of Future Past. ()

Autogram

Wolverine trochu zmäkol a potrebuje ochranu v podobe malej nesympatickej červenovlasej Japonky. Hlavne, že operácia sa podarila, pacient je silnejší ako pred ňou, a môže zaútočiť aj na kovovú príšeru. Koľko golemov alebo iron-manov sa musí objaviť v amerických filmoch, aby toho bolo dosť? Najzaujímavejšie scény sú na začiatku a na úplnom konci v titulkoch ako navnadenie na ďalšie a snáď lepšie pokračovanie. Tu sa mutantov objaví poskromne, dlhé pasáže sa filozofuje a ninja-akcie ma prestali baviť ešte v detstve. Impossible akcia na vlaku by bola lepšia, keby bola viac prehľadná a stáli by proti sebe nejakí dôstojní súperi, a nie iba nejaký frejírek s dýkou. ()

V.Silver

Nemůžu si pomoct, ale nejzajímavější část tohoto filmu se odehrávala v cameu po závěrečných titulcích - jinak se jednalo o béčkový příběh s béčkovým obsazením a béčkovými triky (už ten medvěd na začátku byl opravdu hroznej). Absolutně nechápu přínos tohoto snímku k X-Mení sáze, kromě toho, že se můžete dosyta vynadívat na černá Audi, která jsou snad v každých 5 minutách filmu. I přes to všechno se mi u toho docela dobře leželo na pohovce a užíralo brambůrků, takže jako kravina na sobotní večer se to hodilo skvěle :) Kdybych za tohle měl platit v kině, asi bych chtěl vstupný zpět. 55%. ()

ghatos

Nemám rád chytrolíny, kteří vždy hned ví na začátku, jak to dopadne, ale tady by to poznal i mentálně retardovaný. Evidentně chybí jakýkoliv nápad. Není bohužel vidět sebemenší snaha něco udělat se samostatným Wolverinem. Nejblbější zápletka stokrát omletá, malinko akce, exotičtější exteriéry + vydělávající značka = tupý barevný komiksový blivajz. 40%. ()

Krosmen

Na tomhle Wolverinovi je paradoxně nejzajímavější konec, respektive konec po titulcích, který dá napovědět dalšímu dílu. Jinak se bohužel jedná o zcela zbytečný díl, který neřekne nic podstatného z hlediska príběhové skládačky světa X-men. Děj je předvídatelný a celý film stojí na postavě Wolverina, jinak se tam nic podstatného neděje. Pbčas se mihne nějaká jiná mutace a především Viper je fajn, jinak ale ztráta času ()

svobik

Člověk si skoro po celou dobu filmu říká, že to strká prvního Wolverina hravě do kapsy. Jenže pak to jednak přestane dávat smysl a hlavně po titulcích přijde scéna, která celé ty dvě předešlé hodiny... strčí do kapsy. Zbytečná záležitost. ()

Kalidor_

Po slibné první půlce plné koukatelné akce a celkem zajímavě se rozvíjejícího děje přišla studená sprcha kdy scénaristům došel dech, s Wolverinem si řádně vytřeli prdel a naservírovali nám dojezd filmu na kvalitativní úrovni "Batman a Robin". ()

drackula

Mám rád X-menov a Wolverina považujem za neskutočne sympatickú postavu, avšak nechápem, prečo nieje možné tejto postave natočiť jediný slušný film. Obe doterajšie Wolverinove sólovky boli priemerné filmy, ktoré ťahal z vôd podpriemernosti skvelý Hugh Jackman. Ale sám na kvalitný film žiaľ nestačí. Potenciál samurajov bol využitý len z polovice, príbeh sa časom strašne zadrhával, záver ma nudil a bol z kategórie čudných a z odstupom čašu mi žiaľ film skoro kompletne vyfučal z hlavy. Škoda, malo to potenciál. 50% ()

Darill

Vcelku slušný rozjezd, párkrát jsem se zasmál. Pak to ale začne být prostě divné... Stejně tak, jako nechceme brečícího Iron mana, tak nechceme Wolverina, který pořád omdlévá. Navíc PG12 filmu fakt škodí. Logan brutálně masakruje nepřátele drápy, ale na nich to vizuálně nenechává žádné stopy. Ani kapka krve neukápne, což prostě vypadá směšně. ()

