V jedné zapadlé brdské hospodě, kde odpradávna sídlili čerti, se usadí dva vykutálení podvodníci - Berta (M. Hádek) a Vitouš (P. Zedníček). Spolu s nimi tu tráví čas i čert snad té nejnižší kategorie, čertovský učeň a outsider Záprtek (J. Mádl). Když ale hospodu navštíví pekelná inspekce, vydávají se oba vykutálení podvodníčci za čerty. Ovšem čerti to nejsou, a tak váženou pekelnou institucí důrazně požadovaný úpis ani nemají, ani ho nedokážou sehnat. Pošlou pro něj tedy nešťastného Záprtka. Smůla je, že také Záprtek nevyniká žádnou z pekelných dovedností a s úkolem si neumí poradit. Právě v tom čase v Jílovém jistá velice bohatá milostpaní (N. Konvalinková), která miluje nade vše zlato, zatouží po zlatých očích. Ty ovšem nedokáže vyrobit ani zlatnický mistr, a tak pro oči ze zlata musí jít služebná Anička (T. Pauhofová), tak trochu za trest, protože jí milostpaní neprávem podezřívá z krádeže. Jenže - kde se dají najít oči ze zlata, to nikdo neví. Snad jedině v pekle by mohli něco tušit. A tak se zoufalá Anička ocitá před pekelnou branou. Naštěstí se tu setkává se stejně zoufalým a nešťastným čertem Záprtkem. Jak už to v životě bývá, když se dva, kterým osud zatím nepřál, potkají, nejspíš v sobě najdou zalíbení. A stejné je to i s Aničkou a Záprtkem. A tak si s úkoly poradí společně... (Česká televize)

Larushka

Mně to nepřišlo zas tak špatný, naopak z toho, co se poslední dobou u nás natáčí, tohle vychází moc dobře. Mádl každým dalším filmem dokazuje, že prostě hrát umí. Dějově možná slabší, ale jinak příjemná pohádka. Ať si čert nebo ne, láska tě stejně dostane! :) ()

campix

Přesná ukázka toho, jak naše novodobé pohádky naprosto nefungují a vůbec nevadí že jde pouze o televizní tvorbu. Jejich kvalita se postupně ocitá na opravdu katastrofální úrovni. A to je možná i jeden z důvodů proč naše televize o Vánočních svátcích recyklují nestále ty stejné klasiky, zkrátka proto, že nová tvorba není dostatečně kvalitní. Láska rohatá je naprosto nezajímavou pohádkou podle typického mustru s neuvěřitelně debilním Mádlem, kterého nedokáže vyvážit ani Táňa Pauhofová. ()

AdaMM

Já bych řekl, že to nebylo tak strašné. Písnička je sice úlet, ale Táňa Pauhofová je krásná a sympatická, Táborský a Bohdalová taky ok, takže nakonec se to docela dalo... S přivřenýma očima to na tři hvězdičky může být ;) ()

sir-dave

Další štědrovečerní pohádka, která nijak nevykolejila z klasických nově natočených pohádek pro tuto dobu. Pauhofová a Mádl byli dobří ale v podstatě dva dny po shlédnutí už ani nevím o čem to bylo :-) Chtěl bych nějakou novou Princeznu ze mlejna! ()

wendelin9

Vždycky jsem si říkala, že české pohádky jsou to nejlepší, co člověk může o Vánocích sledovat.. Ale za posledních pár let je nutno dodat STARÉ české pohádky. Už si ani nepamatuji, kdy napsoledy jsem viděla novou českou pohádku, která nejen, že nebyla trapná až za roh, ale dala se použít alespoň jako kulisa k příjemnému rodinnému večeru.. Já teda nevím jak vy, ale já se raději posté podívam na Buriana z Werichem, jak si nadávají do tajtrdlíků, na Šafránkovou nebo i na tu Helenku s Vaškem, ale prskající-šišlající-čertí pošuk Mádl?... děkuji nechci ()

misulka03

Podle většiny hodnotících si tato pohádka asi takto vysoké hodnocení nezaslouží, já však trochu nemůžu souhlasit. Musím se přiznat, že pohádky poslední doby jsou tragické ( samozřejmě ne všechny), ale je tu plno pohádek,k které nemají ani hlavu ani patu, a tady si myslím, že tak obrovský propadák to nebyl. jedná se typicky českou pohádku udělanou ve stylu, který mi imponuje - není příliš nafyntěná, nejsou zde nějaké kulisy, ale přirozené prostředí a herci, které mám ráda (teda až na bohdalku a zedníčka). Děj je milí a Mádl opět dostal roli, která se k němu hodí. Takže možná přehnané hodnocení, ale pokud by tu bylo více podobných pohádek nezlobila bych se. ()

bartias

Sváteční televizní demence "oslňuje" blbou hudbou a trapnými triky. Zápletka a obsazení přitom nejsou tak špatné a nějaká ta povedená hláška by se taky našla. Jenže nestačí. ()

