Příběhy slavných

• Česko Předčasná úmrtí (viac)
všetky plagáty
TV spot
Česko, (2000–2013), 170 h 29 min (Minutáž: 45–60 min)

Réžia:

Petr Lokaj, Zdeněk Gawlik, Pavel Křemen, Petr Kotek, Marek Dušák, Václav Kučera (viac)

Josef Kemr, Helena Růžičková, Miloslav Šimek, Július Satinský, Zdeněk Štěpánek, Karel Zich, Jiří Kodet, Stella Zázvorková, Vladimír Dvořák, Eva Jakoubková, Libuše Geprtová, Nataša Gollová (viac)

Recenzie používateľa troufalka k tomuto seriálu (6)

Zemřel mlád 24 let (2000) (S01E04)

Básník, který mne porvázel mým studentským životem, převážně díky recitačnímu pořadu Mirka Kováříka Blues pro bláznivou holku. Vzpomínkový pořad obsahoval přesně to, co od dokumentu tohoto typu očekávám. ()

Zpráva o sešlosti (2000) (S01E09)

Po jeho ohebné češtině se mi stýská. ()

Ztracený hlas (2001) (S02E03)

Laděnka byla baba v tom nejlepším slova smyslu. ()

Momentálně jsem mrtvý... (2006) (S07E02)

O Julovi Satinském platí to, co o mnoha komicích. Sloužil humoru jako klaun, přijal svoje životní poslání bavit lidi, ale svoje smutky nosil v sobě. Jen málokdy se otevřel ostatním. ()

Tři životy Jaroslavy Moserové (2007) (S08E11)

Její tvář možná nebyla pozoruhodná, její život rozhodně pozoruhodný byl. Žena mnoha talentů, prakticky všechno na co sahla jí šlo. Překladatelka, autorka rozhlasových her, spisovatelka a ilustrátorka, scénáristka, instrukrtoraka lyžování, lékařka, vědecká pracovice, politička, diplomatka, senátorka, kandidátka na presidenta. V roce 1969 na oddělení popálenin ošetřovala Jana Palacha. Jako dítko jsem ráda četla knihy Dicka Fancise, ani ve snu mě nenapadlo zjišťovat, kdo je překládal a ilustroval. Myslím si, že jako presidentka by důstojně reprezentovala naší republiku, s velkou chutí bych lepila na dopisy známku s Jaroslavou Moserovou. Protože kdo umí, zaslouží si úctu a uznání a paní Moserová toho uměla opravdu hodně! V pořadu na ni vzpomínají nejbližší přátelé. ()

S otevřeným hledím (2009) (S10E09)

Jemný, skromný člověk, který neměl rád okázalost. ()