Bagr_007

Po zhlédnutí rozšířené unrated verze, jsou výsledné dojmy výrazně lepší. Vedle těch barevných, přístupných marvelovek, určitě potěšující. Navíc je překvapivě vzácné najít v žánru filmy nabízející akční scény, které mají dynamické, emocionální a skutečně superhrdinské momenty. Škoda zpackaného finále ve věži. A to že mě v kině nakonec nejvíc nadchla potitulková scéna, taky není dobré znamení. Problém je, že tohle měla být pro postavu Wolverina definující kapitola života, přitom se vlastně jedná o celkem zbytečnou epizodku, z pohledu Days of Future Past úplně zbytečnou. Tento nestrukturovaný proud myšlenek bych rád ukončil sdělením, že úvod s medvědem je boží! ()

Ravi

Zdálo se, že Wolverine je jen nucené divadlo, jehož nejdůležitější dějství proběhne v pár minutách na konci mimo příběh celého snímku. Je zajímavé pozorovat Wolverina, kterak dostává jednu nakládačku za druhou a rozhodně stojí za to vidět souboj na střeše šinkanzenu. Ostatní je pouze taková zvláštní omáčka s příchutí amerického J. I. Joe, který jede na výlet do Japonska. Určitě stojí za to vidět, už jen díky ústřední postavě a odkazům, ale pro nefandy doporučuji začít spíše něčím jiným. 65% = 3+/5 ()

Pedross800

Než vyrazím na ten poslední Loganův zázrak musel jsem si doplnit vzdělání a jako dobrý...Wolvík obklopen japonskejma kočičkama a svádějící souboje s Yakuzou a všemožnýma samurajema paráda...i to jeho filozofování a přemítání nad nesmrtelností chrousta mělo něco do sebe, čekal jsem to podle místních ohlasů o dost horší. ()

LizianShaw

Asi to nemá tak nádhernou atmosféru jako Logan, i přesto se Wolverine řadí mezi ty nejlepší FoX-Men snímky. Co zaujme mimo Jackmana asi nejvíc je výběr lokace, čímž je zde Japonsko, které má v nabídce svou nádhernou kulturu a architekturu a přináší nám dost dobré styly bojového umění a zde přítomní ninjové a samuraiové, také posilují toto kouzlo. Zkrátka jsem rád, že X-Meni nemusí být pořád fixováni na Ameriku (o to horší klišé New York) a že mohou bojovat s hrozbami i mimo své obvyklé hřiště. Úvodní scéna s Nagasaki jen potvrzuje mimořádný charakter Wolverinea, který nabízí stovky příběhů, protože si vytrpěl mnoho ér lidstva. Samotný rituál Seppuku je další věc, kterou nám může přinést jen vážnější Fox, narozdíl od Myšáka. Další věc, kterou Wolverine a X-Meni vynikají je poměrně časté užívání jiných jazyků, než angličtina. Zde to je japonština a je velká škoda, že film ponechali bez titulků, takže jsou konverzace zahaleny v tajemnu. Jelikož jsem velký nadšenec pro filmy, kde jsou bojová umění, boje s katanami pro mě byly dost zážitek, škoda, že filmový Wolverine neměl žádné takové dovednosti, protože v komiksu byl o dost zkušenější bojovník, než ve filmech. Byl tu také celkem zajímavý konec, který provedl zásadní změnu Loganovo života, tak je zvláštní, že v Days of Future Past se na to úplně vykašlali. Z obsazení jsem mimo Jackmana naprosto spokojen se záporáky - Silver Samurai, slizká, ale přesto krásná Viper a naprostý boss Shingen, Wolverinovi krásně a stylově zavařili. Shlédnut Director Cut i kino verze, ale rozdílů moc nebylo, všiml jsem si jen kombajnu a f-bomby. I přesto, mě toto potěšilo o dost více než cheesy Origins: Wolverine. ()