Radiq

Koukám, že pohádky ještě nejsou uplně ztracenej žánr. Obzvlášť se pochlapil Jaroslav Uhlíř, kterej do své hudby zapojil i elektrickou kytaru (když přiletěl Táborský), a skvěle se to k tomu hodilo. Příběh se mi taky docela zamlouval, mělo to docela dobry nápady a asi aji jako harantovi by se mi to libilo. Z mé strany překvapivě spokojenost... ()

otík

Tak určitě to není jedna z těch nejhorších pohádek novověku. Dá se na to dívat a to v "konkurenci" pohádek České televize není zas tak málo. Zásluhu na tom ale nemá scénář či režie, ale příjemná a milá Pauhofová a přijatelný Mádl. Zbytek ansáblu je víceméně zbytečný včetně babky čarodějky Bohdalové. Průměrná pohádka, která potěší poctivými exteriéry a zajímavou hudbou Jardy Uhlíře. Jen nerozumím dvěma věcem - proč od poslední třetiny filmu náhle Mádlova postava nešišlá a proč se do českých pohádek v poslední době cpe tolik digitálních triků. PS: Táborského přílety v čertovské lavici připomínají přílety Baby Jagy v Mrazíkovi. ()

kocik1

Tak já už vážně nevím: čím to, že ty dnešní pohádkové holky mají takové zalíbení v mentální retardaci? Nebo že by tvůrci současných českých pohádek věděli něco, co my nevíme? Lidstvo spěje k degeneraci a lidský potěr se musí připravit, že za chvíli nebude už z čeho vybírat. Takže milé děti, radši blbce, jen nezůstat sama, to je poučení téhle pohádky.:-)) ()

Sabrewulf

Vážně je tahle slátanina s ušišlaným Mádlem (co ho furt cpete do pohádek, proboha?) a ušišlanou Bohdalovou od stejného člověka, který má na svědomí nejlepší pohádku všech dob? Kde se stala chyba? A co ty kytary?!! Jedna hvězda jen za úctu k Bočanovi. ()

vesper001

Pitvořící se Mádl s ohromně legračním jménem, děsivé „zlaté voči“ staré tlusté almary, jezibabča Bohdalka, hlavní hrdinka s kozím ksichtem a vypečenou kamarádkou… co mě ale dorazilo, byl text distributora, který se musel parádně zhulit purpurou, než vyplodil tuto perlu: Rozbalte si novou štědrovečerní pohádku s čerty, láskou nebeskou, očima z ryzího zlata a hlavně s náručí plnou humoru a milým vánočním pohlazením. W-T-F?! Hvězdičku pod stromeček Miroslavu Táborskému, kterého mám ráda. Jinak k čertu s takovými „pohádkami“. ()

filmmovier

Pohádky už fakt moc nemusím a ani trochu je nevyhledávám. Ty štědrovečerní z české televize jsou pro mě ale vždy zárukou dobré zábavy a skvělých herců. A tato není vyjímkou. Pěkný příběh, dobré vtipy a výborné výkony všech herců. Šišlavý Jirka Mádl, poučující Jiřka Bohdalová a nakonec i ten nejlepší - pekelná inspekce Miroslav Táborský a jeho paragrafy. Pro děti jistě dokonalý film, pro mě už trošku horší - ale přesto to vydá na 75%. ()

Tyny

Jedna z těch slabších českých pohádek, ale rozhodně to není úplně pasé. Jsou i horší a Mádl se ukázal v dobrém světle. ()

viperDavid

Kdybych dostal dukát za každou debilní pohádku a ideálně s Mádlem, tak byl bych dukátovej milionář. Tohle byla děsná slabota a Mádl je děsný neherec. Nic krom prskání nepředvedl a ani Táňa to moc netáhla. Malé bezvíznamné plus má Jiřina a Zadníček. Ale pohádka je strašná tak jako tak. ()

Lachtaan

V rámci všech novodobých pohádek, které ČT produkuje pro své každoroční štědrovečerní premiéry, je Láska rohatá mezi těmi nejlepšími. Už jen proto, že jsem všechny ty, které se utápí v hrozivém hodnocení, neviděl a ani to neplánuju. Jirka Mádl jako Záprtek a mladičká Táňa Pauhofová tvořili moc hezké duo. ()