Už od té doby, kdy byl Mike Wazowski jenom malé monstrum, snil o tom, že se stane úspěšnou příšerkou. A všichni přeci vědí, že ty nejlepší příšerky pocházejí z Univerzity pro příšerky. Ale hned během prvního semestru na univerzitě se začnou Mikeovy plány hroutit, když mu cestu zkříží příšerkovské eso James P. Sullivan, řečený Sulley, který je na strašení přirozený talent. Této dvojici se život na univerzitě i na koleji malinko vymkne kontrole a jejich soutěživost je dovede až k vyhazovu z elitního univerzitního strašícího programu. A aby to bylo ještě horší, Mike i Sulley si uvědomí, že budou muset spolupracovat, pokud budou chtít své průšvihy napravit. (oficiálny text distribútora)

zuzka236

Pokračovanie Monsters, a.s. nastavilo laťku ešte vyššie než by sa dalo predpokladať. Pútavo-zaujímavý príbeh, ktorý odhaluje "začiatky" hrdinov vtrhuje do deja a vzbudzuje záujem ešte viac než prvý diel. Veľmi dobre zakomponované prvky, akcia a humor vybojovali silné hodnotenie a určite aj úspech v kinách. Teším sa na pokračovanie, za predpokladu že nejaké bude. ()

jadran90

Hlavní problém prequelu není nízká kvalita, ale příliš dlouhá mezera od vzniku prvního dílu. 12 let. Za tu dobu některé děti vystudovaly univerzitu nebo už mají vlastní děti. Jinak jako jo, milé to je, zábavné občas taky, ale že by to nějak sršelo novými nápady jak si udělat srandu z vysokoškolského života říct nemůžu. Všechno už bylo někde jinde a že se jedná o svět příšerek a ne lidí to nezachraňuje. Průměrný animák ve všech ohledech, takže těžko něco vytknout, ale i pochválit. ()

kyLuke

Velké očekávání, už jen proto, že první díl byl výborný, ale o to větší bylo zklamání. Byl to takový "laap kafing" bez překvapení,.Přišlo mi, že Pixar nechce riskovat, a svou pošramocenou pověst si poničit ještě více, a výsledkem byla sice příjemná pohodovka, u které však nemohu dát vyšší hodnocení! 70% ()

Persephone9

Konečne viem, prečo bol Yetti vyhostený zo sveta príšeriek. Monsters University spĺňa všetky predpoklady na kvalitné pokračovanie, no niekde to uviazlo na ceste k úplnej dokonalosti. Myslím, že je to tým samotným príbehom, tak trochu okúkaný z každej béčkovej teen, high school a college komédie. Určite sa s tým mohli viac pohrať. Oceňujem ale rôznorodosť príšeriek a kvalitu animácie. Ak bude tretie pokračovanie určite sa dám zlákať. Ale určite neurazilo, celkovo by som dala 3 hviezdy, no vďaka tým monštráčikom dávam o hviezdičku viac. ()

transbeskyd

Mike rulez!Tak po čase jsem byl opět na premiéře a užil jsem si to i s popcornem, možná víc než moje děti:)Ten příběh o nelehce budovaném přátelství dvou úplně odlišných bytostí mě prostě bavil. Nevidím na té story nic banálního, protože měla víc rovin. Ani na tom, že sebou nesla klasické halyvůdské poselství, že když jdeš za svým snem, tak ho, i když jsi přece ten outsider, přesto dosáhneš. Je dobře, že se Pixar k jednoočku a spol. vrátil a dokázal vytvořit nejen pro děcka biják, který má hlavu i patu a nesnaží se být jen pouhou "dvojkou", u které navíc asi stejně nezůstane. ()

korect

takhle jsem se u žádnýho animáku nesmál už hodně dlouho. Neotřelý závěr, úžasný obsah. Alma mater příšerek si mě získala a to včetně skvělého českého dabingu! ***** ()

teltri

Jééééj aký pekný filmík. Je síce slabší ako jednotka, ale je to milý úvod do príbehu našich dvoch kamarátov. Začiatok bol trochu ťažkopádny a predvídateľný, ale ku koncu sa to krásne vylepšilo. ()

borohub

Tímto filmem jsem se vrátil do mých dětských let a musím říct, že jsem byl spokojen. Uznávám, že humor byl spíše pro starší lidi než pro děti(no v kině sedělo více starších než těch malých). Nevím co bych tomuhle filmu vytknul - konec konců ani není co, protože je to animák a tam je jasné že to bude mít happy end a nějaké infantilní absurdity. No co doporučuji všem, kteří viděli příšerky s.r.o ()

darthvader77

Pro mě výborný návrat do dětství, kdy jsem Příšerky s. r. o. hltal jedním dechem. Skvělé odvedený příběh, který všechno co bylo vysvětlí a naservíruje spoustu humoru a dá nám netradiční konec. ()

boombang

Tyhle batmanovské móresy ála prequel tohle a prequel tamto se mi u animáků nelíbí - a ani se to k nim nehodí. Čímž si vlastně protiřečím, protože Univerzita bylo koukatelná především proto, že jsem obě hlavní postavičky už znal z předchozího filmu. Ale pár dobrých vtípků tu taky bylo. Takže víceméně spokojenost. ()

Vykuk

Váhal jsem nad odpadem, ale to už bych asi přeháněl, byl jsem prostě jen znechucen a znuděn, to nejvtipnější z traileru ve filmu nevyznělo zdaleka tak humorně, nehledě na to, že některé věci z upoutávky ve filmu vůbec nebyly. Je to pro děcka, takže těžko hodnotit, ale přišlo mi, že i pro ně to musela být dost nuda. ()

Bazinga2563

Na první díl to nemá, to v žádném případě, ale přesto film předčil má očekávání. Pobaví, příšerky nezklamou, malý Mike je k sežrání a Kudlanková taky nemá chybu. V kině bylo více "pamětníků" než menších dětí, jak jsem čekala. ()

Vocoun

Moc hezký animák. Film má stejnou úroveň jako předchozí díl ( nebo vlastně následující? :) ) Má to pár velmi vtipných momentů, spoustu vtipných a jen málo slabších okamžiků. Děj se moc hezky vyvíjí, stejně jako vztah hlavních hrdinů. Velmi milý film, který jistě potěší a neurazí. Přesně ten typ filmů, na který bych vzal děti, kdybych nějaké měl :) 80% ()

Grondal

Nebolo to zlé, alez môjho pohľadu to nebolo ani také vyuzite ako to mohlo byť. Žiadna scéna mi neutkvela v pamäti a o pár týždňov/mesiacov si budem pamätať len to, že to bola Monster's varianta na filmy tociace sa okolo študentského života(a crazy príhod s ním spojenými). Toto všetko je ok, a nič proti tomu nemám, ale tu sa šlo len na pol plynu. ()

BadAs

příšerka nic moc .-) humorných scén pomálu .-) asi nejelpší byl prasodas .-D...jinak težko za tři o proti jedničce nuda ()

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013

Protože letos překoná rekord v celkových ročních kinotržbách. Dosavadní nejvyšší tržby (3,791 miliardy dolarů) dosáhlo studio v roce 2010 zejména díky miliardovým hitům Toy Story 3 a Alenka v říši… (viac)