Thunair

No jo asi zase budu za exota, ale včera sem byl na Wolverinovi a bavil sem se tak jak sem film hodnotil. Nelogičnosti jasně, ale nekoukám se na dokument, takže pohodička (jedna byla sice hroší, ale víc jak půl vteřiny sem se jí v kině fakt nezaobíral) a i kdybych váhal, tak scéna, která je po prvních ( těch kratších s velkýma písmenama a tak) titulcích, která krásně uvádí ( pravděpodobně) Days of Future Past, mě rozhodně přesvědčila. Začátek filmu super, střed takovej slabší ale uplne v pohodě a ve finále se přiznám, že sem na jednu věc čuměl skoro s votevřenou hubou. --- Co se týká inspirace, tak zapomeňte na to, že by si to bral ocokoliv s Millerova Wolverina( a to není zápor prosimvás ano?!), jediný co s ním má společnýho je defakto Mariko, ale vzhledem k tomu, že ji ve filmu teprve potká, no však kdo četl ví:)Jedna scéna před závěrem vypadala, že by si trochu mohla vzít z jedné scény z Ještě žiju, ale nakonec se to vyvrbí trochu jinak :) Každopádně doporučuju jít na 2D tady je 3D naprosto zbytečné. ()

Styxos

Když na pět minut zapomenu na totálně nefungující vztah mezi Wolverinem a Mariko (navíc zahranou naprosto nesympatickou a nevýraznou japonskou slečnou), tak je první půlka filmu parádní a narvaná super akcí. Bohužel pak scénáristi odešli na drogový dýchánek nebo podstoupili dobrovolnou lobotomii mozku. To znamená, že čím víc se film blíží ke konci, tím jde víc a víc do hajzlu. Závěrečná akce je debilní a u toho zvratu, o kterým si asi tvůrci mysleli, jak je úžasnej, jsem měl oči pro pláč. Ve srovnání s Origins mi to ale přišlo lepší, bavil jsem se a Jackman je zase perfektní. Docela by mě zajímalo, kdo musí Wolverina dostat do pracek, aby výsledek stál konečně za to. ()

JančiBači

Jamesovi Mangoldovi vďačíme za výbornú réžiu Walk the Line alebo Girl, interrupted. Dramatický žáner vie spracovať naozaj výborne. Ale uberať sa akčnou cestou mu naozaj nejde. Obvzlášť ak je scenár nedokonalý ako v tomto prípade. To potom môžte mať v hlavnej úlohe skvelého Jackmana ale bohužial je to málo aby bol z toho dobrý film. Začiatok bol celkom dobrý, počas výbuchu atomovky v Nagasaki zachráni Logan život japonskému vojakovi, ktorý ho o niekoľko rokov, na sklonku svojho života dá vyhľadať aby sa s nim rozlúčil. A neznesiteľná nuda začína. Keď pozeráte fantasy akčňák, tak máte chuť na fantasy akčné scény. V tomto filme ich bolo žalostne málo ( najlepšia bola tá vlaková ). Japonské herečky naozaj nič moc a pozerať na ne je tortúra. Chodčenková ako Viper zaujmavá no nevyužitá. Wolverine v tomto filme nemá skutočného silného protivníka a to je veľká škoda. Nebyť Hugha, moje hodnotenie je nižšie. ()

TroiMae

Je to jedovaté, blond, má to rudé rty a obléká si zelenou. Co je to? Klišé. Obrázkový atlas klišé jménem Wolverine. Klišé, které nahradilo logiku. Je to jen takový dlouhý trailer pro další plné X-men. Proto jsem si na epilog po začátku závěrečných titulcích ani nenamáhal znovu nasadit 3D brýle. ()

Georgex

Na tento film jsem se velice těšil, přestože nejsem fanouškem X-Menů, jelikož Wolverine je poměrně charismatickým komiksovým hrdinou, nicméně po velkém očekávání přišlo bohužel také velké zklamání, jelikož tvůrci absolutně nevyužili velký potenciál této postavy a nelogicky zasadili děj do současného Japonska. Právě volba prostředí a od toho se odvíjející příběh byl největším zklamáním, jelikož charismatický Logan mezi japonskou mafii a samuraje zkratka nezapadá a působí to velmi komicky. Navíc pokud by člověk očekával nějaké vysvětlení Wolverinovi minulosti, bude velmi zklamaný, jelikož se hrdina pouze několikrát utápí v nic neříkajících vlastních iluzích. Hugh Jackman podává poměrně zdařilý výkon, což ovšem nevykompenzuje fakt, že film postrádá logiku a bohužel i ten správný tah na bránu, jelikož je v něm spousta zbytečných a nudných scén, při kterých film ztratí tempo. Jednoduše řečeno se jedná o klasický americký blockbuster, který se snaží podojit zavedenou značku, aniž by divákovi přinesl něco nového. Moje hodnocení 50%. ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (viac)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (viac)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (viac)